Autor Wątek: [GLIWICE] Lew samiec do oddania  (Przeczytany 18273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
[GLIWICE] Lew samiec do oddania
« dnia: Wrzesień 18, 2011, 10:52:44 am »
Mam do oddania do DS pięknego lwa samczyka- nazwałam go Simba.
Wzięłam go z zoologa - miał iść do węża. Króliczek ma około pół roku (tak powiedziała pani w zoologicznym) ale jak dla mnie, to chyba jest trochę starszy. Jest bardzo przestraszony, aczkolwiek jak go się trzyma na rękach na siedząco to daje się spokojnie głaskać. Obcięłam mu dziś pazury, bo miał straaaaasznie długie i trochę mnie podrapał.
Jego umaszczenie to czarny z białymi gęsto rozmieszczonymi włosami na całym ciele, a po bokach jakby trochę brązowieje. Jest na razie u mnie w klatce w 100. Niestety nie mogę go oddać z klatką, ponieważ ta może mi się jeszcze kiedyś przydać. Z tego co zauważyłam tylko bobkuje po klatce, siuśków nie widziałam, więc najpewniej robi do kuwety. I jest nauczony pić z poidła, a w zoologu z tego co widziałam dostawał granulat.
Mały trochę kicha,nie wiem czym to jest spowodowane,musiało tak być już w zoologicznym(bo jak go niosłam,to było ciepło i był w kocu i pudełku, więc przez drogę na pewno się nie przeziębił) ale myślę, że to może być zwykłe przeziębienie. W poniedziałek idę z nim do weta i wtedy dokładnie się okaże co to.

Poniżej zdjęcia Simby:









Oczywiście szukam bardzo dobrego domku dla malca, ponieważ dużo czasu spędził tak na prawdę bez ludzi i zasługuje na to, aby zapewnić mu dużo ciepła i miłości. Nie oddawałabym go, ale sama mam już 3 samiczki i jednak 4 króliki to trochę za dużo.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:31:56 pm »
A wysłałaś dla króliczka formularz adopcyjny? Na forum nie każdy zagląda, a na stronę adopcje.kroliki.net chyba wchodzi więcej osób szukających królika z adopcji, więc może tam podbije kogoś serce... Powodzenia :)

PS. A Simba śliczny, dobrze, że go uratowałaś od złego losu   :przytul:

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:49:39 pm »
Wysłałam wszystkie potrzebne info do adopcji:) Także - czekamy:)
No Simba jest śliczny - i z tego co powiedziała jeszcze Pani w zoologu, tak ja zrozumiałam, że on miał już kiedyś dom, tylko został oddany do zoologa.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:52:19 pm »
Mam nadzieję, że tym razem będzie miał więcej szczęścia i znajdzie super kochający domek :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:00:24 pm »
On nie jest ciut opuchnięty na pysiu? To pewnie zdjęcia tak wyglądają, ale wolę się upewnić.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:07:35 pm »
Pewnie ma duzo gestej siersci.. dlatego na pyzatego wygląda ;-)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:25:42 pm »
No z tego co mi się wydaje, to nie, ale oczywiście jutro jadę z nim do weta i sprawdzimy wszystko:) Zaraz wrzucę filmiki z udziałem Simby:)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:48:21 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tUgWo_xanS0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tUgWo_xanS0</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rC5cSZcD-5g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rC5cSZcD-5g</a>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 20:03:17 pm wysłana przez Ev. »
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:40:21 pm »
Króliczek jest już na stronie http://www.przygarnijkrolika.pl/?p=1387

Zapraszamy do adopcji :)

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:13:24 pm »
Byłam dziś u weterynarza. Dostał antybiotyk na 10dni, więc w najbliższym czasie i tak adopcja jest niemożliwa, bo musi wyzdrowieć. Dostał jeszcze dwa leki z czego jeden na odrobaczenie. Ale generalnie wszystko jest dobrze. Simba waży 1,6kg, uszy czyściutkie, zęby zdrowe, temperatura ciałka odpowiednia, brzuszek sprawdzony, wszystko jest ok, no właśnie poza tym kichaniem i katarem. Ale nad tym pracujemy i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:49:35 pm »
a co mu jest? na co dostał antybiotyki?

edit: sorry, właśnie doczytałam, że na kichanie i katar.

Czy mogę te filmy wkleić na FB?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 16:53:07 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:59:48 pm »
Tak, jasne:)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2011, 22:54:10 pm »
Jeszcze dodam, że szkrabek dzielnie znosił dziś wszystkie badania, a jak lekarz skończył go badać i dawać leki, to maluch stanął na tylnich łapkach a przednimi oparł się o mnie i przytulał:) No i już daje się więcej głaskać, co jest zdecydowaną poprawą, zwłaszcza, że jest u mnie od 3dni:)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2011, 13:32:16 pm »
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/434#yield króliś jest już na adopcje.kroliki.net :)
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2011, 13:37:54 pm »
Mam taka małą prośbę.
Proszę zrezygnować z mieszanki na rzecz granulatu Cuni Complete. Dla dobra królika. Przyszły właściciel i tak będzie poinformowany o tym, że królikom nie podajemy mieszanki.

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2011, 13:47:32 pm »
Jasne, nie ma problemu
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2011, 20:12:32 pm »
Simba będzie szedł do kastracji. Ale najpierw musi wyzdrowieć i dopiero potem.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2011, 19:50:35 pm »
Jeszcze 4 dni antybiotyku. Później ok.2 tygodni odczekać, aż będzie całkowicie zdrów i oddajemy do wykastrowania. Mam nadzieję, że wtedy jakaś dobra duszyczka przygarnie Simbę. Bo jak na razie to sika na ściany z pół obrotu i zrobił się bardzo terytorialny. Ale chyba tak wariuje dlatego, że czuje 3 samiczki u mnie. Mam nadzieję, że po kastracji to się zmieni i Simba będzie ukochanym króliczkiem swojego właściciela.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:39:03 pm »
Halo halo, Simba czeka na domek! <3
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."

Offline Ev.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaczki:)
Odp: [GLIWICE] Lew samiec do oddania
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2011, 20:51:05 pm »
Halllo no co jest? Nikt nie chce Króla Lwa - Simby? :(((
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji."