Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5267264 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 21, 2012, 22:33:44 pm »
Dlatego Stefan siedzi u nas w pokoju a nowy na korytarzu.

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 22, 2012, 08:41:57 am »
Lottie od wczorajeszego wieczoru juz u nas, trwa zapoznawanie z domownikiem choc lekko nie jest. troche go pogonila ale jak on jest u siebie w klatce to przez prety bije Lottie ktora podkrada mu siano (choc ma swoje u siebie). mam nadzieje, ze te bitki nie potrwaja dlugo ;)

generalnie Panna dosc wyluzowana, chodzi, zwiadza. glaskac sie daje ale na kolanach spanikowala. je i obsrywa cala swoja klatke. czy Lottie pije z miseczki czy poidelka???
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 08:56:20 am wysłana przez oscarez »

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 22, 2012, 09:15:26 am »
Królik bezpieczny w Toruniu. Całą drogę był równie przymulony jak osoba towarzysząca mu ;-) Grzecznie spaliśmy całą drogę!

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 22, 2012, 14:08:37 pm »
Królik bezpieczny w Toruniu. Całą drogę był równie przymulony jak osoba towarzysząca mu ;-) Grzecznie spaliśmy całą drogę!
uf :) całe szczęście! Bałam się, że zacznie wojować i będzie z nim kłopot :)

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 22, 2012, 14:17:04 pm »
Lottie od wczorajeszego wieczoru juz u nas, trwa zapoznawanie z domownikiem choc lekko nie jest. troche go pogonila ale jak on jest u siebie w klatce to przez prety bije Lottie ktora podkrada mu siano (choc ma swoje u siebie). mam nadzieje, ze te bitki nie potrwaja dlugo

To wspaniale, że Lottie znalazła nowy domek, dziękujemy za jej przygarnięcie :przytul Nie znam szczegółowo jej zwyczajów, byłam krótko tylko wirtualnym opiekunem. Z pewnością więcej wiadomości będzie z Grupy Adopcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie i ślę moc glasków dla Lottie i jej nowego towarzysza  :krolik :bunny:

A nowy królasek z Poznania - śliczniutki :)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 14:21:49 pm wysłana przez niusia »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 22, 2012, 19:40:30 pm »
oscarez witamy w naszym wątku ;) i dziękujemy za dom dla Lottie  :bukiet

Lottie korzystała z poidełka ;)

Johnnie Walker jest trudny, to już wiemy na pewno :] jego wczorajszy eksces u Ciebie LiHer to nie był raczej przypadek...zresztą chyba w sklepie również twierdzili, że jest nerwowy? zobaczy go doc i na pewno w I rzucie czeka go kastracja

Gimli je, robi bobki - myślę, że ma w sobie dużo siły przetrwania ;)

jutro Lulu ma zabieg. trzymajcie za niego bardzo mocno kciuki :/ po zabiegu trafi do wspaniałego DT

jutro szczęście uśmiechnie się też do Florence i Majgull - Florence jedzie z niusią do Olsztyna :*, a Majgull trafi do DT w Bydgoszczy  :bukiet

w Azylu trwają cały czas trwają prace ;)

kata_strofa dziękujemy za dzisiejszą wizytę w naszym przybytku  :przytul



Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 22, 2012, 20:19:09 pm »
 :hm:
To to białe puchate ma na imię Gimli, taaak???
Niech Wam będzie. Dla mnie on jest Królik.  :>

U nas wszystko oki. Leki podane, oczy zakapane. Królik je, wydala i pije. Lubi być głaskany. Na koty nie zwraca uwagi. Jest nieco katatoniczny jakiś, ale zakładam, że może być jeszcze obolały po zabiegach.
Odstawiłam mu granulat, bo się obsrał na luźno, a nie ma chyba nawyku mycia się, więc jakoś inaczej sobie poradziliśmy.  :krzywy2

Puszczony luzem po domu nawet sobie kica. Ale na razie nie sprawia wrażenia zbyt kontaktowego.
[A chciałam jakiegoś malucha na wychowanie, bo te dorosłe to jakieś takie niekumate są, jak dla mnie...  :hmmm ]

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 22, 2012, 20:29:58 pm »
Agn !!   Fajnie ,że  jesteś !!  

Zdrówka dla Twojego podopiecznego "innego"  za resztę zresztą też :przytul  

A co do wychowania hmmm mój zbój od maleńkiego ale wychować go nie potrafiłam :]  To one nas sobie wychowują !! :P   I to MY raczej niekumate a nie one  :glupek: :bunny:



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 22, 2012, 20:35:50 pm »
to MY raczej niekumate a nie one  12 bunny

Najprawdziwsza prawda :bunny: :bunny:

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 22, 2012, 20:43:15 pm »
To one nas sobie wychowują
I to też prawda :)

Myslę ,że najgorszę już za nim i teraz pomalutku będzie dochodził do siebie. Biedne maleństwo.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 22, 2012, 20:46:55 pm »
z tym myciem, jego była właścicielka to bardzo podkreślała - tj., że się nie myje i brudzi :], ale jestem pewna, że to się zmieni...:] ;) generalnie Gimli (tak Gimli - moja siostrzyczka wymyślała to imię, mnie się skończyły pomysły chwilowo :P) jest niezbyt czyste i pachnące :/,
poza tym mówiła, że jest taki spokojny...jakby go nie było, ale biorąc pod uwagę stan, w jakim trafił pod naszą opiekę...wszystko przed nim ;) i tak jest bardzo dzielny ;)

Agn - maluchy będą potem, jak tylko będziesz chciała :P :*
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 20:50:43 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 22, 2012, 20:56:47 pm »
 :hm:
Nie wiem, jakie WY macie doświadczenia z wychowywaniem królików [no bo nie wiem w sumie jakich efektów oczekujecie] ale ja tam z przyjemnością wspominam wychowywanie Maluszki i Białej. To dopiero były WYCHOWANE króliki.  :P

Cicho, bo aktualny Królik właśnie se myje stópki.  :wow

 :brawo:

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 22, 2012, 20:58:48 pm »
myślę, że ból mu nie pomagał w dbaniu o czystość...ale oby się to zmieniło :P Aguś wychowasz go...na tyle, na ile Ci pozwoli :P



Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 22, 2012, 21:00:51 pm »
[...] Aguś wychowasz go...na tyle, na ile Ci pozwoli :P
Lepszy katatonik do wychowywania niż agresor. To fakt.

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 22, 2012, 21:05:27 pm »
miałaś za dobrze z maluszkami - tyle ich było, a były takie grzeczne :P



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 22, 2012, 21:13:02 pm »
kata_strofa umiera  :wisielec:
Nie zdawałam sobie sprawy, że ogarnianie Azylu (na razie dotychczasowego) to taka harówa  :> Generalnie porównałabym to do wyniesienia gnoju i pościelenia tak w trzech, czterech końskich boksach ;) Jak patrzę teraz na Trollową kuwetę do posprzątania to najchętniej bym uciekła  :P Dziewczyny, biję Wam pokłony  :bukiet
Niemniej jednak fizyczna praca przy uszakach znakomicie oczyszcza umysł po całym dniu przy biurku  :lol
Johnny Walker to świrus jakich mało  :crazy: Perczyk kicha  :/ (ale jest boski!). A moja najnowsza ulubienica to srebrzysta królinka, Gołda. Jest po prostu niewiarygodnie piękna. I miła  :icon_biggrin


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 22, 2012, 21:26:48 pm »
nie umierasz, bez takich :P i pamiętaj, że "u nas" zawsze można oczyścić duszę i ciało (albo i samą duszę :]) po dniu w pracy...:P dla mnie to zawsze jest odskocznia od wysiłku umysłowego i nauki...poza tym można przemyśleć całe swoje życie podczas pobytu wśród naszej trzódki :P

Perczyk, podobno w sklepie kichał, ale siedział w trocinach, przez ostatnie dni było ok, nikt nie natknął się na kichanie, ale widzę, że planowana piątkowa wizyta kontrolna z kastracją, zamieni się w wizytę z leczeniem :/

Gimli przebywał też w małej klatce, stąd może mieć problemy z łapkami i przykurczami - w środę był sztywny, dosłownie sztywny. stąd też pewnie problemy z czystością, bo w takiej klatce robił po prostu po siebie wszystko...a teraz świat zrobił się dla niego nagle taki wielki :]
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 21:32:16 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 22, 2012, 21:40:37 pm »
Z tym oczyszczaniem ciała to pudło :P Natomiast co do oczyszczania duszy - cóż, przebywanie z uszakami plus praca fizyczna to idealna psychoterapia. Panów z toruńskiego Collegium Rotundum można by zagonić do takiej roboty w ramach resocjalizacji  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 22, 2012, 22:09:35 pm »
z ciałem zdecydowanie pudło, wręcz przeciwnie ;)

musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość, a już niedługo warunki dla króli i również dla nas będą o niego lepsze ;) nie mogę się już doczekać...pamiętam jak remont się zaczynał, pojawiały się wtedy terminy wakacyjne na jego koniec, chociaż mnie taka wizja przerażała :], jestem chyba zbyt niecierpliwa i nie lubię jak coś leży i czeka :P...i odpukać ta wizja się chyba nie spełni ;)

w końcu od pon. malujemy ;)

kata_stofa cieszymy się bardzo, że z nami jesteś :D

os. resocjalizujące się miałam okazję widzieć w schr. i ich zdziwienie na widok tylu królików - również :], ale niech ludzie się uczą, że w schr. mogą natknąć się na królika :]



Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 22, 2012, 22:57:18 pm »
A jak się miewa mój towarzysz? :D