Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5527140 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12200 dnia: Lipiec 09, 2013, 17:17:49 pm »
Nowa Azylowa baraninka jest z  tablicy .pl Pani niby szukała dobrego domu,ale po rozmowie telefonicznej postanowilismy po nią jechać,jak sie okazało nie na darmo....
 większość życia spędziła w klatce,niby karmiona prawidłowo ale jednak otyła z dużym brzuszkiem,dzwoniłam i informowałam kobiete o ewentualnych zdrowotnych problemach  Lality,była zdziwiona i nie świadoma tego do czego dopuściła.

Wczoraj puznym wieczorem miałam telefon od kobiety opiekujacej sie zwierzętami w domu pewnej dziewczyny 18 latki która wyjechała za granice zostawiając zwierzaki same(kotka z młodymi,psy i królik w malutkiej klatce),za tydzień dziewczyna ma wrócic i wystawić królika pod śmietnik...-jak powiedziała kobieta opiekująca się jej zwierzętami .
Dlatego miła Pani postanowiła do tego nie dopuścić i zadzwonić do mnie :przytul

Marta P. czekam na kontakt odnośnie przetrzymania króliczka  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 17:21:04 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12201 dnia: Lipiec 09, 2013, 18:41:32 pm »
Wybaczcie że tu zasmiecam wątek, ale.jest tu masa doświadczonych ludzi :) Powiedzcie.mi jak odchudzic krolika albo po  proaostu jak go karmić żeby nie utyl? Tak patrzę na Gucia i sie zastanawiam czy nie daje mu za dużo ziół ....
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12202 dnia: Lipiec 09, 2013, 19:00:25 pm »
Właśnie aktualizowałam stronę adopcyjną i wrzucałam nowe ogłoszenia i nadałam już królince imię Lalita - czyli jedno z tych zaproponowanych przez Ciebie Janeczko wcześniej  jezyk2
Dziewczyny, nie widzę tego ogłoszenia, więc zrobiłam nowe. Jeśli pojawią się po odświeżeniu dwa, to swoje usunę.

VELMA pozdrawia z domu tymczasowego :)




« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 20:11:45 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12203 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:14:25 pm »
Fort przeżył dzielnie noc. bardzo ważne jest to, że ma apetyt. co prawda nie na wszystko, ale np. mięta i melisa są ok.
najbardziej niepokojące jest to jak oddycha. ma zapchany nos, tworzą się skrzepy, a póki co oczyszczanie rany jest przeżyciem wyjątkowo niemiłym i dla niego i dla mnie ;) mimo wszystko trochę inaczej wygląda tu u królika takiego jak chociażby Kurt, niż u 70 dag maluszka, który ma problemy z oddychaniem i jest tak delikatny, że aż strach :/

póki co, jak widać Fort w miejscu po amputacji oka ma sączek, który za 2-3 dni usuniemy.

mały jest dość aktywny. kilka zdjęć wieczornych.

jutro rano Forta zobaczy doc.



























Fortuna po wczorajszym zabiegu czuje się bardzo dobrze :)

***

Vekita tak jak Tilia póki jest króliczym anorektykiem. dziewczyny mają już mniejsze brzuchy i dopiero teraz widać, jak bardzo są wychudzone.

















***

Lalita - króliczka, która do Azylu trafiła wczoraj. jej dieta - siano, zioła, zielenina - bez granulatu, bez warzyw korzeniowych - dieta skuteczna ;)

































***

jutro rano doc odwiedzi Azyl, dlatego wieczorem pojawi się pewnie wiele informacji dot. stanu zdrowia królików z Azylu.

***

Kasiu, zdjęcie super  :przytul sama posiedziałabym o tej porze z przyjemnością na plaży. idealna temp., plaża, wokół woda...można skupić myśli (choćby nad sprawami Ayzlu :P) , a nawet chwilowo nie myśleć :P :)

***

w ciągu ostatnich 2 dni za pośrednictwem uszatkowo.pl do podopiecznych Azylu trafiło kilka zamówień, m.in. z granulatem rodicare oraz ziołami, za co serdecznie dziękujemy  :bukiet
mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam...jeśli tak  prosimy o wybaczenie. temp. w Azylu (w przenośni, bo ta rzeczywista jest ok :P) dorównuje temp. na dworze i chwilowo trudno za wszystkim nadążyć ;)

Marta, Duży Zając, joac, AgaNunka, Iza  :bukiet

darowizny na rzecz Azylu są dla nas niezwykle cenne, ponieważ ostatnie statystki w samym Azylu przedstawiają się tak:

10 kg cuni nature/6 dni przy czym il. karmy, którą dostają króliki z założenia jest niewielka (najważniejsze w diecie królików z Azylu są siano, zioła oraz zielenina)

200 kg pelletu/10 dni etc.

