Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5279948 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1360 dnia: Luty 25, 2012, 09:30:46 am »
raaaanyyyy Kuba jest przepiękny !!!! No po prostu wielkie cudo :D Trzymam za niego kciukasy - naprawdę gdyby nie to, że mam juz naprawdę małe zoo w domu to.. echhh No po prostu fantastyczny... no i większy chyba od moich kotów :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1361 dnia: Luty 25, 2012, 09:54:26 am »
Kuba jest boski- zawsze mialam male krole ale ten po prostu jest przecudowny no zakochalam sie w tym pyszczku!!!!!!!!!!!!!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1362 dnia: Luty 25, 2012, 10:12:35 am »
Kubuś jest prześliczny !! I to spojrzenie !! Inteligentnego stworzenia !! Niesamowite , naprawdę :przytul 

Dziewczyny moje gratulacje postępów w pracy nad azylem !!  :bukiet



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1363 dnia: Luty 25, 2012, 10:36:25 am »
Ola,Kubus to idealny maz/kochanek dla ksiezniczki Rudej :slub:
To bylaby piekna para :DD a Ty ,Ruda i Kubus przeszczesliwi :bunny:
Pluszak to nie to samo,nie polize,nie przytuli,razem nie pozwiedza wszystkich pokoi,a Ruda to cud nad cudami,a wiadomo takie pieknosci potrzebuja pieknego chlopa :PP
Azyl coraz bardziej mi sie podoba,jestem zachwycona i pod wrazeniem :DD
Brawo i uklony dla wszystkich pomagajacych w jakikolwiek sposob  :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1364 dnia: Luty 25, 2012, 21:22:19 pm »
Ruda będzie musiała się zadowolić królikiem niewielkim ciałem, ale za to wielkim duchem, tj. moim Tuptusiem :P


staruszek Lulu marudzi, ale już coś podjada i czasami wykazuje zainteresowanie światem - zawsze coś ;)


dzisiaj miał być dzień "bez Azylu", ale nie wyszło :P

mamy farby :D i pracujemy dalej ;) jutro, pojutrze...teraz nie ma się już po co zatrzymywać ;)


okazuje się, że Azyl przyciąga nie tylko króliki...2 dni temu zadzwoniła do mnie osoba, która chciała oddać szynszyla kupionego w toruńskim sklepie zoologicznym
szynszyl po zakupie "okazał się" skrajnie agresywny i tak bardzo nerwowy w klatce, że nikt mu nawet nie sprzątał - nie wiem jak z karmieniem, bo podobno nie można się było zbliżyć...był nawet problem z jego przywiezieniem do schroniska (nic tylko ugryźć się w język)

powiedziałam, że go weźmiemy i dzisiaj trafił do schroniska - piękny, biały szynszyl...anielsko łagodny...

ludzie mnie wciąż szokują :] czasami brakuje słów

tak czy inaczej cieszę się, że jest już bezpieczny...co więcej wylądował u katki w DT :P

z wiadomości króliczych ;)

Tim Fionson trafił do DT w Toruniu ;), a na Olle czeka DS w Łodzi ;)

szukamy też transportu na trasie Rybnik/Katowice/Gliwice/Zabrze - Toruń


jutro wrzucę skan z toruńskich nowości ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 21:27:43 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1365 dnia: Luty 25, 2012, 21:37:05 pm »
Szynszyle to straszne, krwiożercze stworzenia. Pewnie nie wiedziałaś, ale potrzebują wykwalifikowanych treserów  :madrala:
Fajnie, że Tim Fionson trafił do DT, on chyba średnio się czuł w schronisku.
Zdradzisz jakie kolory bedą w Azylu?  :>


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1366 dnia: Luty 25, 2012, 21:41:59 pm »
no taki szynszyl jak ziewa to połyka człowieka w całości i jeszcze bezczelnie sie oblizuje potwórz loch ness moze sie schowac:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1367 dnia: Luty 25, 2012, 21:44:46 pm »
Poproszę :blaga: o fotkę " krwiożerczego" szynszylka - na naszego bloga
W Unii do agresywnych zaliczyli bociana - bo może dziabnąć a i misia koala - no jak naćpany eukaliptusem klapnie z drzewa no to może przywalić :D
Szynszylki są cudowne!
Zajmowałam się grzecznościowo szynszylkiem, a co jestem odważna:)
A jaka agresja w tym spojrzeniu była :niespodzianka

