Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5294157 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10380 dnia: Kwiecień 11, 2013, 23:23:02 pm »
O Boże... prawie jak agresor Radoniusz..

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10381 dnia: Kwiecień 11, 2013, 23:42:59 pm »
A czy Marzyciel jeszcze łapką wymachuje czy mu to przeszło?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10382 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:38:16 am »
MartaP, ja wyniose 2, każdy na jedną kieszeń :D Az się dziwię że do tej pory Eureka (wiem wiem, ale już się przyzwyczaiłam do tego imienia) 'przez przypadek' nie wskoczyła mi do plecaka :]
  
Herbi

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10383 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:49:54 am »
Rusłan...to nieładnie być takim niegościnnym ;) bardzo chciałabym zobaczyć to polowanie na kota...choć podejrzewam że kotu do śmiechu nie było:)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10384 dnia: Kwiecień 12, 2013, 16:37:20 pm »
Jejku zawsze jak widze takie maluszki to buzka mi sie śmieje. A mój Kubuś tak szybko urósł za szybko. Fajnie by mieć znowu takiego maluszka w domku. Tymi fotkami tylko mnie kusicie.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10385 dnia: Kwiecień 12, 2013, 17:11:55 pm »
Rusek ma swoje za uszami i za to go uwielbiam :P na szczęście Gucio i Ruda mają do kotów inne podejście ;)

w pon. najprawdopodobniej podejmiemy Hugo zostanie wykastrowany. rozmawiałam o tym wczoraj z doc i z uwagi na zdrowie Hugo, musimy to zrobić jak najszybciej. mimo, że Hugo nie ma bezpośredniego kontaktu z żadnym królikiem, jest coraz bardziej pobudzony. problem nie tkwi już w znaczeniu terenu, ale w tym, że wszystko jest dla niego czynnikiem pobudzającym - wystarczy, że zobacz torbę na podłodze, od razu zaczyna świrować, gwałci wszystko... - koszmarnie się nakręca i traci nad sobą kontrolę, a w jego przypadku dla prawidłowego funkcjonowania spokój to podstawa. Hugo co do zasady reaguje nerwowo na wszelkie bodźce z zewnątrz i obecnie jest mniej spokojny niż w tym najlepszym dla nas okresie. jeśli go wykastrujemy, powinno być lepiej, chociaż nie ukrywam, że tym razem jest to dla mnie stres :] do tego poniedziałkowy zabieg Tufiego...2 moich kochanych chłopaków ;)

Salim - uwielbiam jego...głowę :P







jest piękny, prawda? :) zaczynając od futra przez łapki :)



dzisiaj przytulił się do Tufiego oraz jego klatki ;)

dlaczego? po pierwsze dlatego, że Tufi cieszy się ogólnym uwielbieniem, po drugie...Tufi ma zawsze nadmiar jedzenia w klatce i jest zbyt gościnny :P
(Tufi ma miskę z herbicare zawsze tam, gdzie akurat siedzi :P)



Salim prezentuje kuwetę Tufiego - jak widać, z bobkami Tufiego jest znacznie lepiej (odpukać), a Tufi, który bardzo długo był kuwetkowo niereformowalnym, polubił kuwetę :)



kwestia domu dla Salima powinna rozstrzygnąć się w przyszłym tygodniu  :przytul

Aladyn - kolejny przystojniak :)





a kuku! :D





Cherubin - cudowny puchacz :)





***









Karim - kolejny w naszej wyjątkowej puchatej "kolekcji" ocalonych ;)





Winky :)















Corn z rolką od ręczników papierowych - jest zabawa ;)





te błękitne oczy i białe wąsy :)



Rumcajka w najbliższych dniach powinna zostać wysterylizowana i będzie w pełni gotowa do adopcji :)







przed nami kolejny bardzo pracowity weekend. jutro do Torunia przyjeżdża Pesteczka - chora podopieczna Wioli z Łodzi oraz królik z Bydgoszczy - oddany razem z kotem. pod opiekę Azylu w najbliższych dniach trafią również inne króliki.

zachęcamy do wirtualnej adopcji królików z Azylu  :bukiet http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg430912/boardseen.html#new

na przyszły tydzień w tej chwili zaplanowane są: operacja Tufiego, zabieg Czekoladusia, Hugo, Rumcajki.

