Autor Wątek: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku  (Przeczytany 31216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2011, 23:44:10 pm »
Wiem, że jestem taką małą złośnicą, ale ostatnio naprawdę staram się być miła i nawet pozwalam tej dużej Kitty pogłaskać za moimi uszkami.

Pokochaj mnie... :(




Offline miki1305

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2011, 10:24:37 am »
Od dawna obserwuję Gunię, ale kurczę chyba tylko na obserwacjach się skończy... ;(
No bo jak tu przekonać upartych rodziców do drugiego uszatka?
A Misiu miał by towarzyszkę... :/
Może ma ktoś "Sposób na rodziców"? :PP

A Gunia jest przepiękna po prostu  :heart

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2011, 13:26:38 pm »
A czy twój króliczek jest wykastrowany?

Jeśli twoi rodzice są przeciwni posiadaniu więcej niż jednego królika to lepiej uszanować ich decyzję :)

Offline miki1305

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2011, 19:13:59 pm »
Tak, Misiek jest wykastrowany... Od razu taki jakiś spokojniejszy się zrobił ten mój diabełek...  :diabelek
A może udałoby mi się namówić mamę na DT dla jakiegoś uszatka? Może przekonałoby ją to, że nie będę musiała dużo dokładać ze swoich pieniędzy... Bo z tego, co słyszałam, to dla DT są jakieś organizowane... Ale ja i tak bym pewnie wszystko kupowała :PP
Dobra, koniec off- topicu  :oops: Może uda mi się ich namówić...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2011, 21:28:13 pm »
jakie słodziutkie usteczka :zakochany:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2011, 21:52:45 pm »
Ona jest tak piękna... Gdyby Tyszo mógł być tak po prostu wykastrowany, to bez wahania bym ją przygarnęła. Nawet na łapkach ma skarpetki, jak Tyszo. Tyle, że ciemne! Będę śledzić jej wątek. Prosimy o przekazanie miliona miziaków.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2011, 22:25:32 pm »
W tym wątku zobaczycie Gunię on life :)
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12724.0

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2011, 13:36:47 pm »
Trzeba przyznać, że przyspieszenie to panna ma! :D :D :D I jak uroczo włazi pod fotel! :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 02, 2011, 14:29:44 pm »
Dodałam kolejne zdjęcia na FB Gunii. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.256401884382946.61497.194376667252135&type=1

Zauważyłam, że mała ma takie śmieszne tendencje. Jak dostaje jakieś żarełko, np. jabłko, brokuły, albo marchewkę to bierze do pysia warzywo i biega wraz z nim po pokoju, jakby szukała bezpiecznego miejsca, żeby móc w spokoju skonsumować. Przekomiczne to wygląda :)

Gdyby Tyszo mógł być tak po prostu wykastrowany, to bez wahania bym ją przygarnęła.

A czemu nie może być wykastrowany?

Gunia poznała wczoraj  po raz pierwszy Arielkę, przez kratę nie przejawia żadnej agresji wobec drugiego króliczka, poniucha i idzie dalej załatwić swoje królicze sprawy.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 02, 2011, 22:58:16 pm »
Kitty, Tycho nie może być teraz wykastrowany przez stan zdrowia. Jego pani weterynarz mówi, że jeżeli wszystko będzie dobrze, to temat kastracji może wrócić na przyszłą wiosnę. Mały niedawno zwalczył grzybicę i mimo wspomagania najpierw scanomune a teraz beta glukanem ciągle jest bardzo osłabiony. Istnieje ryzyko, że po kastracji grzybica wróci lub dopadnie go jakieś inne świństwo, dlatego póki co trzeba odroczyć ją w czasie.

Widziałam zdjęcia Guni na FB. Cudowne. Szczególnie to z jabłkiem! :)

Co do biegania z jedzeniem po całym domu, Tyszo też tak ma i miał odkąd do nas trafił. :D Nikt mu nigdy niczego z talerza nie zabrał, ale on i tak uparcie wędruje ze smakołykami. :D Ach te króle i ich zwyczaje! :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 02, 2011, 23:07:11 pm »
Oj szkoda, bo widać, że pod względem zachowania są do siebie podobni :D Niech Tyszko szybko wraca do zdrowia i formy :)

Z najnowszych wieści. Odkąd jest u nas Arielka Gunia zaczęła wcinać siano :] Bo jak Gunia widzi, że Arielka wcina siano to ona też musi co samo robić. Arielka myje, Gunia też myje. Arielka sika do kuwety, Gunia też sika (nawet gdy jej wcale się nie chce) ;]

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2011, 09:07:49 am »
Hop hop, kto pokocha Gunisławę? :(

Na Śląsku trzęsienie z królikami :( W środę u nas powiększy sie grono królikow szukających domek stały, a więc wykastrowany samiec, Stefan, podobno angora oraz baraninka - Grażyna, która w czwartek ma zabieg sterylizacji.
No i jeszcze do oddania będzie parka, baraninka i miniaturka stojącoucha - oba po zabiegu i do oddania z wyprawką i akcesoriami, ale to już temat w osobnym wątku.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2011, 11:51:05 am »
Piękne zdjęcia ma Gunieczka  :wow
Co do jej zachowania, to mi też dała się pogłaskać, gdy cierpliwie obok niej siedziałam i czekałam na odpowiedni moment (ale mojemu mężowi już nie :P ). Mam nadzieję, że uda się małą złośnice obłaskawić.
Z ciekawości - Kitty, czy ważyłaś Gunię? Nie jest wychudzona, raczej po prostu maleńka i tak się zastanawiam ile to piórko może ważyć.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2011, 10:17:18 am »
katastrofa, nie zważyłam Gunie, ale na moje oko ona może ważyć 1,4 kg lub mniej.

Nie byłam jeszcze u weta, winowajcą jest brak czasu, mam dodatkową pracę, więc nie nadążam za wszystkimi i do tego jeszcze dochodzi opieka nad czterema królikami. Jeśli ktoś ze Śląska mógłby trochę mnie wspomóc i pojechałby z Arielem i Gunią do króliczego weta, byłabym niezmiernie wdzięczna.

Wiecie co dziewczyny, wczoraj jak się położyłam na podłodze to Gunia umyła moją twarzy, znaczy się polizała moje czoło, oko i policzki :D No i dała się pogłaskać :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2011, 11:07:14 am »
Wiecie co dziewczyny, wczoraj jak się położyłam na podłodze to Gunia umyła moją twarzy, znaczy się polizała moje czoło, oko i policzki icon_zeby No i dała się pogłaskać usmiech2
Jaki  z niej slodziak :) Widac, ze lubi kontakt z ludzmi.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2011, 13:57:40 pm »
Gunia to prawda charakterek to ma, ale ma w sobie coś z pro-ludzkiego, ona po prostu do tej pory ze strony człowieka niczego dobrego nie zaznała, stąd ta jej nieufność, ostrożność, aż strach pomyśleć, co dzieci z nią wyrabiały wcześniej. Potrzebuje trochę czasu, spokoju i stabilizacji. To co wczoraj mnie zrobiła to znak, że są postępy, nabiera do mnie zaufania, wie, że u mnie jest bezpieczna, ma czysto, pełny brzuszek i trochę miejsca do brykania.

Właśnie pisząc to Gunia leży z wyciągniętymi girami koło moich stóp. Wieczorem wrzucę filmik :)   

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2011, 22:54:28 pm »
Gunisława i jej jabłuszko on life

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2BQdHe-8N2M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2BQdHe-8N2M</a>

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2011, 08:56:25 am »
W czwartek jedziemy do Krakowa na zabieg sterylizacji. Szczególnie podziękowania dla p. Ewy i dr Lewandowskiej  :bukiet Prosimy o kciuki.

Gunia od dłuższego czasu (odpukać!) nie zaatakowała mnie, uspokoiła się, zbaraniała mi się dzieweczka, bardzo lubi być głaskana i ciągle mnie liże. To już inny królik. A poza tym musze pochwalić, że jest bardzo czysta, poza klatką ani jednego boba nie gubi, byłaby idealnym królikiem do chowu bezklatkowego, póki co jeszcze u mnie nic nie zniszczyła. Uwielbia wędrować po mieszkaniu, reaguje, gdy wołam "Guuuuuniaaa", i za sekundkę już jest koło moich stóp  :turla: Ale nadal jest nieufna, ostrożna wobec dwunożnych, ale widac już duże postępy w jej zachowaniu.

Myślę, że po sterylce będzie jeszcze milsza  :bunny:

Kto pokocha to cudo?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2011, 22:35:13 pm »


Gunisia pozdrawia!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: [Katowice] Gunia pilnie poszukuje domku
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 18, 2011, 02:17:13 am »
Slicznota :zakochany: Cudny ma ten pysiaczek.