Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5264752 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
To już nie pamiętałam tych imion :P Moulin Rouge oglądałam dawno temu i tylko Satine mi została w pamięci.
A maluszek cudny. Strasznie mi go szkoda, że ma takie problemy z chodzeniem. Trzymam kciuki za jego wyleczenie, chociaż wiem, że może być ciężko... Ale najważniejsze, że Cookie jest taki radosny i żywiołowy - w końcu to pierwszy krok do wyzdrowienia :)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Jejku Mały jest niewiele mniejszy od mojego Marleya kiedy do mnie trafił. Takie maluszki są urocze, ale i "przerażające" jeden zły ruch i może być bardzo bardzo źle :( Trzymam kciuki za niego w szczególności, może w połowie miesiąca uda mi się parę groszy przesłać dla azylowych podopiecznych :P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Cookie waży ok 10 dag...



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
ojejku! to faktycznie na zdjęciach wyszedł na większego. Mój miał niecałe 30dag i myślałam że Cookie ma ze 20 chociaż...

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Nie pokazujcie tych wszytkich cudactw tutaj, bo ja już się na jednego zdecydowałam i serce mi pęka, że nie mogę wszystkich baranków świata mieć u siebie... szczególnie jak są maluteńkie... ;-)  smutny_krolik smutny_krolik smutny_krolik smutny_krolik smutny_krolik smutny_krolik

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Link do pierwszego filmiku z cudakiem w roli głównej - http://youtu.be/61CtmojwMxY :) widać, że on i Cookie to bracia... lub siostry ;-)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
co do imion to są super:)
Polecam jeszcze imiona muzyczne (bemol ,altówka, harfa, wiolin itd ; )

pocieszające jest to że coraz więcej osób dowiaduje się o adopcjach, i możłiwości takiej i coraz więcej osob pyta, przynajmniej ja ostatnio zauwazylam ze zainteresowanie wzrosło, a to dobrze , zawsze jakiś początek.
Trzymam za was kciuki!

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
3 zdjęcie Cookie jest świetne!!! Ja też ma kilka pomysłów na imiona będę je zapisywać i kiedyś zaniosę do Azylu ;) już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć nowych "7 wspaniałych" ;) A mówiłam wczoraj, że niedługo będzie rodzić ;)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Ola hehe tym razem ponioso Cię z tymi imionami że hoho:)
oba malucha boskie a ten u Madzii - u lala cudo
czy jest szansa że Cookie będzie w miarę sprawny?
ps Snickers jak do mnie trafiła ważyła 110g także też smarkacz z niej był- noszona była w kieszeni szlafroka i za nic nie chciała wyleźć z niego- spała sobie tak i już:)
a co z maluchami niespodziankami?wszystkie zyją?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Ola a jak to jest ze sterylizacją ciężarnych króliczek? czy w zaawansowanej ciąży tez można jej dokonywać? echhhhhhhh strasznie biedne to maleństwo
ps Madzia bardzo mi przykro:(


