Autor Wątek: LNIENIE  (Przeczytany 5793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poison

  • Gość
LNIENIE
« dnia: Luty 12, 2006, 11:25:07 am »
czikus jest krótkowłosą miniaturką, sierść czrna, zawsze błyszcząca i gęsta, pod czarną wierzchnia sierścią był szaro-siwy puch, a pod nim znowu przy samej srórze czarna sierść (wiem że większośc wie z jakich warstw składa się sierść)
do sedna, nie przechodziliśmy z uchatym jeszcze zimy i nie wiem czy to normalne wiec pytam :) od kilku dni jego futro nie jest gęste jak zawsze, wierzchnia warstwa jest wyrzedzona, przebija z pod niej ten puch, nie jest blyszcząca, cziko przeraźliwie lnieje, po wzięciu go na ręce można z siebie ściągać sierść garściami,  ogólnie wyglada bardzo marnie teraz z tymi dziurami w futerku :(
to nie jest tak że ono mu wypada do gołej skóry, poprostu przebija to szare puchate, zastanawia mnie czy lnieje ponieważ jest połowa lutego (do wiosny jeszcze daleko) i to taki czas, czy brak mu jakiś suplementów w diecie lub może być chory na coś i tak objawia się osłabieniem organizmu?

margmiBOBEK

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2006, 11:37:04 am »
Pewnie linieje. Mój Bobek skończył mniej więcej 2 tygodnie temu ;) Futro mu się sypało całymi garściami z tyłka, no i takie placki jak u Ciebie też były :) Raczej nie masz się co martwić, oczywiście jeśli króliś zachowuje się normalnie. Ale jeśli się martwisz, zawsze możesz iść do weta. Może dostaniesz jakieś witaminy. My kiedyś dostaliśmy Robo... cośtam, nie wiem czy pomogło, ale napewno nie zaszkodziło ;)

DOT.

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 12:32:03 pm »
Pyza też właśnie zaczyna linienie, może wiosna blisko ;)

A ten preparat witaminowy to Roboran.

Monia

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 13:47:02 pm »
moj juz zakonczyl lnienie bo juz sie z niego tak nei sypie :diabel: ale jemu tio najbardziej spodniczka lniala  :diabel: i moglam go czesa i czesc i jeszcze bylo duzo do wyczesnia :roll: ale jakis takis plackow jak piszecie to msiiek nie mial  ;-)

tomek

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2006, 18:40:37 pm »
moje króliki tez lnialy jakis cas tem i mialt takie dziwne plamy. w niektórych miejscach byla krótsza a w niektórych dluzsza

Gosiek

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2006, 18:41:02 pm »
Przy okazji
Słyszałam,że króliki linieją 4 razy w roku...?I czy są jakieś konkretne miesiące czy da się to określić tylko mniej więcej(zależy od królika)?

anUSZka

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2006, 20:00:02 pm »
zalezy od krolika, zazwyczaj najmocniej linieja jesienia i na wiosne.

tomek

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 18:23:11 pm »
to prawda. mij królik lnial cale lato :oh: a ile siersci bylo :?

poison

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 22:26:02 pm »
ale naprawde, to futerko :| wychodzi gdzie niegdzie takimi kępkami, że żal potem na jego kuperek patrzec, wygląda jak by miał patologiczny dom i by go ludzie krzywdzili:)

asara

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2006, 22:29:19 pm »
Moja królica też linieje - już od około miesiąca. Futro jest na wszystkich dywanach, ubraniach, unosi się w powietrzu... Czesanie to już za mało - teraz podczas głaskaniu delikatnie wyciągam pasemka króliczego futerka-puchu, które same oddzielają się od reszty futra. Tylko to trochę pomaga. Czy to normalne, że podczas linienia króliki zmieniają kolor? Tofi zaczyna się robić szara - tzn. ma na obu boczkach równe, cienkie pasy ciemnego futra (normalnie jest raczej rudawa) :?

poison

  • Gość
LNIENIE
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2006, 14:58:06 pm »
:hehehe:  mój bubek też jest cały czarny za wyjątkiem przedniej łapki i krawata pod szyją, a teraz zamiast czarnego futra ma szaro siwe :) ale cierpliwie wyciągam 3-4x dziennie odkurtzacz i sprzątam te sierśc :D czekam az wyłysieje i bedzie spokój :P albo może go w końcu ogole (żart)

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
LNIENIE
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2006, 21:14:38 pm »
Kicek mi jeszcze nie zaczal lniec...  :oh: tylko czasami jak wezme go na rece i mam czarny sweterek to widac jego biale klaczki, ale to tak niewiele.... a moze jest za mlody? czy kroliki od malego lnieja czy tylko od jakiegos wieku? ma 5 m-cy :????: