Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5280082 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3120 dnia: Sierpień 07, 2012, 18:51:29 pm »
do naszej Kokisi też troszku podobna; piętkny królinek
co do tych ludzi, eh... szkoda naszych słów, żyje cały czas w przekonaniu, że kiedyś w końcu sprawiedliwość nastąpi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 19:22:57 pm wysłana przez Nudlak »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3121 dnia: Sierpień 07, 2012, 19:17:55 pm »
Królinka przemiła, pieszczoch, lgnie do ludzi i zwierząt.
Je zieleninkę, siusia do kuwetki i na szczęście są bobki


A tak wygląda pupka...:(



to co trzymam to omyk??reszta krótka no i powyżej pękniecie w skórze

Tak wyglądają łapki

Obmyte, przemyte srebrem koloidalnym i zasypane talkiem
a tak wygląda dno wielkiej klatki po zdjęciu warstwy siana
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 19:31:19 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3122 dnia: Sierpień 07, 2012, 19:47:59 pm »
Zabić za takie coś to mało  :zdenerwowany Teraz już będzie tylko lepiej, a tych ludzi tylko zamknąć w takiej klatce dla  pokazania jak to jest.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3123 dnia: Sierpień 07, 2012, 20:30:43 pm »
O mój Boże :( :( :( , jak można coś takiego zrobić takiej słodkiej królince?!!! Widać, że jest ufna, tak ją trzymasz na kolanach... Masz rację, Króla, zabić to mało. Jak to dobrze, że to maleństwo trafiło do Ciebie, po_sąsiedzku :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3124 dnia: Sierpień 07, 2012, 21:33:37 pm »
Ufna, to małe słowo - to jest żywa przytulanka. Przytuliła sie do mnie na sofce prawie mnie usypiając, a gdy się odsuwalam to pszytulała się do twarzy lub wtykając głowę.
Okolice odbytu itp zdecydowanie mniej zapuchnięte i zdecydowanie mniej czerwone.
A ja w jednym pokoju Olle na dt, w drugim królinka, w trzecim 2 uszy kot i pies, w bloku po sąsiedzku 2 kotki i 2 susełki, mama w szpitalu - odwiedziny i aktualnie zalane mieszkanie - zawór w łazience - gorąca woda
to znaczy nie do końca - sunia z kotką sprawiedliwie oblatują wszystkie królasy, a one odwzajemniają się sympatią
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 21:59:57 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3125 dnia: Sierpień 07, 2012, 22:42:28 pm »
Jezu jaka bidusia :((((((

Offline akvarius

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3126 dnia: Sierpień 08, 2012, 00:06:48 am »
Karygodne zaniedbanie zwierzaka  :( Dobrze, że jest już pod najlepszą możliwie opieką. Dzięki po_sasiedzku! :)
Azyl dla Królików w Toruniu www.kroliki-torun.info   

Offline fokida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3127 dnia: Sierpień 08, 2012, 07:47:45 am »
zafundowali Pysi kąpiel we własnych odchodach ;/
pewnie zaczęło im śmierdzieć w domu dlatego zechcieli oddać królika... brak słów
nie rozumiem jak można być tak bezdusznym

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3128 dnia: Sierpień 08, 2012, 07:54:21 am »
nie rozumiem jak można być tak bezdusznym
tak zwyczajnie... po ludzku... :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline elmo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Flofi, Gucio, Cookie
  • Za TM: Śnieżynka, Luniś, Fibi, Elmo :(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3129 dnia: Sierpień 08, 2012, 10:05:36 am »
Pewnie niektóre/niektórzy z Was znają już tekst Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dziewczyny, czy możemy gdzieś to zgłosić? Są świadkowie, są zdjęcia...!!!
W tym przypadku odnoszę się do punktu 10)
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt precyzuje w jakich przypadkach możemy mówić o znęcaniu się nad zwierzętami:

Art. 5
Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.

