Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5264305 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2300 dnia: Czerwiec 03, 2012, 14:55:08 pm »
nie Majgull jest w innym DT...
  

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2301 dnia: Czerwiec 03, 2012, 20:48:42 pm »
oby energia skupiona wokół Azylu przyciągała do nas coraz więcej pozytywnych osób i przede wszystkim zachęcała do działania :)
to będzie jeden z największych sukcesów Azylu :) myślę, że nasz start, chociaż połączony ze znacznym wzrostem liczby podopiecznych i pracy, jest bardzo zachęcający :)

działamy, działamy  :diabelek jeszcze wiele trzeba zrobić i naprawić w tym króliczym świecie  :krzywy2

julka1 Puchatek wygląda cudnie :*

Majgull jest w DT u Pauliny w Bydgoszczy :) myślę, że niedługo musimy pomyśleć o jej sterylizacji

w tym tyg. przedstawię podsumowanie finansowe za maj i myślę, że będę to robić zawsze w I tygodniu miesiąca - tak jak jest dotychczas - ponieważ trudno mi wszystko ogarnąć konkretnie na I dzień każdego miesiąca :]

maj był miesiącem niezwykle intensywnym i wyjątkowo długim :), w pewnym sensie dla mnie samej był to sprawdzian możliwości

- do Azylu przyjechała Marie z Warszawy

- Magda wraz z Majką brawurowo przeprowadziły interwencję w Bydgoszczy, a tym samym do Azylu trafiło 11 królików, w tym 5 samic w ciąży

- pojechałyśmy na interwencję w Kościanie w ok. Poznania – sprawa cały czas jest w toku. w tej chwili czekamy na decyzję w tej sprawie...

- kolejne dni koncentrowały się wokół codziennych wizyt u weterynarza:

króliki z interwencji:

Frenchy, Plameczka Pac, Satine oraz Tamtamila:
- zostały wysterylizowane (niestety była to sterylizacja aborcyjna)
Tabasco
- został wykastrowany

wszystkie króliki miały świerzb – samiczki rany na skórze - w tej chwili skóra wygląda już dobrze :) wczoraj cała ekipa, włącznie z maluchami Satine otrzymała kolejną dawkę iwermektyny.

teraz czekamy aż Bombalurina przestanie karmić maluchy, aby móc podać iwermektynę całej piątce.

Perczyk po długiej walce z infekcją dróg oddechowych (Perczyk trafił do nas chory), udało nam się go wykastrować , co jest szczególnie cenne ze względu na jego zachowanie ;)
Aniu, dziękuję za opiekę nad tym króliczym świrem :*

w maju do Azylu trafiły również:

Shelby, Holly, Gawroszka, Lana - cała czwórka z problemami zdrowotnymi

Gawroszka wymaga długotrwałego leczenia i bardzo troskliwej opieki - musi stale przyjmować leki. postaramy się wzmocnić jej kości. z czasem czeka ją korekta zębów. na pewno zrobimy jej też badania krwi.

Holly po sterylizacji i korekcie zębów policzkowych jest już gotowa do adopcji :)

Lana została wysterylizowana w ostatnim momencie. doprowadzimy jej futerko do porządku i możemy wysłać tą pannę do nowego domu :)

Shelby czuje się nieporównanie lepiej niż w dniu, kiedy do nas przybyła. zwalczyliśmy infekcję, przeszła zabieg korekty zębów trzonowych, została wysterylizowana. nadal musimy pracować jednak nad uregulowaniem jej układu pokarmowego.
króliczka uczy się też korzystania z kuwety i robi postępy :)

nasi rezydenci specjalnej troski pojawiali się w maju na wizytach kontrolnych u doc - Forest, Masza, Uszatek, Yogi
(Yogi ze względu na zęby wymagające regularnej kontroli)

Patient została wysterylizowana i przeistoczyła się w królową Azylu :) :) :)

kilka uszaków z Azylu wyjechało do DT oraz DS :)

uszaci mieszkańcy Azylu zużyli 360 kg peletu :) (jak w zegarku :])

Azyl odwiedziło wielu gości  :bukiet, a wokół pomocy "azylantom" skupiło się tyle osób :)

za tą codzienną czasami ciężką pracę dla Azylu - na miejscu, przez internet, w innych miastach - wszystkim chciałabym bardzo podziękować  :bukiet

za dyżury, za pomoc z transportem - zwłaszcza w kontekście wizyt u doc kilka razy w tyg., za pomoc w zaopatrzeniu, za opiekę pooperacyjną dla wszystkich królików (Konrad&Kaja  :bukiet), za reagowanie na alarmy, kiedy plan dnia legł w gruzach...

za pomoc w Toruniu, w Bydgoszczy, w Poznaniu - wszędzie tam, gdzie jej szukamy...;)  :bukiet

za naszą stronę internetową, za świetną wersję polską i anglojęzyczną FB  :bukiet

za zaangażowanie w imprezy promujące Azyl  :bukiet

za to, że wszystko udało się połączyć :):):)
 
Ruda również dziękuję wszystkim za oklaski :P



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 21:00:49 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2302 dnia: Czerwiec 03, 2012, 21:45:34 pm »
ech Ruda ta to zawsze potrafi człowieka zachwycić- śliczności:)
a jak uszatek sie miewa?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2303 dnia: Czerwiec 03, 2012, 22:10:25 pm »
Maja w Poznaniu, dziękuję za podrzucenie jej pod domek :)
Jutro przekazuję Malucha dalej :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2304 dnia: Czerwiec 04, 2012, 16:09:21 pm »
Majka rano została przekazana swoim "człowiekom" :) wszystkiego dobrego na nowej, dobrej drodze życia! :)
A mały hodowlaniec z Bydgoszczy...  :zakochany: Shiveńka pozdrawia swoją małą siostrzyczkę :) ma już jakieś imię?

