Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5346646 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9640 dnia: Marzec 13, 2013, 07:39:34 am »
Szynszylek piękny, jak najbardziej polecam adopcję bo to prze kochany zwierzaczek :) sama bym wzieła na DT ale nie mam póki co miejsca :) Amigo ma się bardzo dobrze, jest wyluzowany i doprowadza mnie tym do zatrzymania serca, bo wygląda jakby nie żył czasami, oswoił się już z nami i nie wykazuje żadnej agresji więc jak najbardziej polecam jego adopcję :)

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9641 dnia: Marzec 13, 2013, 07:58:29 am »
Tak anka_u czysta prawda ! :)
darialekaryzk to świetnie że Amigo czuje się u Ciebie dobrze :) wyglaskaj go proszę ode mnie :) a moja krolinka gdy pierwszy raz tak się położyła ro myślałam że przestała oddychać :P ale już teraz wiem że jest Ok ;) aha... Czy jest szansa z Dt na Ds dla słodziaka ? :P

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9642 dnia: Marzec 13, 2013, 09:46:05 am »
Daria jak fajnie że jesteś! :) A udałoby Ci się zrobić jakieś zdjęcia Amigo i przesłać?? :) :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9643 dnia: Marzec 13, 2013, 09:49:29 am »
e ze jak to przesłac:(? wstawic tutaj ja tez chce zobaczyc:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9644 dnia: Marzec 13, 2013, 10:32:09 am »
Coś mi się wydaje, że Marzyciel będzie niezwykłej urody króliczkiem! Teraz jest śliczny, ale za jakiś czas.. jak się wszystko zagoi, jak będzie czyściutki i futerko zacznie lśnić.. oj Marzyciel będzie jak.. marzenie :)
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9645 dnia: Marzec 13, 2013, 10:40:30 am »
Postaram się tylko mam kłopoty z aparatem więc pewnie będę z telefonu musiała skorzystac :) Amiś jest u mnie tylko na tymczasie :)

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9646 dnia: Marzec 13, 2013, 10:51:58 am »
Fakt Marzyciel jest już piękny a co będzie jak wyzdrowieje.
pospisuje się pod słowami anka_u.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9647 dnia: Marzec 13, 2013, 10:52:49 am »
mi się jego podpalany pychol podoba:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9648 dnia: Marzec 13, 2013, 11:07:36 am »
a jak idzie zaprzyjażnianie Easy?
czy na razie nie idzie
Niestety na razie nie idzie :D Ale nic na siłę, dotrą się i będzie dobrze ;) Mam nadzieję :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9649 dnia: Marzec 13, 2013, 12:02:09 pm »
no ja już mówiłam że on umaszczony jak kot syjamski jest - jak to wszystko się zagoi, futerko odrośnie i nabierze blasku to Marzyciel będzie łakomym kąskiem dla koneserów króliczej urody  :niegrzeczny

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9650 dnia: Marzec 13, 2013, 13:31:20 pm »
O Marzyciela i jego rodzeństwo pewnie się będą kolejki ustawiać :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9651 dnia: Marzec 13, 2013, 16:04:08 pm »
ysmay, oby tak było, bo tyle ślicznych maluchów jest teraz i kolejek ni ma :/

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9652 dnia: Marzec 13, 2013, 16:37:04 pm »
ja cierpliwie czekam na swojego

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9653 dnia: Marzec 13, 2013, 16:42:33 pm »
Jakis konkretny ulubieniec? Czy zdajesz się na podpowiedzi dziewczyn z Azylu?

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9654 dnia: Marzec 13, 2013, 16:46:46 pm »
Swoją faworytkę mam Dafne, ale w pilnej potrzebie jest Pocachontas (która też mi się bardzo podoba). Mi się wszystkie podobają. Zdam się na podpowiedź, bo ja mam 2 psiaki malutkie w domu.
Tylko, że ja w Warszawie mieszkam i chyba będzie problem z wizytą.
Królika mogę przyjąć pod swój dach 3 kwietnia.

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9655 dnia: Marzec 13, 2013, 16:52:50 pm »
ysmay masz prywatną wiadomość ;) mam nadzieję że dobrze skojarzyłam :)

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9656 dnia: Marzec 13, 2013, 16:55:19 pm »
tak dobrze. Zapraszam do mnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 17:01:09 pm wysłana przez ysmay »

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9657 dnia: Marzec 13, 2013, 20:34:33 pm »
widzę na adopcyjnej że Pocahontas ma "adopcję w toku"  :brawo: ysmay czy piękna indianka jedzie do Ciebie?   :> :zakochany:

Dziewczyny...Pay "adopcja w toku" a Pal "aktywne"? Ktoś się rozmyślił nad adopcją obu maleństw? :nunu

