Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5293653 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5960 dnia: Listopad 20, 2012, 21:04:48 pm »
Dziękuję,grafitowych króli nigdy dość  ;-) Piękny Grzybek,za więcej w "wolnej chwili" się nie obrażę :P

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5961 dnia: Listopad 20, 2012, 21:08:54 pm »
Grzybek jest prześliczny!! :zakochany: ten kolor, te łapeczki, i ten omyczek widoczny :heart I jeszcze ten niewinny wyraz pysiulka :zakochany:
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5962 dnia: Listopad 20, 2012, 21:23:14 pm »
Prezydent Nobu trochę lepiej :)

mój kochany Mędrzec oddycha już lepiej. nadal trochę charczy, ale mam nadzieję, że już jutro jego układ krążenia w pełni się wyciszy.





sobotę do Azylu przyjedzie kolejny rzut uszaków (na pewno 3 sztuki), więc będzie się działo

(tylko od zeszłego piątku do Azylu trafiły 4 króle)

będziemy wdzięczni za wsparcie w postaci jedzenie dla naszych króli - jedzenie znika u nas w zastraszającym tempie ;)

już w tej chwili mamy w planach bodajże 8 zabiegów, więc wsparcie w postaci jedzenia się przyda :)

jak tylko się ogarnę (apropo mojej pasji i prawa :P) - mam nadzieję, że za ok 2 tyg. przedstawię podsumowanie finansowe ostatnich 3 miesięcy, chociaż zbyt wiele się nie zmieniło ;) nasze miesięczne wydatki:

leczenie i zabiegi ok 2000 zł

pellet (360 kg) 254,40 zł

podkłady (400 sztuk ) ok 400 zł

leki od kilkudziesięciu złotych wzwyż - w Azylu mamy w tej chwili 2 apteczki, gdzie jest chyba wszystko ;)

granulat ok 200 zł miesięcznie (ostatnio korzystaliśmy z pomocy darczyńców  :bukiet)

zioła w zależności od stanu konta ;) w każdym razie dla mieszkańców Azylu zioła za kwotę 100 zł wystarczają na...tydzień

środki czystości - worki na śmieci, ręczniki papierowe etc. - ok kilkadziesiąt zł miesięcznie (biorąc pod uwagę niezawodne wsparcie kata_strofy w tej kwestii  :bukiet)

3000 tys. zł to dla nas absolutne minimum i kwota ta nie obejmuje wielu pobocznych wydatków...

w tym miejscu chciałabym tradycyjnie podziękować wszystkim, którzy pomagają nam w codziennym organizowaniu transportów - transporty na trasie do Azylu/z Azylu jeżdżą czasami kilka razy dziennie i jest to jeden z najważniejszych aspektów naszej sprawnej działalności  :bukiet (gdyby zliczyć koszt benzyny zużywanej codziennie na rzecz królików...hmm lepiej nie liczyć ;))

ale wracając do królików :D

w tej chwili czekamy m.in. na tą pannę http://tablica.pl/oferta/krolik-baran-francuski-oddam-w-dobre-rece-ID1xCZ9.html i już wiemy, że w tym przypadku czeka nas...dieta, dieta i jeszcze raz dieta :(

może pod naszą opiekę trafi też 10-letni senior...

***

wyniki badań kału Kary, Nutki i Wojaka są negatywne - brak kokcydiów i innych atrakcji :]

Tufi ok, ale doc przyciął mu wczoraj siekacze i tak jak wspominałam na początku, niewykluczone, że w przyszłości siekacze Tufiego czeka bardziej radykalne cięcie :]
chłopak póki co gustuje w sałatkach warzywnych, a siano jest dla niego pojęciem abstrakcyjnym :]

Fly...:) :):) to chyba niemożliwe, że to ten sam królik, prawda? :

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 21:30:46 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5963 dnia: Listopad 20, 2012, 21:51:54 pm »
Taką Fly pamiętam.. a nawet gorzej.. ataki i zatrzymywanie się ze sprawdzeniem czy nadal żyje ;( Ale teraz? Jest najpiękniejszą na świecie dziewczynką no i.. przeżyła poznańskich wetów! :P :P :P A to niezły wyczyn jak na nią :)

Ola... Będziemy musiały pogadać :P :P
WO AMIGO

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5964 dnia: Listopad 20, 2012, 21:53:56 pm »
3mam kciuki:) naszczęście zainteresowanie ostatnio duże uszatkami ;) miejmy nadzieje ,że grono miłośników uszatków się powiększy;) juz jestesmy bogatsi o jeden DT w Olsztnie : Karolina <3

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5965 dnia: Listopad 20, 2012, 21:58:36 pm »
No Nobu tak trzymać! Ma być tylko lepiej :)

A tu Toruńskie dzieci,które wczoraj skończyły 3 miesiące,oczywiście jedzą....grubasy :P :




I ich temacik: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14805.120.html


 ;-)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5966 dnia: Listopad 20, 2012, 22:38:25 pm »
Nobu, jak tak dzielnie wracasz do zdrówka to już zagłosuję na ciebie a nie na Rudą :)
Madziu, jak Fly reaguje na leki przeciwpadaczkowe i te jej oczka to ciut naćpane czy dlatego, że nie do widząca? Poza tym suuuper
Gonzalez kurcze punk całą gębą a jego tatuś na fotce to chyba po imprezie? :))
Grzybek taki stateczny mądrulek w naturze też?
A i jak forum takie muzykalne to może baranek Beethoven, bo fryz też ma rozwiany?

