Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5367737 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7740 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:38:16 pm »
królik to nie świnia i nie wszystko może jeść.
Swinki tez wszystkiego nie moga i nie chca jesc,jedynym stworzeniem na swiecie co WSZYSTKO zje jest...czlowiek!

O tak to prawda......
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7741 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:40:05 pm »
jedynym stworzeniem na swiecie co WSZYSTKO zje jest...czlowiek!
w sumie też nie powinien a jednak je i ... choruje albo grubnie
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7742 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:47:36 pm »
on nie wydaje się stęskniony.
Ale moze ona teskni.,juz tyle zlego w zyciu przeszla smutny_krolik

Nie tęskni;) nie wykazywała objawów tęsknoty czy depresji. decyzja o rozdzieleniu królików została podjęta dla ich dobra- nie były do siebie bardzo mocno przywiązane, obydwa są fajnymi, miłymi do innych uszu zwierzakami i spokojnie zaprzyjaźnią się z innymi królikami. Witek jest w powiedzmy zdecydowanie dojrzałym wieku, Kurt wymaga leczenia i do końca życia pilnowania zgryzu. Jako para- nie mieli dużych szans na adopcję czy chociaż dom tymczasowy. Osobno mają szansę znaleźć dobre domy.  
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7743 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:57:14 pm »
Tosia jest piękna i wyjątkowo oryginalnie umaszczona. No, głodzona nie była na pewno, ta mieszanka dla chomika - zmilczę, ale bułka?! Ludzie naprawdę nie mają pojęcia jak karmić króliki... O suchym chlebie słyszałam już kiedyś w zoologiku (że dobrze królikowi podawać, bo ściera na niej ząbki).
Deedee, super, że mała jest u Ciebie. Znajdzie domek na bank!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7744 dnia: Styczeń 13, 2013, 19:30:53 pm »
No zobacze co się z nią będzie działo...skubnęła póki co trochę koperku (ale dosłownie skubnęła ;/) odrobinkę Cuni Nature zjadła parę listków babki. Do warzyw (oprócz marchewki) zbytnio przekonana nie jest. Granulat też średnio jej pasuje. Widzę że je siano.Przyjechała już z jakimś w paśniku, ale jutro dam jej świeże, z ziołami - zobaczymy czy się skusi. Ogólnie żywieniowo wydaje mi się totalnie rozregulowana.
Wyszedł jeden(!) duży śmierdzący bob :/...ogólnie to dziewuszka chyba pierwszy raz w życiu zobaczyła kuwetę na oczy :icon_confused

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7745 dnia: Styczeń 13, 2013, 20:00:26 pm »
Bułka, mieszanka dla chomikòw... nic mnie już nie zdziwi, odkąd  zobaczyłam jak w zoologicznych dają ogryzki po jabłkach i resztki kanapek.
Dobrze, że Tosia trafiła w dobre ręce.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7746 dnia: Styczeń 13, 2013, 20:04:29 pm »
Deedee tylko dziękować, że los wysłał Tosię do Ciebie! Teraz już będzie dobrze.. Musi być :) Dziękuję Ci :*
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7747 dnia: Styczeń 13, 2013, 20:06:40 pm »
Mi nie ma za co dziękować :) ot udzielam biedzie kilkudniowego schronienia :) Poobserwuję dziewuszkę i w razie co pójdziemy na poliklinikę do dr Kołodziejskiej.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7748 dnia: Styczeń 13, 2013, 20:08:24 pm »
Mi nie ma za co dziękować  ot udzielam biedzie kilkudniowego schronienia
Jasne, że jest :* Jak i wszystkim zaangażowanym w pomoc króliczce - tej, i innym :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7749 dnia: Styczeń 13, 2013, 20:30:48 pm »
Nie chce zapeszać....ale Tosia właśnie kręci hołubce w kuchni - ona wygląda po prostu na zadowoloną :P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7750 dnia: Styczeń 13, 2013, 21:12:49 pm »
oby mała się rozkręciła na dobre  :przytul