Aż mi tęskno do tych chwil grozy:)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 21:52:20 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1368 dnia: Luty 25, 2012, 21:51:31 pm »
oj tak Tim był zbyt spokojny ;) nie to co...Chładko :P

jak opanuję tel., to wrzucę fotki, zresztą katka na pewno wrzuci po weekendzie ;)

jest przepiękny, naprawdę

w schr. mamy jeszcze jednego szynszyla, ale dla niego też mamy DT ;)

co do koloru ścian...na razie w ramach ujawniania tajemnic powiem tylko tyle, że głównym kryterium wyboru było to, aby kolor ścian dawał ciepło i aby w pomieszczeniu było jasno  - szczególnie w połączeniu z ciepłym kolorem płytek i "drewnianymi" elementami ;)

mamy też farbę do naszej pięknej kraty w oknie, żeby zmienić jej odrapany image :P

kata_strofa już niedługo na pewno zobaczysz :D musisz w tym tyg. odwiedzić Azyl "w remoncie" ;)



Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1369 dnia: Luty 25, 2012, 22:04:30 pm »
Bardzo się cieszę , że Tim Fionson trafił do DT  :jupi  To na prawdę bardzo potulny królasek, podobnie jak Astrid - słodziaczek :)
Każdy ma swoich faworytów ;)


Pozdrawiam wszystkich z Olsztyna i ślę cmok od Florence dla wszystkich cioć i wujków :)

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1370 dnia: Luty 25, 2012, 22:06:26 pm »
Postaram się jutro wrzucić zdjęcia bestii, jak wrócę ze szkoły. Tylko wiecie, obrąbał nam ręce do ramion, także może nie być łatwo :PP
Szynszyl cudny, skrajnie przerażony. Powędrujemy do doktora, kupimy porządną klatkę, ogłosimy bankructwo   :D

Tequilcia w poniedziałek wędruje do nowego domu  :lol

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1371 dnia: Luty 25, 2012, 22:09:24 pm »
katka,

to co mogę się ogłosić matką chrzestną Waszego szynszyla? :P :D

strasznie się cieszę, że tak trafił :):):)



Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1372 dnia: Luty 25, 2012, 22:36:48 pm »
Cytuj
W Unii do agresywnych zaliczyli bociana - bo może dziabnąć a i misia koala - no jak naćpany eukaliptusem klapnie z drzewa no to może przywalić
   :hahaha

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1373 dnia: Luty 25, 2012, 23:55:35 pm »
Katka, ćwicz obsługę aparatu nóżkami:)
Ola_19 tego drugiego szynszylka schroniskowego fotkę też poproszę

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1374 dnia: Luty 26, 2012, 20:33:47 pm »
Chładko dzisiaj pojechał do DT w Poznaniu - tj. w tej chwili jest w drodze, szaraczek  :bukiet

Gimli pod pewnym względami lepiej - jest mniej usztywniony, nie ma już takich odlotów jak dotychczas, ale kontrola czeka go wcześniej niż myśleliśmy, bo to jak sika jednak budzi wątpliwości

Perczyk jutro wyląduje u doc w zw. z kichaniem

Tewie je tylko warzywa - nie rusza siana ani granulatu, a brak jakiegokolwiek zainteresowania sianem (sianko jest super i poza nim wszystkie je uwielbiają) bardzo mnie martwi w kontekście jego zębów - w końcu miał już korektę

do DT do Olsztyna powędrował dzisiaj trzeci z naszych szynszyli, chwilowo pozostały same króliki na polu walki ;)

z wiadomości remontowych - prace trwają i będą trwały w tym tyg. intensywnie

poza tym rozmawiałam z Agą o tym, żeby na wiosnę umożliwić królom kontakt z naturą ;)

mamy dość sporo miejsca do wyboru, trzeba tylko opracować koncepcję

na terenie schroniska jest bardzo fajne "wybieg" dla kociaków - wysoko ogrodzony siatką teren z fundamentem, dość duży, bardzo solidny z atrakcjami dla kociaków + ze swobodnym wejściem dla człowieka

myślałam o tym, żeby zrobić zagrodę z podmurówką - tak, żeby była od dołu max zabezpieczona, wokół siatka, od góry też, a w środku atrakcje - tunele, domki...- kolejny pkt planu do realizacji, ale powiedzmy, że po zakończeniu remontu damy sobie chwilę na realizację tego planu :P, chociaż już się pojawił w naszych głowach, a to jest niebezpieczne :]
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 20:36:58 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1375 dnia: Luty 26, 2012, 20:44:44 pm »
niech sie pojawiaja takie niebiezpieczne pomysly i to jeden za drugim- znajac was do poczatku wakacji albo juz w maju maluchy beda po tunelach w najlepsza harcowac  a co u seniorów- Lulu i Uszatka noi co z Maszą?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1376 dnia: Luty 27, 2012, 09:01:30 am »
u seniorów bez zmian