***

pilnie poszukujemy awaryjnego DT w Poznaniu i w następnej kolejności transportu na trasie Poznań - Toruń

jutro do nowego domu trafi Junky  i miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy szukać transportu na trasie Toruń - Warszawa dla Plamka :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 20:18:58 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12204 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:38:42 pm »
Fort kochany,
Rana  wygląda strasznie ale i tak.chyba lepiej niż było, bo mam wrażenie po jego minach na zdjęciach że jest zadowolony i szczęśliwy :) on wie że go ratujecie :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12205 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:49:49 pm »
a czy Forcik miał usuwane oczko?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline monika.mmg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12206 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:51:26 pm »
Biedny pierniczek, mam nadzieję, że apetyt się utrzyma. Paczka z uszatkowa dla Azylu już zamówiona. Kurdę, może przygarniemy do domku tymczasowego towarzystwo dla Baltka (Czekoladusia). Muszę porozmawiać z Grześkiem ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12207 dnia: Lipiec 09, 2013, 21:01:34 pm »
KarolinaK, tak oczywiście...ma usunięte oko - stan ropny jest na całej długości od oczodołu do jamy nosowej, oko zostało całkowicie zniszczone przez ropę...

Monika, tak, tak...:P Czekoladuś na pewno byłby zachwycony :):):)

ze sporządzonej dzisiaj listy (obejmującej tylko króliki z Azylu, nie z domów tymczasowych) wynika, że w tej chwili możemy z czystym sumieniem oddać do adopcji/DT

- zdrowe, wysterylizowane/wykastrowane

    Fresę
    Kendrę
    Matyldę - szansa na DS w najbliższym czasie
    Petitkę
    Plamka - szansa na DS w najbliższym czasie
    Soti

pozostałe króliki z Azylu dzielą się na kategorie:

1. zdrowe/ bez zabiegów sterylizacji/kastracji, w tym Chocapik, Kangusia, Nesquik

2. "w zawieszeniu" - jutro okaże się, jaki jest ich stan zdrowia i kiedy możemy wykonać zabiegi sterylizacji/kastracji

3. chore/specjalnej troski

jutro wykonamy 2 kastracje lub sterylizacje - mam nadzieję, że do przyszłego tyg. uda nam się zrobić całą serię zabiegów, tak aby lista królików gotowych do opuszczenia Azylu mimo wszystko się wydłużyła :]  

lista królików, które obejmuje jutrzejsza wizyta doc to kilkanaście królików. trzymajcie kciuki  :przytul



Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12208 dnia: Lipiec 09, 2013, 21:07:04 pm »
Kciuki trzymane ! :*


Offline monika.mmg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12209 dnia: Lipiec 09, 2013, 21:18:59 pm »
My też trzymamy kciukasy!

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12210 dnia: Lipiec 09, 2013, 23:06:37 pm »
Fort silny - mówiłam:)

Przejazd na trasie Poznań-Toruń itp ja organizowałam przez BlaBlaCar. Wyniosło mnie to 15zł w jedną stronę - może komuś to pomoże.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12211 dnia: Lipiec 09, 2013, 23:09:35 pm »
Ja tak wysłałam Migotkę szybko ,bezpiecznie 20 zł.Teraz sporo osób jedzie nad morze więc raczej jadą przez Toruń .

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12212 dnia: Lipiec 09, 2013, 23:45:27 pm »
A Bielinka dojechała do swojego domu?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12213 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:19:53 am »
Plamka - szansa na DS w najbliższym czasie
czy Plamek to samiczka czy chłopak?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12214 dnia: Lipiec 10, 2013, 08:27:16 am »
Plamka - szansa na DS w najbliższym czasie
czy Plamek to samiczka czy chłopak?
Plamek to chłopak, imię w bierniku ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12215 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:30:32 pm »
Informacja o Forcie poszła na forum miłośników zwiedzania fortyfikacji innych dziwnych miejsc - dziś poprzychodziły nam wiadomości a każda w temacie miała słowo "Królik" :D Generalnie przyszły zapewnienia o dotacji na mleczyki i lekarstwa.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12216 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:35:56 pm »
Mauser, superinicjatywa! Miejmy nadzieję, że miłośnicy fortów staną na wysokości zadania - a na to wygląda :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12217 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:40:08 pm »
Małe pytanko....czy baraninka Migotka ma tylko jedno oczko?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12218 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:45:25 pm »
Ja się pytam.. kiedy więcej omyków będzie?! :P
WO AMIGO

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12219 dnia: Lipiec 10, 2013, 20:57:19 pm »
Martusia Ty nienasycona bestio :przytul: Obawiam się,że króliki widząc aparat lub ciocię Martę będą chować ogonki :PP