Autor Wątek: królik i pies jak to pogodzić??  (Przeczytany 22249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kulcia

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« dnia: Styczeń 10, 2005, 19:00:11 pm »
Hejka ze jestem nowa to nie wiem czy to dobry dział....

Mam królaska - samczyka , wykastrowanego. Zamierzam wziąć psiaka suczkę, starszą ze schroniska (gdzie jestem wolontariuszem)- mam pytanie czy królik nie uszkodzi psiny? Czy pies nie udusi królasa?? Król ma bardzo silne poczucie tery6torium i oprócz mnie nie toleruje innych domowników, mimi iż nie siedzi nigdy w klatce, tylko kica po moim pokoju i czassem po mieszkaniu... co Wy na to..???

Barys

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2005, 23:37:22 pm »
Hej. Ja mam psa i kroliczka. Nawet sie toleruja ale nie zostawiam ich nigdy bez opieki, a jak nikt zwierzakow nie pilnuje jestem zmuszona zamykac kroliczka w klatce. Ale da sie to pogodzic. Kroliczek biega kilka godzin po domu tak wiec jest wybiegany (mam nadzieje). Zawsze mozesz wlasnie w ten sposob to robic. A moze sie wlasnie zaprzyjaznia. Moj psiak wczesniej nie przebywal z kroliczkiem ale z czasem sie dogadali.

Saphira

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2005, 18:32:50 pm »
Podejżewam, że na pewno się zaprzyjaźnią (jest około hmmmmmm 60% szansy??) trzeba to jednak robić stopniowo :)

Moli

  • Gość
Odpowiedź na:Czy pies może się pogodzić z królikiem.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2005, 20:31:32 pm »
Pies z królikiem może się zaprzyjaźnią ale zawsze jest ten 1%niepewności. :) Wiesz Kulcia?

homer

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2005, 16:28:04 pm »
ale naprawde radze byc ostroznym bo jest wiele przypadkow w ktorych to wlasnie krolik cierpi z powodu psa :(
Więc radze się dobrze zastanowic  :)

anUSZka

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2005, 17:10:23 pm »
Przede wszystkim - krlik powinien mieszkac w pokoju, gdzie pies nie ma dostepu, gdy nie ma nikogo, kto by kontrolowal sytuacje. Zapoznawaj powoli. Wiele psow i krolikow zyje we wzgledej zgodzie (czasami w przyjazni), ale mimo wszystko trzeb zawsze miec je na oku, kiedy sa razem.

katej

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2005, 11:31:52 am »
Cytuj
Biegają tak szybko że meble się przewracają.Ani królik ani pies nie pozwoli się złapać.Kończy sięto dopiero gdy królik znajdzie szcelinę i się w niej schowa

dziewczyno nie pozwalaj na to, bo to nie pies będzie w końcu przegranym, tylko królik, który albo któregoś dnia zostanie dogoniony i zagryziony przez tego psa, albo sam ze strachu odejdzie
czy to duży problem sprawić, aby zwierzęta się nie spotykały  :????: zamknąć pokój w którym mieszka królik  :????:
wielkiej filozofii tu nie potrzeba :?

anUSZka

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2005, 16:47:13 pm »
Jesli pies gania krolika, to nigdy nie moze miec dostepu do krolika! Powinny mieszkac w oddzielnych pokojach i pies nie powinien miec wstepu do pokoju krolika. Inaczej pewnego dnia dojdzie do nieszczescia.
Czasami udaje sie zaprzyjaznic psa i krolika, ale tylko wtedy, kiedy pies nie ma takiego silnego instynktu gonienia za krolikiem, w Twoim przypadku nie zalecalabym rzadnego kontaktu obu zwierzatek.

Aisa

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2005, 17:13:58 pm »
Hmmm... Mój pies ma dostęp do pokoju z moim królikiem. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie (4) zwierzątka mieszkają w jednym, dużym pokoju (w mojej sypialni). I wszystkie się tolerują. Bryt (pies - shih tzu) jest dobrze wychowany, więc nie goni Helmuta (królik), a Helmut... Hmmm.. Kiedyś próbował zgwałcić Bryta, ale teraz już mu przeszło (został wykastrowany 4 dni temu... Zbyt zaciekle bronił klatki i gryzł mnie po rękach... I to mocno... Poza klatką było ok, ale jak dawałam mu jeść... koszmar.) Bryt często siada koło Helmuta i lize go po czole  :mrgreen: , a Helmut zasypia... :) Wszystko da się zrobić. To zależy tylko od wychowania.

