Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5294129 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10740 dnia: Maj 01, 2013, 11:28:37 am »
Oj,oj, nie przesadzaj...mieszkam w Niemczech 20 juz lat i wcale pod tym wzgledem nie jest lepiej.
Ludzie wszedzie sa wredni,obojetnie co to za kraj a i z ochrona i ratowaniem zwierzat tez roznie bywa.

O ironio, a gospodarz z Cielętnika jest właśnie Niemcem. Wcale nie twierdzę, że tylko u nas  są zwyrodnialcy znęcający się czy to nad zwierzętami czy to nad ludźmi. Takich znajdziemy wszędzie. Tak samo nie tylko u nas system ochrony zwierząt kuleje. Nie mniej jednak są kraje, gdzie prawodawstwo pod tym względem jakoś lepiej funkcjonuje i lepsze są rozwiązania, chociażby w USA. I do tych lepszych rozwiązań powinno nasze państwo dążyć. A niestety chyba nie ma zamiaru. Jednak dalej nie rozumiem jak możemy mówić o cywilizowanym kraju, który w ogóle nie potrafi sobie poradzić z aktami tak potwornego bestialstwa, okrucieństwa i głupoty. Uważam, ze wcale nie przesadzam i zdania nie zmienię.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10741 dnia: Maj 01, 2013, 11:43:24 am »
Była w USA sytuacja, że dzieciak, powiesił szczeniaka na sznurku za skórę, klipsami do prania, nagrał filmik i wrzucił na YT...i co...wyśledzili IP i przyjechała do niego policja. W Polsce dzieją się gorsze rzeczy i często nikt nic z tym nie robi...

Strasznie szkoda Anahi ;(
Moje króliki prawdopodobnie, wcześniej przebywały u takiego samego...za przeproszeniem babska jak Anahi. W skutku czego, są i problemy z wątrobą i z zębami, a i jakieś nieleczone problemy z Czarusiowymi nerkami były....strach pomyśleć, że mogły skończyć tak samo jak ona...mogłoby być za późno.

Dziewczyny, niejednokrotnie było tu mówione, że jesteście WIELKIE. Jakiej decyzji nie podejmiecie względem Tufiego, napewno będzie słuszna.
Trzymam kciuki za wszystkich azylantów :*

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10742 dnia: Maj 01, 2013, 12:29:55 pm »
Dla rozładowania atmosfery pokażę naszego Boniusia, pamiętacie go jeszcze? :)




Wszystkie łapki u nas zaciśnięte za zdrówko Tufiego, Kurt, Pachinki i wszystkich innych potrzebujących królisiów w Azylu :*
WO AMIGO

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10743 dnia: Maj 01, 2013, 12:39:38 pm »
Anahi :swieca: Myślalam że pobędziesz jakiś czas z nowymi wspaniałymi opiekunkami w Azylu. A ty tak szybko odeszłaś za TM. Czemu czy tam jest lepiej?

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10744 dnia: Maj 01, 2013, 12:40:55 pm »
Nie dodam nic mądrego... Anahi kicaj zdrowa za TM razem z innymi uszkami. Odeszłaś kochana będąc w wielu sercach ...
Tuffi maleńki jesteś cudem i bądź jeszcze większym.

MartaP dzięki za Bońka...toż to zając wyścigowy.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10745 dnia: Maj 01, 2013, 13:16:25 pm »
Jakie cudeńko! Piękny :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10746 dnia: Maj 01, 2013, 13:29:02 pm »
wiem że to ciężkie ale dajmy mu szansę do końca skoro on chce to dajmy mu możliwość
Może coś w tym jest...
Boniś cudeńko :)
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 13:37:49 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10747 dnia: Maj 01, 2013, 13:51:53 pm »

na pocieszkę kwiatuszek :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10748 dnia: Maj 01, 2013, 13:55:04 pm »
a ten kwiatuszek to Gusto?

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10749 dnia: Maj 01, 2013, 14:28:05 pm »
Anahi błagała o pomoc. My daliśmy jej tą pomoc i ulżyliśmy w jej ostatnich dniach życia. Myślę, że i za to była wdzięczna... Co nie zmienia faktu, że wiadomość o jej odejściu jest bolesna mimo, że spędziłam z nią tylko 2,5h to zdążyła mi skraść serce...

Anahi  :swieca:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10750 dnia: Maj 01, 2013, 14:39:48 pm »
tak to Gustuś - nie wiem co by z nim było gdyby nie dziewczyny z Azylu :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10751 dnia: Maj 01, 2013, 18:49:41 pm »
bo ludzi można podzielić na trzy grupy - robaki: pełzają w pyle swojego życia i nic poza nim ich nie interesuje, ludzie: tacy jak forumowicze, rozgladający się dookoła i widzący otoczenie i życie wkoło nich i Olbrzymy -  to Wy w Azylu jesteście Olbrzymami, nosicie w swoich ogromnych sercach każdą potrzebującą istotę a my patrzymy na was z dołu z podziwem i pragnieniem, że chcemy być tacy jak Wy
:bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

weszłam na forum po dwóch dniach nieobecności...i brak mi słów.. :placze :placze :placze

Anahi  :( :( :(  :swieca:

[...]

