Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5271854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13120 dnia: Sierpień 26, 2013, 08:08:09 am »
Gratuluję WAM dziewczyny takiego charta ducha. Brawo ale jak zobaczyła tego biedaka ze skręconą szyją to aż mi się w głowie zakręciło. Jak można być tak nie czułym i okrutnym. :icon_frown

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13121 dnia: Sierpień 26, 2013, 08:45:36 am »
Mam nadzieję, ze częstochowskie króliki będą mogły jak najszybciej odjechać do swoich własnych domów i zapomnieć o koszmarze, ktorego doświadczyły.
Trzymam kciuki za wszystkie uszate i za Was :*

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13122 dnia: Sierpień 26, 2013, 09:43:16 am »
Jak zawsze brak mi słów, by oddać mój dla Was podziw! Domorosłym prawnikom natomiast zalecam mniejszą ilość seriali, a więcej nauki (a może chwilę zadumy nad znaczeniem słowa "powołanie". Najważniejsze, że Uszy są już bezpieczne.
PS. Pozdrowienia od Vekity (powinna nazywać się "Panna Apetyt") :)

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13123 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:02:09 pm »
(powinna nazywać się "Panna Apetyt")

dziękujemy :))) ooo to będzie sie świetnie dogadywać z kolegą który wiecznie je ;p

"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline klezior

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13124 dnia: Sierpień 26, 2013, 16:41:43 pm »
Pozdrowienia od Paliczki i Błękitka  :jupi
















Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13125 dnia: Sierpień 26, 2013, 18:08:13 pm »
Błękitus maleństwo jak Ci dobrze w nowym domku z piękną Paliczką  :brawo:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13126 dnia: Sierpień 26, 2013, 18:37:51 pm »
Tymczasem u Abi w DT :bunny:
Ciągłe mizianie musi być, nie miałam jeszcze królika, który by ciągle tak się  miziana domagał ;)
Kolejki już u mnie stoją, żeby tylko dotknąć jej aksamitnego futerka :DD (jej to oczywiście nie przeszkadza, MartaP się dziś o tym przekonała :P )
Mało tego !! To pierwszy królik u mnie, który pozwolił się wziąć na ręce i SAM wskakuje na kolana  :krolik






Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13127 dnia: Sierpień 26, 2013, 19:44:22 pm »
Abi...króliczy ideał???

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13128 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:02:08 pm »
Abi...króliczy ideał???

Zdecydowanie tak :DD nie lubi tylko jak jej się w klatce przestawia, bo woli mieć po swojemu, ale która kobieta lubi jak jej się mieszkanie urządza  :diabelek

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13129 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:21:29 pm »
Widzisz Madzia mówiłam, że nie będziesz żałować przygarnięcia Abi na DT :P Naprawdę jest cudowna - gdyby ktoś chciał ją adoptować... zapraszam - magdalena.gralak@azyl.torun.pl :) A Tobie Madziu jeszcze raz dziękuję za zaopiekowanie się nią, bardzo nam pomogłaś w tej trudnej obecnie dla nas sytuacji  :bukiet

Klezior dziękujemy za świetne zdjęcia Paliczki i Błękitka - jesteście wspaniałymi opiekunami i takich życzę wszystkim naszym podopiecznym :D

Dzisiaj rozmawiałam z bardzo sympatycznymi młodymi ludźmi, którzy jutro pojawią się w Azylu, na stałe mieszkają w Anglii i bardzo chcą adoptować, któregoś z naszych uszatków - specjalnej troski :) Zobaczymy co się okaże po spotkaniu, ale trzymajcie kciuki, żeby kolejny z naszych azylantów trafił do dobrego domu..

Z tych nieco mniej dobrych wieści - do adopcji wraca Petitka i Viennas - trafiły do naprawdę fajnego domu, ale niestety - alergia pokonała ich opiekuna...  Ze względu na to ile królików obecnie mamy w Azylu nie możemy ich wziąć z powrotem dlatego bardzo prosimy o pilny dom dla nich - stały lub tymczasowy. Nie są ze sobą jeszcze aż tak zaprzyjaźnione dlatego mogą trafić do nowych domów oddzielnie.

