Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5318850 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4100 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:30:40 am »
Bardzo cieszy, że pojawia się coraz więcej domow dla uszolków. Mój ulubieniec Maurycy też znalazl swój domek :):)  Duszka i Zara - trzymam kciuki za Wasze adopcje...którego wybrać?? Wszystkie są piękne, każdy potrzebuje swojego człowieka ale czasami od pierwszego wejrzenia wiesz, że "to ten"

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4101 dnia: Wrzesień 17, 2012, 11:47:21 am »
Mam nadzieje że wszystko się uda :)

Wirtualny opiekun

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4102 dnia: Wrzesień 17, 2012, 12:13:23 pm »
ing, ja jeszcze nie wybrałam. Teraz zastanawiam się nad wyborem między Pepsi a Lilou (Astrid ma zostać w dotychczasowym domu). Muszę wziąć jeszcze pod uwagę psa i kota.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4103 dnia: Wrzesień 17, 2012, 13:06:46 pm »
Ja też mam psa , owczarka , ale dziewczyna jest już bardzo wiekowa :( i niesamowicie łagodna - króliki wręcz jej wchodziły na głowę :D , no tak żeby kocie nie urządzało polowań ...

Wirtualny opiekun

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4104 dnia: Wrzesień 17, 2012, 14:07:06 pm »
duszka01, kotek raczej chce się bawić, jest młodziutki, ma 4 miesiące ;) Ale zauważyłam, że im jest starszy tym mniej się interesuje królikiem. Robi się bardziej leniwy ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4105 dnia: Wrzesień 17, 2012, 16:17:59 pm »
A to super :)

Wirtualny opiekun

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4106 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:35:48 pm »
nasz najnowszy nabytek - Varius - został dzisiaj wykastrowany - bardzo pobudzony chłopak ;)

okazało się, że jest zdrowy, uff, chociaż jego życiowymi towarzyszami okazały się pchły :]

czekamy na wiadomości od 2 królach od terrarysty, które mają do nas przyjechać z okolic Trómiasta - oby tylko nie była para damsko-męska :/

eh, mamy porządną dostawę uszu w ostatnim czasie :]

w środę mała sesja zdjęciowa z udziałem ekipy, żeby nie było tak nudno :P

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji naszej niezwykle licznej azylowej ekipy  :bukiet

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg362246.html#new



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4107 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:03:39 am »
u nas nie ma jednak chwili spokoju :/

Asterix, Iksik, Lora, Obelix - hodowlane maluchy przez ostatnie dni były na espumisanie, a czarne baranki dostawały metronidazol - miały wzdęte brzuszki. teraz zarówno Asterix jak i Obelix dostają leki dożylnie, bo nie było żadnej poprawy.
okazało się, że 3 maluszki, które zostały u MAS (razem było 7 par uszu) mają taki sam problem, a to oznacza, że prawdopodobnie walczymy z kokcydiozą - innego wytłumaczenia nie ma. jednym słowem pod górkę :]

Asterix i Obelix są teraz pod opieką wet. - po kroplówce jest poprawa, ale muszą w pełni wydobrzeć - Konrad dzięki  :bukiet

co do uszaków od terrarysty, które mają do nas przyjechać z nad morza - teraz czekają na transport u MAS:

1. albinos z dłuższą sierścią - 100% mężczyzna

2. miniaturowy srokacz, trochę chudy, płeć...trudna do zidentyfikowania - może wnętr? :] zobaczymy ;)

kiedy po 24h od wrzucenia obu królików do terrarium, nie zostały zjedzone, miały zostać przekazane dalej...i na szczęście los się do nich uśmiechnął :]

http://kroliki-torun.info/
przypominamy o naszej akcji suszki dla Azylu - dla uszaków z zaburzeniami układu pokarmowego suszone zioła są niezwykle ważnym elementem diety  :bukiet

zapomniałam, że wczoraj u wet. była również Plameczka Pac - w weekend przestraszyła swoją tymczasową opiekunkę, ale wczoraj okazało się, że panna jest w pełni zdrowa, a prawdopodobnie coś ją podrażniło i miała incydentalny atak 'kichania-kaszlu' - ulga ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 09:22:07 am wysłana przez Ola_19 »



