Autor Wątek: [Dolny Śląsk] Issa czeka na swojego człowieka  (Przeczytany 154138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 11, 2011, 15:00:52 pm »
Na swój kącik i swojego człowieka czeka:

Issa
samiczka urodzona 2 stycznia 2011 r. (taką datę jej wybrałam :D po określeniu wieku przez weta)
waga niecałe 1,9 kg - i chyba to będzie jej docelowa waga, bo wet nie wziął pod uwagę, że to będzie króliczek o zajęczej budowie. Stąd panna ma długie nóżki i smukłą talię  :doping:
futerko białe, mięciuchne aczkolwiek niezbyt gęste - uszy owłosione tylko delikatnie. Sierść dłuższa na karczku i baczkach.
Oczka błękitne.

Charakterek: garnie się do ludzi, lubi wskakiwać na kolana, a nawet na plecy czy ramię, choć zbyt długo w jednym miejscu nie usiedzi. Jest wybitnie wyluzowana, nie ma problemów z podnoszeniem czy noszeniem a rękach, nie boi się odkurzacza (który sama włącza skacząc na niego) ani w podróży pociągiem czy autem. Przy odrobinie cierpliwości pozwala się odwracać na plecki i "majstrować" przy pazurkach czy pupci. Bywa uparta. Ma świetny refleks. Gdy sprawia się jej ból (przy oględzinach) lub czuje się zagrożona potrafi capnąć ostrymi ząbkami - w innych sytuacjach nie przejawia ani kszty agresji. Lubi biegać, skakać i rozrabiać jak maluchy - zupełnie jakbym miała 4 maluszki, nie 3, chociaż jakiś wybitnych zniszczeń nie poczyniła - standard: ładowarka, ogryziona rama od zagrody Miśki, ażurek na kocykach, zaznaczona wykładzina  ;-) Nie jest terytorialna w zagrodzie. Bardzo lubi chłodne miejsca - wywala się na kafelkach, włazi do miski z wodą (psiej).





<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ENaujvAGYb4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ENaujvAGYb4</a>









Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 11, 2011, 15:38:52 pm »
Oglądam te zdjęcia z uśmiechem na twarzy !! :) One są takie śliczne i kochane !!  :onajego :onajego :onajego :onajego
Więcej i częściej - ZDJĘĆ !!  :blaga: :blaga: :blaga: :blaga: :blaga: :blaga: :blaga:

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 11, 2011, 16:20:40 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=s2cpn8jNt8o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=s2cpn8jNt8o</a>

ze zdjęciami to się postaram, ale na razie to się zamartwiam Jaśkiem, bo coś mu od wczoraj ślipka łzawią i je świetlikiem przemywam - jutro wet obejrzy całe stado. Staram się z nimi za dużo nie siedzieć, bo coś mnie rozkłada (grypsko czy inne choróbsko) i nie chcę ich narażać.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 11, 2011, 17:16:49 pm »
Może coś mu wpadło do oczka ?? W najgorszym przypadku to ząbki ... :(

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:12:17 pm »
Małe śliczności !!
Trzymam kciuki za zdrowie Twoje i Jaśka :)
Będzie dobrze :D

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 12, 2011, 18:32:23 pm »
na domek czeka również:

Bizu



ur. 25 lipca 2011. (dziś kończy 7 tygodni)
samiczka
waga na dzień dzisiejszy 0,8 kg - docelowo prawdopodobnie około 1,8 jak mama, przy zajęczej budowie
futerko rudo - białe z ciemniejszymi znaczeniami na uszku i łapce :), dłuższe na karku i polikach - jakby ułożone w rozetki wokół oczek.
oczka niebieskie
ząbki zdrowe, zgryz prawidłowy  !!

