Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5317551 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8580 dnia: Luty 06, 2013, 11:42:41 am »
no i z Warszawy do Torunia dla klatki :D

apropo klatek i innych rzeczy, może skopiuję co by się w Azylu przydało :) :

Fundacja Azyl Dla Królików chętnie przyjmie następujące, królicze akcesoria :):


* KLATKI - 70-100 cm, mogą być zarówno nowe jak i używane;

* TRANSPORTERY - tylko plastikowe, najlepiej takie, które zmieszczą co najmniej jednego dorosłego królika :P mogą być zarówno nowe jak i używane;

* PAŚNIKI - najlepiej metalowe (nie tak łatwo je zrzucić :diabelek), mogą być zarówno nowe jak i używane;

* POIDŁA - nie mniejsze niż 200 ml i ze względów higienicznych najlepiej nowe ;-)

* PODKŁADY HIGIENICZNE -w niezliczonych ilościach, najlepiej o wymiarach 60x90, ale mogą być też mniejsze :)

* RĘCZNIKI I KOCYKI - ale nie za duże, w transporterze jednak dużo wygodniej podróżuje się królowi gdy ma miękko i stabilnie pod łapakami :)  

* ŻWIREK DREWNIANY - śmiało może być pellet opałowy;

* TUNELE I ZABAWKI - aby czas spędzony w Azylu szybciej i jeszcze przyjemniej mijał :) Mogą być z wikliny, siana, kartonu - nie za duże i najlepiej do zjedzenia  :diabelek


I do tego (mniej królicze), ale bardzo potrzebne w oporządzaniu króliczego towarzystwa:

* ŚRODKI CZYSTOŚCI:

- worki na śmieci - niezliczone ilości i najlepiej jak najmocniejsze i jak największe :)
- zwykłe woreczki foliowe
- ręczniki papierowe - niezliczone ilości
- płyn do naczyń
- płyn do podłóg
- mydło w płynie
- szmatki, szczotki, gąbki - zwykłe i druciane
- ocet - może być cały karton ;-)
- środek dezynfekujący najlepiej VIRKON

* I co najważniejsze - JEDZENIE :):

- granulat - najlepiej Cuni Complete lub Cuni Nature - może być Re-Balance.
- karmę ratunkowa RODI CARE i/lub kaszkę wzmacniającą z JRFarm - obecnie bardzo trudno dostępną :/
- zioła i suszki - niezliczone ilości, są najlepsze, najzdrowsze i najchętniej zjadane - mogą być własnej roboty lub kupne - azylanci pochłoną wszystkie :)


Wszystkie dary prosimy wysyłać na adres Schroniska w Toruniu:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu
ul. Przybyszewskiego 3
87-100 Toruń
z dopiskiem na paczce: Azyl Dla Królików


Jeśli potrzebne byłoby podanie nazwiska, prosimy wpisać: Ola Głowacka.

Podarunki dla azylowych uszatków można też przynosić osobiście, prosimy tylko o wcześniejszy kontakt z Olą - ola.glowacka@kroliki.net :)

Niektóre rzeczy można też zakupić za pośrednictwem sklepu www.uszatkowo.pl - jeśli jakiś towar jest niedostępny prosimy o kontakt z właścicielką sklepu Beatą - sklep@uszatkowo.pl - która na pewno postara się go sprowadzić :)

Bardzo prosimy o wrzucenie do paczki karteczki z imieniem i nazwiskiem albo nickiem z forum (jeśli ktoś jest jego użytkownikiem) abyśmy wiedzieli komu możemy podziękować - niestety na druczkach pocztowych dane nadawcy są praktycznie niewidoczne :(

Obecnie pod opieką mamy 72 króliki + 5 czeka na przyjazd ze Złotowa dlatego naprawdę bardzo prosimy o pomoc :bukiet :bukiet :bukiet

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8581 dnia: Luty 06, 2013, 13:48:59 pm »
zrobiłam Wam małe zamówienie w uszatkowie, ale jak więcej osób też kupi, to już będzie co odbierać  :bunny:
prosimy o zakupy dla uszatków, żeby Ola i Madzia nie jeździły do "Uszatkowa" po próżnicy :D  :bunny:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8582 dnia: Luty 06, 2013, 20:51:03 pm »
król Simba :)







Sushi - nie pamiętam czy o tym wspominałam, ale przez ostatni tydzień króliki z olsztyńskiej interwencji zrobiły ogromny postęp kuwetkowy :) większość chociaż połowicznie zrozumiała, że z kuwety korzystać warto :)





Scrapie i Tinky :)





BalziDevi i Devi:)



Argo i Origami - u Argo musimy jeszcze poprawić strzyżenie ;)







przystojniak Andziek już gotowy do adopcji ;)



Hugo i to co lubi najbardziej :)















tutaj nawet wyciągnął łapki











***

dzisiaj Junky trafił do nowego DT w Toruniu  - Kasiu dziękujemy :bukiet

Swan została wysterylizowana

jutro kolejny rzut u doc, a w wśród pacjentów między innymi Kurt (łzawiące oko) i tak dalej, i tak dalej :)

joac, bardzo dziękujemy za paczkę  :przytul wczoraj otrzymałyśmy też informację o paczkach od kasia29 oraz DużyZając  :przytul, chociaż chciałabym wszystko razem podsumować :P, żeby nikogo nie pominąć a na to potrzebuję jeszcze chwili czasu :)



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8583 dnia: Luty 06, 2013, 20:53:18 pm »
Muszę przyznać,że wszystkie wyglądają już dużo lepiej,nawet Hugo...jesteście niesamowite ;-)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8584 dnia: Luty 06, 2013, 20:54:49 pm »
Hugo :) Jak on strasznie mi kogoś przypomina...

WO AMIGO

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8585 dnia: Luty 06, 2013, 20:56:15 pm »
Wiesz,że chyba nie tylko Tobie...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8586 dnia: Luty 06, 2013, 21:00:54 pm »
Hugo... Rozczulające są te zdjęcia, jak on sie przytula, jak mu dobrze! Skoro nawet łapki wyciągnięte... Dla takich chwil maluszkowi warto było żyć, spokojny, wtulony, może odpocząć od ciągłego kręcenia się w kółko. Szkoda, że całego życia nie może tak spędzić, u kogoś na rękach, głaskany. Biedne uszątko...
Pozostali pensjonariusze cudni jak marzenie, coraz piękniejsi. Czy to możliwe?  :zakochany:
Hugo :) Jak on strasznie mi kogoś przypomina...


Wiesz,że chyba nie tylko Tobie...
Ale kogo, Nobu?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8587 dnia: Luty 06, 2013, 21:03:58 pm »
Mi tak...ta sierść i pyszczek...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8588 dnia: Luty 06, 2013, 21:05:51 pm »
jaki Hubus jest ufny i jak bardzo potrzebuje czułości
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8589 dnia: Luty 06, 2013, 21:10:06 pm »
Olu dziś kolejny  niechciany królik oddany do sklepu :(
jutro rano mam go zabrać
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8590 dnia: Luty 06, 2013, 21:20:01 pm »
joac, tak, strasznie mi przypomina Nobu :(

emilia - skąd jesteś? bo widzę woj, wielkopolskie. Czy to jakiś sklep w Poznaniu?
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8591 dnia: Luty 06, 2013, 21:23:47 pm »
mi też przypomina Nobu, ale w końcu Nobu miał wrócić...

emilia, Magda przekazała mi już tą wiadomość :/ czyli w sb. do Azylu trafi 6 królików...nie jest lekko ;)



Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8592 dnia: Luty 06, 2013, 21:25:34 pm »
Ależ kulki pięknieją w oczach :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8593 dnia: Luty 06, 2013, 21:40:21 pm »
Marta P. jestem ze Złotowa i od nas te biedaczki :icon_cry