Art. 6
1. (...)
1.a.) Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(...)
10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji;
(...)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3130 dnia: Sierpień 08, 2012, 10:47:12 am »
Ja bym absolutnie nigdzie nie zgłaszała
Mała/mały nie był głodzony - wręcz przeciwnie, nie była bita, łamana jest niesamowicie ufna
Fakt zaniedbanie fatalne, ale nie wystawiona na śmietnik, nie wyrzucona do parku, lecz zgłoszona i do odbioru tylko osobistego i to najważniejsze
Podejrzewam, że tu czynnikiem głównym był brak zainteresowania - mogli długo nie widzieć co zbiera się pod pupiną, a jak zebrało to co z tym zrobić

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3131 dnia: Sierpień 08, 2012, 10:54:58 am »
Ja też bym nie zgłaszała - tak jak pisze po_sąsiedzku, jednak zgłosili królinkę do oddania, fakt, że tumany niesamowite i odpowiedzialność nikła, ale jednak nie wywieźli jej do lasu, ale oddali. Absolutne minimum, ale jednak je wykonali. Taka nasza smutna, polska rzeczywistość...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline elmo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Flofi, Gucio, Cookie
  • Za TM: Śnieżynka, Luniś, Fibi, Elmo :(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3132 dnia: Sierpień 08, 2012, 11:08:40 am »
Może macie rację ale działa to w dwie strony, z jednej obawa, że następnym razem nie oddadzą tylko wymyślą coś gorszego, z drugiej strony brak konsekwencji zaniedbania. A jak nie ma konsekwencji to sytuacje się będą powtarzać. Ludzie czują się bezkarni. Owszem, został oddany ale w jakim stanie.
W naszym kraju nie egzekwuje się prawa bo wszyscy się boją albo wybierają "mniejsze zło". Jak więc mamy zmienić tą naszą smutną rzeczywistość?

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3133 dnia: Sierpień 08, 2012, 12:48:48 pm »
Ja bym zgłosił. Trzeba reagować na taki prymitywizm. Po to jest ustawa. Identycznie z maluchem podrzuconym do lecznicy ostatnio skrajnie odwodnionego. Jesli byl monitoring albo sa swiadkowie jacykolwiek to zglosilbym do prokuratury.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3134 dnia: Sierpień 08, 2012, 12:51:27 pm »
oscarez po sąsiedzku ma racje- zgloszenie tego zaskutkuje nastepnym krolem wyrzuconym na smietnik lub oddanym na karmówke
ps Olu paczka odebrana- drobiazgi ale bede zbierac dalej- zabraklo mi troche pudel o pakowania
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 13:02:48 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3135 dnia: Sierpień 08, 2012, 13:16:45 pm »
A ja bym to zgłosił, a najchętniej bym z tymi ludźmi zrobił to samo, co oni tym zwierzętom - może w końcu by do nich dotarło, że tak się nie robi... :bejzbol

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3136 dnia: Sierpień 08, 2012, 14:53:21 pm »
dziewczyny czy można coś zrobić żeby na allegro ludzie nie wystawiali do sprzedaży miesięcznych króliczków? można to gdzieś zgłosić, żeby takie aukcje były usuwane? napisałam do jednej z pań, która takie maleństwa sprzedaje, ale oczywiście potraktowała mnie niepoważnie i doradziła, żebym znalazła sobie "chlopa albo kup psa!!!]" i zajęła się swoimi sprawami.  Napisała mi w mailu, że króliki urodzone były 20 czerwca, ale czy można temu wierzyć?

aukcja jest tutaj  http://allegro.pl/show_item.php?item=2531101869

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3137 dnia: Sierpień 08, 2012, 15:00:47 pm »
aukcja jest tutaj  http://allegro.pl/show_item.php?item=2531101869
Tej pani to z deczka słoneczko przygrzało będąc delikatnym w osądzie. 150 zł za miniaturę angorę (nich sobie ją nazywa teddy pluszową czy innym wynalazkiem jak tam sobie zechce)  :co_jest


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3138 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:53:29 pm »
co do złożenia zawiadomienia v. byłemu właścicielowi króliczki - właściciel oddał królika i musimy to brać pod uwagę - tak jak wówczas, gdy jedziemy na interwencję i udaje nam się wyegzekwować od właściciela zwierząt zrzeczenie się praw do nich na rzecz Stowarzyszenia - byłybyśmy niepoważne, gdybyśmy w takiej sytuacji po przejęciu opieki nad zwierzętami - bądź co bądź polubownie - zgłaszały sprawę na policję.

inną kwestią jest to, że w naszych realiach wytoczenie sprawy o tego typu zaniedbanie jest czymś wręcz abstrakcyjnym - to okrutne, ale tego typu sytuacje są dość częste - przykład - Pacjentka, kiedy trafiła pod naszą opiekę. Tulisia jest bardzo zaniedbana, ale odpukać (oby tak było) jej zdrowiu ani życiu nie grozi niebezpieczeństwo, a tym samym nawet zaświadczenie wet. dot. jej stanu, nie daje nam szczególnych podstaw do rozkręcenia batalii w jej sprawie.