Charakter: króliczek uległy, bardzo towarzyski w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku - szuka kontaktu i czuje się dobrze w towarzystwie, sama się dość mocno stresuje. Lubi głaskanko po pysiu, nie wzgardzi rodzynkiem - przy odrobinie cierpliwości sama wskoczy na kolana czy wejdzie na plecy leżącego :D Bez problemu pozwala na czynności pielęgnacyjne - obcinanie pazurków, podawanie leków (była karmiona strzykawką), czesanie, przemywanie oczek.
Byłaby idealnym towarzyszem dla jakiegoś króliczka. Baaardzo lubi leżeć przy innym króliczku, a jak się żaden nie trafi, to zadowala się leżeniem na kolanach misia. Jest ciekawska i jako pierwsza zaczęła zdobywać obiekty na wysokościach - kusi ją łóżko, góra pościeli, szczyt worka ze żwirkiem - oraz kryjówki.
Wbrew stereotypom o rudych nie jest złośliwa :krolik









Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 12, 2011, 18:47:00 pm »
Bizu jest piękna no i te oczy ach, szkoda że jest taka młodziutka bo z chęcią chciałabym aby powiększyła moją rodzinę, ale nie martwię się o jej los, takie cudo nie będzie musiało długo czekać na dom
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 12, 2011, 18:57:12 pm »
Mi też się podoba właśnie Bizu  :zakochany: :przytul: :onajego

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 12, 2011, 19:12:42 pm »
Piccolo



ur. 25 lipca 2011 (dziś kończy 7 tygodni)
samiczka
waga na dzień dzisiejszy 0,75 - docelowo prawdopodobnie około 1,8 (tyle co mama) i zajęcza budowa
futerko czarno - białe, najdłuższe z całej trójki, grzywa wokół głowy niczym kołnierz, długowłose policzki oraz grzyweczka na czubku główki :D Falbany na dupci.
oczka niebieskie
ząbki zdrowe, zgryz prawidłowy

Charakterek: to żywe srebro. Energia po prostu ją roznosi, a jednocześnie jakiś taki optymizm z tego króliczka tryska (nie wiem, czy to ten pysiulek czy oczka  :nie_wiem). Raczej uległa, choć dłuższej dominacji nie lubi, ucieka - nie próbuje dominować. Wszędzie jej pełno. Właduje się na kolanka, będzie ciągnąć za sznurek od aparatu czy komórki. Lubi towarzystwo, choć sama też wybiera się na zwiedzanie świata. Głaskanie przyjmuje chętnie, ale zbyt długo w jednym miejscu nie usiedzi, chyba że śpi :D Choć jest najmniejsza, najwięcej czasu spędza przy misce i dość dobrze sobie radzi z podbieraniem smakołyków rodzeństwu.
Da się jej coś podać do pysia, ale na jej własnych warunkach - nic na siłę, nic bezpośrednio do pysia - sama zliże (jak mama). Czynności pielęgnacyjne da sobie wykonać przy dużej dozie spokoju i cierpliwości, których jej na razie brak. Na ręce wchodzi bardzo chętnie, im wyżej tym lepiej, ulubione miejsce - ramię, ew. usadawia się pod brodą.

Na powitanie staje cudne stójeczki i patrzy pięknymi oczętami  :bunny:









Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline agniecha85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 12, 2011, 20:01:26 pm »
jeeeeej, jakie te okruszki już są duże!!! Eni, ja bardzo chętnie was odwiedzę pod koniec tygodnia, wygłaszcze wszystkie po kolei! ( I Ciebie też za wielokrotną pomoc ;) ) Strasznie szybko rosną i są takie śliczne!
Aga i reszta menażerii