DOT

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2005, 22:12:44 pm »
Ale jeśli pies namiętnie gania biednego królika to "zaprzyjaźnianie" na siłę jest normalnym znęcaniem się nad królikiem  :? Należy zawsze pamiętać, że pies to jednak drapieżnik, a królik jest zwierzęciem, który raczej ucieka niż atakuje i taka ucieczka może się kiedyś źle skończyć.

ulpu

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2005, 15:54:58 pm »
Ja mam trzy psy (dwa po około 25 kg, jeden 5kg) i dwa króliki. Większe psy nic królikowi nie robią, jednak chciałyby się z nim czasem bawić, zaczynają do niego podskakiwać  i trącać go łapą. W stosunku do małego psa jeden z królików jest agresywny i czasem rzuca się na niego z pazurami, gdy ten robi się nachalny.
W zasadzie psy rzadko spotykają się z królikami, gdy te są poza klatką. Wiem, że 25-kilogramowe psy niechcący mogłyby królika nadepnąć czy przywalić łapą odczas zabawy. Jak powiedziała DOT - pies jest psem, a królik jest ofiarą. Prawda taka, że najspokojniejszy pies może poczuć zew natury, gdy zobaczy uciekającego królika, który w naturze byłby jego posiłkiem.

justynka

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2006, 22:09:08 pm »
ja mam królika od dwóch dni, a psa od 10 miesięcy. Mike (pies) jest młody i lubi się bawić, w pierwszy dzień strasznie bałam się dopuścić do kontaktu tych moich zwierzaczków. Ale zapomniałam zamknąć klatki i piesek wsuna swojego pysia do klatki, nawet nie zawarknął tylko machał ogonkiem! Pies tak jak królik są tylko moimi zwierzętami, więc swoje posłania maja w moim pokoju.Pies nie ciągle leży koło klatki i pilnuje Juniorka (królisia) a jak królik wychodzi to nie odstępuje go na krok, ciągle go liże po uszkach, czasami to nawet wydaje mi sie że przesadza i reaguje na to. Ale królikowi chyba sie to podoba bo ciągle kusi mojego psa, jak Mike za długo nie zbliza sie do juniorka to ten się rozpędza i biegnie do niego! śmiesznie to wygląda! Myslę że da się pogodzic wszystkie zwierzęta ze soba, niektóre tylko potrzebują więcej czasu do tego!  pozdrowionka

kot

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2006, 17:47:29 pm »
Ja mam królika i psa , ale nie żyją ze sobą w zgodzie.Królik jest w osobnym pomieszczeniu,gdzie nie może dojść pies.

Yovitah

  • Gość
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2006, 07:56:56 am »
Moja siostra mieszka nad morzem a ja w małopolsce. Kiedy przyjeżdżamy do niej z moją Butti to Moja Krowa zajmuje całą łazienke, przedpokój i kuchnie. Moja siostra ma psa ze schroniska-Zuzkę i na początku bałyśmy się jak zareagują na siebie-Zuza ma 5 lat a jest u mojej Siostry od roku. I powiem szczerze że byłam zaskoczona. Bo to Królik terroryzował psa. Pije jej z miski wode, chodzi po niej, lize po stopach (Zuza jest dużą i dalej nie dosięgnie ;) ). oczywiście nie zostawiam ich samych, bo lepiej losu nie kusić, ale ogólnie moge powiedzieć, żę się lubią. Jak Zuza była na diecie (Miała problemy z trzustką) to chodziła po kuchni i lizała co się dało a królik chodził z nią! Nie lizała nic ale jak Zuza zawracała, to z królikiem i wógóle wszystko robią razem!  Dlatego ja uważam, żę królik i pies naprawde mogą się zaprzyjażnić! Ch ciałąm Wam wysłąć zdjęcia na potwierdzenie moich słów, ale nie wiem jak ;)
pozdrawiam!

Offline ANKA_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 139
królik i pies jak to pogodzić??
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2006, 20:56:25 pm »
Kulcia jako wolontariuszka wiesz jaki temperament ma dany pies , ja mam 4 wolnożyjące króliki i 2 psy w domu.dobermana i starą jamniczkę nic o siebie nie mają,  ale same nie zostają, osobiście doradzałabym Ci starszą,spokojną suczkę, bo takie mają najmniejsze szanse na adopcje, tylko nie bierz psa terieropodobnego,ja takiego wziełam ze sch. i teraz mieszka na dworze, bo nie potrafi dogadać się z kotem i królikami, wybierz takiego psa któremu pod względem życia pod jednym dachem z królisiem będziesz mogła zaufać, spokojnej staruszcze nie będzie się chciało uganiać za Twoim maleństwem :rotfl2
człowiek...brzmi dumnie tylko w trumnie
   http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=28872&highlight=natka  


  • Spaślaczku
  • Będe pamiętać , zawsze....