Dziękujemy za dotychczasowe zakupy w www.uszatkowo.pl - wczoraj dotarła dostawa ziół, granulat i podkłady - miejmy nadzieję, że do końca tygodnia zapasów nam wystarczy ;-)

Zapraszam też do zakupów sianka u Pana Roberta - robbern@tlen.pl - im więcej osób kupi sianko dla siebie tym więcej kilogramów darmowego sianka otrzymują nasi azylanci, obecnie siano jest naprawdę bardzo dobrej jakości, piękne, zielone i pachnące z dodatkiem mnóstwa ziół dlatego nic tylko zamawiać i patrzeć jak się uszy trzęsą ;-)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13130 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:22:41 pm »
tak Abisia ideał,prawda  :doping:

tylko dlaczego jeszcze domku stałego nie znalazła  :icon_rolleyes
taka kochana królisia  :zakochany:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13131 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:38:31 pm »
Ja nie rozumiem, dlaczego ktoś ją oddał, bo agresji ona w sobie nie ma, no może tylko w chwili, kiedy jej miseczkę z jedzeniem zabieram, ale to w końcu jej miska i ma prawo się złościć ;) poza tym to prawdziwy miś-przytulak potrzebuje opiekuna, który będzie ją miział, ona tego nie odmówi :P Nie jest duża (mniejsza od moich baranków), ma figurę modelki  wysoka i smukła :bunny: :bunny: Abi zostanie u mnie  do czasu rozluźnienia się sytuacji w Azylu, chociaż mam nadzieję, że DS pojawi się szybciej :P bo jest przekochana  :zakochany:

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13132 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:07:41 pm »
Ja nie rozumiem, dlaczego ktoś ją oddał, bo agresji ona w sobie nie ma, no może tylko w chwili, kiedy jej miseczkę z jedzeniem zabieram,

 tak mysle że o agresje w tym momencie chodziło,ludzie nie rozumią że to normalne tym bardziej jak ugryzione zostaje dziecko....
ale ruchliwa dziewczyna na pewno dużo wolności potrzebuje prawda Magda? :)

Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13133 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:17:59 pm »
tak mysle że o agresje w tym momencie chodziło,ludzie nie rozumią że to normalne tym bardziej jak ugryzione zostaje dziecko....
ale ruchliwa dziewczyna na pewno dużo wolności potrzebuje prawda Magda?
tak, ale to nie jest straszna agresja, ręki mi nie odgryzła :P a ile całusków ona rozdaje  :zakochany:
Potrzebuje tyle przestrzeni co każdy królik, musi się wyszaleć, jest skoczna :P u mnie do końca wygodnie jej nie jest, bo mieszka w kuchni, a tam śliskie płytki są, musiałam ją tam ulokować, bo moje króliki nie są gościnne i są zazdrosne (a mają o kogo być zazdrosne  ]:-&gt; ) Myślę, że mogła by nawet żyć bezklatkowo i to byłby dla niej raj ;)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13134 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:25:44 pm »
Myślę, że mogła by nawet żyć bezklatkowo i to byłby dla niej raj oczko

 to na pewno :)

 jeśli chodzi o tą niby agresje to też uważam że u niej to żadna agresja ale powiedziałam co  przekazali ludzie kiedy oddawali królika :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13135 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:25:43 pm »
wiem, że nie wszyscy kojarzą, skąd pochodzą króliki, które przyjechały do Azylu w sobotę w nocy, dlatego poniżej wklejam link obrazujący całą sytuację

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.585201364855468.1073741877.263156610393280&type=1

dzisiaj 12 królików trafiło do doc, który potwierdził spostrzeżenia poczynione we wstępnym badaniu wet. dokonanym na miejscu w Częstochowie,

dodatkowo stwierdzając ropne zapalenie napletka u jednego z samców Hermelin, który był bardzo osowiały, w zw. z tym pojechał w I rzucie. napletek wygląda bardzo nieciekawie i bez wątpienia jest to przypadłość niezwykle bolesna. jej przyczyną może być kiła bądź inne drobnoustroje. jutro po tym, gdy doc zobaczy pozostałe króliki rasy Hermelin, zdecydujemy o tym, jakie leczenie zastosować.

poza tym u królika określanego mianem Yeti ;) mamy problem z oczopląsem oraz jak to określamy "skanowaniem" - problem królików z Bydgoszczy - ruch głowy lewo-prawo. bardzo możliwe, że mamy do czynienia z e.c. (taki problem dzisiaj zauważyliśmy też u tzw. żony Yeti oraz jednego z białych królików nowozelandzkich). doc pobrał mocz do badań. jutro wyniki i decyzja dot. leczenia.

do badań został oddany również kał i zeskrobina.

sierść jest w fatalnym stanie i u niektórych królików nie będzie możliwe doprowadzenie jej do porządku np. bez tzw. głupiego jasia. doskonałym przykładem jest jeden z królików określanych mianem Kozy :P

przepraszam za tak pobieżny opis, ale króliki zostały ponumerowane w Częstochowie. niestety większość numerów jest niewidoczna, a my musimy uporządkować króliki wg numeracji wprowadzonej w Częstochowie, aby nie doszło do żadnej pomyłki. niestety ich przyporządkowanie do listy, trochę nam zajmie :/

od jutra zaczynamy wybijanie wszy.

