Autor Wątek: dziwne odgłosy wydawane przez królika  (Przeczytany 24864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malwa1722

  • Gość
dziwne odgłosy wydawane przez królika
« dnia: Lipiec 20, 2011, 17:46:16 pm »
witam. Posiadam dwa króliczki. samiczkę i samca. Samica ostatnio przeszła swoją pierwszą róję i od tego czasu dziwnie zaczęła się zachowywać tzn. w trakcie gdy ją karmię wydaje z siebie dziwne dźwięki skomli i piszczy tak jak by się bała tak samo zachowuje się gdy chce ją pogłaskać i jak podchodzi do niej samiec.(oba są w innych klatkach i nie miały pośredniego kontaktu ze sobą) proszę pordźcie co może jej być???

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2011, 17:53:23 pm »
Moja Tosienka też wydaje dźwięki, ale myślę że Twoja króliczka wydaje je ze strachu. Moja Tosia jak miała ciążę urojoną to też piszczała i nie pozwoliła do siebie podchodzić ani mi ani Kicusiowi. Daj jej narazie spokój i nie pozwalaj samcowi podchodzić do niej. powinna się uspokoić. Jeżeli jednak to jej nie uspokoi, to trzeba podejść do weta i sprawdzić czy ją coś nie boli.
Chyba, że zawsze wydawała dźwięki, jak moja Tosia, wtedy trzeba się nauczyć je rozumieć i cieszyć się, że masz mówiącego króliczka  ;-)

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2011, 22:35:51 pm »
może faktycznie ma urojoną ciążę.bo od momentu pierwszej rui funia zaczęła podnosić tyłek do góry tak jak by czekała na pana a jak mojego mańka podstawiałam to piszczała. nie wiem o co chodzi bo to w sumie pierwszy raz mam samiczkę;/

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:14:11 am »
a jak mojego mańka podstawiałam to piszczała

Przepraszam bardzo, ale Ty tego królika podstawiałaś bo chcesz żeby się rozmnożyły?

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2011, 22:34:16 pm »
no bez przesady chciałam zobaczyć jej reakcje. ona jest za młoda na dzieci.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2011, 09:52:38 am »
Za młoda czy nie za młoda, króliczków nie rozmnażamy - jest wystarczająco dużo uszaków bezdomnych, szukających kochający domków!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2011, 01:19:57 am »
z tego sobie zdaje sprawe.A może też tak być że jak je rozdzieliłam to ona zaczęła tęsknić? bo w sumie to tylko chwile były razem jak były małe i to przez niecały miesiąc(teraz są koło siebie w osobnych klatkach). I mam jeszcze jedno pytanie ostatnio zauważyłam u mojego samca że z pod górnych ząbków rosną mu drugie które się wywijają chcę jechać do weterynarza żeby coś z tym zrobił tylko prosze powiedzcie mi jak oni to zroią bo podobno to one zą łamane, ale czy to go będzie bolało?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2011, 14:37:35 pm »
zeby są łamane? Kto ci to powiedział?
Zęby są ścinane specjalnymi cążkami bądź ścierane frezarką taką do zębów. Jak wet będzie chciał cokolwiek "łamać" to uciekaj stamtąd ino szum.

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2011, 00:10:26 am »
byłam wczoraj w klinice powiedziano mi że to już wada i bd musiała tego pilnować za 3 tygodnie mam się zgłosić fo nich i oni je mu usuną ale za jakiś czas i tak mu odrosną:( biedak się nacierpi:(

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:38:56 am »
A powiedz skąd jesteś i u jakiego weta byłaś?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:18:45 pm »
Usuniete zeby nie odrastaja (tak jak u ludzi - jak usuniesz stalego zeba to ci on juz nie odrosnie)  . Mozna je spokojnie przyciac jesli sa za dlugie i sie zawijaja,  lepiej pojdz do innego weta

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2011, 22:24:30 pm »
Moj maniuś już miał obcięte ząbki nawet go nie bolało i był bardzo spokojny:)
zastanawia mnie teraz mój drógi króliczek a mianowicie ciągle przenosi sianko w pyszczku i je przeżuca dziwnie się zachowuje co jej może być??

Nuna

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2011, 22:40:11 pm »
Albo jest w ciazy albo w ciazy urojonej i buduje gniazdo dla malych.

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:26:54 pm »
nie może być w ciąży bo nie miala dostępu z samcem;/ bynajmniej mam taką nadzieje,, bo nie przez pewnien czas w domu nie było i rodzice się moimi uszakami zajmowali.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:12:28 am »
No i moze rodzice nie dopilnowali. Teraz bedzie problem co zrobic z cala gromada maluchow. A tyle sie powtarza o kastracji i sterylizacji. O tym drugim przede wszystkim.

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2011, 00:27:17 am »
Moja Tosienka też wydaje dźwięki, ale myślę że Twoja króliczka wydaje je ze strachu. Moja Tosia jak miała ciążę urojoną to też piszczała i nie pozwoliła do siebie podchodzić ani mi ani Kicusiowi. Daj jej narazie spokój i nie pozwalaj samcowi podchodzić do niej. powinna się uspokoić. Jeżeli jednak to jej nie uspokoi, to trzeba podejść do weta i sprawdzić czy ją coś nie boli.
Chyba, że zawsze wydawała dźwięki, jak moja Tosia, wtedy trzeba się nauczyć je rozumieć i cieszyć się, że masz mówiącego króliczka  ;-)

Izak - Ja mam mówiącego króliczka :)

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2011, 16:36:33 pm »
mam w miare dużo znajomych którzy chca mieć króliczka. a jak by faktycznie się okazało że moja Funia bd miała małe to zostawie je do puki nie znajde domku dla nich. mam sporo miejsca więc z utrzymaniem gromadki nie było by problemu. ale miejmy nadzieje że to tylko ciąża urojona.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2011, 22:49:12 pm »
No gdyby została mamusią (odpukać) to małe muszą z nią zostać co najmniej do 2 miesiąca życia. Później można myśleć o oddaniu.
Pamiętaj, by te osoby były na prawdę odpowiedzialne. Bo uszatek mały jest piękny, ale czasem szybko się nudzi lub zaczyna broić czy niszczyć i taki fajny nie jest już wtedy..
A jakby ją pomacać po brzuszku delikatnie, czy nie da rady wyczuć nic?

malwa1722

  • Gość
Odp: dziwne odgłosy wydawane przez królika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2011, 17:26:34 pm »
właśnie dzisiaj ją wyacałam ale za nim to zrobiłam to zauwarzyłam pełno puchu w klatce, no i teraz oczekuje na maleństwa. dotknęłam jej brzuszka i małe bardzo kopały. wcześniej jakoś tego nie było czuć. ale jakoś  teraz jak poczułam te maleńswa w brzuszku jej to nie moge się ich doczekać:) i już postanowiłam że dwa na pewno sobie zostawie:)