Tosia jest niesamowicie oryginalnym królem...aż mi się nie chce wierzyć, że jest wysterylizowana, ale jeśli ma bliznę, to to byłaby lepsza wersja :]

na pewno zrobimy jej badania krwi w szczególności z uwagi na wątrobę :/

Franklin ma już ładny apetyt :) w tym tyg. na pewno kontrolnie zobaczy go doc, zresztą to będzie kolejny gorący czas pt. kontrole, zabiegi, przeglądy nowych członków ekipy etc. ;)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7751 dnia: Styczeń 13, 2013, 21:16:05 pm »
Lubi siano - to dobry znak :) Podskubuje tez babkę lancetowatą i zjadła pół pęczka koperku. Pokicała po kuchni, pokręciła piruety w powietrzu...chciała zwiedzać resztę mieszkania, wydaje się ciekawska i żywa ale dość płochliwa. Wystraszyła się szeleszczenia torebką siana no i lepiej najpierw się odezwać zanim sie wejdzie do kuchni...bo wpada w popłoch.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7752 dnia: Styczeń 13, 2013, 22:05:30 pm »
Gdyby słyszał ktoś o jakimś transporcie z Torunia do Rybnika to bardzo proszę o kontakt - magda.gralak@kroliki.net - Sylwek jedzie do DS  :hura: :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7753 dnia: Styczeń 13, 2013, 22:16:08 pm »
szybko chłopakowi poszło, gratulacje! :)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7754 dnia: Styczeń 14, 2013, 06:46:17 am »
Będziemy obserwowac Tosię ;)
Gratuluje sylwkowi;)
Pistacja sięchyba zadomowiła i zaczęła jejbardzo przeszkadzac klatka i elementy w klatce typu paśnik bo rozłożyla mi w paśniku druty na części pierwsze, silna dziewucha xD

Offline magda_lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7755 dnia: Styczeń 14, 2013, 07:56:09 am »
Dziś doświadczyłam tego samego z Kakao. Chyba za dużo biega, bo dziś już o 7 próbował przegryźć drzwiczki klatki. I robił to z takim impetem i hałasem, że chcąc nie chcąc musiałam wstać godzinę wcześniej niż planowałam.

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7756 dnia: Styczeń 14, 2013, 12:27:32 pm »
Przepraszam, że nie temat króliczy - Olu, Madziu :blaga:

Zaginęła suczka mojej znajomej, mamy wydarzenie - zapraszam. Może ktoś jest z tamtych okolic (Brodnica), może macie tam znajomych, rodzinę. Prosimy o pomoc.
http://www.facebook.com/events/320545188056405/

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7757 dnia: Styczeń 14, 2013, 12:57:57 pm »
Olu, a czy możemy prosić o jakieś zdjęcia Franklina? :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7758 dnia: Styczeń 14, 2013, 14:08:31 pm »
Powiem tak: jestem w szoku jaka ta Tośka fajna dziewucha jest. Ufna do ludzi - wołana po imieniu przybiega i się rozplaszcza pod ręką. Zgrzyta ząbkami gdy się ją mizia za uszami  :bunny: Jest bardzo kontaktowa. Oczywiście wymaga pracy, codziennego kontaktu z człowiekiem, przytulania, głaskania - no jedym słowem kogoś kto ją pokocha i będzie jej to okazywał. Jest żywa - skacze, kica, kręci piruety. Nie wiem czy mi się tylko wydaje...ale widzę w niej krew baranka i miniatury. Ma śmiesznie rozjechane uszy - takie za krótkie jak na barana a za duze jak na miniature...plus rozjechane w obie strony  :jezyczek:. Postury też jest bardziej barankowej...grube łapki, duża okrąglutka główka.
Polubiła się z babką lancetowatą w nocy - wyjadła wszystko co jej dałam, granulat chrupie ze średnią ekscytacją, a na warzywa się obraziła - jedynie co koperek wciąga ładnie.
Naprawdę mam nadzieję że dziewczyna okaże się zdrowa, wysterylizowana (może uda mi się niebawem sprawdzić czy jest ta blizna na brzuszku) i szybko znajdzie kochający dom.
A....co jeszcze zauważyłam...załapała do czego służy kuweta i poza klatą jeszcze się nie załatwiła od wczoraj. Czyżby dobra wróżba?  :niegrzeczny

Poranny chillout w przedpokoju :PP


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2013, 14:35:42 pm wysłana przez Deedee »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7759 dnia: Styczeń 14, 2013, 15:09:02 pm »
Tosia...mam sentyment do wszystkich Toś :)