króliczka z encephalitozoonozą - mamy do czynienia bez wątpienia z tą chorobą, od dzisiaj będzie otrzymywać serię leków. rokowania - bardzo ostrożne. skręt szyi ma ponad 90 stopni. nie jest dobrze, ale spróbujemy. wczoraj wieczorem mieliśmy problemy z obrotami wokół własnej osi, ale teraz jest spokojniejsza. właśnie je kolację.

bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla podopiecznych Azylu  :bukiet w tej chwili spośród królików przebywających w Azylu właściwie jedynie Kendra jest królikiem zdrowym...

nie wspominałam o tym wcześniej (zapomniałam), ale zgodnie z umową podpisaną z OTOZ Częstochowa, utrzymanie i leczenie królików przechodzi na Fundację Azyl dla Królików. ponadto Fundacja nie otrzymała jakichkolwiek środków finansowych od OTOZ Częstochowa.

dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i wspierają nas w różny sposób. to dla nas bardzo ważne, zwłaszcza, że wiele osób uważających siebie za obrońców praw zwierząt i miłośników królików, uważa, że powinnyśmy pozostawić króliki z Częstochowy bez pomocy - przecież lepiej "nie dotykać" takich królików, ponieważ ich sytuacja prawna jest trudna. powiem to dzisiaj na dobranoc małej z encephalitozoonozą. szokujące i przykre. myśl o tym jest o wiele gorsza niż opieka nad takimi królikami.

w tym miejscu mogę również zadeklarować, że nikt, kto pomaga królikom z Częstochowy nie zostanie oskarżony o współudział w ich kradzieży i łamaniu prawa. mamy nadzieję, że nie wszystkim przeszkadza to, że o losie królików z Częstochowy piszemy na tym forum.

***

Hugo i Kurt są po zabiegach i niestety wciąż drżymy o to, aby pełni się wybudziły. nasi wojownicy. Hugo stracił bodajże 3 zęby i ma dużą przetokę pod brodą - jej oczyszczanie to będzie wyższa szkoła jazdy...a Kurt nie ma już żadnego górnego zęba trzonowego po prawej stronie, doc skorygował też zęby po lewej stronie. poza tym nie jest najgorzej...waży 1,6 kg - mimo wielu miesięcy walki i licznych zabiegów udało nam się nie tylko utrzymać jej wagę, ale wręcz przeciwnie - od momentu, kiedy do nas trafiła, przytyła kilkadziesiąt dag.

***

dzisiaj byliśmy u doc właściwie od 14 do teraz. dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj byli z nami  :przytul za pomoc w transporcie etc.

niestety wieczorem doszło do jednego bardzo nieprzyjemnego zdarzenia :( Weronika wyjeżdżając (rowerem) z Azylu do doc, miała wypadek i trafiła do szpitala...w zw. z czym przeżyłyśmy chwilę grozy. na szczęście wszystko powinno być ok - oj Młoda, co my z Tobą mamy  :przytul niedługo będziemy z Magdą siwe :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 23:41:44 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13136 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:39:06 pm »
Ola, dzięki za takie informacje... macie tam teraz takie urwanie kapelusza, ze fakt iż usiadłaś do komputera aby napisać ten post to musial być heroizm :] bo trzeba było odmówić sobie chwili snu, który teraz i Wam jest potrzebny aby nabrać siły
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13137 dnia: Sierpień 26, 2013, 23:59:55 pm »
niestety wieczorem doszło do jednego bardzo nieprzyjemnego zdarzenia :( Weronika wyjeżdżając (rowerem) z Azylu do doc, miała wypadek i trafiła do szpitala...w zw. z czym przeżyłyśmy chwilę grozy. na szczęście wszystko powinno być ok - oj Młoda, co my z Tobą mamy  :przytul niedługo będziemy z Magdą siwe :P
już wszystko z Nią dobrze??!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13138 dnia: Sierpień 27, 2013, 00:08:51 am »
już wszystko z Nią dobrze??wykrzyknik
Weroniczko :kiiss

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13139 dnia: Sierpień 27, 2013, 00:17:44 am »
niestety wieczorem doszło do jednego bardzo nieprzyjemnego zdarzenia :( Weronika wyjeżdżając (rowerem) z Azylu do doc, miała wypadek i trafiła do szpitala...w zw. z czym przeżyłyśmy chwilę grozy. na szczęście wszystko powinno być ok - oj Młoda, co my z Tobą mamy  :przytul niedługo będziemy z Magdą siwe :P
już wszystko z Nią dobrze??!!


Weronika ma wstrząs mózgu (z tego co wiem od Weroniki mamy) i jest poobijana, ale kiedy do mnie zadzwoniła to się z tego śmiała, także jest dobrze :)!