będziemy wdzięczni za nawet najmniejsze wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zabiegi sterylizacji i kastracji, które musimy na bieżąco przeprowadzać. z uwagi na fakt, iż mamy tak wielu chorych podopiecznych wymagających regularnej kontroli wet. - właściwie codziennie do doc trafia kilka królików w celu kontroli ich stanu zdrowia, nie ma również tygodnia bez poważnego zabiegu/zabiegów operacyjnych, każde wsparcie finansowe na leczenie królików jest dla nas bardzo ważne. zabiegi sterylizacji i kastracji musimy przeprowadzać regularnie, ponieważ od początku było to założenie sprawnego funkcjonowania Azylu, do którego trafia ogromna ilość królików z różnych miejsc w Polsce (myślę, że kilka miesięcy temu nie spodziewałyśmy się, że to będzie aż taka ilość :P ale doświadczenia ostatnich tygodni są dla nas bezcenne ;))

Nordea Bank nr konta 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna dla Azylu dla Królików)
Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13,
87-148 Łysomice


Pani Edyto, Pani Marcelino dziękujemy za paczki dla azylowych uszaków  :bukiet

dziękujemy również Agnieszce i adopcyjnemu Mopsikowi :D za dostawę "medyczną" :)

w tej chwili w Azylu mamy po prostu aptekę ;) do wyboru, do koloru :P ale tak na poważnie, to nie ma innego wyjścia ;)



Offline Ailiszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
    • moje serduszka Kubuś i Buba
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10386 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:18:37 pm »
Macie rację mój tata gdy nie mieliśmy jeszcze Marie ( nasz pierwszy król ) myślał że śmierdzą

moja sąsiadka to samo  cyt,, po co ci te króliki tak śmierdzą  i w ogóle '' ja jej na to cyt,, jak się człowiek zesra pod siebie i dupy nie umyje to tez smierdzi''  koniec rozmowy

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10387 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:54:43 pm »
moja sąsiadka to samo  cyt,, po co ci te króliki tak śmierdzą  i w ogóle '' ja jej na to cyt,, jak się człowiek zesra pod siebie i dupy nie umyje to tez smierdzi''  koniec rozmowy
:hahaha dobrze jej powiedzialas  :* mase ludzi spotykam,ktorzy tak smierdza,ze nie do wytrzymania!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10388 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:21:45 pm »
Dziś urzekł mnie Winky :heart
WO AMIGO

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10389 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:29:29 pm »
Jest śliczny ale jutro zobaczę go osobiście jadę w odwiedziny a suszki TIVO dla maluchów odbieram w Uszatkowie .

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10390 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:30:31 pm »
Wiolu proszę wygłaszcz ode mnie maluchy śniadaniowe!! :zakochany: :heart :zakochany: :heart
W ogóle wszystkim futrzakom azylowym daj całusa od cioci Marty :onajego
WO AMIGO

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10391 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:34:15 pm »
Jasne już nie mogę się doczekać zobaczę te cudeńka na własne oczy a nie ukrywam ,że maluchy śniadaniowe też mi się bardzo podobają .

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10392 dnia: Kwiecień 13, 2013, 00:35:37 am »
Wiolu, będziesz jutro (dziś) w Azylu? jakże się cieszę na swój jutrzejszy dyżur :D samo dobro mnie jutro czeka ;) ale kieszenie przed wyjściem wszystkim przetrzepie ;p

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10393 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:02:31 pm »
Pamiętacie tego koleżkę? Miał być u nas 2 tyg., wyzdrowieć i jechać do nowego domu. Niestety sprawy potoczyły się inaczej, Franklin z jednej choroby wpadał w drugą - u doktora bywamy średnio raz w tygodniu od 3 miesięcy. Wciąż nie wyszliśmy na prostą. Po usunięciu ropnia nie ma śladu, ale wciąż dokucza mu ropny katar. Kilka razy dziennie czyścimy nos, podajemy baktroban, ale wydaje się, że bakterie zasiedliły się w nozdrzu Franklina na dobre. Jak minie odpowiedni czas od podawania antybiotyków, spróbujemy pewnie zrobić wymaz. Franklin, jak to Franklin, jest uroczym dżentelmenem. Łagodny, szarmancki, gdy piszę te słowa liże mnie po ręku  :icon_redface Uwielbia się przytulać :) Wybaczam mu nawet jednorazowe nasikanie na kanapę (wszystkie króliki w domu wiedzą, że na brązową kanapę się nie sika; Franklin musiał być niedoinformowany ;) ) Cudownie byłoby, gdyby znalazł dom. My mamy teraz naprawdę dużo spraw na głowie, ale nie oddamy Francika dopóki nie znajdzie się dla niego odpowiedni DS.









Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10394 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:06:42 pm »
Franklinek cudowny!!!!! :* Kasia, on u Ciebie pasuje kolorystycznie :P
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10395 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:13:12 pm »
Franklinek cudowny!!!!! :* Kasia, on u Ciebie pasuje kolorystycznie :P
Tak, pasuje doskonale  :icon_biggrin I obecnie już nie wygląda jak płaczące nieszczęście - wstrzymywałam sie ze zdjęciami, żeby zagoiła mu się dziura w twarzy  :/
Poza tym uwielbiam jego "patataj, patataj"  :DD


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10396 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:50:13 pm »
Doczekałam się zdjęć Franklinka i relacji o tym pięknym kartoflaczku :zakochany: - to jest tak ujmujący, cudowny jegomość, że nie sposób się w nim zakochać :heart
Kasiu kochana, ma u Ciebie wspaniały DT, oby DS był przynajmniej tak dobry :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10397 dnia: Kwiecień 13, 2013, 21:48:53 pm »
dzisiaj Azyl przejął opiekę nad Pesteczką z Łodzi oraz uroczym uszakiem z Bydgoszczy ;) oto najnowsi podopieczni Azylu ;)  

Pesteczka z całą pewnością będzie wymagała szczególnej opieki i leczenia. w pon. zobaczy ją doc.

naszym problemem na pewno jest katar i łapki.









wiola17-2003, dziękujemy Ci za dotychczasową opiekę nad Pesteczką i wszystko co zrobiłaś, żeby jej pomóc  :bukiet teraz my powalczymy  :przytul

bardzo miło było Cię poznać i gościć w Azylu  :przytul dziękujemy za wspaniałe prezenty dla podopiecznych Azylu  :bukiet

uszak z Bydgoszczy - oddany przez właścicieli w zestawie z kotem







***

dzisiaj do nowego domu w Toruniu trafił Taurus  :bukiet a do domu w Bydgoszczy Sky i jego chłopak :bukiet

Sky - kolejny wielbiciel wspinaczki azylowej żegna się z Azylem :)



Panie Grzegorzu dziękujemy za wspaniałe prezenty dla azylowych uszu  :bukiet

zielono mi, smacznie i pachnąco - bez zbędnych komentarzy :D - taki widok to najlepsze lekarstwo na smutek ;)





































































































zieleninę w koszyku do Azylu przywiozła kochana ciotka Magda wprost z Koronowa :P

Kurt woli jeść w większym spokoju :)







podobnie Tufi...unika króliczej szarańczy, która rzuca się na jedzenie i delektuje się nim w spokoju ;)



Tufi miał dzisiaj w swojej klatce przez cały dzień zebranie walne Azylu - w pewnym momencie razem z nim w klatce było 6 królików :] Tufi jest the best :D

na pocieszenie "na dobranoc" :)

Truli :)





Euruś :)





Winky :)



Frutina ze swoją króliczą stonką :P





Marzyciel vel. świr



***

Salim odpoczywa :)







o przepraszam, Salim sprząta :P



a Euruś odpoczywa :)



Corn i jego parapet :P





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 23:42:18 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10398 dnia: Kwiecień 13, 2013, 21:54:22 pm »
Pesteczka jest prześliczną królinką, piękne ma oczka :zakochany:
Widzę, że przecudne prezenty dostały dziś uszaki, jak fajnie zobaczyć Pączusia i Aladynka brodzących wśród zieleni :*
Corn... brak mi słów... Klon Rubensika, choć bezsprzecznie odważniejszy - Rubuś by na parapet w życiu nie wlazł :P
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10399 dnia: Kwiecień 13, 2013, 21:57:00 pm »
O matko ile świeżej zieleniny!! Jak cudownie!!!! :* I mój Tauruś znalazł domek!! :hura: Mogę dostać teraz śniadaniową rodzinkę? Proooooooszę :P :P :P

Cudownie się ogląda zdjęcia z Azylu, a jednocześnie tak mi serce się rwie do Torunia :( Jak będzie już taki czas, że miejsce zamieszkania nie będzie zależało od pracy mojej lub mojego Kuby, to się tam przeprowadzę :P
WO AMIGO