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9658 dnia: Marzec 13, 2013, 20:37:40 pm »
Abigail musiała przejść dzisiaj operację :( ponieważ nie urodziła, pojechała na wizytę do Konrada. okazało się, że płód obumarł i zaczął gnić, a dodatkowo znajdował się poza macicą...nie było więc wyjścia i mimo ryzyka, musieliśmy zdecydować się na zabieg :( Abigail miała mniej szczęścia niż Dalila i Tadea, które zdołały urodzić...jedyne co może pocieszać, to fakt, że Abigail otrzymała kilka dawek vit. K, inaczej po prostu by się wykrwawiła podczas operacji.
strasznie mi jej żal. zabójcza trutka na szczury, do tego płód poza macicą, czyli brak możliwości porodu...ledwo udało się ją uratować przed trutką na szczury, a mogła umrzeć przez martw płód.
Abigail wybudziła się z narkozy, ale jest bardzo osłabiona. popiskuje. przed nami ciężka noc...trzymajcie kciuki za Abigail, żeby teraz się nie poddała :(

Konrad :bukiet

***

chciałybyśmy serdecznie podziękować za dary, które dzisiaj dotarły do Azylu  :przytul

uszaki z interwencji otrzymały bezcenne paczki

ze sklepu świat 4 łap - zgaga14, dori, Emilia, Kasia  :przytul (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam :() oraz moniuhna  :przytul

od absolu  :bukiet

od joac & MartaP  :bukiet

rodicare instant, herbicare plus, biolapis oraz pyszne zioła TIVO  :przytul

to dla nas ogromne wsparcie, ponieważ karma ratunkowa znika w niesamowitym tempie  :przytul

Dalila nie je póki co siana, ziół, ani rodicare w wersji granulatu - jedyne co je, to rodicare instant i jak widać papka smakuje jej nawet z miseczki :)









Marzyciel bardzo lubi granulat rodicare i ma piękne bobki :)

to co nas dzisiaj zaniepokoiło, a zarazem potwierdziło zaburzenia neurologiczne, to zachowanie Marzyciela podczas jedzenia - siedząc, zamyślony nad miską, podniósł prawą łapkę do góry i machał nią "góra/dół, góra/dół" jak w totalnym amoku - po prostu odpłynął.

poza tym jesteśmy z niego bardzo dumni, bo co prawda dzisiaj pachniał przeuroczo moczem, ale był to normalny, zdrowy, żółty mocz :)















podczas karmienia (z Martą  :przytul)

Aladyn



Karim jest bardzo zgaszony i kiedy siedzi, jego głowa wędruje w bok.



Cherubin



Abigail w południe przed wyjazdem "na kontrolę" (u Abigail pojawiły się już normalne bobki i apetyt na rodicare)



***

Tadea - póki co jest królikiem "bez kontaktu" z człowiekiem, ale kiedy nikogo nie ma je i robi bobki, ufff :)


 
***
Pachino dopiero kilka dni temu po raz pierwszy położyła się tak, jak przystało na porządnego królika :)

przepraszamy za ilość bobków na zdj., ale sesja odbyła się przed sprzątaniem, a układ pokarmowy Pachino jak widać bardzo dobrze funkcjonuje :D

do tej pory zawsze siedziała skulona, a teraz :)



dzisiaj była bardzo wyluzowana :)







śpimy :)



o tutaj na drugim boku :P



w tej chwili nie ma zaburzeń równowagi ani oczopląsu...ale cicho...niech tak będzie jeszcze przez kilka tyg., to osiągniemy pewną stabilizację ;)

***

dzisiaj w Azylu odbyło się kolejne spotkanie adopcyjne. być może już niedługo olsztyński Lizzard trafi do nowego domu.

sytuacja jest o tyle skomplikowana, że w tej chwili w Azylu przebywa kilkanaście królików wymagających opieki weterynaryjnej, których adopcja jest zawieszona.

w zw. z tym PILNIE szukamy transportu chociażby dla Mioki z Torunia  do Łodzi - tam czeka na nią nowy dom :)

***

w najbliższych dniach na stronie adopcyjnej znajdzie się również ogłoszenie kolejnego tymczasowicza naszej Hariell  :przytul

Króliczka ma na imię Łatka i ma ponad rok. Jest prezentem z ubiegłej gwiazdki chłopaka dla dziewczyny. Niestety króliczek jest do adopcji bo dziewczyna ma już innego chłopaka a sama jest na stancji i rodzice nie chcą" kłopotu". Ostatnio króliczka siedziała w klatce  i nikt się nią nie zajmował. Jest wystraszona i płochliwa. Absolutnie nieagresywna i nieterytorialna. Daje sie głaskać i nadstawia pyszczek. Praktycznie 100% kuwetkowa. Je CC i warzywka. Ma lekką nadwagę ale to przez brak ruchu. Nie była szczepiona i jest bez zabiegu. Zdrowa z wyglądu.Ogólnie jest małym barankiem tak koło 2 kg.

wkrótce przedstawimy zdjęcie Łatki w naszym wątku :)




Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9659 dnia: Marzec 13, 2013, 20:42:24 pm »
Te interwencyjne uszaki są przepiękne, z dnia na dzień ładniejsze - uroda niesamowita, takie syjamy!
biedna Abigail, oby dała radę, dość się już uszaczek nacierpiał....
Widok śpiącej Pachino - miód na serce, na pewno nie tylko moje :przytul:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html