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 12, 2011, 20:25:15 pm »
Aga, trzymamy za słowo :) A okruszki są spore, ale właśnie przyłapałam je na dobijaniu się co maminego cycusia - czyżby coś się Issie poprzestawiało? teraz chce je karmić? takie duże bąble  :nie_wiem

mam nadzieję, że ja się w końcu wygrzebię z tego przeziębienia
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 13, 2011, 09:57:45 am »
Nie ma to jak wizyta u weterynarza co jakiś czas - dziś króliki są tak przymilne, że aż trudno uwierzyć. Pierwsza do głaskania rano czekała Bizu :D Piccolka dale buziaki, a Jasiek z Issą wylizali mnie do cna :)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 13, 2011, 14:39:13 pm »
Są wdzięczne za tak dobrą opiekę! :) Kochane małe kuleczki. :zakochany:
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

aniołek99

  • Gość
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 13, 2011, 17:18:41 pm »
Witam !! Bardzo mi przykro, ale jednak nie adoptuję kicków !! :( ;( Ja jestem bardzo smutna !! Ale przeprowadzamy się do mieszkania ;(( ! Póki co mieszkamy w domu z ogródkiem, gdzie byłoby idealnie dla króliczków, ale musimy się przeprowadzić ;( Jestem załamana ;( Prawdopodobnie nie będę mieć żadnego zwierzaka ;( Nie chce męczyć tych biedaków ;( Trzymam kciuki żeby ktoś je szybko zaadoptował ;(

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:07:53 pm »
Witam !! Bardzo mi przykro, ale jednak nie adoptuję kicków !! :( ;( Ja jestem bardzo smutna !! Ale przeprowadzamy się do mieszkania ;(( ! Póki co mieszkamy w domu z ogródkiem, gdzie byłoby idealnie dla króliczków, ale musimy się przeprowadzić ;( Jestem załamana ;( Prawdopodobnie nie będę mieć żadnego zwierzaka ;( Nie chce męczyć tych biedaków ;( Trzymam kciuki żeby ktoś je szybko zaadoptował ;(
hmmmmmm to ciekawe ale czy nie chwaliłaś się przed chwila na ShoutBoxie, ze masz 3 miesięczną króliczkę, więc jak to z tym jest???
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:08:41 pm »
No też czytałam właśnie i nie rozumiem?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:33:10 pm »

 :nie_wiem

tak to jest, jak ktoś bez kontaktu z Pośrednikiem Adopcyjnym ogłasza wszem i wobec, że adoptuje... wszystko jest możliwe...


a królisie wciąż czekają na dom
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:20:04 pm »
To aniołek ma tego królika, czy nie??? ;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:40:41 pm »
Witam wszystkich !! Z przyjemnością mogę ogłosić, że adoptuję jednego lub dwa króliczki od Issy ;) Najbardziej spodobał mi się Bizu, Jaśko też śliczny, a Piccolo to już w ogóle. ;) Cuda! Jak tylko dojdzie klatka zamówiona na allegro i kupię potrzebne rzeczy dla królika, adoptuję :) Pozdrawiam serdecznie!
Witam !! Bardzo mi przykro, ale jednak nie adoptuję kicków !! :( ;( Ja jestem bardzo smutna !! Ale przeprowadzamy się do mieszkania ;(( ! Póki co mieszkamy w domu z ogródkiem, gdzie byłoby idealnie dla króliczków, ale musimy się przeprowadzić ;( Jestem załamana ;( Prawdopodobnie nie będę mieć żadnego zwierzaka ;( Nie chce męczyć tych biedaków ;( Trzymam kciuki żeby ktoś je szybko zaadoptował ;(

 :nie_wiem

tak to jest, jak ktoś bez kontaktu z Pośrednikiem Adopcyjnym ogłasza wszem i wobec, że adoptuje... wszystko jest możliwe...

Czy ma tego królika? to chyba pytanie do Aniołka - ma natomiast problem z rzetelnym przekazywaniem informacji.

Podsumowując:
Króliczki czekają na dom, a jedna z osób rzekomo chcących je adoptować się rozmyśliła.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Głogów] Issa i jej maluchy - prosimy o pomoc
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:44:42 pm »
Podsumowując:
Króliczki czekają na dom, a jedna z osób rzekomo chcących je adoptować się rozmyśliła.

Boże co za ludzie  !! !! !!