Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5272965 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1760 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:34:12 pm »
icoztego to my dziękujemy  :bukiet

w tym tyg. dzień bez wizyty u doc byłby dniem straconym

Masza została zaszczepiona przeciwko pasterelozie. szczepienie powtórzymy za miesiąc.

jutro pod naszą opiekę trafią kolejne 3 dorosłe króliki - które w tej chwili przebywają w toruńskim centrum handlowym...
zostały tam umieszczone w zw. z Wielkanocą, w zagrodzie na holu - miały być wygraną w konkursie...(w centrum tym jak na razie nie ma sklepu zoologicznego)

muszę przyznać, że jestem bardzo podbudowana tym, jak wiele osób zareagowało na tą sytuację (w tym inspektorat sanitarny) - do tego stopnia, że centrum handlowe odstąpiło od konkursu i zdecydowało się oddać króliki pod naszą opiekę - z drugiej strony ta sytuacja jest przerażająca - stereotyp wielkanocnego zajączka...

nie wiem jakiej płci są króliki, podobno zostały zabrane z "różnych, nie zbyt ciekawych" miejsc, nic więcej nie wiem. pozostaje mieć nadzieję, że są zdrowe...i są jednej płci...:(

jutro postaram się umieścić podsumowanie finansowe (ze skanami) - dzisiaj mogę powiedzieć, że w marcu faktura za leczenie wyniosła 766,80 zł

biorąc pod uwagę początek kwietnia, obawiam się, że w kwietniu faktura może być nawet dwukrotnie większa :(


w tym tyg. czekają nas dwie sterylizacje aborcyjne (najprawdopodobniej), będziemy musieli przeprowadzić też zabiegi u jutrzejszej trójcy, u Foresta (zęby), rtg u Łatka (jeśli nasze podejrzenia się potwierdzą, czeka go również zabieg) itd.itd...na wizytę kontrolną czeka też Majgull, Masza została zaszczepiona, u Perczyka i Aldiego pobraliśmy wymazy (koszt każdego - stosunkowo niewielki, ale jednak - ok 30-40 zł)...a dzisiaj mamy 3.04.

jeszcze raz prosimy o wsparcie w leczeniu naszych uszaków :(

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Na leczenie królików



bardzo możliwe, że w tym tyg. zakończymy malowanie i pozostanie kwestia regału
wszystko jest już wymierzone - staraliśmy się max wykorzystać przestrzeń, aby zmieściło się jak najwięcej klatek...jutro poznał dokładną cenę materiałów - na pewno będzie dość wysoka, ze względu na ilość materiału, którego potrzebujemy, ale to ostatni bardzo ważny etap remontu...

jeśli moje założenie się spełni, to mimo przeszkód, w weekend poświąteczny czeka nas przeprowadzka :)

w tym miejscu chciałabym też podziękować Soni za kolejny, wspaniały prezent dla naszych uszaków - piękną klatkę i zagrodę  :bukiet :bukiet :bukiet
(już niedługo prezentacja :))

w kontekście królików z centrum handlowego bardzo cieszy mnie to, że tak wiele osób wie o tym, że działamy i z najróżniejszych źródeł docierają do nas informacje o potrzebujących królikach - sprawdza się współpraca między różnymi podmiotami i tak powinno być :)

dzisiaj otrzymałam tel. z toruńskiego Radia Sfera o tym, że chcieliby zrobić krótki materiał...o Azylu dla Królików :)



Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1761 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:13:26 pm »
Cytuj
w kontekście królików z centrum handlowego bardzo cieszy mnie to, że tak wiele osób wie o tym, że działamy i z najróżniejszych źródeł docierają do nas informacje o potrzebujących królikach - sprawdza się współpraca między różnymi podmiotami i tak powinno być :)

dzisiaj otrzymałam tel. z toruńskiego Radia Sfera o tym, że chcieliby zrobić krótki materiał...o Azylu dla Królików :)

Super - my w czwartek zamierzamy tę wiedzę rozszerzyć bardziej w Olsztynie. Pobrałam trochę ulotek ze strony, trochę ma
 Otka_a od nellci, troche xerówek i zobaczymy. Zawsze jest szansa, że ktoś zaadoptuje uszatka w potrzebie - a jesli nawet nie - to zacznie rozsądniej patrzeć na króliczki w sklepach lub zainteresuje się prawidłowym postępowaniem z minaturkami :)

dobrussia - super, że się odezwałaś :) Zawsze raźniej k=jak będzie nas wiecej i warto się poznać - dla uszaków :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 21:19:22 pm wysłana przez niusia »

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1762 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:23:27 pm »
Niusia - będzie z nami jeszcze Zara :)

Dziewczyny jesteście wspaniałe :bukiet
Cały czas trzymam kciuki za Was, za Azyl i za Waszych wszystkich podopiecznych :)

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1763 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:39:45 pm »
Niusia - będzie z nami jeszcze Zara :)

Dziewczyny jesteście wspaniałe :bukiet
Cały czas trzymam kciuki za Was, za Azyl i za Waszych wszystkich podopiecznych :)

Super, to będziemy we 4 na Jarmarku w Olsztynie - na starówce od ok. 12:30-12:45 :)
Jarmark wielkanocny trwać będzie od g. 11 do g. 18 :)
http://orientacja.pl/97543,Kiermasz-produktow-regionalnych-na-olsztynskim-Targu-Rybnym.html

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1764 dnia: Kwiecień 03, 2012, 22:21:24 pm »
Ciekawe kto wpadł na tak idiotyczny pomysł promocji plazy. :dobani :dobani :dobani Całe szczęście, że udało się Wam odebrać bidne królasy. Przez cały czas o nich myślałam... jeszcze raz dzięki za ich uratowanie!!   :bukiet :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1765 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:19:43 pm »
teraz mały off top...

z okazji 1.04. już dzisiaj chciałabym podziękować wszystkim, którzy na na co dzień wspierają nas w różnorodny sposób - za  Waszą obecność - to był długi i bardzo trudny miesiąc wytężony pracą, ale udało nam się zrobić kilka kolejnych kroków naprzód...

ktoś mi na to dzisiaj zwrócił uwagę...to nie był żart...z okazji Prima Aprilis :P nie pamiętałam nawet, że mamy Prima Aprilis...i dopiero teraz do mnie dotarło, że to mogło dziwnie zabrzmieć...niejednoznacznie :P miałam na myśli koniec marca i początek kwietnia, jako koniec pewnego etapu :P



Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1766 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:34:18 am »
Ja chciałabym napisać ,że mimo tego iż  trzymam tylko kciuki ponieważ nie mam możliwości jakiejkolwiek innej pomocy , musicie wiedzieć ,że jestem z Wami i wspieram Wasze kroki dążące do celu , zacnego celu poprawy bytu naszych mniejszych Braci . 
Niedługo Wielkanoc , więc życzę Wam dużo , dużo zdrowia , spokoju i wytrwania oraz zawsze wspaniałych osób i niech ta Droga , będzie już tylko "zwykłą " prostą drogą i nigdy już pod górkę . 

Olu :* 

Madziu , dla Ciebie wyjątkowe :przytul  :* 
Katka :*  i oczywiście spokojnych świąt dla całej reszty osób , które Wam pomagają , o nich tez nie możemy zapomnieć :*   

Trochę wcześniejsze  te życzenia , ale z całego serca. 





Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1767 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:51:05 am »
Ciekawe kto wpadł na tak idiotyczny pomysł promocji plazy. :dobani :dobani :dobani Całe szczęście, że udało się Wam odebrać bidne królasy. Przez cały czas o nich myślałam... jeszcze raz dzięki za ich uratowanie!!   :bukiet :bukiet

Najgorsze, że tego typu akcje są często organizowane przez tego typu markety - widziałam na zdjęciu we Wrocławiu coś podobnego...