Olu to czyli w sobote możemy je przywieść ? czy 14 go?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8594 dnia: Luty 06, 2013, 21:58:39 pm »
najdłużej będzie dochodzić do siebie chyba Seen, Taurus, Ninja, chociaż rany na skórze się już ładnie goją  :)

co prawda oko Junky dzisiaj wyglądało już ok, ale u jednego z maluchów dzisiaj zauważyłam zaczerwienione spojówki, więc obawiam się, że część uszaków z olsztyńskiej interwencji będzie wymagała jeszcze dłuższej obserwacji :/

w przyszłym tyg. zobaczymy czy Sky nie straci siekaczy :/ ale tak czy inaczej, patrzę na olsztyńską ekipę z przyjemnością :) (szczególnie jak wszystkie klatki lśnią...:P gorzej jest jak mijają 2 godziny od sprzątania :P)

emilia, 14.02. byłoby idealnie z uwagi na to, że w przyszłym tyg. planujemy m.in. wyjazd 2 króli do Trójmiasta etc., ale to zależy w tej chwili tak naprawdę od Was - od tego, czy możemy czekać, czy nie - czy orientujesz się w jakim wieku są te króliki? część została oddana przez właścicieli, a część oddaje sklep, tak?



Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8595 dnia: Luty 06, 2013, 22:35:56 pm »
Olu więc tak z tych pięciu królików cztery oddaje sklep a jednego ktoś im przyniósł  wszystkie podobno sa młode
w piatek podejde i porozmawiam z właścicielem sklepu może więcej się dowiem i dokładnie które chce oddać ,ogólnie wygladają na zdrowe
Pan powiedział niechętnie że ewentualnie do 14 go najpużniej je przetrzyma

ten szósty królik to dostałam dzis telefon z innego sklepu ktoś właśnie go przyniósł ma podobno około dwuch lat.
Mam go jutro rano zabrać ale niestety nie zdążyłam wyposażyć sie w dodatkową klatke  i nie wiem czy nie będzie musiał być w wiekszym akwarium chyba że jakąś klatke na szybko uda mi sie kupić dlatego nie chciałabym go za długo przetrzymywać u nas.

Nie wiem jak wam wygodniej ale chyba wolelibyśmy je przywieżć teraz w sobote tym bardziej że 14 go zabieramy tez nasze króliki do dr. Krawczyka i nie chcielibyśmy ich wszystkich razem wozić i stresować

no i kolejny problem nie mamy aż tyle transporterków....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8596 dnia: Luty 06, 2013, 23:34:53 pm »
Ale wracając do tematu prosimy o pomoc w znalezieniu transportu z  Torunia do Poznania dla adopcyjnej Fluffy
Mogę ją zabrać w poniedziałek 11.02 - będę wtedy wracać do Poznania.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8597 dnia: Luty 06, 2013, 23:41:44 pm »
Ode mnie także pojadą suszki dla Azylu.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8598 dnia: Luty 06, 2013, 23:48:38 pm »
Pan powiedział niechętnie że ewentualnie do 14 go najpużniej je przetrzyma
Jednego się obawiam....za jaki czas Pan nabierze znów królików, których nie sprzeda i będzie łaskawie chciał oddać :(

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8599 dnia: Luty 06, 2013, 23:57:29 pm »
po sąsiedzku
myśle ze nie  bo te które chce oddać to dzieci starszych samiczek królików które miał od wielu lat dużo było właśnie przyniesionych od kogoś potem nie miał gdzie je trzymać to były razem samce z samiczkami i stąd jeszcze wiekszą ich ilośc i te młode do oddania,matek już niestety niema jak to Pan powiedział poszły za darmo..... nie chce wiedzieć gdzie....
Pan jest szczęśliwy ze może je komuś w końcu oddać.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !