Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 502028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #900 dnia: Grudzień 19, 2012, 19:40:14 pm »
akcji ciag dalszy  :lol , wiec tak dla Dony i Czesi  jedzie/leci/idzie/juz jest na miejscu  - jak zwal tak zwal  ;) :
- 3kg owsianki - JR Farm Breitfutter i 4kg Rodicare basic od soni  :bukiet  :onajego  :bukiet
- lekarstwa i warzywa i zioła od joac  :bukiet :onajego :bukiet
- podklady i Rodicare od p. Jarka  :bukiet :onajego :bukiet
- siano z gospodarstwa ekologicznego strefy C od p. Roberta   :bukiet   :onajego  :bukiet

bardzo bardzo serdecznie dziekuje za taki odzew na nasz apel szczegolnie ze jest to goracy okres przedswiateczny wzmozonych wydatkow i ograniczonego czasu  
i za kazde dobre slowo , ktore dla nas bardzo sie liczy bardzo
:bukiet  :onajego   :bukiet

Chcialam tutaj napisac , jak wazne sa dla dziewczyn karmy Rodi i JR Farmu
Pomimo ze Dona przeciez je warzywa, siano i granulat , (Czesia akurat nic innego nie moze przyjmowac) , choroba Done bardzo wycienczyla w przeciagu trzech tygodni z ponad 5 kg wesolo brykajacego krolasa
stala sie 4 kg bardzo chorym lezacym biedactwem a przeciez musi miec sily na dalsza walke o zycie  - takie wlasnie spustoszenie moga spowodowac stany ropne ,
Czesia jest tego rownie dobrym przykladem , jeszcze cztery-piec tygodnie temu jej waga spadla ponizej 0.8 kg a od poczatku choroby spadla ponad 0.6 kg
byla taka slabiutka ledwo trzymala sie na swoich "koslawych" chudych nozkach
Dla uszaka spadek wagi w krotkim czasie o 1/3- 1/4 wagi jest bardzo niebezpieczne szczegolnie gdy zaatakuje go "jakies paskudztwo"
Dlatego wlasnie przyklad Czesi pokazuje ze te karmy pomagaja ,naprawde pomagaja podniesc wage i sily witalne zwierzaka i przede wszystkie jest to podstawa do leczenia
paradoksalnie trzeba miec sily ( wlasnie wtedy kiedy ich brak) zeby walczyc z choroba
Czesia w przeciagu tych kliku tygodni na owsiance i Rodi przytyla ,przytyla i nabrala sil
( pojawila sie jedynka :nie_powiem - czesia wazy ponad kilogam  :nie_powiem ,niewiele ponad ale jest do przodu  :nie_powiem
cytat kasi " ....pamietaj , ze nie chwalimy czesi bo jak uslyszy to zaraz waga w dol .."   ;) )
w sobote zobaczylam czesie radosna jak dawniej wiec Dona tez ma szanse , ma ogromna szanse
Dlatego tak bardzo sa nam potrzebne karmy ratunkowe Rodi i JRFarmu , dlatego tak agitujemy wlasnie o nie - bo sa efekty - i aby byly dalej

walka trwa dalej ... i akcja tez ...
dostalam ostatnio wiadomosc ze mozna tez zamowic Rodi w sklepie internetowym z Torunia : http://uszatkowo.pl/ - nawet jak nie ma na stronie
to mozna skontaktowac sie z wlascicielka meilowo , bardzo mila Pani Beata ( tez ma krolasa z spk  ;) ) i sprowadzi i ma kontakt z kasia i ma tez inne artykuly np.: ziola
wiec jakby ktos chcial teraz wspomoc lub za chwile to ta droga tez mozna  :lol


ciagle gadam i gadam ... a zpomialam o.... katka... ty juz wiesz co ...... :onajego :onajego :onajego

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 21, 2012, 14:36:30 pm »
w przeciagu godziny musimy sie zdeklarowac , czy przyjmiemy do sopotu mamke z osmioma malymi i na dokladke samca rozplodowego (gratis) :

Historia jest prozaiczna , taka jaka moglaby zdarzyc sie w kazdym innym zakatku kraju a jednak zdarzyla sie u nas :
Jeden Pan poszedl na spacer z synkiem i znalazl pod krzakiem porzuconego kroliczka. Pan pomyslal, ... mam w domu wezowego pupila, musze sprawdzic czy to moze byc samica , bo jakby byla to .... i tu zaswital pomysl ! ... bede mial mini hodowle darmowej karmówki !! a jak "moj" nie bedzie chcial jesc , to na pewno znajdzie sie ktos z "bractwa" chetny i jeszcze na tym zarobie , jak pomyslal tak zrobil i zabral nieszczesnika do domu. Krolis rzeczywiscie okazl sie byc samica , Pan sie ucieszyl, nikogo nie zdziwilo ze byl jakis taki gruby , nikt go nie zbadal czy jest zdrowy , czy moze mu cos dolega bo po co, zostal przygarniety w jednym celu ... w krotkim bardzo czasie ujawnil sie hipotetyczny powod wyrzucenia krolisia przez poprzedniego wlasciciela ... 08.12.2012 przyszlo na swiat osmioro malciupenkich "hipopotamkow" , ....Pan sie ucieszyl a to ci niespodzianka ! .... jest okres przedswiateczny to na pewno uda mi sie ubic niezly interes !....wiec w ten poniedzialek , poltoratygodniowe ( niespelna  :wow) maluchy umiescil w sklepie zologiczny u znajomego na sprzedaz a matke zatrzymal w domu ... rozdzielil rodzine  !! narazil maluchy na niechybna smierc ... byleby zdarzyc przed swietami ze sprzedaza !! ....  i tutaj klops ... nie udalo sie............ w ogole nie bylo zainteresowania takimi maluchami ..... Pan sie zmartwil ..... a juz mial takie plany ze na wiosne przed wielkanoca dopusci krolisia aby na wielkanoc byl zarobek ......i co teraz ? .......dodatkowo biedny krolis dzisiaj rano zaniemogl ... coz sie dziwic skoro na sniadanie dostal surowke z KFC ... superasna suroweczka - mniam .... krolinka zjadla bo co tez miala zrobic jak nic innego nie miala do jedzenia i zaniemogla a zaraz potem pokicala za teczowy most .... i tele bylo z jej zycia .....
A maluchy pozostawione same na pastwe losu dalej sie nie chcialy sprzedac ... Pan pomyslal ...do kitu z takim interesem za duzo zachodu z tymi krolikami ... mam dosc ... niech je bieze pierwszy lepszy byleby pozbyc sie "trefnego" interesu ...
Na szczescie dla maluchow okazalo sie ze w sklepie zoologicznym przebywa krolica - sklepowa krolica - mamka rozplodowa ,ktrora chwile wczesniej powila na swiat , dwa maluchy , maluchy ktore "sprzedaly sie na pniu" ( pewnie dlatego Pan pomslal ze w przypadku tych osmiu bedzie podobnie ) i jak sie okazalo miala mleko i przyjela te osiem sierotek !! .
I teraz sprawy maja sie tak ....
...zadzwonil telefon ......

albo wezmiemy od zaraz osiem maluchow z mamka i na dokladke z samcem rozplodowym dotychczasowym "kawalerem " mamki ( wlasciciel sklepu rowniez stwierdzil ze nie bedzie sie juz bawil w hodowle - nieoplacalna!)
albo
maluchy zostana przekazane po swietach jako karmowka do terrarysty ...a dwojka doroslych nie wiem ale pewnie tez

i co mamy zrobic !!
na ta chwile na "sopockim utrzymaniu"  jest :  7 maluchow ( z "terrarystycznego" odzysku),  7 doroslych krolasow i 2 starszakow - razem 16 sztuk
do tego dwie chore pannice na DT w toruniu , jedna strasznie zagrzybiona Miska u kasi na DT ( prawdopodobnie tez wyladuje w sopocie !) i jeden krolas czekajacy na nasza decyzje w sklepie zoologicznym w gdanskim Realu

no i co robic !!

CZY KTOS MOZE SIE ZDEKLAROWAC OD RAZU ZE UTRZYMA FINANSOWO TA" NOWA" DZIESIATKE ALBO CHOCIAZ JEDNEGO Z NICH
CZY ZNAJDZIE SIE KTOS  KTO PRZYGARNIE CHOC WIRTUALNIE !!


JEDNYM SLOWEM : SZUKAMY CHETNEGO / CHETNYCH , KTO BYLBY W STANIE ZASPONSOROWAC UTRZYMANIE, AKCESORIA, WYZYWIENIE, OPIEKE LEKARSKA !!
MUSIMY BARDZO SZYBKO PODJAC DECYZJE BO INACZEJ TA DZIESIATKA STANIE SIE SZYBCIUTKO ZYWA KARMÓWKA DLA WEZY
!!!!

czy ktos mnie slyszy ??
prosze o pw

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #902 dnia: Grudzień 21, 2012, 14:46:51 pm »
Ogłosiłam na koszatniczkowym -może ktoś pomoże ...


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #903 dnia: Grudzień 21, 2012, 14:50:20 pm »
Może zróbmy jakieś wydarzenie na facebooku? Jak każdy udostępni to przy większej skali pomoc nawet najmniejsza będzie dla Was czymś "ogromnym"
WO AMIGO

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #904 dnia: Grudzień 21, 2012, 14:53:30 pm »
Ja jeżeli siostra załatwi mi suszarkę do warzyw to będę mogła podesłać trochę suszonych warzyw i owoców i może coś jeszcze , ale jak na razie nie wiem :( .
Ogłoszę u siebie na facebooku.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #905 dnia: Grudzień 21, 2012, 15:05:53 pm »
Jezusie Maryjo, co za historia :( Miła, piszę na PW...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #906 dnia: Grudzień 21, 2012, 15:22:38 pm »
i co z ta 10tka?
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #907 dnia: Grudzień 21, 2012, 15:28:58 pm »
Wrzucam info i odnośnik na forum do wątku na FB SPK. Jakby ktos pytał na fb to proszę o odpisywanie w komentarzach przez osoby, które są zaangażowane w sprawę. 

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Kr%C3%B3likom/241014363543

Udostępniamy!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 15:34:38 pm wysłana przez mysza »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #908 dnia: Grudzień 21, 2012, 15:40:09 pm »
Udostępnione, ale myślałam o wydarzeniu, do którego można zapraszać osoby :) Mogę takie coś stworzyć, ale dopiero dziś wieczorkiem.
WO AMIGO

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #909 dnia: Grudzień 21, 2012, 15:50:40 pm »
Udostępnione, ale myślałam o wydarzeniu, do którego można zapraszać osoby usmiech2 Mogę takie coś stworzyć, ale dopiero dziś wieczorkiem.
myślę że to bardzo dobry pomysł...

przydałoby się też chyba dopisać również na FB osoby do kontaktu, adres na który należy wysyłać zgłoszenia chęci pomocy, bo zgłaszają się już chętni podając swoje e-maile i telefony
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 16:01:06 pm wysłana przez worrek »
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #910 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:06:00 pm »
Ci ludzie :zonka: Okropna historia :(

Niestety WO nie mogę zostać ale parę złotych się znajdzie.

Może zrobić też jakąś aukcje na rzecz bidulków ?? może być w formie wydarzenia na fb. Trochę skrócić tą opowieść i wystawić coś na sprzedarz. Ja osobiście maluje, rysuje i rzeźbię (prawie na wszystkim i we wszystkim) więc mogę coś zrobić. Np jakieś figurki albo obrazki ? Co wy na to?

Dodatkowo jeśli zwolni się u mnie miejsce DT to będę mogła przygarnąć uszaka od was.

Gdzie i jak mogę przelać pieniądze?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #911 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:23:24 pm »
Darowizny można wpłacać na konto:

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułem: Darowizna na rzecz maluchów z Sopotu

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #912 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:30:32 pm »
Dziewczynki, na jaki nr konta? Będę WO dla jednego malucha.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #913 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:34:39 pm »
decyzja zapadla , jutro w godzinach rannych cala dziesiatka ma przyjechac do sopotu - jak juz u nas beda dam znac co i jak  
nie jestesmy same , nellciaa , nie jestesmy

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #914 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:37:51 pm »
Faktycznie parę osób podało już namiary na siebie - dziewczyny z trójmiasta, wiem, że pewnie jesteście zajęte strasznie, ale postarajcie się skontaktować z tymi osobami :bukiet: Ja ze swojej strony tylko "internetowo" jestem w stanie pomóc :(

Mimo wszystko USZY do góry i czekamy na wieści zaciskając jednoczenie kciuki za kiciaki i dziewczyny! Końca Świata nie będzie - przecież ktoś musi pomóc tym maluszkom! Dziewczyny, jesteście WIELKIE!  :bukiet

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #915 dnia: Grudzień 21, 2012, 16:55:40 pm »
Ja tylko chce powiedzieć, ze mam problemy z pisaniem bo upadłam dzis na lodzie i zepsuła sobie prawa reke

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #916 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:00:27 pm »
A jakieś suszone przysmaki się wam przydadzą może ? Jeszcze nie jest pewne , ale może będę mogła coś podesłać.A akcesoria to jakie ?


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #917 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:02:44 pm »
Ja tylko chce powiedzieć, ze mam problemy z pisaniem bo upadłam dzis na lodzie i zepsuła sobie prawa reke
znaczy złamałaś? Dżizas, jeszcze i to...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #918 dnia: Grudzień 21, 2012, 18:44:01 pm »
Co jest w tej chwili najbardziej potrzebne?
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #919 dnia: Grudzień 21, 2012, 19:35:02 pm »
Kość peknieta - gips na tydzien.