Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 502060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:36:55 pm »
Bardzo dziekujemy  :bukiet jestesmy niezmiernie wdzieczne za kazda pomoc  :heart

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 11, 2012, 14:38:02 pm »
Jeśli ktoś chce możemy zrobić wspólne zakupy w świecie 4 łap. Jest ktoś chętny?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:38:52 pm »
trzy kroliki z interwencji w sklepie w gdyni  nasze  !!  uffff, wieczorem reszta info

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #363 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:47:41 pm »
trzy kroliki z interwencji w sklepie w gdyni  nasze    uffff, wieczorem reszta info
SUPER! czekamy na wieści wieczorem :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 11, 2012, 16:40:42 pm »
gratulujemy! teraz życzymy szkrabikom szybkiego powrotu do zdrowia!

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 11, 2012, 20:11:50 pm »
kamień z serca :)

Widzę, że u Was też podopieczni się rozłożyli :/ Trzymam kciuki za wszyskich. Ja i wszyscy moi warszawscy podopieczni  :krolik :krolik :krolik
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:28:21 pm »
Gulczasia po operacji już u mnie. Biedna, ma na brzuchu cięcie dwa razy dłuższe od cięcia do sterylki bo to była operacja diagnozujaca, czyli pani wet obejrzała jej wszystkie narządy. Krwawienie było jednak z macicy, były w niej jakieś dziwne pęcherzyki, podobne były też na zewnętrznych ściankach macicy. W otrzewnej było trochę płynu co może wskazywać na początki zapalenia otrzewnej (antybiotyk powinien sobie poradzić). Oczywiście macica została wycięta i będzie robione badanie histopatologiczne żeby stwierdzić jakiego rodzaju zmiany to były.
Na razie będę codziennie jeździła z małą na zastrzyki i zobaczymy jak wszystko się będzie goiło. Trzymajcie kciuki żeby te zmiany to nie był nowotwór.
Teraz Gulczasia dostała pozwolenie na wodę ale jedzenie mam jej podać dopiero jutro.
Mam nadzieję, że wyjdzie z tego i znajdzie wreszcie dom bo jest cudowną, przytulaśną baraniną.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:43:12 pm »
Oj, no to trzymamy kciuki, zeby wszystko sie dobrze skonczylo po tej operacji :przytul

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 11, 2012, 23:27:01 pm »
rozsypaly sie , oj rozsypaly , dlugo byl spokoj (w miare) a teraz widac nadrabiamy. Kilka zdjec z naszego , spkowskiego "napadu" na gabinet lekarski : Pani Agnieszki lek.wet. z przychodni weterynarii AlterVet w Gdańsku, pora byla dosc pozna a trafilo do niej 7 krolikow !!
Dziekujemy pani Agnieszko ze nas Pani nie wyrzucila i zajela sie fachowo naszymi podopiecznymi  :bukiet.
I tak jak juz kasia i bogusia pisaly :
1/ Gulczasia rokuje nadzieje na wyzdrowienie, dosc dobrze zniosla narkoze i cale szczescie w nieszczesciu ze to byla macica a pozostale narzady sa ok  - walcz dziewczynko ( i kasiu  :*) :

2/ Dolek juz kolejny raz  :( : - postanowione - przejdzie gruntowne badania - bedziemy po kolei eliminowac chorobska az do skutku
najpierw rentgen i badania krwi .. i dalej zobaczymy - smutne jest to ze przebywa w cudownym DT z super krolinka Trusia , ktora juz przez kraty wzdycha do kawalera ze wzajemnoscia a on nadal ( dla bezpieczenstwa obydwu) musi byc trzymany osobno, nic to Dolek, bedzie dobrze w koncu musi byc, i oczywiscie gorace podziekowania dla DT  :bukiet:


Trusi zdjecia nie zrobilam  :icon_frown ale to "prywatna dama Dolka  ;) , o podobnym umaszczeniu do niego, tez czarne ale podpalane
3/ Czesia walczy teraz dla odroznienia z grzybem  ;(  ( i kasia tez  :*), jak nie urok to przemarsz wojsk, jak to mawiala babcia jednego z moich przyjaciol, nie zdarzylam na badanie Czesi wiec wyszukalam zdjecie z archiwum dla przypomnienie o kim mowa  :


no i nasze 0,5kg maluchy , wymyslec imiona na szybko oj, i mamy taki efekt ;) :
4/Borowka - miala zostac borowikiem ( jako glowny winowajca grzyba) ale okazalo sie ze jest dziewczynka wiec wyszla Borowka, przeszla badanie i czyszczenie pyska i przednich lap i tak codziennie przez dwa tygodnie dwa razy dziennie a za tydzien kontrola i za kolejny... az do skutku. Pani doktor "nie dygala" a te rece w rekawiczkach to Bogusi  :> , p.s ja tez biegalam w rekawiczkach  ;) :