Maszka czasami ma gorsze dni - czasami lepsze - oczywiście w kontekście kataru, tak czy inaczej na pewno jest bez porównania lepiej niż przed podaniem autoszczepionki

Masza wciąż czeka tylko chociaż na DT...

w tym tyg. albo w następnym zaszczepimy ją v. pasterelozie

Uszatek bez zmian (odpukać), ostatnie wyniki krwi miał dobre, musimy mu tylko go kontrolnie zważyć

Lulu w stosunku do dnia wczorajszego bez zmian - chociaż jest  stabilny, ale myślę, że musimy mu dać trochę czasu, żeby się rozkręcił z jedzeniem i trzeba pamiętać, że to staruszek, wiec cudów w jego zachowaniu nie możemy się spodziewać. on teraz potrzebuje po prostu ciepłego, spokojnego domu i troskliwej opieki, reszta jest chyba poza nami...

generalnie mamy teraz małe stowarzyszenie emerytów i rencistów ;)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1377 dnia: Luty 27, 2012, 09:25:43 am »
staruszki są urocze i potrafią człowieka niezle zaskoczyć mój blacky w wieku 6 lat jak się zirytował na kota cioci( wielki kocur 9kg zywej wagi) pogonił mu ze tak powiem niezle kota apotem dumny z siebie robil przez godzinę hołubce:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1378 dnia: Luty 27, 2012, 10:27:14 am »
taaak szynszyli mamy wysyp ;-) Jeśli ktoś chciałby zaopiekować się takim właśnie zwierzątkiem bardzo proszę o kontakt ze mną - 2 (takie typowe jak na zdjęciu pokazała po_saąsiedzku) są teraz w DT w Olsztynie - ale to nadal jest tylko DT. Daria bardzo nam pomaga po raz kolejny ratując nas z opresji za co bardzo dziękujemy  :przytul:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1379 dnia: Luty 27, 2012, 11:18:38 am »
ostatnio pod naszą opiekę jest coraz więcej króli, które wymagają stałej opieki wet. i właściwie poza wizytami/zabiegami nowych uszu, które do nas trafiają, "rezydenci" tylko wymieniają się wizytami u doc...jak już myślę, że wszystko jest w miarę ogarnięte, okazuje się, że znowu coś wyskakuje :]

plany zabiegowe na następny dni - Yogi, Forest

mam nowe wieść o Lulu:

daje sobie radę, zaczął samodzielnie jeść i kicać po pokoju - kiedy zostanie wyjęty z klatki ;)

niestety wciąż pokutuje u ludzi myśl, że 6 letni król, ma przed sobą krótkie życie, a nie ma żadnej reguły i to zawsze powtarzam - jak wiele młodych, zdrowych króli umiera?

moja Wifi jest doskonałym przykładem tego, jak może wyglądać życie staruszki :P bywa ciężko, bo starość dopadła ją już na poważnie wiele, wiele miesięcy temu, ale mimo wszystko wygląda na naprawdę szczęśliwego królika i mi towarzyszy spokój, że bez względu na to jak będzie, na tym ostatnim etapie swoje króliczego życia, dostała wszystko to, czego wcześniej nie miała...pewnych rzeczy nie zmienimy, z jej zdrowiem nie będzie już lepiej, ale nie w tym rzecz ;) w końcu w tym wszystkim nie chodzi o to, że to my mamy dostać coś od nich - przede wszystkim to one mają dostać coś od nas ;),
a z drugiej strony opieka nad takim starszym, chorym zwierzakiem dużo daje, pozwala w pewnym sensie oswoić się ze starością, chorobą, z tym, co jest poza nami
zwierzęta nie muszą być młode, szalone, energiczne...byle by były po swojemu szczęśliwe