Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5293704 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12620 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:37:37 pm »
Czekoladowa ,aksamitka - Abi w Azylu wypiękniała :bunny:
widać że wygłaskana  ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12621 dnia: Sierpień 02, 2013, 17:35:29 pm »
jutro do Azylu przyjdzie 6 królików hodowlanych w ciężkim stanie. z 11 przeżyło tylko 6, a to, że dzisiejsza interwencja doszła do skutku można uznać za cud...niestety nie wszyscy potrafią współpracować. osoby, które zajmują się pomocą zwierzętom, powinny się nawzajem wspierać, a w tym przypadku tak nie było i gdyby nie nasza zawziętość, nikt nie odebrałby dzisiaj tych królików...po raz kolejny musimy podziękować inspektorom Pogotowia dla Zwierząt, którzy ostatecznie wzięli sprawy w swoje ręce  :bukiet (tak jak wtedy, kiedy przyjechały do nas króliki z Piły). niestety w przeciwnym wypadku nie udałoby się uratować żadnego królika.

Marta  :przytul jesteś bezcennym filarem Fundacji  :bukiet

jutro o 10 króliki będą w Toruniu...wstępnie mamy podejrzenie myxomatozy poszczepiennej (podobno były szczepione), pasterelozy etc. - Marta na pewno wszystko dokładnie opisze. dla nas to oznacza jedno - króliki - bomby z opóźnionym zapłonem i bardzo ciężką walkę o ich życie...chciałabym, żeby była wygrana, tak jak w przypadku bydgoskiej interwencji, czyli wbrew wszystkiemu :(

***

w tym miejscu chciałybyśmy prosić o pomoc - dzisiaj otrzymałam fakturę za lipiec, która wyniosła 3 321,00 zł :/ gdyby nie doc, to wynosiłaby chyba 8-10 tys. zł, ponieważ nie obejmuje wielu pozycji, chociażby dużej cz. wizyt kontrolnych i wizyt w Azylu (!), jednak dla nas i tak jest to kwota bardzo duża. z każdym miesiącem nasze wydatki są coraz wyższe, ponieważ Azyl pełni rolę szpitala i hospicjum...

przepraszam, że fv jest ucięta, ale zrobiłam zdj. na szybko, a resztę fv za lipiec wrzucę później (m.in. z apteki)



obecnie w samym Azylu zużywamy 20 kg pelletu na dzień, a w najbliższych dniach ta liczba wzrośnie.

będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe dla podopiecznych Azylu oraz za wsparcie w postaci karm ratunkowych, które są dostępne w sklepie uszatkowo.pl  :bukiet :bukiet :bukiet

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13,
87-148 Łysomice

Nordea Bank nr konta 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348


tytuł przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików

***

dzisiaj rano doktor Krawczyk był w Azylu i zbadał część podopiecznych Azylu (nie badał tyko tych, które są świeżo po wizytach :])

Abi jest zdrową, wysterylizowaną samiczką. jej jedyny problem to lekko przekrwione oczy i zapalenie spojówek, ale z tym bez problemu sobie poradzimy.

Devi czuje się na pewno znacznie lepiej, niż wtedy kiedy wróciła do Azylu, ale przed nami jeszcze trochę pracy. oskrzelowo jest już czysta. czekamy na autoszczepionkę.

Divi jest w dobrej formie, ale w przyszłym tyg. doc usunie ropień podskórny, który powstał w okolicy uda i niestety nie uległ absorpcji. poza tym nie wiem, czy o tym wspominałam, czy nie, ale już podczas pierwszej wizyty u doc, doc stwierdził, że Divi ma tendencję do zbyt przeładowanego żołądka, dlatego jego przyszły właściciel będzie musiał zwracać na to szczególną uwagę.

Dookie, który do Azylu przyjechał tak jak Abi ze Złotowa, jest młodym samcem, który niestety ma problem z zębami - ma przerośnięte drugie siekacze (co dość rzadko się zdarza) oraz zęby policzkowe do korekty przy najbliższej okazji, tj. podczas sterylizacji.

Flika powoli odzyskuje czucie w łapach, ale generalnie jest to królik, który jeszcze długo będzie wymagał szczególnej opieki. od początku nie dbała o czystość, dlatego nie prezentuje się najlepiej, a my skupiamy się na tym, aby zwiększyła masę ciała.

Fragola, tak jak jej koleżanki Devi i Fusia oczekuje na autoszczepionkę. osłuchowo jest czysta :) (kiedy przyjechała do Torunia, miała zmiany oskrzelowe).