5/Rudo - baraniasty tricolor - chlopisko 0.65kg - mial wiecej szczesia od Borowki ale zeskrobiny zostaly pobrane do badania , dla pewnosci z czym walczymy :





6/ i najmnieszy - Bobo- taki malutki i taki bojazliwy - grzyba nie stwierdzono ( uff) ale oko , och to oko , zawija mu sie trzecia powieka i zrobil sie wrzod ( ta biala plama na czwartym zdjeciu)  , ta trzecia powieka musi sie wyprostowac jak nie to bedzie trzeba myslec o ingerencji chirurgicznej ale maly musi podrosnac ! wiec na razie krople :





no i tak jak nellciaa obiecala :




wczoraj w trakcie rozmowy telefonicznej po przekazaniu informacji o stanie zdrowia krolikow , serce mi zadrgalo , uslyszalam , ze sklep dogadal sie z hodowca a wlasciwie hodowca zadeklarowal ze wymieni kroliki na zdrowe a sam zajmie sie leczeniem. Sam zajmie sie leczeniem  ??!! hodowca ??!! leczeniem grzyba  ??!! jeszcze o czyms takim nie slyszalam  !!
Strasznie zalezalo hodowcy na zwrocie krolikow  !! ciekawe dlaczego   ??  wiec poprosilam aby ostateczna decyzje sklep podjal jutro po otrzymaniu dokumentacji emailem z ogledzin wet. i na tym sie skonczylo wczoraj , a dzisiaj po otrzymaniu emaila i kolejnym tlumaczeniu iz kroliki przepadna gdy je dostanie hodowca a podstawowym argumentem byl czas jaki trzeba bedzie poswiecic na leczenie -  od kilku do kilkunastu tygodni - po ktorym kroliki juz prawdopodobie beda dorosle ( czytaj duze) i ze nie beda nadawaly sie do sprzedania w sklepie i co z nimi zrobi hodowca ? , w koncu sklep zmienil zdanie !! i oto  kroliki juz ostatecznie i oficjalnie pozostana pod nasza opieka do czasu wyleczenia i adopcji. uff udalo sie, takie male zwyciestwo a cieszy, teraz tyko musimy je wyleczyc.......Chcialabym tutaj podkreslic iz pomimo wahan sklepu ( wprowadzajace nas w stan niemalego zdenerwowania) , przeprowadzone rozmowy , rowniez podczas interwencji przebiegaly kulturalnie. Generalnie sklep trzyma zwierzeta w dobrych warunkach ( jak na sklep oczywiscie ), mialy czysto , mialy siano i wode i granulat , tylko tyle albo az tyle ze nikt nie zauwazyl ( albo nie chcial zauwazyc ) ze kroliki sa chore ( podobno hodowca byl przed nami dwa/trzy dni wczesniej - przywiozl Bobo - i sprawdzal stan zdrowia dwoch pozostalych i zapewnial ze jest ok! i my mielismy mu zwrocic krole ... z drugiej jednak strony ,dla kroli lepiej ze "nie zauwazyl" ze sa chore bo bysmy ich nigdy nie zobaczyli ....).

I na koniec, chcialabym ponowic apel nellcii o podklady higieniczne dla maluchow i Czesi - kroliki z grzybem nie moga przebywac w niczym co pyli czyli nie mozemy uzywac zwirku , trocin ... tylko podklady , bardzo o nie prosimy  

I juz zupelnie na koniec chcialam przekazac informacje iz nasz apel o pomoc dla nas i naszych podopiecznych nie przeszedl bez echa , pomoc nadchodzi i to z calej Polski i nie tylko,....ale o tym to juz jutro.

Offline baba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 11, 2012, 23:52:03 pm »
Oj macie pełne ręce roboty...  :heart :heart :heart :heart
Postaram sie też cos w najbliższych dniach dorzucić...

