Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5294011 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10640 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:52:46 pm »
chciałabym przekazać dzisiaj lepsze wiadomości, ale niestety nie mogę...

Tufi i Kurt już rano zostali oddelegowani do doc. teoretycznie nie było szczególnych odstępstw od "normy" i mogły poczekać do popłudnia, ale już od dawna przeczucia nas nie mylą...

mimo, że Tufi czuje się znacznie lepiej niż w ndz./pon., schudł kolejne 5 dag, a co najgorsze pojawiła się niedokrwistość. okazało się, że ma blade spojówki. badania krwi wykazały niedobór krwinek czerwonych, zbyt niski hematokryt, hemoglobinę i trochę zbyt wysoki poziom białych krwinek. anemia jest konsekwencją wyniszczającej Tufiego ropy. tym samym mamy kolejny kryzys i tym razem doc był strasznie zmartwiony pogarszającą się kondycją naszego bohatera.
Tufi otrzymał kroplówki. wprowadzamy B12, żelazo, omnadren, który ma spowodować przyrost masy ciała i czekamy...oczywiście po kroplówce Tufi jadł z miski, kręcił się po gabinecie, mył, ale to za mało. jeśli będzie wciąż tracił masę ciała, może nam się wymknąć z rąk...:( jeśli do pon. stan Tufiego się nie poprawi (o ile jutro/pojutrze nie ulegnie pogorszeniu), będziemy przetaczać krew.

niestety Kurt również nas zmartwiła. ma podwyższoną temperaturę. usunęliśmy sączek z oka, niestety z ropą. póki co nie panikujemy, ponieważ miejsce po zabiegu cały czas się oczyszcza i to może potrwać jeszcze kilka dni, ale chociaż Kurt mogłaby nam odpuścić :] na szczęście jej bobki wróciły do normy, jak tylko temp. się uspokoi, powinna odzyskać w pełni apetyt, który jest i tak stosunkowo dobry.

Pesteczka - czy wczoraj pisałam, że to miała być po prostu kontrola? dzisiaj główka Pesteczki przechyliła się lekko w bok. uszy wyglądają o niebo lepiej niż tydzień temu, ale najprawdopodobniej doszło do zapalenia ucha środkowego - w momencie, kiedy weszliśmy z leczeniem mogło być już zbyt późno - stan zapalny u Pesteczki trwał pewnie od miesięcy :( póki co wprowadzamy nowy antybiotyk + stosujemy krople do uszu. jeśli nic się nie zmieni, robimy zdjęcie rtg, aby zobaczyć jaki jest stan puszki bębenkowej.

Hippie - ooo teraz będzie coś nadzwyczajnego...Hippie jest zdrowa :)

to chyba wszystko na dzisiaj...głęboki oddech i do przodu  :przytul, bo jest o kogo walczyć. Azyl musi być schronieniem dla tych uszaków, które los zbyt ciężko doświadcza, nawet jeśli mamy otrzymać od losu zbyt mało czasu, to ma największy sens...jak ostatnie 7 miesięcy życia Tufiego...

szkoda tylko, że nie ma czasu na to, aby odpocząć, a zmęczenie fizyczne i psychiczne daje nam ostatnio w kość...:/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 20:56:55 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10641 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:08:29 pm »
w niektórych momentach brak słów.....
więc mocno  :przytul:  a wszystkie uchole i te zdrowe i chore i za TM  :glaszcze:                                       
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10642 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:11:42 pm »
Olu, Magdo i pozostali wolontrriusze - wybaczcie, że nie imiennie do każdego z osobna- dziękuję za takich ludzi jak Wy , przy Was moja wiara w dobrych ludzi wraca. Nie poddawajcie sie, chociaż wiem że łatwo mówić, ale każde uratowane zwierzątko jest dowodem na to że warto, czasem na krótko , zbyt krótko, ale warto pomagać. Dzięki że jesteście.

Tufiinku , Kurt nie stresujcie swoich opiekunów i WALCZCIE!!!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10643 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:45:06 pm »
Olu....a z zębami u Hippie też wszystko ok? Aż w szoku jestem, ale pozytywnym.

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10644 dnia: Kwiecień 25, 2013, 22:59:19 pm »

Ale się uszak cieszył z wyjścia na dwór jak już zaczaił ze trawa nie zjada królików tylko jest na odwrót to tak szalał ze jak wrócił do domu to od razu się położył z główką na boku i spał  :doping:

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :
« Odpowiedź #10645 dnia: Kwiecień 26, 2013, 05:52:39 am »
a my z Krakowa wysyłamy mnóstwo ciepłych myśli w stronę Torunia i oczywiście Frodo trzyma kciuki za wszystkie uszate koleżanki i za kolegów żeby wracali do zdrowia  :przytul
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10646 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:49:07 am »
Biedne Maluchy...
Mamboo - kicaj zdrowa za TM :(

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10647 dnia: Kwiecień 26, 2013, 15:09:07 pm »
Mamboo kicaj szczęśliwie za TM. :swieca:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10648 dnia: Kwiecień 26, 2013, 16:51:07 pm »

Ale się uszak cieszył z wyjścia na dwór jak już zaczaił ze trawa nie zjada królików tylko jest na odwrót to tak szalał ze jak wrócił do domu to od razu się położył z główką na boku i spał  :doping:
a co to za uszaczek?

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10649 dnia: Kwiecień 26, 2013, 17:44:58 pm »
Momo :)....chyba :P

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10650 dnia: Kwiecień 26, 2013, 18:06:49 pm »
Tak ! Momciuś, mamusia wszędzie pozna :heart
Biedna Mamboo i jej Dt :( współczucie :*
 TUFI i KURT- będzie dobrze, MUSI !. Ja wierze :*

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10651 dnia: Kwiecień 26, 2013, 19:33:16 pm »
No no z Momo to przystojniak. Z samiczek zauroczyły mnie Hippie Petitka I Toffinka. Jeśli zdecyduje sie na dt to dla jednej z tych panienek. Ale to nie wcześniej niż w czerwcu.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10652 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:37:35 pm »
Kurt czuje się dzisiaj lepiej. temperatura w normie. zabiegi oczyszczania nie są dla Kurt przyjemne :(, ale jest dzielna. robi bobki, je. przytula się do klatki Tufiego. walczymy.

Tufi bez zmian :( po nocy nie było normalnych bobków. waga tak jak wczoraj - 1 kg. przed chwilą zjadł miseczkę papki ze strzykawki. oby jutro było lepiej.

wbrew wszystkiemu dzisiaj wypuściliśmy do Azylu trochę słońca i ciepłego wiosennego powietrza :)

bardzo żałuję, że jeszcze nie udało nam się zrealizować pomysłu wybiegu na dworze, ale w ciągu ostatniego roku wydarzyło się mnóstwo rzeczy - nie myślałyśmy, że wszystko potoczy się w aż tak błyskawicznym tempie, dlatego musimy sobie wybaczyć :)
jak widać uszaki byłyby jednak bardzo szczęśliwe, mogąc korzystać z uroku wiosny i lata :) plan cały czas czeka na realizację - musimy znaleźć tylko czas i przede wszystkim odpowiednie środki na stworzenie raju na powietrzu :)

Bezik jest nieśmiałym, wykastrowanym kawalerem. coraz lepiej korzysta z kuwety. nie wykazuje żadnej agresji. pięknie pozuje :)
jednym z rekwizytów na zdjęciach są nierozpakowane jeszcze worki pelletu :P





















Chocapic i Cheerios :)















Petitka jest bardzo nieśmiała, ale widać, że się rozkręca. dzisiaj podchodziła do mnie, trącała noskiem - ciągnęło ją ku słońcu :)





































Kangus - cudo :D











Nesquik :)



zdj. niestety do końca nie wyszło, ale Nesquik pięknie "pozuje" :)



ojciec Corn jest nieśmiały i dość płochliwy. nie lubi tłumu, za to uwielbia parapet ;)







u Bonsai z wiekiem przykurcz łapek jest znacznie bardziej widoczny, chociaż to w żaden sposób nie wpływa na jego aktywność :)

w pon. wizyta u doc. oczy znowu wyglądają gorzej.







kiedy Cogito wszedł w okres dojrzewania, stał się bardzo terytorialny. kilkanaście dni po zabiegu kastracji, to inny królik. łagodny, nieśmiały - królik na 5+ :)

















Marzyciel - biega, robi duuużo bobków - co najważniejsze w klatce do kuwety, poza wszędzie :P, rzuca tunelami, doniczkami, kocha cały Azyl, ma minę anioła, kiedy bierze się go na ręce...jednym słowem nie można go nie uwielbiać - Marzyciel to siła życia...

















przed







Karim to niezły model ;) myślę, że za jakiś czas pomyślimy o jego kastracji. neurologicznie jest znacznie lepiej, tylko fryzjer przyda mu się lepszy :P







przed







Cherubin - królik z waty cukrowej :) piękny, wykastrowany, łagodny :)



















przed







***

dzisiaj Rumcajka została wysterylizowana, a Baksik wykastrowany

***

w zbliżającym się tygodniu do Azylu trafią kolejni podopieczni - z Bydgoszczy, z Torunia, 2 króliki z Warszawy, dlatego zachęcamy do wirtualnej adopcji podopiecznych Azylu  :bukiet http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.380.html

***

zapraszamy serdecznie do profilu FB Fundacji Azyl dla Królików (w Toruniu :)) http://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 22:12:31 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ailiszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
    • moje serduszka Kubuś i Buba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10653 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:52:39 pm »
niesamowite te zdjecia przed i po

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10654 dnia: Kwiecień 26, 2013, 23:02:42 pm »
Biedny Tufinek :( takie podłe choróbsko, pomyśleć, gdyby szanowni opiekunowie oddali go wcześniej ile mniej walki musiałby toczyć.
A Kurt odwiedza swojego kolegę w niedoli
Petitka ...ech, gdyby jeszcze miała przednie łapki białe to podobieństwo niesamowite...z łezką w oku oglądałam, tym bardziej, że dzisiaj minął rok gdy Andziulka odkicała za TM

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10655 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:51:13 am »
minął rok gdy Andziulka odkicała za TM
  :przytul  :przytul  :przytul
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10656 dnia: Kwiecień 27, 2013, 09:43:45 am »
z łezką w oku oglądałam, tym bardziej, że dzisiaj minął rok gdy Andziulka odkicała za TM
:przytul
Petitka jest faktycznie cudowna, taka nieśmiała panienka...:)
Bezik też ma "to coś" - zresztą który z nich nie ma? :)
Metamorfozy są niesamowite, pięknie wyprowadziłyście te wspaniałe uszaki na prostą - lub prawie prostą, ale to kwestia czasu :*

Tufiaczku, Kurt - nadal zaciskam za Was kciuki!
Corn - cudo! Nie mogę się napatrzeć na tego królika :onajego
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10657 dnia: Kwiecień 27, 2013, 13:18:26 pm »
Jeju. Corn jest fantastyczny. Jakbym mogła to bym go ukradła! Wspaniały :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10658 dnia: Kwiecień 27, 2013, 16:56:22 pm »
Mam dobre wieści....chyba szykuje mi się DS dla Hippie ;)
Rozmowy trwają...i póki co wygląda to naprawdę dobrze :niegrzeczny

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10659 dnia: Kwiecień 27, 2013, 18:25:37 pm »
trzymamy kciuki! :D