Autor Wątek: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!  (Przeczytany 21853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« dnia: Sierpień 05, 2011, 14:09:00 pm »
Hey wszystkim!
Ponieważ tymczasowanie znacznie uszczupliło mój budżet, postanowiłam tę dziurę trochę załatać ;). Nie mam zdolności do żadnych robótek ręcznych, ani talentu malarskiego, a, że kocham dłuugie i pachnące kąpiele postanowiłam skupić się właśnie na nich ;). I tak oto powstał pomysł na własnoręcznie robione Musujące Kule do Kąpieli :).

Musujące Kule do Kąpieli wykonuję sama w domu z najwyższej jakości produktów naturalnych i ekologicznych. Pięknie wyglądają, wspaniale pielęgnują ciało i zniewajaląco pachną.

Na razie wyrabiam 5 różnych kul:

-   Lawendowe Pole:
Na bazie oleju sojowego, który natłuszcza i nawilża skórę oraz białej glinki, która zawiera cenne mikroelementy, sole mineralne oraz aluminium (odpowiadające za właściwości ściągające i zabliźniające). Glinka delikatnie oczyszcza, jednocześnie nie pozbawiając skóry bariery ochronnej, a także ujędrnia, remineralizuje i nadaje skórze zdrowy odcień. Cudowny zapach kuli zawdzięcza się suszu kwiatów lawendy (Lavendura vera) i olejku lawendowego (Lavandula angustifolia), które regulują działanie centralnego układu nerwowego. W stanach rozdrażnienia działają relaksująco i kojąco, natomiast w przypadku wyczerpania delikatnie pobudzają. Ułatwiają zapamiętywanie. Zapewniają spokojny, regenerujący sen.


-   Czerwień Glinki:
Na bazie czerwonej glinki pochodzącej z Francji, dzięki której Twoja skóra pozostanie delikatnie odtłuszczona, a jej pory zostaną zamknięte. Czerwona glinka oczyści skórę z toksyn i dostarczy jej cennych składników mineralnych, dzięki czemu będzie piękna,  zdrowa i zregenerowana.  Olej sojowy natłuści i nawilży skórę, zaś olejek z drzewa różanego (Dalbergia nigra) pochodzącego z Brazylii. poprawi nastrój, załagodzi napięcie, orzeźwi ciało i pobudzi zmysły.


-   Pachnąca Palmaroza:
Na bazie oleju sojowego, który natłuszcza i nawilża skórę. Jej cudownym składnikiem są aromatyczne płatki róży czerwonej (Rosa damascena) pochodzące z jedynego, wyjątkowego miejsca na świecie Doliny Róż w Bułgarii, które poprawiają nawilżenie skóry i przywracają jej prawidłowe Ph, a także ją regenerują. Dzięki nim poczujesz się wyciszona i zrelaksowana. Pięknie pachnący olejek Palmarozy otrzymywany jest ze świeżych liści palczatki imbirowej (Cymbopogon Martinii). Sprawi on, że Twoja skóra będzie cudownie nawilżona i delikatna.


-   Pomarańczowy Nagietek:
Na bazie skrobii kukurydzianej, która posiada właściwości antyseptyczne i ściągające. Łagodzi miejscowe podrażnienia i chroni skórę oraz maceratu z knagietka, który pielęgnuje, odżywia, wygładza, regeneruje, natłuszcza i odkaża skórę, działa też przeciwzapalnie. Suszone kwiaty nagietka (Calendula officinalis) ukoją i przyspieszą regenerację zniszczonej, przesuszonej skóry. Pięknie pachnący olejek pomarańczowy w czasie kąpieli działa korzystnie na układ oddechowy oraz nerwowy. Pomocny jest przy stresie, bezsenności i depresji. Ma także działanie antyseptyczne.


