Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5527799 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sylwiawiewióra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11540 dnia: Czerwiec 10, 2013, 20:30:40 pm »





Było o łapeczkach Wacika ... I nie mogłam się powstrzymać,żeby nie zaprezentować łapeczek Fusi (tylko u nas jak zwykle słaba jakość) :p
Malutka dalej jest płochliwa :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 20:43:55 pm wysłana przez sylwiawiewióra »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11541 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:05:06 pm »
DużyZając przeczytałam to ogłoszenie pana z Katowic to blisko mnie. Pomogłabym chętnie nawet nieodpłatnie ale 3 klatek nie dam rady pomieścić. W zeszłym roku miałam urlopowiczke od Elmo przez 10 dni. Śnieżynka to grzeczny bezproblemowy uszak.

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11542 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:06:07 pm »
sylwiawiewióra nad płochliwością można popracować. Petitka na początku była bardzo wystraszona, a teraz leży przy moich nogach cała wyciągnięta. przede wszystkim starać się nie robić żadnych gwałtownych ruchów, unikać głośnych i nagłych dźwięków. troche miziania, nawet wbrew początkowej niechęci też nie zaszkodzi. dobrze jest wypuścić króla i usiąść gdzieś tak, żeby sam mógł podejść, powąchać, nadepnąć i wtedy się nie ruszać i nie dotykać. przystosowanie zabiera czasu, niektóre uszy zawsze zostają płochliwe i troche wycofane, ale wydaje mi się że nie Fusia, bo ona w Azylu była małą wariatką ;) jak zaczepiał ja inny królik to się nie dawała a w przypadku mojej interwencji przezabawnie podskakiwała. cierpliwości, a wszystko będzie dobrze :*

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11543 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:07:14 pm »
Fusia jest prześliczna :) Taka delikatna się wydaje i dziewczęca :D :P
WO AMIGO

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11544 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:18:34 pm »
Pachinka wróciła od doc - Olu dziękuję za połapanie transportu. Ja dziś tłumik na asfalcie zostawiłam :D

Z kilku dniowych obserwacji zauważyłam, że Pachinka nie przepada za zmianami. Od wczoraj musiałam ją na dwa dni przenieść do klatki i widać, że znowu potrzebuje troszkę czasu aby się spokojnie wyciągnąć na boczku - zmiana konieczna ponieważ w kuchni nagły malutki remoncik i klatka mniej miejsca zajmuje.

Mam nadzieję, że jak kiedyś znajdzie swój wymarzony domek to będzie jedyny i na zawsze.

Offline sylwiawiewióra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11545 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:20:29 pm »
Jest delikatna, taka malutka kruszynka a jadłaby za dziesięciu :)
poskakać też lubi: https://www.facebook.com/photo.php?v=556551771052594
oj ja obchodzę się z nią jak z niemowlaczkiem, ale wystarczy dźwięk z kuchni, hałas za oknem i Fusi już nie ma... biegnie pod kaloryfer albo za materac :p Ale będziemy cały czas próbować.

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11546 dnia: Czerwiec 10, 2013, 21:48:55 pm »
własnie obejrzałam takie coś: http://www.joemonster.org/filmy/53306/Wyluzowany_krolik ..... :(

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11547 dnia: Czerwiec 10, 2013, 22:01:39 pm »
Fusia jest słodka. Przełamie się. Ma świetny dom, a to najważniejsze.

Skomentowałam na yt ten filmik. Pani kąpiąca królika w opisie pisała, ze królik to lubi i nie dzieje mu się krzywda, a co najfajniejsze to po takiej kąpieli obsycha na balkonie! Myślałam, ze padnę. Ja wiem, dobre chęci, ale piekło jest nimi wybrukowane. Pewni ludzie nie powinni mieć zwierząt i dzieci, bo tracą kontakt z rzeczywistością...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11548 dnia: Czerwiec 10, 2013, 22:34:19 pm »
Królisie do wtorku rano przebywać będą u Kasi w Warszawie (byłego DT Mambootka swieca2), a potem razem z Basią pojadą w podróż do azylu w Trouniu.

Ato dwa uratowane przed wężem prawdopodobnie trzymiesięczne puszki kłębuszki o roboczych imionkach nadanych przez Kasię: Trio (angorka) i Clio (baranek) usmiech2
Kasia napisała o nich tak:

 na fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=558181474222957&set=a.310292225678551.65555.310284552345985&type=1&theater
ktoś pytał o płeć - może ktoś wie?

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11549 dnia: Czerwiec 10, 2013, 23:28:38 pm »
Takie ogłoszenie znalazłam dzisiaj co wy na to ? http://tablica.pl/oferta/oddam-krolika-miniaturke-ID32DTL.html#704c647910ie

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11550 dnia: Czerwiec 10, 2013, 23:41:37 pm »
Wiolu, wstaw to info do działu "Króliki z ogłoszeń" http://forum.kroliki.net/index.php/board,106.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11551 dnia: Czerwiec 11, 2013, 14:40:46 pm »
na fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=558181474222957&set=a.310292225678551.65555.310284552345985&type=1&theater
ktoś pytał o płeć - może ktoś wie?
Jeszcze nie były oglądane przez żadnego naszego weta. Dopiero dziś dotarły do Torunia. Pierwsza wersja była taka, że to dwie dziewczynki. Kasi wydaje się jednak, że jeden puszek kłębuszek, to samczyk.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11552 dnia: Czerwiec 11, 2013, 15:00:26 pm »
Zapraszamy do niesienia w świat informacji o Dniu Otwartym, który odbędzie się już niedługo - 22 CZERWCA 2013
Szczegóły oraz najświeższe informacje w wydarzeniu na FB:
https://www.facebook.com/events/153793781473775/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11553 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:14:05 pm »
własnie obejrzałam takie coś: http://www.joemonster.org/filmy/53306/Wyluzowany_krolik ..... mutny


Ludzie takie bzdury wymyślają :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11554 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:18:19 pm »
majka44kc, o to, że będziemy narzekać na brak zajęć, zdecydowanie się nie obawiam ;) wręcz przeciwnie :P

w ostatnim czasie w adopcjach mamy bardzo dużo ruch, a to oznacza konieczność zaangażowania dodatkowych sił...dziesiątki maili, telefonów dzielnie. codzienne transporty, spotkania adopcyjne. mnóstwo spraw mniejszych i większych. pozytywne, ale jednak organizacyjne szaleństwo.

wszystko co robimy na co dzień - opieka nad królikami w Azylu, codzienne relacjonowanie szczegółów z życia Azylu, zapewnienie królikom najlepszej opieki weterynaryjnej, prowadzenie strony Azylu, profilu na FB, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów - dbałość o wszystko i podejmowanie starań, aby wszystko coraz lepiej funkcjonowało, ma jeden cel: o ile w Azylu mają mieć najlepszą kompleksową opiekę i czuć się tam jak w domu (co możemy codziennie obserwować), Azyl nie ma być ich domem, tylko przepustką do lepszego życia - Azyl ma nie tylko otaczać króliki opieką, ale przyciągać nowe domy. gdyby tak nie było, w tej chwili w samym Azylu mielibyśmy ponad 100 królików, biorąc pod uwagę tylko ostatnie kilka miesięcy.

wbrew pozorom, a raczej kontrowersyjnym czy też odrealnionym opiniom :], króliki z Azylu nie mają tak po prostu "szczęścia", bo to jest szczęście, na które codziennie pracuje wiele osób...

***

tak jak wspomniała Ania, wczoraj u doc była Pachino (wymaz) :) poza tym doc zobaczył Bonsai, Junkiego, Frutinę oraz Pesteczkę.

Junky niestety trafił do doc ze złamaniem kości udowej :/ chłopak zbyt mocno szalał po kanapie i miał wypadek :( nie zdecydujemy się na operację, ponieważ w bardzo wielu przypadkach nie to sensu, a wręcz przeciwnie może przysporzyć królikowi wyłącznie cierpienie. Junky przez najbliższe 2-3 tyg. będzie zamknięty w klatce i za kilka tyg. wszystko powinno wrócić do normy. Junky czuje się bardzo dobrze. wygląda pięknie :) będzie otrzymywał leki na wzmocnienie kości.
Kasiu dzięki  za natychmiastową nocną reakcję  :przytul (zgodnie z moją teorią największą próbą dla DT lub DS są sytuacje trudne, bo często dopiero wtedy okazuje się, czy...)

Bonsai - doktor był wczoraj bardzo zadowolony z jego stanu zdrowia. w tej chwili niepokojące jest to, że Bonsai robi bardzo małe bobki, ale w jelitach miał ich mnóstwo. dopiero w sb. skończyliśmy antybiotyk, dlatego musimy dać mu jeszcze kilka dni na to, żeby doszedł do siebie. Bonsai otrzymuje też kolejne dawki autoszczepionki.

na zdjęciach z Kasią  :przytul (Kasia jeszcze nie ujawniła się na forum i chociaż jest z nami krótko, mamy nadzieję, że zostanie na dłużej  :przytul)

Bonsai zdobył serce Kasi już podczas pierwszego spotkania w Azylu :)