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4108 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:19:30 am »
Jeśli się uda to jutro jadę do Torunia - a jeśli nie to w piątek lub sobotę :) pamiętam, że do ing do Wrocławia miała jechać jakaś króliczka.... Jeśli nadal transport poszukiwany to mogę ją zabrać, bo wracam tego samego dnia :) tylko bardzo proszę przyszłą właścicielkę o dorzucenie się do biletu - bilet opłacają mi kocie wolontariuszki z Wrocławia, a skoro miałabym zabrać królika w drodze powrotnej liczę na odciążenie ich :)
Proszę o kontakt jeśli transport się przyda :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4109 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:31:05 am »
Super :) czekam dziś na inf. od Kasi bo jakiś transport jest w trakcie ustalania. Luka jest z tego co wiem w trakcie leczenia zapalenie ucha, więc nie wiem jaka jest decyzja co do transportu - czy może już przyjechac czy jeszcze nie. do biletu napewno się dorzucę - skontaktujemy na na priv :)
Bardzo się cieszę, że pojawiają się nowe mozliwości transportu Luki...żeby tylko mala byla gotowa :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4110 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:58:15 am »
właśnie odebrałam tel. w sprawie kolejnego królika - został znaleziony przez swoich obecnych opiekunów, a w tej chwili przebywa na balkonie. Państwo nie mogą się nim zajmować i ma trafić pod naszą opiekę.
podobno jest trochę sponiewierany zdrowotnie :]



Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4111 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:32:46 am »
Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam czy słyszę o terrerystach ! Boże drogi co te biedne króliki tam przeżyły ,siedząc w małym pomieszczeniu bez możliwości ucieczki !!! Ja uważam że powinien być zakaz trzymania w domu węży i innych tego typu gadów

Wirtualny opiekun

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4112 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:12:36 am »
zdj. uszu od terrarysty - hmmm może nazwiemy je Kajko i Kokosz, wykorzystując pomysł imion z FB dla naszych hodowlanych cudaków ;)









w Azylu zaczyna się jesienny kocioł, bo mamy kolejne pytanie o przyjęcie kolejnych króli. takiego oblężenia dawno nie było...

jutro może być tak, że w Azylu będzie naprawdę 30 królików :] nie mówiąc o DT...tym bardziej apelujemy też o pomoc w szukaniu transportów :( - Koszalin, Łódź - to są teraz dla nas bardzo ważne kierunki...
dopiero jutro wyjaśni się sprawa z Luką wyjaśni się jutro - czy jest już w pełni zdrowa do wyjazdu

nie wiemy też, czy pozostałych 3 maluchów hodowlanych nie trzeba będzie przywieźć na wczoraj do T., żeby wprowadzić u nich intensywne leczenie - podawać leki dożylnie etc. :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 11:18:45 am wysłana przez Ola_19 »



Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4113 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:46:06 pm »
No fakt macie jesienny wysyp uszaków. Jesli bede mogła pomóc jako DT dla uszaka to prosze pisać.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4114 dnia: Wrzesień 18, 2012, 15:12:10 pm »
gogamor http://www.wujekfranek.pl/0,0,0,0,0,10,oddam,0,55718,oddam-krolika-miniaturke,ogloszenie,ogloszenia.html na sb wstawiła marta1984
 Elżbieta1950,a co z uszakiem z allrgro - W-wa?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4115 dnia: Wrzesień 18, 2012, 15:39:12 pm »
po_sasiedzku tak widziałam to na sb i wyslałam do właściciela zapytanie.

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4116 dnia: Wrzesień 18, 2012, 17:59:28 pm »
a my z Frodkiem (tak, tak tym Frodkiem) bardzo prosimy o jakieś zdjęcia Yogi'ego 
prosimy wygłaskać tego przystojniaka  :* :* :zakochany:
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4117 dnia: Wrzesień 18, 2012, 21:28:35 pm »
worrek, postaram się coś w najbliższym czasie zorganizować. Yogiego niedługo czeka znowu korekta zębów :/

u nas zrobiło się wyjątkowo ciężko - logistycznie mln spraw na minutę...od drobiazgów po bardzo poważne

wczoraj z brązowymi hodowlanymi było dość dobrze, dzisiaj u jednego jest pogorszenie + pojawiło się przymknięte oko, więc po raz kolejny wet.

dzieje się coś bardzo niepokojącego. jednego dnia jest wszystko ok, a potem następuje pogorszenie, mimo podawania leków, a to samo dotyczy wszystkich 7 królików - tylko u każdego codziennie coś się dzieje...

są takie dni, kiedy naprawdę można oszaleć...:]

możliwe, że przyjedzie do nas 5 uszaków



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4118 dnia: Wrzesień 18, 2012, 22:42:19 pm »
Matko, te hodowlane maluszki są takie piękne! Muszą dać sobie radę! Wierzę, że będzie dobrze, bo inaczej przecież być nie może :) A Ciebie Ola podziwiam i nadal jestem w ciężkim szoku, jak to wszystko dobrze ogarniasz.. :* W ogóle.. jak tam się zmieści 30 królików? Nie ogarniam tego :P
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4119 dnia: Wrzesień 18, 2012, 22:47:21 pm »
Marta, właśnie czarujemy z Magdą jak to zrobić, żeby jutro przetrwać :P i żeby wszyscy się zmieścili :D :]

kombinujemy ;) jak zawsze ;) i używamy 150% swoich mózgów :P, chociaż w sumie nie jest nam do śmiechu :]