Olu - czy pieniądze jakie wpłacam na SPK idą też do Was, do Torunia - są jakoś rozdysponowywane, czy to jest osobna zbiórka?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1768 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:48:29 pm »
kasiagio dziękujemy :*

_Lara wszelkie opłaty za kroliki znajdujące się pod opieką "Torunia" - bez względu na to, skąd te króliki pochodzą, dokonywane są ze środków, które udaje nam się zgromadzić na koncie Oddziału w Citibanku. od stycznia 2012 r. nie partycypujemy w żadnych wpłatach na konto SPK w VW.

króliki z centrum handlowego są już pod naszą opieką.

mamy też wstępne podsumowanie kosztów ostatniego etapu remontu.

wieczorem napiszę więcej :)



Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1769 dnia: Kwiecień 04, 2012, 17:13:45 pm »
Omega jedzie właśnie do mnie na tymczas: )

Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1770 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:53:56 pm »
kasiagio dziękujemy :*

_Lara wszelkie opłaty za kroliki znajdujące się pod opieką "Torunia" - bez względu na to, skąd te króliki pochodzą, dokonywane są ze środków, które udaje nam się zgromadzić na koncie Oddziału w Citibanku. od stycznia 2012 r. nie partycypujemy w żadnych wpłatach na konto SPK w VW.

króliki z centrum handlowego są już pod naszą opieką.

mamy też wstępne podsumowanie kosztów ostatniego etapu remontu.

wieczorem napiszę więcej :)

Rozumiem. Cholewcia, dobrze by było podzielić tą sumkę teraz jakoś ;)

dobrussia :D ale fajnie :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1771 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:03:48 pm »
to była zakręcona środa, ale udało się zrealizować wszystkie założenia, a nawet więcej ;)

zaczynamy...:)

1. rano odebrałam 3 króliki, które przebywały w centrum handlowym - zagroda ma zostać zlikwidowana, konkurs został odwołany - pobyt w takim miejscu to był dla tych maluchów ogromny stres...tłumy ludzi, dzieci, ogromne natężenie ruchu zwłaszcza w okresie przedświątecznym

uszaki jutro obejrzy doc - mam nadzieję, że to 3 samiczki, ale w jednym przypadku mam wątpliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę zachowanie jednej pary uszu :], tak czy inaczej maluchy były koszmarnie zestresowane

oto one
















2. dzięki szybkiej i sprawnej nocnej akcji - dobrussia bardzo Ci dziękuję za zaangażowanie :* - Omega wyruszyła w podróż do Olsztyna - przyznam szczerze, że to dla mnie ogromna ulga

3. Unkas pojechał do nowego domu w Olsztynie :)

4. wznowiliśmy prace w Azylu - chociaż akurat dzisiaj nic tego nie zapowiadało - miałam nadzieję, że uda nam się chociaż ustalić ostatnią wersję regału, a tymczasem w tej chwili kończy się malowanie - 2 warstwa farby i koniec :)
zamówiłam też materiały do regałów - płyty, konfirmaty, wkręty, narożniki...:)

dostawa już jutro...montaż jeszcze w tym tyg. albo od razu po Świętach :)


regał zostanie zrobiony z płyt - dla każdego klatki przewidzieliśmy półkę - 120x60x60 - klatki będą od siebie odseparowane, na czym również nam zależało - tak będzie dla królików bezpieczniej - przygotujemy 21 półek na klatki

koszt materiału to: 1.154,12 zł (płyty, konfirmaty, wkręty i narożniki)

dzisiaj dokupiliśmy również farby - olejną i emulsyjną - koszt ok 125 zł

przed nami jeszcze dwa wydatki: zlew (ok 150 zł) + "kilka" płytek za zlew/wannę


przeprowadzkę planujemy na weekend 13-14.04. :) nie możemy się doczekać...