A Sweety sobie bryka i ma się świetnie. To znaczy tak zakładamy  :DD Gorzej bo robi się z niego straszny łakomczuch i stara się wydusić z nas jak najwięcej granulatu. Ostatnio nawet mam obawy o ręce jak mu daje - rzuca sie na oślep  :hahaha: A jak mu się dłuży to wali jak szalony o wszystko pustą kują smakulą  :diabelek Ale staramy sie trzymać dwóch przepisowych porcji rano i wieczorem, siano do oporu ile chce i warzywka. Ale myślę, że wszystko będzie ok  :hura:

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 12, 2012, 08:19:36 am »
Przelew jak obiecalam poszedl wczoraj .Kuwety pojadą dzisiaj. Boróweczko zdrowiej

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 12, 2012, 08:41:09 am »
Zdrowiejcie królasy bo wasze opiekunki osiwieją i będziemy musieli zrzutkę na farbę zrobić ;) Dziewczyny gratulacje za sprawnie przeprowadzoną akcję ratowania królinek  :bukiet
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:13:03 am »
Wow, dziewczyny, wspaniała akcja!!! Gratuluję i bardzo się cieszę :*, oby już teraz tylko zwierzolki zdrowiały z tych wszystkich świństw.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:15:28 am »
Dziekujemy dziekujemy  :bukiet niestety to na razie wierzcholek gory lodowej :goryl: ale jestesmy dobrej mysli :)

Oczywiście prócz naszych chorowitków :chory mamy jeszcze zdrowych podopiecznych czekających na nowych opiekunów lub domy tymczasowe : Dona, Lisek, Śnieżek, Pysia, Chico, Baks, Gizmo, Nevil. :heart

Przez swoje Domy Tymczasowe został zaadoptowany Kłapouchy oraz Albert.   :pokoj:

Dzisiaj mieliśmy też wizytację naszego kochanego sekretarza miasta pana Wojciecha Zemły, dzięki któremu powstał nasz mini azyl :) szykuje się nam mały remoncik w postaci naprawy wentylacji oraz przeczyszczenie studni, która nas zalewa.

Dziś do mini azylu dotarły dwie klatki 120 podarowane przez sonię za które ogromnie dziękujemy  :bukiet

Brakuje nam troche rąk do pracy - także jeśli byłby ktoś chętny do pomocy to prosimy o kontakt z miłą lub ze mną. Mamy do złożenia ogromny regał na którym mogły byśmy ułożyć klatki które teraz do nas przychodzą (także męskie ręce bardzo by się przydały)  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 10:22:07 am wysłana przez nellciaa »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:19:12 am »
Super, dla pana Wojciecha  :bukiet  :bukiet
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 12, 2012, 12:00:40 pm »
To duże zwycięstwo :)
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 12, 2012, 12:42:27 pm »
Żałuję,że mam do Was daleko,ale może kiedyś uda mi się odwiedzić "uszowisko".... :icon_smile
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 12, 2012, 13:08:41 pm »
Mycek30 wpadaj jak tylko bedziesz mogla,  tylko wczesniej pw  :dookola:  posprzatamy ;) , dzisiaj mialam okazje poznac w koncu Pana Wojciecha - Prosze Panstwa - robi wrazenie i to duze   :lol , szczegolnie w podejsciu do zagadnien zwiazanych z bezdomnoscia zwierzat (krolikow) :bukiet , nellciaa a nic mi nie powiedzialas ze DT Klapcia i Alberta zdecydowaly sie na adopcje - hhuuuurrraaaa  :balet: - no tak najlepsze zachowalas dla siebie  ;) .

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 12, 2012, 13:28:48 pm »
Przepraszam... zapomnialam  :glupek:

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 12, 2012, 14:30:21 pm »
Mycek30 wpadaj jak tylko bedziesz mogla,  tylko wczesniej pw  :dookola:  posprzatamy ;) , dzisiaj mialam okazje poznac w koncu Pana Wojciecha - Prosze Panstwa - robi wrazenie i to duze   :lol , szczegolnie w podejsciu do zagadnien zwiazanych z bezdomnoscia zwierzat (krolikow) :bukiet , nellciaa a nic mi nie powiedzialas ze DT Klapcia i Alberta zdecydowaly sie na adopcje - hhuuuurrraaaa  :balet: - no tak najlepsze zachowalas dla siebie  ;) .
Ooooo...super,że DT się zdecydowały na adopcje :hura:
A jak z wykupem króli,pieniążki zebrane??
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html