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5967 dnia: Listopad 21, 2012, 09:34:12 am »
Fly maleńka elfia króliczka. Brakuje jej tylko takich lekkich, ażurkowych skrzydełek :) 
Speedy...odpadłam. Strzela miny nie gorsze niż Fly a poza leżąca przy wąchaniu kwiatków jest zabójcza - wyniosły sfinks kudłaty :)

A Grzybosław to już całkiem inna sprawa - pełna dostojność i spokój :) Ten kolor futerka 

CUDA!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5968 dnia: Listopad 21, 2012, 09:40:21 am »
UWAGA UWAGA!
Posiadam możliwość zamówienia suszków bezpośrednio od producenta w dużo niższych cenach, jednak zamówienie musi być dość duże (minimum na 200zł) :) Proponuję zrobić akcję "zrzucamy się na suszki dla Azylu" i każdy przeznaczyłby tyle, ile może. Może uzbiera się tego 200zł? :) Osoby zainteresowane, proszę o wiadomość na PW ile kto może przeznaczyć :)
WO AMIGO

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5969 dnia: Listopad 21, 2012, 11:36:40 am »
Jako, że poradziłam sobie z napisaniem PW piszę tu - mogę dorzucić niezbyt oszałamiające 30PLN. Czy przy okazji zakupów hurtowych mogłabym też moje uszoki zaopatrzyć?

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5970 dnia: Listopad 21, 2012, 11:52:23 am »
https://lh6.googleusercontent.com/-d8u90BmYcho/UKvdks1JaYI/AAAAAAAAMhc/3G7vcahb1V8/s588/DSC01537.JPG
Nobuś jaki wałeczek !! Kochany słodziak.
Ja znowu mam pytanie natury farmaceutycznej :) Jakie leki sa podawane Fly na ataki padaczkowe, moja mała też ma padaczkę i ciężko nam dobrać leki. Teraz faszerujemy ją "mixem" Diazepamu i Fenytoiny. Dr powiedział, że takie leki trzeba dobrać do konkretnego osobnika, ale zapytać co bierze Flajka nie zaszkodzi :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5971 dnia: Listopad 21, 2012, 13:41:42 pm »
Lorcia - piękna i mądra dziewczynka :zakochany: :heart :zakochany: :heart


WO AMIGO

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5972 dnia: Listopad 21, 2012, 13:46:03 pm »
Konsternacja na pysiu...:):):):):):):)

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5973 dnia: Listopad 21, 2012, 14:01:37 pm »
Te uszyyyyyyyy!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5974 dnia: Listopad 21, 2012, 14:02:13 pm »
Niepokorne ucho miażdży wszystko!! Białe "łatki" przy dziurkach nosowych ;) też!
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5975 dnia: Listopad 21, 2012, 14:12:53 pm »
posiadam sporą ilość różnych ziół. Mnisze ,babka szerokolistna  ,wąskolistna .Zioła suszone  w domu dla mojego królika
ale moja gadzina  nie chce jeść ,więc chętnie podzielimy się .paczkę postaram się wysłać jak najszybciej.Zioła są pomieszane ale chyba to nie przeszkadza.pozdrawiam

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5976 dnia: Listopad 21, 2012, 14:20:34 pm »
Lora piękna!  :brawo:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5977 dnia: Listopad 21, 2012, 14:47:15 pm »
 3 miesięczne maluszki cudowne. Jaden podobny do mojej Kubuśki ale ona ma juz 4 miesiące i waży 1 kg. A jak ją wzięłam ważyła 35 dkg.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5978 dnia: Listopad 21, 2012, 14:55:20 pm »
3000 tys. zł to dla nas absolutne minimum i kwota ta nie obejmuje wielu pobocznych wydatków...

3 mln ?
i to połączenie z określeniem iż "nie obejmuje wielu pobocznych wydatków"  bylo naprawde ..... pierwszorzędne  :brawo:  :brawo:  :brawo:
mysle ze rozwiazalo by problemy kosztow obslugi futrzakow na jakis czas, powiedzmy 10 lat

co do suszkow .... mua tez ... ale to dopiero next week, końcowka
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 15:24:00 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4