Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5319142 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10820 dnia: Maj 05, 2013, 21:27:38 pm »
Jak będę jechać 18 maja do Torunia to wezmę ze sobą worek 5kg ziół (jadę na 99% PKP więc będzie ciężko więcej).

Przypominam też o licytacji fantów na rzecz Azylu :)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15623.msg439144.html#msg439144
WO AMIGO

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10821 dnia: Maj 05, 2013, 21:37:54 pm »
Boże chyba już wystarczy Ci królików biegajacych w niebie.....nie zabieraj już więcej kochanych uszakow ... Dość, proszę dość... Daj za to siłę i wytrwałość ludziom chcącym pomagać Twoim małym braciom....

:(
Dziewczyny trzymajcie sie.....:*
Zamowie coś w uszatkowie, więc spodziewajcie sie paczki :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10822 dnia: Maj 06, 2013, 07:16:11 am »
Rumcajka  :swieca: - jaka niespodziewana śmierć :(
Zdjęcia Salima na łonie natury przecudowne!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10823 dnia: Maj 06, 2013, 07:44:15 am »
Rumcajka...tak nagle, tak niespodziewania...dlaczego? to straszne, że w każdej chwili może się stać coś takiego. :(

Offline .Klaudyna..

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Uszatkowo <3
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10824 dnia: Maj 06, 2013, 10:31:50 am »
A ja mam pyt o Alladyna czego on wymaga tzn leczenia jakiegoś czy coś . :)
Milek(*) Crazy(*)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10825 dnia: Maj 06, 2013, 13:30:33 pm »
przy okazji (jeszcze w maju) tez przywieziemy ziółek
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10826 dnia: Maj 06, 2013, 18:56:34 pm »
Rumcajske trzymałam za łapke do ostatniej chwili, więc nie była sama. Próbowałam jeszcze ją ratować, ale nic to nie pomogło. Do tego siadł mi telefon podczas rozmowy z Olą... ehh, jak pech to pech.
Hippie zasmakowały moje adidasy, czasem przypadkowo szczypnęła mnie w nogę, ale jak można jej nie wybaczyć ;)
U mnie mlecz się suszy, niedługo będą pokrzywy więc też zapewnię dostawe ziółek, bo wczoraj poszła cała wanienka na Azyl.
  
Herbi

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10827 dnia: Maj 06, 2013, 18:57:33 pm »
Tak sobie myślę, ze dawno nie było zdjęć Fly. Wiem, ze mała nienajlepiej reaguje na błysk lampy ale w miarę możliwości upominam się (nie)grzecznie :) A co tam w ogóle u maleńkiej słychać?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10828 dnia: Maj 06, 2013, 19:11:04 pm »
Rumcajska :swieca:

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10829 dnia: Maj 06, 2013, 20:15:55 pm »
oj Boze :( Rumcajka  :swieca:

Offline Rene

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10830 dnia: Maj 06, 2013, 21:24:17 pm »
 
Boże chyba już wystarczy Ci królików biegajacych w niebie.....nie zabieraj już więcej kochanych uszakow ... Dość, proszę dość... Daj za to siłę i wytrwałość ludziom chcącym pomagać Twoim małym braciom....
Rumcajka   :swieca:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10831 dnia: Maj 06, 2013, 21:35:58 pm »
jutro poznamy wyniki sekcji zwłok Rumcajki :(

***

dzisiaj Pesteczka pojechała na kontrolę u doc. niestety pojawił się oczopląs poziomy. mała ma zaburzenia równowagi. nie wiem czy pamiętacie Pszczółkę - zachowuje się podobnie. na szczęście ma bardzo ładny apetyt, chociaż ze strachem myślę o tym, że może przestać jeść :/ jest problem z pobieraniem wody. póki co Pesteczka nie jest odwodniona - dostaje sałatki z zieleniną, ale na wszelki wypadek ma wenflon i w razie potrzeby będzie otrzymywać płyny dożylnie.
mamy za sobą 6 dni terapii, ale większość leków będzie otrzymywać jeszcze do 14 dni.
doc pobrał do badań również krew. chcemy zobaczyć, czy wyniki nerkowe się zmieniły.  

Tufi, Tufi, Tufi - ładnie utrzymuje temp. ciała. waży 1 kg (w porywach 1,05 kg jeśli odpowiednio wyczuje wagę ;)). jelita - pół na pół - dzisiaj jelito cienkie ok, jelito grube nie. u doc zrobił bobki i pokazał, że potrafi zrobić w miarę porządne bobki :] biegał radośnie po gab. ma mniejszą niedokrwistość, ale jutro zrobimy kontrolne badanie krwi i okaże się, jak tufiasta morfologia. podejrzewam, że już nigdy nie wrócimy do zabójczej wagi 1,25 kg, ale oby udawało nam się utrzymać chociaż ten 1 kg - wywalczony 1 kg, bo od ponad 2 tyg. Tufi nie je samodzielnie...nie wiem, czy problem w tej chwili tkwi w jego tufiastej głowie, czy Tufi po prostu uwielbia jak się nim ktoś nieustannie zajmuje ;) podsumowując, bez zmian, ale odpukać humor mu dopisuje, więc karmimy, wierząc, że jednak da radę...bez względu na wszystko, to, że dostaliśmy od losu ten ostatni tydzień, jest bezcenne.

u Franklina i Loli doc pobrał wymazy. bardzo możliwe, że dla tego duetu zostaną zrobione autoszczepionki.

nasze baraniaste, sobotnie nabytki są zdrowymi królami :)

***

w oczekiwaniu na zdj. naszej Fly, która powinna bardziej dbać o swoją opiekunkę i zachowywać się zawsze jak podczas majówki w Toruniu, Hugo przypomina, że jest pięknym i niezwykle uroczym panem królikiem, poszukującym nowego domu :)

po ostatniej zapaści kilka tyg. temu, Hugo czuje się bardzo dobrze. oczywiście nadal czasami kręci się w kółko, nadal trzeba podchodzić do niego jak do "jajka" - nie toleruje gwałtownych ruchów i od razu wpada w szał, ale przy odpowiedniej obsłudze, można nad nim zapanować ;) nasz Hugo specjalnej troski.
przypominamy, że jest już też wykastrowany :)













Hugo jest jednym z wielu podopiecznych Azylu specjalnej troski - myślę, że w najbliższych dniach przypomnimy sylwetki uszaków należących do tej grupy z różnych powodu - ropnie, encephalitozoonoza, przewlekłe infekcje bakteryjne, częściowa ślepota...



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10832 dnia: Maj 06, 2013, 21:46:44 pm »
a co z imionami nowych uszatych? seniorek ochrzczony?
Tufi to chyba chce być osobistym uszatym dr Krawczyka - co czytam to w gabinecie i apetyt i bobki i humor stara się mieć jak najlepsze :P

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10833 dnia: Maj 06, 2013, 21:53:05 pm »
Mój piękny Hugo :) :*

Tufi :) on po prostu faktycznie należy do tych którzy lubią jak sie nimi zajmują, jak typowy facet :) Hahaha kochany waleczny Tufinek :)

Pesteczka zdrowka maleńka :*

Pozdrawiam wszyskich Was :)

A co u moich Pay i Pal ?


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10834 dnia: Maj 06, 2013, 22:40:35 pm »
po_sąasiedzku imiona trzeba by wymyślić jakieś więc czekamy na propozycje :D

ing
pisałam o Fly ostatnio, że majówkowy pobyt w Toruniu wyszedł jej na zdrowie - o dziwo nie miała ataku padaczki jak na nią już bardzo długo bo od prawie 2 tygodni i (odpukać) cały czas czuje się całkiem nieźle ;-) Przestała też kichać no i powiedzmy, że trochę się wyciszyła tzn. w porównaniu z tym jakie akcje odstawiała jeszcze kilka tygodni temu to teraz zachowuje się jak anioł ;-)

Jest bardzo specyficznym królikiem, którego trzeba nauczyć się "obsługiwać" ;-) Inaczej można oszaleć - razem z nią.... :]

Nie chcę jej robić zdjęć bo za każdym razem odkąd jej stan się pogorszył tzn odkąd zmiany w mózgu postąpiły - kończyło się to źle :( albo atakiem padaczki albo ogólnym zdenerwowaniem, nadal nie wiemy na ile faktycznie widzi a na ile straciła wzrok, ale potrafi z całym impetem uderzyć w nogę od stołu, albo rzucić się z kanapy niczym samobójca - wszystko wokół niej musi być zabezpieczone, żeby nie mogła sobie zrobić krzywdy.

Codziennie na mnie "krzyczy", "warczy", macha ogonem, zostawiła mi też na nadgarstku bliznę po swoich zębiskach - ot cała Fly :D

A jeśli chodzi o Pay i Pal - to też wspominałyśmy o tym, że mały Pay pojechał już do nowego domu do Łodzi, muszę odkopać jego zdjęcia jakie dostałam z jego DS :) Pal miała jechać razem z nim, ale na szczęście w ostatniej chwili pojechałam z nimi do Konrada na potwierdzenie płci i okazało się, że to wcale nie są dwie samiczki :]

Tak więc Pal nadal czeka - obecnie przebywa w Azylu i po sterylizacji śmiało może pokicać do kogoś kto lubi królicze panienki z konkretnym charakterkiem :D

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10835 dnia: Maj 06, 2013, 22:45:14 pm »
Dla seniorka były propozycje: ode mnie Wacik i od kogoś Precel :)
Ta łaciata panienka może Milka?
a baranek, ponieważ kojarzy mi się z górami taki apetyczny Oscypek?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 22:49:06 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10836 dnia: Maj 06, 2013, 22:49:58 pm »
A faktycznie - to może Wacik bo Precel coś mi się kojarzy, że już był w naszej historii ale muszę to sprawdzić ;-)

W ogóle niedługo wybije nam 500 królików, które przewinęły się przez ręce "Torunia" od początku mojej i Oli działalności czyli bodajże od 2007 r.... tak więc imion też niedługo zacznie nam brakować ;-)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10837 dnia: Maj 06, 2013, 23:43:47 pm »
Propozycje imion: Totti, Gonzo, Iker, Nacho, Jordi, Xabi, Roy :) Dać więcej? :P
WO AMIGO

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10838 dnia: Maj 06, 2013, 23:45:23 pm »
Rudy baranek (albo raczej baranisko 2,8 kg ;p) został ochrzczony w gabidecie dr. Krawczyka - Herbatniczek w skórcie Herbi bo ma taki apetyczny kolor. Będzie pasować do Bezika ;p Może tak zostać Madziu? Proszę :)
A łaciata mi się kojarzyła z piegami ale nie wpadłam na nic konkretnego więc oddaję swój głos na Milke ;)
MartaP - przeraziłaś mnie :D Gonzo mnie rozwalił. koniecznie trzeba tak któregoś nazwać.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10839 dnia: Maj 07, 2013, 06:53:55 am »
Chciałam powiedzieć, że Winnetou to zupełnie inny królik. Zabiegajacy o głaskanie. Na wybiegu jest jeszcze trochę nieśmialy.
A Pistacja oprócz tego że cały czas by jadła i oczywiscie jak nie dostanie to jest gryzienie klatki wywracanie kuwety a na wybiegu latanie kolo nóg to jest mega przytulaśna i nie do wygłaskania.
Aż się dziwie,że taki królik jak Pistacja czy piękny Winnetou nie mają domku. Kochane stworzenia.

Ps. Nie marzy ktoś moze o kocie? Bo przygarnęłam kotkę w typie brytyjczyka (kolor szary oczy miodowe, tylko troche chudsza) i niewidoma, ale radzi sobie super. Mój 3 letni kocur wykastrowany oczywiscie nie zabardzo jest zadowolony z nowego członka rodziny. A że sam jest brytyjczykiem to jest 2razy wiekszy od niej i boje się że zrobi jej krzywdę. Oczywiście przebywają w innych pomieszczeniach ,ale w nocy jest to problematyczne , gdyż kotka też by chciala spac w łóżku ,a tam śpi niestety Amo.