Fusia odzyskała w 100% czucie w łapce. poza tym w tej chwili jej katar został opanowany i nie będziemy podawać żadnych antybiotyków. w inspektoracie powstaje dla niej autoszczepionka - kiedy będzie już gotowa, zastosujemy ją razem z antybiotykiem.

Kangusia jest gotowa do tego, aby opuścić Azyl i zaszczycić czyjś dom swoją króliczą osóbką.  

Kendra ostatnio bardzo silnie linieje, ale jest w dobrej formie. zęby póki co ok, dlatego Kendrę wpisujemy na listę adopcyjnych priorytetów.

Keyen jeszcze przez 2 tyg. będzie otrzymywał triderm - miejsce, w którym była zmiana grzybicza, wygląda o wiele lepiej, ale będziemy je jeszcze smarować.

Kurt - bez zmian. w pyszczku niewielka ilość ropy. oczyszczamy. generalnie jest w dobrej formie ;)  

Migotka - oko jest całkowicie zamknięte, dlatego za 2 tyg. powtarzamy zabieg z usunięciem dużej części powieki. poza tym wszystko ok.

Nesquik wkrótce zostanie wykastrowany...:]

Riza - przez 2 tyg. będziemy jeszcze walczyć z grzybem

Saphira w pon. zostanie wysterylizowana. doc jest zadowolony z jej wyglądu - przybrała na wadze, musimy ją więc uchronić tylko przed konsekwencjami gronowca złocistego, który zagnieździł się w jej mleku.

Soti niestety w najbliższym czasie czeka kolejna korekta zębów. kilka tygodni po ostatniej, zęby znowu nie wyglądają nadzwyczajnie. Soti zawsze będzie wymagała pod tym względem szczególnej uwagi.

Tilia - tak jak kolega Keyen ;) jelita już ustabilizowane, oczy również wyglądają znacznie lepiej :)

Vekita nie ma żadnych zmian grzybiczych. jest zdrowa i w pełni gotowa do tego, aby opuścić Azyl ;) (a na to jest szansa :P)

Zidane...tak jak wspominałam w pon., na kilka dni odstawiliśmy leki, aby zobaczyć jak będzie funkcjonował. jelita bez zarzutu - duże, zdrowe bobki. apetyt bez zarzutu. waga - 30 dag mniej - powrót do stanu wyjściowego. w pon. powtarzamy wyniki badań krwi.

***

Amant (to wymyślane przeze mnie imiona są często nieakceptowalne :P) wczoraj został wykastrowany, ale przy okazji przeszedł też zabieg korekty zębów :/

Pufcia ma za sobą korektę zębów - doc zdecydował, że jeszcze nie będziemy ich usuwać. miejmy nadzieję, że oko wkrótce przestanie łzawić.

***

Amant :)



























Dookie :)



































Senior Rufty i jego niezwykłe oczy - niestety w przyszłym tyg. rtg :/ oczy mocno łzawią.















***

dzisiaj do nowego domu trafiły Petitka oraz Vienas - dwa tyg. temu podczas spotkania adopcyjnego ten duet zdobył serce swoich nowych opiekunów :) miejmy nadzieję, że Petitka będzie dobrze traktować Vienasa i szybko zapanuje między nimi miłość! :) dziękujemy  :bukiet
 
***

jutro przed nami ciężki dzień...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 17:53:34 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12622 dnia: Sierpień 02, 2013, 18:19:01 pm »
Ciesze się, że udało się przeprowadzić interwencję :)
Marta jesteś wielka :* :*
Dziewczyny, podziwiam was za to, że wkładacie w to tyle serca i nigdy nie odmawiacie pomocy  :bukiet


« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 18:24:29 pm wysłana przez Ko_meta »

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12623 dnia: Sierpień 02, 2013, 18:38:23 pm »
co tam u Fortunki?

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12624 dnia: Sierpień 02, 2013, 18:46:43 pm »
 :brawo:  Vekitka  trzymaj się maluszku :) , czekamy czekamy  :*
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12625 dnia: Sierpień 02, 2013, 20:24:28 pm »
jutro Azylu opuści Anima, która również powędruje do DT  bukiet
w jakim mieście jest teraz mała?

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12626 dnia: Sierpień 02, 2013, 20:25:29 pm »
Jejku jaka ulga,że interwencja się udała! Marta brawo!:*
Szkoda,że po takich problemach i trudnościach zostało uratowane tylko 6 królików.. Ale ważne,że chociaż one mają szanse..
Zachowanie dziewczyny która miała kierować interwencją uważam za karygodne.. :(

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12627 dnia: Sierpień 02, 2013, 20:28:26 pm »
Anima jest teraz w domu tymczasowym w Dobrzycy :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12628 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:41:59 pm »
Jestem.. dopiero mogłam usiąść do komputera. Króliki są, sztuk 7, przepraszam, źle policzyłam na początku, ale wszystko działo się tak szybko :(
Teraz następuje moment podziękowań :P
Na początku - Natalia z Pogotowia dla Zwierząt. To dziewczyna, dla której nie ma takiej opcji, że zwierzęta nie trafią do nas. Odbieramy je i koniec! Oczywiście nie obyło się bez asysty policji, sama przyznaję, że dwa razy bałam się o nas... :/
Tomek :przytul bez Ciebie nie udałoby się tego ogarnąć logistycznie!! Dziękuję, że z nami byłeś i pomagałeś jak mogłeś. Naprawdę, Twoja pomoc jest nieoceniona!
Olu :* - gdyby nie Twoja determinacja, do interwencji w ogóle by nie doszło :P I wydzwaniania po kilkanaście razy na minutę też nie :P
joac i chlup :przytul za użyczenie transporterów i klatek, które trzeba będzie porządnie zdezynfekować po powrocie! :przytul

Dzień był długi i ciężki. Szczerze mówiąc nawet nie wiem, czy mogę wstawiać zdjęcia tych królików tutaj, ale zaraz je zgram jak tylko zjem obiad i wstawię :)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 21:53:50 pm wysłana przez MartaP »
WO AMIGO

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12629 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:47:36 pm »
Marta brawo  :brawo: :brawo: :brawo:

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12630 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:50:34 pm »
trzymam kciuki za te hodowlane biedaki. eh. Marta, wielki szacun.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12631 dnia: Sierpień 02, 2013, 21:56:19 pm »
Marta, cieszę się, że mogłem pomóc. Kurcze, myślałem, że niejedno już widziałem... Bardzo, ale to bardzo się myliłem. Słów nie starcza, żeby to opisać, a gdy pomyślę, że jest wiele takich miejsc budzi się we mnie sadysta.. Mam nadzieję, że uda się wyleczyć te Uszy!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12632 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:11:04 pm »
dzisiaj do nowego domu trafiły Petitka oraz Vienas
Czy małe pojechały do domu stałego?
Anima jest teraz w domu tymczasowym w Dobrzycy usmiech2
Dzięki

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12633 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:18:53 pm »
Dzień był długi i ciężki. Szczerze mówiąc nawet nie wiem, czy mogę wstawiać zdjęcia tych królików tutaj, ale zaraz je zgram jak tylko zjem obiad i wstawię usmiech2

czekam na fotki biedaków ;(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12634 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:25:42 pm »
Miejsce królików.. To są klatki.. podobno




Bez komentarza..




Jeden z najzdrowszych królików - najbardziej żywotny, taka mała Tiggunia


Gałązki dołożone po obwieszczeniu, że wzywamy policję..








Za chwilkę wstawię zdjęcia królików już u mnie w garażu..
WO AMIGO

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12635 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:38:18 pm »
Można nie wierzyć, ale na zdjęciach to wszystko wygląda o całe nieba lepiej. Rzeczywistość była dużo, dużo gorsza! To ten gatunek wrażeń, które są "nie do opisania"..

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12636 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:48:30 pm »
To prawda co pisze Tomek.. mam wrażenie, że smród też robił swoje i wszędzie latające owady, pajęczyny i WIELKIE pająki..

A tu zdjęcia króli:


Kuba: "tego bym chciał, taka mała Lorcia" :P




Jest z nimi trzeci czarny króliś, który ma ogromne problemy z oddychaniem, więc nie stresowałam go, bo od razu się dusi.. Tu jego zdjęcie od tyłu:




Kolejna czarna dwójka - oni wyglądają najlepiej, jeden z nich mocno kicha..




Matka z dzieckiem - najbardziej zaatakowane. Były w osobnej szopy "do zdechnięcia"..  Mieszkały tam razem ze zwłokami kilku innych królików..


















dziecko.. bardzo ciężko oddycha.. nie ma połowy prawego ucha..










przepraszam, nie miałam siły wybierać zdjęć, więc wrzuciłam wszystkie..

Mam też kilka drastycznych zdjęć rozkładających się zwłok królików, ale je zachowam dla siebie :(
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12637 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:51:44 pm »
O matulu :( Mamusia z córcią :( I kiedy do weta i leczenie?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12638 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:52:58 pm »
Jutro o 10 będziemy u dr Krawczyka, w nim jedyna nadzieja.. :(
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12639 dnia: Sierpień 02, 2013, 22:53:55 pm »
Jutro o 10 będziemy u dr Krawczyka, w nim jedyna nadzieja.. mutny
To mego szybko! Wspaniale! Trzymam kciuki Martusiu! :)