w poł. maja zorganizujemy dzień otwarty - plakaty i ulotki powstają dzięki naszym fantastycznym dziewczynom :*


kiedy założyłyśmy konto Oddziału, postawiłyśmy sobie za cel troskę o zdobywanie funduszy na króliki znajdujące się pod naszą opieką - konto gwarantuje nam pełną przejrzystość finansową, ponadto ukazuje skalę naszych wydatków - konkretnie - leczenie, pelet, jedzenie

Azyl dla Królików w Toruniu jest miejscem dla królików takich jak Łatek, Lea, Meira, Walker
wprowadzając w życie ideę Azylu postanowiłyśmy skupić się na tym, aby realizować potrzeby królików - co jest jednoznaczne z walką o zdobywanie funduszy na ich utrzymanie i leczenie - nie jest łatwo, dopiero zaczynamy, ale staramy się zadbać o finansową niezależność Azylu w Toruniu

Azyl dla Królików w Toruniu to miejsce dla potrzebujących królików - (bez względu na to z jakiego rejonu pochodzą) - tutaj nie ma podziału na króliki z Torunia i innych miast - na naszych fakturach również nie ma takiego podziału, musimy liczyć na siebie i po prostu się starać ;)

anglojęzyczny profil Azylu, czy też blog to przykłady tych starań...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 21:22:19 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1772 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:29:07 pm »
Chciałabym jeszcze dodać, że dzisiaj zliczyłam króliki w Azylu, mamy ich obecnie "jedynie" 20  :krzywy2


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1773 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:41:10 pm »
Śliczne są te "handlowe" uszaki!
Dobrze rozumiem, że nie mają jeszcze imion? Dla tej pierwszej panienki proponuję Stefania, jest taka podobno do Stefana :) spojrzenie to samo, kolor też podobny tylko odwrotny.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1774 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:44:04 pm »
ooo a ja przestałam już liczyć, ile ich jest - naprawdę :P

powiem tylko tyle...na wszelki wypadek poza półkami do klatek, przewiduję jeszcze dodatkowe miejsca - tj. awaryjne wersje :] (byle by króliki nie brały tego do siebie), a przede wszystkim przewiduję wzrost ilości DS i DT :) - żeby nie było tak pesymistycznie ;)

20 królików + króliki własne to...dużo :] bardzo dużo...:]

jeśli wspominam o DT, oto nasz piękny Yogi :)








jutro zabieg Meiry, w pt. Lea...i się kręci



Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1775 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:46:20 pm »
Temu drugiemu z "handlowej" trójki bym proponowała na imię Biszkopt ^^

A króliczek numer trzy wygląda zupełnie jak... królik Bugs! :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 21:50:38 pm wysłana przez Ravalad »

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1776 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:46:20 pm »
cała przyjemność po mojej stronie: ) :*


sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1777 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:49:11 pm »
Dla tej pierwszej panienki proponuję Stefania, jest taka podobno do Stefana usmiech2 spojrzenie to samo, kolor też podobny tylko odwrotny.

he he to samo pomyslalam :D i tez jest taaaaka smutna  smutny_krolik

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1778 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:50:09 pm »
Dziś sobie uświadomiłam, że będę tęsknić za Milusiem  :icon_redface Kto mnie będzie po rękach całował podczas sprzątania, no kto  :buu


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1779 dnia: Kwiecień 04, 2012, 21:55:35 pm »
w takim razie mamy Stefcię :)

są przestraszone...wyobraźcie sobie jaki przeżywały stres - nowe, duże centrum handlowe (największe w Toruniu) i tłumy ludzi nad ich "głowami" - konkurs był przeznaczony dla dzieci

to miało ładnie wyglądać...




wirtualnych opiekunów szukają:

1. Lea

2. Łatek

3. Meira

4. Stefcia

5. maluch z centrum handlowego (bezimienny)

6. maluch z centrum handlowego (bezimienny)