Tufinku chłopaku kochany  :przytul: nasz bohaterze  :przytul:
Pesteczko  :przytul:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10752 dnia: Maj 01, 2013, 20:55:44 pm »
dziękujemy Wam za ogromne wsparcie  :przytul Gusto jest cudowny  :przytul

po wczorajszym, chociaż bardzo zmęczeni i trochę poobijani, wracamy do azylowej codzienności i koncentrujemy się tylko na działaniach :przytul

Tufi w nocy zrobił bobki - niezbyt piękne, część z galaretką, ale jednak. dzisiaj Tufi po raz pierwszy od tygodnia zjadł coś samodzielnie (nie ze strzykawki, chociaż ilość pokarmu w strzykawce, którą musi codziennie przyswoić jest znaczna). biegał po mieszkaniu. przy podawaniu leków jest aniołem. otrzymał 2 dawkę zylexisu. uwielbia espumisan i biolapis. dzielnie znosi wszystkie zastrzyki.
nadal jest ze swoim tufiastym humorkiem i to najważniejsze...

***

nasz 9-letni zamyślony Senior - propozycje co do imienia? :)























Rumcajsowa i Baksik - spokojnie, to była tylko próba ustawienia kolegi w szeregu, w pełni bezbolesna :)



***

Hippi i Petitka po zabiegach czują się ok

gdyby zachowanie Kurt (apetyt/bobki - super, w końcu się rozkręciła) w pełni odzwierciedlało jej stan zdrowia, byłoby idealnie ;) póki co cały czas Kurt dzielnie znosi oczyszczanie przetoki między oczodołem a otworem przy nosie.

wczoraj zapomniałam wspomnieć o Coffee - doc podczas badania zaniepokoiła jej powiększona wątroba oraz macica (bez wyczuwalnych guzów). małą czekają badania krwi, a potem w zależności od wyników prędzej czy później sterylizacja.

jutro zabieramy na kontrolę na pewno Marzyciela, Nelly (w tym tyg. jej się upiekło, ponieważ 2 razy musieliśmy przełożyć wizytę, ale na szczęście nic się nie dzieje i zakładam, że to będzie typowa wizyta kontrolna, bez żadnych rewelacji wyłącznie dla spokoju ducha) i jeszcze 2-3 wyselekcjonowane pary uszu.

Panie Romanie, dziękujemy za transportowe popołudniowe wsparcie w tym tyg. i wczorajsze słowa otuchy - Tufi chyba wziął sobie do serca, że dzisiaj jest 1 maja - i z okazji Święta Pracy musi nad sobą popracować...
każdego dnia na wizytach u doc jest 5-6 królików + czasami jeszcze króliki na południowe zabiegi sterylizacji/kastracji, więc nasze codzienne transporty są bardzo wymagające, a wszystkim, którzy nas w tym wspierają należą się ogromne podziękowania  :bukiet

***

zapraszamy do kącika matrymonialnego toruńskich uszaków, stworzonego przez nasze wspaniałe dziewczyny  :przytul
w pierwszym odcinku - Franklin http://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10753 dnia: Maj 01, 2013, 21:00:53 pm »
Uff dziś dobre wieści, kamień z serca .....
Tufi Waleczny :) nie daj sie :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10754 dnia: Maj 01, 2013, 22:03:30 pm »
Czy ktoś pamięta śliczną Princeskę , króliczkę z interwencji w Chojnicach?
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,11327.0.html

 Piękność mieszka w Lublinie  ma na imię Punia,jest towarzyszką adopcyjnego Albercika obecnie Lucusia .



Uploaded with ImageShack.us

 Princeska ma sie dobrze , pomimo hm...lat ( nie powiem ile , bo kobiecie lat się nie wypomina) czuje sie wspaniale . Ma wspaniałych opiekunów.
Na zdjęciu ze swoją opierzoną  przyjaciółką, gdyż   Lucuś po korekcie zębów strzelił focha i  wybył do innego kąta , a kobiety solidarnie czekają aż mu przejdzie ..
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 22:50:43 pm wysłana przez dori »

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10755 dnia: Maj 01, 2013, 22:07:56 pm »
Seniorek - pierwsze skojarzenie Wacik :)
jest towarzyszką adopcyjnego Albercika obecnie Lucusia .
a Nimfa kolega czy koleżanka?
Nimfy są cudowne, nawet dają buzi :)
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 22:12:44 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10756 dnia: Maj 01, 2013, 22:22:16 pm »
Ponieważ to moje *towarzystwo*więc odpowiem..Punia to kobitka na ogół trzyma z Lucusiem,ale ten strzelił focha i na nie na warczał więc *baby* postanowiły trzymać się razem:)

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10757 dnia: Maj 01, 2013, 22:40:54 pm »
Dwa dni nie było mnie a tu takie wieści załamka.
Moja kochana Pesteczka, walcz maluchu to moja wina za długo zwlekałam z zawiezieniem jej do azylu, siedzę i ryczę.
Jakie są rokowania ? Jest szansa na wyleczenie?

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10758 dnia: Maj 01, 2013, 22:47:43 pm »
bardzo dlugo czytam ten wątek ale nigdy  nie miałam jakoś odwagi napisać

chciałabym wszystkim dziewczynkom z Azylu podziekować a zarazem napisać ze strasznie was podziwiam

JESTEŚCIE Wielkie oby tak dalej :* cały  sercem jestem z wami


Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10759 dnia: Maj 02, 2013, 11:10:26 am »
Imię dla seniorka - Trico. Wieści o Tufinku i innych biedakach bardzo cieszą :*. Powodzenia życzę w dalszej walce :*