rzeczywistość jest brutalna - oczywiście to nie zmienia faktu, że musimy ją zmieniać, jednak obiektywnie póki co jest to możliwe w takich sprawach jak małej z piwnicy, czy w przypadku takich zaniedbań jak Fly albo - dobry przykład - Frodo, chociaż w tych sprawach nie mamy nic poza królikiem - mamy ulicę, działki, i nic poza tym.

w przypadku zwierząt, tak jak w przypadku ludzi - nie każde zaniedbanie kończy się na drodze karnej.

na podstawie tego, czym w tym przypadku dysponujemy, decyzja o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie zostałaby wydana 2 min. po tym, gdy os. zgłaszająca sprawę, opuściłaby komisariat, a właściciel królika pozostałby w błogiej nieświadomości :] (gdyby było inaczej to jestem skłonna uwierzyć, że prędzej kupi drugiego królika na złość "nam", niż coś zrozumie)

jeśli chodzi o przepisy samej ustawy:

utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji;
(...)
- brak precyzyjnych zapisów, klatki w sklepach zoo, w 99% nie spełniają NASZYCH standardów, naszych...a policja zapyta - na jakiej podstawie twierdzi Pani, że klatka tej króliczki była zbyt mała?

ludzie nie rozumieją, że zła dieta dla królika, psa czy kota jest dla zwierzaka czymś złym - krzywdzącym, ale tego, że ktoś karmi królika w taki sposób, iż cierpi on na przewlekłe biegunki, nie zakwalifikujemy jako znęcania się nad zwierzęciem (chociaż w naszym rozumieniu tak jest!)
musimy o tym wszędzie mówić, edukować, gdzie tylko się da - musimy mówić o królikach - docierać do mediów, dążyć do tego, aby powstawały takie miejsca jak Azyl, bo w ten sposób w szerokim zakresie będziemy wpływać na świadomość ludzi - musimy pokazywać dramatyczne historie takie jak małej z piwnicy, czy Fly - pokazywać ludziom, że chociaż Tulisia w odpowiednim momencie do nas trafiła, jej los mógł potoczyć się inaczej przez zwykłą ludzką bezmyślność, ignorancję, a wreszcie okrucieństwo - na tym musimy skupić swoją energię..

w tym wszystkim naszym obowiązkiem jest oczywiście również zgłaszanie pewnych spraw na policję i razem z Magdą zawsze stałyśmy na takim stanowisku, walcząc do końca, ale to też trzeba wypośrodkować.

moim zdaniem w tym konkretnym przypadku głupotę i okrucieństwo musimy piętnować w inny sposób.

polityka6 - szczerze, nic nie jesteśmy w stanie tym zrobić poza tym, że należy pisać do allegro.
tekstami w stylu "znajdź sobie chłopa lub kup psa" nie warto się w żadnym razie przejmować - niektórzy

***

jeśli wszystko się uda, Tulisia już w niedzielę będzie w Toruniu :) :) :) i w pon. u doc - myślę, że niedługo będzie zadbaną i pełną życia króliczką :)

nasze dziewczyny na pewno przyjmą ją do swojego grona :P

Cola, Bielinka i Bijou :)













 Rapsodia :)




na koniec ogromne podziękowania dla opiekunów naszych uszu  :bukiet

Frugo w DS :)





oraz

Tuptuś - pierwszy królik, którego oddałam do adopcji - uszak oddany przez starszego i bardzo chorego Pana, który znalazł Tuptusia w kartonie na wycieraczce przed swoim mieszkaniem - Tuptuś prawdopodobnie pochodził z "pseudohodowli Pana Łazienka"...:] - kiedy dowiedziałyśmy się, że Tuptuś pochodzi z bardzo podejrzanego miejsca, postanowiłyśmy to z Magdą sprawdzić i to była nasza pierwsza interwencja u prywatnej osoby, a raczej próba samobójcza (patrząc na to z perspektywy, nie byłyśmy wtedy zbyt mądre :])

we wrześniu mija 5 lat, odkąd Tuptuś jest w nowym domu :)

to jego aktualne zdjęcia :)



oczywiście Tuptuś mieszka w domu, a to miejsce na letnie spacery :)




mamy taką fajną ekipę, że Azyl i to co robimy musi się kręcić  :przytul

marta1984 dziękujemy za paczkę  :przytul, Eliza za transport dla paczki i nie tylko :*



Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3139 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:54:40 pm »
aukcja jest tutaj  http://allegro.pl/show_item.php?item=2531101869

Mi rzucają się w oczy łapki tych króliczków - są żółte tak jakby w swoich siuśkach chodziły...