Autor Wątek: lek koci przepisany przez weta  (Przeczytany 2737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
lek koci przepisany przez weta
« dnia: Październik 07, 2011, 17:04:11 pm »
wet we Francji, ktory wydaje sie znac bardzo dobrze na krolikach, przepisal na zator, miedzy innymi Feligastryl, ktory jest lekiem francuskim, przeznaczonym dla kotow.

nie znalazlam go na stronach Polskich, wnioskuje zatem, ze w PL go nie ma.

sprawdzilam, ze substancja czynna jest 'eserine' - po polsku fizostygmina.

pytanie do znawczyn chemii kroliczej - czy mam mu to podawac zgodnie z zaleceniem weta?

mowie, w mojej opinii wet jest kroliczy i sie zna. potraktowal Nemoslawa super i bylo widac, ze wie co robi. Nemo dostal na miejscu kroplowe + rozkurczowe na brzuchol. Po powrocie do domu jest juz w duzo lepszym stanie i nawet skubnie kawalek cykorii.

Drugie cus co dostalismy do domu jest odpowiednikiem espumisanu, wiec podaje i sie nie martwie; natomiast wiem, ze byly przypadki podania kociego leku krolikowi, ktore nie skonczyly sie zbyt dobrze.

Prosze zatem o fachowe opinie :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: lek koci przepisany przez weta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2011, 20:45:20 pm »
Jako inhibitor acetylocholinoesterazy powoduje pośrednie zwiększenie pobudzenia zakończeń parasympatycznych przez wzrost stężenia acetylocholiny w przestrzeniach presynaptycznych; poraża zwoje autonomiczne układu nerwowego[6]. Obraz farmakologiczny działania podobny do pilokarpiny – jednak fizostygmina odzacza się większą toksycznością i mniejszym indeksem terapeutycznym. Powoduje spadek ciśnienia śródgałkowego, nasila perystaltykę jelit i wywołuje skurcz mięśni gładkich niektórych narządów (od pęcherza po oskrzela).
Tyle  znalazlam na wikipedii,
U nas wyrzuca lek pod nazwa buscopan, a ten dziala podobnie do tego jak no-spa. No-spe sie podaje ale warto moze zadzwonic do wetow SPK i dopytac