-   Zielone Algi:
Na bazie oleju z alg laminaria (Laminaria  digitata), które są pełne soli mineralnych a szczególnie jodu, stymulują ogólny metabolizm i powodują wzrost wymiany osmotycznej, przyczyniając się tym samym do eliminowania nadmiaru płynów z organizmu. Kolejnym składnikiem są mikronizowane algi laminaria, które posiadają właściwości rewitalizujące, wyszczuplające, detoksykujące, antycellulitowe i nawilżające. Wspomagą syntezę kolagenu i poprawią elastyczność skóry, jednocześnie ją zmiękczając. Olejek rozmarynowy z rozmarynu lekarskiego (Rosemarinus officinalis) zadziała stymulująco na centralny układ nerwowy, rozjaśni umysł, ułatwi proces myślenia i poprawi pamięć. Stosowany też jako afrodyzjak. Olejek lawendowy zaś ukoi i zrelaksuje.



- Waniliowy Goździk NOWOŚĆ!
Na bazie oleju sojowego, który natłuści i nawilży skórę. Główny składnik to zmielone laski wanilii płaskolistnej (Vanilla planifolia Andrews) pochodzącej z Madagaskaru. Wanilia sprawi, że Twoja skóra stanie się nawilżona i zmiękczona. Wspomoże w procesie jej regeneracji, zapobiegnie jej wysuszaniu i starzeniu. Wanilia poprzez swoją słodkawą woń sprawi, że poczujesz się odprężona, zrelaksowana i pozytywnie nastrojona. Olejek z goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum), swoim cudownym zapachem pobudzi i rozjaśni Twój umysł, a także rozgrzeje i odświeży ciało.
Połączenie obydwu zapachów będzie również silnym afrodyzjakiem.

- Tymiankowe Mleko NOWOŚĆ!
Na bazie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, która wspaniale natłuści i nawilży ciało, także podziała antybakteryjnie. Głównym składnikiem kuli jest kozie mleko, które obfituje w cenne witaminy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe oraz mikroelementy. Dzięki niemu Twoja skóra stanie się elestyczniejsza i bardziej wygładzona. Kozie mleko złagodzi, odmłodzi, nawilży i zregeneruje Twoją skórę. Wszystko to dopełni olejek tymiankowy otrzymywany z macierzanki tymianku (Thymus vulgaris) uprawianego w Hiszpanii, którego charakteryzuje intensywny, pikantny zapach o właściwościach energetyzujących i tonizujących. Podziała on stymulująco na umysł i poprawi koncentrację. Olejek ten ma także silne właściwości antyseptyczne, przeciwirusowe oraz przeciwgrzybiczne.

- Miętowa Kawa NOWOŚĆ!
Na bazie oleju sojowego, który natłuści i nawilży skórę. Głównym składnikiem jest kawa arabica zbieranej z krzewu kawy arabskiej (Coffea arabica) rosnącej w Etiopii, która dzięki temu, że zawiera dużą ilość naturalnej kofeiny, podziała stymulująco na organizm oraz na Twoje ciało. Pobudzi krążenie, a także poprawi mikrocyrkulację krwi i limfy. Oprócz tego arabica ma również silne właściwości detoksykujące, antycellulitowe oraz opóźniające proces starzenia. Olejek miętowy z mięty pieprzowej (Mentha ×piperita) sprawi, że poczujesz się odświeżona. Olejek ten podziała też chłodząco, lekko znieczulająco i ukoi podrażnienia.

- Rumiankowa Melisa NOWOŚĆ!
Na bazie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, która wspaniale natłuści i nawilży ciało, także podziała antybakteryjnie. Płatki rumianku pospolitego (Matricaria chamomilla) pomogą przywrócić skórze blask i koloryt, wygładzą ją oraz pomogą oczyścić. Uspokoją również Twoje zmysły, pomogą się odprężyć przed snem. Olejek melisowy z melisy lekarskiej (Melissa officinalis),  ma właściwości kojące i uskokajające. Zapach tego olejku podziała jako delikatny środek nasenny, obniży ciśnienie krwi i uspokoi pracę serca. Wyreguluje także menstruację, pomoże przy zaburzeniach gastrycznych i podziała antyseptycznie na Twoją skórę. Płatki ślazu dzikiego (Malva sylvestris) pomogą uregulować pracę układu oddechowego, podziałają także zmiękczająco i łagodząco na Twoją skórę.

- Herbaciany Pieprz
Na bazie oleju sojowego, który natłuści i nawilży skórę. Głównym składnikiem są liście czarnej herbaty, które posiadają właściwości antyoksydacyjne. Herbata ma dużą zawartość związków mineralnych i witamin, dzięki czemu sprawi, że Twoja skóra będzie piękniejsza. Pobudzi ciało i podziała odtruwająco na skórę, pomoże usunąć objawy zmęczenia. Pieprz Cayenne pomoże oczyścić ciało z toksyn i je rozgrzeje. Cudowny zapach olejku geraniowego z pelargonii pachnącej (Pelargonium Graveolens) wprawi Cię w cudowny nastrój, podziała uspokajająco, antydepresyjnie, tonizująco i antyseptycznie, wspomoże również usuwanie cellulitu. Pomoże także złagodzić bóle napięcia przedmiesiączkowego.

---
[b ]Ceny:
duża [ok 110g; śr. 60mm] - 15zł
średnia [ok.30g; śr. 40mm] - 8zł
mała [ok 10g; śr. 15mm (łezka)] - 3zł

w zestawie taniej!

Koszt wysyłki pokrywa kupujący wg cennika PP. W Warszawie możliwy odbiór osobisty.

Kule zapakowane są pięknie w celofan, żeby nie ulatniał się cudowny zapach olejków eterycznych. Kule po przygotowaniu zastygają 24h.

---
Możecie też mi proponować z czym byście chciały kule lub o jakich właściwościach :)

//Zmieniono na prośbę użytkownika--Blacky
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 16:23:04 pm wysłana przez Blacky »

TPRlover

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:22:25 pm »
Wow, ale super pomysł! :wow  :brawo:
Receptury też przygotowujesz sama? Byłoby możliwe połączenie z wanilią?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2011, 15:31:23 pm »
Ja chętnie spróbuję, jako że uwielbiam moczyć się w wannie, najchętniej z książką (niejedną utopiłam :P ). Poproszę o jedną średnią lawendową i jedną średnią palmarozę i o info na maila jak tam z przesyłką sprawa wygląda.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

szyszula

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2011, 16:18:46 pm »
gdyby nie to, że aktualnie nie mam wanny w mieszkaniu, tylko kabinę prysznicową to bym brała, ale tak to no cóż :<

a może jakieś mydełka czy coś wyrabiasz (czy jak to nazwać :D)?

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2011, 17:52:57 pm »
Na allegro jest taki zestaw do robienia musujących kul kąpielowych :)
http://allegro.pl/salon-pieknosci-03546-i1744999951.html

Lub można zrobić takie kule wpisując w google
jak zrobić kule kąpielowe .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 17:56:32 pm wysłana przez Króliczara »

szyszula

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2011, 18:56:23 pm »
a co to ma do tematu Króliczara?

Inga

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2011, 19:52:36 pm »
No właśnie? Pomyśl trochę, dziewczyna potrzebuje kasy i zakłada giełdę, a ty wyskakujesz z tym że samemu można zrobić taką kulę  :?:
Świetne hobby, może zdecyduję się na zakup  :balet:

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2011, 21:36:11 pm »
Szkoda, że nie mam wanny bo bym się skusiła. A może nadają się do mycia pod prysznicem? ^^

TPRlover

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2011, 22:16:01 pm »
Cytuj
Szkoda, że nie mam wanny bo bym się skusiła. A może nadają się do mycia pod prysznicem? ^^

otka_a to dobre pytanie :) Też preferuję prysznic, więc jakby się dało zrobić z nich mydełka... lub coś innego w tym prysznicowym stylu, to byłoby super ;)

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:05:03 pm »
A robisz kulki o zapachu cytrusów?

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:28:04 pm »
wow! dziewczyny nie spodziewałam się takiego odezwu!
ależ wspaniałe jesteście !!!  :heart  :heart
już każdemu odpowiadam :)

TPRlover, niedawno moją przygodę z kulami zaczęłam właściwie, ale tak, będę przygotowywała receptury sama :). i na pewno będzie coś z wanilią, ponieważ już kilka osób mi się zgłosiło, że taką by chciało ;).
będę wytwarzała też rzeczy pod prysznic :)

kata_strofa, szczerze mówiąc radziłabym do kąpieli dużą, jeśli tak lubisz przesiadywać w wannie [ja też :D], bo większa jest i dzięki temu zawiera więcej składników odżywczych itd itp.
co do złożonego zamówienia, to robię partię dopiero jak się zbierze trochę osób, bo nie chcę, żeby za długo u mnie leżały. wszystko wyrabiam samodzielnie, także chciałabym, żeby wszystko było tip-top ;). będę ogłaszała oficjalnie "koniec zbierania zamówień na partię 2". mam nadzieję, że cię to nie zniechęca ;)!

szyszula, zamierzam wyrabiać jeszcze mydełka, mydła w płynie, szampony i pomadki, ale to za jakiś czas dopiero, bo zakupienie produktów itd itp tanie nie jest niestety :(

Króliczara, dzięki za "antyreklamę" ;). o zapachu pomarańczy jest np kula nagietkowa :).

Inga, dziękuję, mam nadzieję, że się zdecydujesz w takim razie :D

otka_a, niestety nie. kule wrzuca się do wanny i rozkoszuje ich zapachem + wtedy uwalniają odpowiednie dla danej kuli właściwości i pielęgnują skórę. choć np ja używam średnich/małych kul do kąpieli stóp ;)
zawsze można też zakupić na prezent ;)

szyszula

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:39:53 pm »
to ja będę czekała na mydła, mydła w płynie i szampony, niestety takie kule tylko by u mnie leżały, jakbym miała wannę (kocham długie pluskanie w wannie, ale co poradzić), to bym brała po jednej każdego rodzaju :D

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:47:18 pm »
szyszula, zawsze można na prezent  :&gt; :D
jutro wstawię zdjęcia jak wygląda zapakowana 1. partia :)

szyszula

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2011, 23:57:57 pm »
no to jak będę musiała komuś go sprawić, to na pewno tu zajrzę :D

TPRlover

  • Gość
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2011, 10:24:27 am »
Cytuj
na pewno będzie coś z wanilią,

Bardzo się cieszę, bo zapach wanilii to jeden z sensów mojego życia ;) Po prostu sprawia, że się rozpływam i mam ochotę zjeść to, co go emituje  :icon_biggrin

A pomadki też chętnie wypróbuję, więc będę Cię odwiedzać  :bunny:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:37:57 am »
Ok, jak będziesz wyrabiała, daj znać.  Wezmę wtedy dużą/ duże :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:41:48 am »
kata_strofa ok :) bardzo dziękuję :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:45:22 am »
A powiedz mi jeszcze jak pachnie ta Palmaroza? Różanie czy inaczej?
Ja niewiele zapachów trawię - znoszę lawendę, różę, jaśmin, ogólnie zapachy kwiatowe,  nie lubię natomiast zapachów owocowych, waniliowych, korzennych.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2011, 13:46:18 pm »
hmm.. palmarosa pachnie trochę inaczej niż róża. ciężko mi określić jej zapach szczerze mówiąc, bo ma swój specyficzny zapach. w każdym razie pachnie pięknie i kwiatowo :)

Offline diunella

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
Odp: Musujące Kule do Kąpieli - ręcznie robione !!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:08:57 am »
Cytat: Aleksandra59
Kule są super  :ok:  :ok:  :ok:  :ok:  :ok:  :ok: Bardzo odpowiadają i mnie, jak również osobie która dostała je w prezencie  :ok:  :ok:  :ok:  :ok:
:lol