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2305 dnia: Czerwiec 04, 2012, 16:59:44 pm »
Cieszę się, że przetransportowanie Majki do Poznania się udało  :icon_mrgreen martwiłam się czy wszystko ok, bo wczoraj byłam na drugim końcu Polski, wszystkiego dobrego Majeczko  :bunny:

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2306 dnia: Czerwiec 04, 2012, 18:32:11 pm »
Ruda, ach ta Ruda, cudna Ruda, kocham rude.
Serdecznie pozdrawiamy



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2307 dnia: Czerwiec 04, 2012, 19:56:55 pm »
dzisiejsza sesja zdjęciowa dziewczyn z siedziskiem od Soni w tle  :przytul













domek runął



"uwielbiam pieszczoty"



"ale nie drap mnie za uchem"



"skoro już musiałaś, to ja muszę się umyć"



miękko i przyjemnie :)





Shelby się uaktywnia i coraz ładniej korzysta z kuwety :)













Lana testuje siedzisko :)



w Azylu był gość i przede wszystkim dodatkowa ręka do głaskania :)











co prawda Puchatek dość przypadkowo zajął miejsce Astrid w DT, ale los w końcu uśmiechnął się do tej pięknej panny :)

Astrid jest w DT w Toruniu =  najlepsza wiadomość ostatnich dni! :) i ogromna ulga...



Eliza dziękuję  :bukiet

w tym tyg. mam niecny plan wydać z Azylu jeszcze jednego królika, który zbyt długo czeka na swojego człowieka, chociaż tymczasowego :)
musicie trzymać kciuki :)

marciula - hodowlana dziewczyna jeszcze nie ma imienia. zrobię jej w tym tyg. zdj. króliczka czeka też na przeprowadzkę do króliczej rezydencji :) - mam nadzieję, że wkrótce poczuje się pewniej, bezpieczniej...na szczęście są bobki, ufff - co więcej, jakkolwiek znaleziono ją na ulicy...wie czym jest kuweta :)



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2308 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:11:30 pm »
króliczka czeka też na przeprowadzkę do króliczej rezydencji usmiech2
Rezydencja juz jest w drodze.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2309 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:23:19 pm »
soniu czyzbys znowu prezenty dla tych sierotek szykowała czy coś zle zrozumiałam:)? siedzisko pierwsza klasa tylko chetnych do niego wielu i kazdy chce zabrudkowac:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2310 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:30:47 pm »
musicie trzymać kciuki


Olu wiesz, że na nasze kciuki możesz zawsze liczyć ;)

Pozdrawiamy

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2311 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:44:30 pm »
Marta,dobrze zrozumialas.Dla duuzej dziewczynki rezydencja juz wyslana.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2312 dnia: Czerwiec 04, 2012, 20:52:30 pm »
Azylowcy to słodziaki :D A co do imion to może coś z gier : Jaheira albo Imoen :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2313 dnia: Czerwiec 04, 2012, 21:52:40 pm »
sonia my Ci chyba powinniśmy pomnik postawić za te Twoje dary! :)

edit:
Jako, że te dzieciątka nie mogą przemówić same, to ja powiem w ich imieniu - DZIĘKUJĘ  :bukiet :bukiet :bukiet   :onajego :onajego
WO AMIGO

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2314 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:01:43 pm »
Marta, pomnika nie chce :P mi wystarczy popatrzec na zdjecia jakie truski sa szczesliwe to i ja jestem wtedy szczesliwa. :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2315 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:03:36 pm »
soniu w takim razie mam nadzieję, że jesteś :) i że wszyscy są chociaż trochę patrząc na te uszy :), mimo, że wciąż czekają na swoje domy...



Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2316 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:19:47 pm »
Witam i gratuluję Dnia Otwartego w Azylu :brawo: Dawno nie pisałam, ale śledzę na bieżaco wątki i wszystkie materiały. Jesteście Wspaniałe Dziewczyny! Królaski w Azylu są cudne, bardzo mocno trzymam za wszystkie kciuki :krolik
Ślemy z Florence moc pozdrowień dla Całej Ekipy i wszystkich Przyjaciół Azylu  :bukiet

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2317 dnia: Czerwiec 04, 2012, 22:48:47 pm »
Dla nowej azylantki - "siostrzyczki" Shivy proponuję imię Silver lub Plata (po hiszpańsku srebrna)
Serce się raduje gdy patrzę jak panienki szczęśliwie, zgodnie hasają po wybiegu :icon_smile i....zarazem szarpie, że gdyby moja maleńka trafiła do takiego dr krawczyka a nie w łapy rzeźnika też by tak kicała  :( :(
No i Astrid śliczna, szczęśliwa, moja mała mamuśka :icon_smile2
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 23:01:18 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline konsta16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2318 dnia: Czerwiec 05, 2012, 11:45:40 am »
Jak wygląda sytuacja z Rudim i Kubusiem? Czy sa juz adoptowane?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2319 dnia: Czerwiec 05, 2012, 16:37:09 pm »
To może ja odpowiem ;-) Rudi już od kilku dobrych tygodni jest w swoim nowym domku a Kubuś nadal czeka - ma wspaniały dom tymczasowy, ale oczywiście dom stały również jest mile widziany :)