ostatnio w wawie sie zrobila afera na cale miasto bo jeden z lekarzy odmowil sterylizacji jw, co prawda kotow .,.... ale status bardzo podobny i teraz lekarz ma lub moze miec problemy
bo zawziete organizacje zdecydowaly sie ze mu jednak z powodu jw dokopia .... szkoda slow
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Wczoraj byłam na dyżurze w Azylu, przyszedł do mnie jeden z pracowników Schroniska (przynosząc przy okazji worki z peletem  :bukiet ) i mówi: "No, przenieśliście się do większego pomieszczenia, to liczba królików wam wzrosła potęgowo" ;)
Królików jest teraz naprawdę bardzo dużo, tak żeby było bardziej obrazowo to wymienię  :> : Bombalurina z małymi, Frenchy, Plameczka Pac, Satine i jej 3 maluszki, Tamtamila, Tabasco, Marie, i dawni rezydenci: Majka, Merlin, Astrid, Aldi, Plaza, Stefcia, Łatek, Bambi i Bluel, Puchatek, Tomcio Paluch, Bejlka, Rudi (niedługo jedzie do DS), Patient, Meira, Gumiś...Nie wiem czy żadnego uszaka nie pominęłam.
Na taką ilość królików worek peletu schodzi za jednym razem  :/ Plus naprawdę duży nakład pracy, żeby ogarnąć towarzystwo.
Tak bardzo przydałyby się teraz domy tymczasowe, maluchy szybko rosną, zbliża się czas wakacyjnego zastoju - każda pomoc w tym zakresie jest na wagę złota  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
W sumie można dodać, że każdy kto zdecyduje się na pomoc może natychmiast zrezygnować z abonamentu telewizyjnego, bo taka mama z maluchami wystarcza za całą telewizję, z serialami, wiadomościami, kabaretami i wszystkim innym  :turla:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
W sumie można dodać, że każdy kto zdecyduje się na pomoc może natychmiast zrezygnować z abonamentu telewizyjnego, bo taka mama z maluchami wystarcza za całą telewizję, z serialami, wiadomościami, kabaretami i wszystkim innym  :turla:
I dlatego o 21:00 jak jeszcze nie dotarłam do domu, mąż do mnie wydzwaniał i pytał: Gdzie jesteś i co tak długo?
Królicza telewizja wciąga  :lol (zaznaczę, że nie tylko nas, schroniskowa psia dama Leja podziela fascynację króliczą telewizją - potrafi położyć się przed klatką i godzinami gapić się na buszujące maluchy).


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Aga mówiła, że Leja jest nieszczęśliwa, bo jej telewizję zabrali. Wcześniej chodziła sobie kiedy chciała króliki oglądać (taki był układ pomieszczeń, że zawsze mogła sobie wejść), a teraz zdana jest na łaskę tych którzy ją do Azylu zabiorą  :diabelek

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Zdjęcia są rozczulające ,są tak piękne i urocze.Miłość w czystym wydaniu. :) Oby tylko zdrówko im dopisało.

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Hmmm..

chyba się nieco zagubiłam...  :DD

maleństwa są dwa, tak?
Jedno - Cooki - u Magdy - rokujące dobrze... (baranek, ten na filmie...)
i drugie u Oli - bezimienne, "typowe" miniaturowe... z prostymi uszkami?

Umaszczenie mają podobne, obydwa sfilmowane/sfotografowane "w pościeli"...  :D

Czy coś nie tak zakumałam....  :icon_eek
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Cookie też będzie raczej barankiem - maluszek, który jest u mnie ma już imię :)

dzisiaj Frenchy została wysterylizowana. miała 3 płody.

Plameczka Paz bardzo szybko doszła po wczorajszej sterylizacji i usunięcia ropnia - do wyłyżeczkowania potrzebne było dość duże nacięcie...a dzisiaj na głowie przy oku pojawił się mały ropień. jutro porozmawiam o tym z doc. mam nadzieję, że to nie pastereloza.

przed weekendem zaprezentujemy wszystkie uszaki w całej okazałości :)



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Tak myślałam, że maluchy się będą mylić :P Ten który jest u mnie wygląda na zdrowego ;-) Oprócz tego, że jest zdecydowanie za młody aby żyć samodzielnie ale wspólnie dajemy sobie radę ;-) No i nie ma imienia :) Mówię na niego cudak, ale to tak roboczo :P Chętnie nadam mu jakieś ładne imię więc śmiało można rzucić jakieś propozycje :)

A Cookie jest u Oli też na odchowaniu - no i on jest w dużo gorszym stanie :( ale też póki co walczy i oby wywalczył długie i szczęśliwie życie :)


Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Chętnie nadam mu jakieś ładne imię więc śmiało można rzucić jakieś propozycje usmiech2

Żeby pasowało do musicalowej serii proponuję Gavroche (albo Gawrosz w polskiej wersji językowej) :P

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
a może Raoul albo Piangi (z Upiora w Operze)...  :D