Karim czuje się lepiej :) dzisiaj poznamy wyniki wymazu, ale póki co doc pocieszył mnie po zapoznaniu się z wynikami krwi. Karim co prawda ma dość niskie krwinki czerwone i wskaźniki wątrobowe i nerkowe są trochę wyższe niż ostatnie, jednak nie jest źle. za ok 2 tyg. wyniki powtórzymy raz jeszcze.
Karim nadal jest najbardziej "autystycznym" z całej bydgoskiej drużyny, chociaż poza klatką wstępuje w niego inna siła, a kiedy odpoczywa nie jest w stanie oprzeć się zielonym pysznościom :P

















stan Pesteczki bez zmian. skręt szyi się nie zmniejsza, ale poza tym nic się nie dzieje. katar - na pewno znacznie lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu, gdy Pesteczka do nas przyjechała. kicha sporadycznie (mała ma gronkowca złocistego). postanowiliśmy wejść z jeszcze jedną serią sul-tridinu, vit. B1, B12 i B6.

***

Soti w przyszłym tyg. zostanie wysterylizowana. czeka ją też korekta zębów. jest kochanym królikiem, który po prostu potrzebuje trochę czasu. chętnie wychodzi z klatki, a kiedy jest w klatce widok ręki ją paraliżuje...nad tym jednak pracujemy i wczoraj bez stresu zajęła się natką pietruszki :)













Frutina, eh Frutina :) kolejna toruńska gwiazda, która z chęcią zaszczyci kogoś swoją króliczą osobą :P

wczorajsze truskawki były wyjątkowo dobre :P















czerwono i bardzo soczyście :P









teraz proszę bez komentarzy, że Ola chciałaby adoptować Marzyciela :P

czy on nie jest wspaniały? :D już teraz nie tańczy do muzyki Shakiry...teraz Marzyciel ma swój nowy, zdrowy rytm :D



i nikt nie zaprzeczy, że jest boski! ;)



trochę nieporadny, odrobinę gapowaty, ale czarujący ;) (prawda Marta? żeby nie było, że tylko ja ulegam jego urokowi ;))







***





myślę, jak tu wejść do góry, skoro nie podstawiły mi krzesła :]



damy radę









teraz już spokojnie, mogę zająć się ziołami :P





Matylda - przepraszamy za nią, ale wczoraj panna strasznie się umorusała w jedzeniu i jadła mało estetycznie :P dzisiaj wyglądała normalniej :P







uwaga...to tylko truskawki :P







***

dzisiaj do nowego domu pojechała Coffee, a w drogę do domu tymczasowego nasz kochany Wacik  :bukiet dziękujemy wszystkim zaangażowanym w transport  :przytul

rano do Azylu przyjechały 2 króliki z Warszawy - niestety dzisiaj nie zdążyłam zrobić zdjęć, ale jutro na pewno to nadrobimy.
niestety mamy 2 kolejne kichające egzemplarze :(

***

jutro albo w pt. Azyl odwiedzi doc :)

***

jutro odbędzie się też spotkanie z potencjalnym nowym domem tymczasowym :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 22:37:12 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11555 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:25:47 pm »
Wszystkie zdjęcia są cudowne - ale jak to zobaczyłam to aż parsknęłam śmiechem: https://lh4.googleusercontent.com/-Tm6yPgUdH1c/UbYl4gbeG-I/AAAAAAAAjug/kPfmJBYsZhY/w829-h551-no/DSC05355.JPG

Kochana Matylda :) Widać, że to już nie ten sam królik :) :) Jaka odważna, jaka zaczepna :)
WO AMIGO

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11556 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:26:56 pm »
Frutina to prawdziwa dama- czerwona szminka na ustach, co za klasa :D  no i tańczący Marzyciel....  :zakochany:
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11557 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:27:06 pm »
oj bo króliki z Azylu ostatnio postanowiły, że muszą Was częściej rozśmieszać i bardzo się starają :P



Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11558 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:37:22 pm »
Dobra, przyznaję - Marzyciel jest tak nieporadny i ma taki niepoważny wyraz pychola, że nie idzie mu się oprzeć.
Soti jest przerażona ręką w klatce, automatycznie przechodzi w obrone, ale myślę ze to tylko faza - oswoi się, bo widać ze jest ciekawska i odważna, a takie króle szybko się zmieniają.
Pesteczka mnie zaskoczyła (nie, nie zakumała jeszcze kuwety - chyba za bardzo jej się podobają drybedy) bo tak fajnie zareagowała na pieszczotę - położyła główkę i przymknęła oczka :)
Tak pusty Azyl trochę mnie przeraża, bo ostatnio tak wyglądał (a nawet nie) przed obiema duzymi interwencjami w tym roku, taka cisza przed burzą, ale patrząc na szczęśliwych Marzyciela i Karima nie mam wątpliwości - było, jest i będzie warto walczyć.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11559 dnia: Czerwiec 12, 2013, 07:15:56 am »
Matylda - brudasek  :zakochany:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa