Autor Wątek: Lizanie oczu  (Przeczytany 6016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakon79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Lizanie oczu
« dnia: Listopad 18, 2011, 13:32:25 pm »
Cześć
postaram się krótko opisać sprawę dziwnego zachowania moich królików. OTÓŻ w sobotę zauważyłam, że Kłapcia ma jedno oczko podejrzanie podpuchnięte, właściwie samą powiekę i kącik oka. Pojechałam z nią do przychodni dra Piaseckiego z Wrocławia, gdzie przyjęto nas i stwierdzono, że nie widać nic zapalnego, zbadano zęby, oglądnięto oczy,uszy...wszystko ok, ale przepisano antybiotyk w kroplach. Niestety wczoraj pojechałam kolejny raz, bo opuchniecie nie ustąpiło.
PANI doktor stwierdziła, że nie widzi potrzeby stosowania kropli, bo oko jest ok, skóra jest tylko trochę wyłysiała, ale wycieków żadnych nie ma i nie było.
Przypomniało mi się, że mój drugi królik - Pizza - systematycznie wylizuje oczy Kłapci i wspomniałam o tym Pani doktor. I może to jest powodem wyłysiałej skóry wokół oczka Kłapci. Kazała obserwować i nie zezwalać na lizanie. Ale jak to zrobić? Czy ktoś może miał podobny przypadek?


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Lizanie oczu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2011, 13:47:12 pm »
A sam Piasecki królika badał? Bo pani doktorowa czy stażystka to nie to samo. Jak wet mówi, że z oczkiem nie jest źle, to może spróbuj je oddzielić na parę dni, a Kłapci przemywaj oczka świetlikiem. Co prawda nie bardzo wierzę, by akurat lizanie mogło coś podrażnić, ale...

Jak nie ma żadnej wydzieliny, to może faktycznie ma podrażnioną tylko powiekę, ale ja bym sprawdziła żwirek, siano etc. czy coś nie jest bardziej pylące.
Mój maluch miał kłopoty z oczkiem, jak zatarł łapką umoczona w siuśkach - mocz mocno podrażnia. Ale wet mówił, że takie coś może się dziać też jak się podrapie siankiem, czy siano jest zakurzone (sklepowe) a nawet od zbyt suchego powietrza czy przy linieniu. Antybiotyku bym nie podawała, ale herbatą ze świetlika czy zwykłymi kropelkami dla zwierząt można zwilżać, to nie zaszkodzi.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lizanie oczu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2011, 13:59:10 pm »
jajku, moje to z miłości liżą się po oczkach i to w kółko i nigdy nic im nie było - powątpiewam...
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie oczu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2011, 14:08:12 pm »
jajku, moje to z miłości liżą się po oczkach i to w kółko i nigdy nic im nie było - powątpiewam...
U nas identycznie....Tez bylam wystraszona jak u mnie Mango miala oko opuchniete i wokol oczka troche wylysiale. Doktor tak samo stwierdzila ze wszystko ok. ktoregos weekendu zauwazylam dlaczego ma oko podpuchniete, bo moj Sysek caly czas, ale doslownie caly czas, lize po tym oczku i kopie lapkami, dlatego takie wylysiale. Wiec znowu do weterynarza pojechalam ze moze jak jej tak lize, to ze moze cos nie tak, ale okazalo sie ze wszystko ok....:)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Lizanie oczu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2011, 17:02:31 pm »
jajku, moje to z miłości liżą się po oczkach i to w kółko i nigdy nic im nie było - powątpiewam...


U nas też dziewczyny stale sobie wylizują oczka i nic im nie ma od tego...

Offline kakon79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Lizanie oczu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 19:55:03 pm »
Ufff....to mnie pocieszyłyście, a dziewczyny rzeczywiście się lubią...takie kochane uszolki :)
pozdrawiam!!!