Autor Wątek: Problemy z kręgosłupem.  (Przeczytany 20441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Problemy z kręgosłupem.
« dnia: Lipiec 09, 2011, 19:06:19 pm »
Moja królinka ma podejrzenia wypadnięcia dysku (problem z chodzeniem). Przeglądałam forum, ale podobnego tematu nie znalazłam.
Czy spotkaliście się z wypadnięciem dysku u królika, wiecie jak można leczyć? Mój weterynarz powiedział, że operacja jest ryzykowna i żeby mała potrafiła chodzić najlepiej leczyć doraźnie, zastrzykami.
I prosiłabym o radę, jeśli ktoś może polecić naprawdę dobrego króliczego weterynarza na Śląsku (Gliwice, Katowice, okolice).
Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :(


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2011, 19:13:00 pm »
z kręgosłupem radziłabym pojechać do króliczego weta do Krakowa, do dr Lewandowskiej lub dr Barana

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2011, 19:51:24 pm »
Szukałam namiarów doktora Barana, ale w tej lecznicy, do której był przypisany (Arka) już chyba nie przyjmuje).
Dr Lewandowska ma dobrą opinię, ale jak należy to rozumieć, że pomaga przy urazach kręgosłupa? Wiesz, że przeprowadzała jakąś operacje na kręgosłupie?
Nie chcę poddawać Smerfetki operacji, z tego co wiem jest 90% szansy że królik nie przeżyje.


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2011, 19:59:20 pm »
Katariina- dr Lewandowska jest bardzo dobrym lekarzem. A jeśli nie zadzwonisz/nie pojedziesz itd to się nie przekonasz czy leczyła takie urazy i jakie ma z tym doświadczenie.
Podejrzenia weta to nie wszystko, trzeba wykonać badania.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:00:57 pm »
Zadzwoń. Nie wiem czy operowała kręgosłup, ale widziałam królika, którego już nikt nie chciał leczyć. Leżał na boku, skoki nie pracowały i sama nie wierzyłam, że się uda. Dziś króliczek bryka na własnych nogach i nawet broni swego terytorium. Jak widziałam go pierwszy raz nie miał siły głowy podnieść. Spróbować warto. Znam też na tyle dr Lewandowską, że jak nie będzie szansy, albo nie będzie umiała tego zrobić, to powie  Ci o tym szczerze i podpowie gdzie szukać pomocy.

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:13:34 pm »
Ok, dziękuję Wam zadzwonię jutro z samego rana. wiecie w jakich godzinach pani dr przyjmuje w niedzielę? Jeśli może pomóc i będę miała takie szczęście że jutro jest (oby, bo w tygodniu pracuję, nie dam rady pojechać do Krakowa :( to pojadę jutro


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:44:25 pm »
Jutro nie pracuje. Jej przychodnia jest zamknięta w niedziele. Będzie cały tydzień od 9.00 do 14.00 a w piątek od 9.00 do 19.00. Zadzwoń w poniedziałek, tylko próbuj do oporu, bo jak ma pacjenta to nie odbiera. Może uda Ci się wziąć jakieś wolne, żeby przywieźć króliczka. Byłoby najlepiej.
Pozdrawiam cieplutko. Daj znać co postanowisz. Trzymam kciuki  :przytul

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:04:17 pm »
Nie sądzę aby operacja była potrzebna tak jak w wypadku psów inaczej się to przeprowadza,to jedynie wypadnięcie dysku generalnie w każdym wypadku wygląda to też troszkę inaczej kwestia np czy jest ucisk na nerwy i np występuje paraliż, dobry lekarz powinien pomóc ale zanim co polecam kupić Zeel firmy Heel lek na zmiany zwyrodnieniowe stawów bardzo przydatny przy takich urazach do tego najlepiej dokupić Traumeel s tej samej firmy także stosuje się przy urazach sportowych oba leki mają działanie przeciw wysięgowe co jest ważne w wypadnięciu dysku a do tego przeciwzapalne i przeciwbólowe, oba se to leki homeopatyczne i jak najbardziej można podawać uszatym w ostrych stanach na początku można śmiało stosować tabletkę co 2h,ja tak samo jak np forumowa sassenka chwalimy sobie te leki bo stosowałyśmy na swoich uszach, także moje wetki chwalą sobie tą firmę i te leki, sama także biorę na wypadający dysk i powiem ,że świetnie działa i zmniejsza znacząco ból, uważam że takie leki są obowiązkowe w apteczce gdy ma się uszy bo np Traumeel podaje się także przed i po zabiegach czy też operacjach u uszu, ale Zeel w tym wypadku jest ukierunkowany właśnie na kręgosłup i stawia szybko uszate na nogi tak samo jak ludzi :)

Katariina jutro są otwarte apteki więc popytaj w kilku i kup któryś z wymienionych przeze mnie leków, nie martw się to są leki bezpieczne dla uszu a jednak do poniedziałku zanim dojedziesz do weta to króliczek poczuje się troszkę lepiej

//Posty scalam--Blacky
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 11:32:48 am wysłana przez Blacky »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2011, 22:27:09 pm »
Dziękuję, jutro przejdę się do apteki.
Nie ma szansy bym pojechała w ten poniedziałek do weta, pracuję w takich godzinach że nie dam rady.
Ale zadzwonię i się skonsultuję z panią doktor w poniedziałek.


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:40:52 pm »
Katariina ja stosuję te leki w formie tabletek za każdy ok 25zł niecałe jak możesz kup chociaż jeden, lekarz najprawdopodobniej także zleci kupienie tego w formie zastrzyków ale to już sama zobaczysz, nie wiem który ci doradzić najpierw czy Zeel czy Teaumeel ale raczej Zeel bo oba mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne ,a Zeel jest ukierunkowany na kręgosłup, ja tabletkę rozbijam i rozcieram podaje na owocu czy w czymkolwiek to słodkie jest więc raczej uszatek powinien zjeść na początku możesz podać większą ilość czyli jedną tabletkę co 2h, generalnie co do operacji to się nie martw nie słyszałam aby operowało się  to jeżeli nie jest to bardzo poważne nie ma ucisku na nerw i paraliżu, ale na pewno będą leki przeciwzapalne i w inienkcji, dużo cierpliwości bo to dolegliwość nawracająca, więc pewnie tyle leki trzeba będzie podawać profilaktycznie.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2011, 15:09:53 pm »
Polecam ci dobrego weterynarza :)

Dr. Małgorzata Jaworska-Staszkiewicz
Dr. Jan Solinski
---
Gliwice ul. Pszczyńska 20
---
Godziny Przyjęć :
Pon. - Pt. : 10.00 - 19.00 (W wyjątkowych przypadkach dłużej)
Sob. - 10.00 - 14.00
Nd. - 10.00 - 13.00
---
Telefon kontaktowy ( 32 - 238 - 29 - 88 )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 15:13:32 pm wysłana przez Króliczara »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2011, 15:17:53 pm »
Polecam ci dobrego weterynarza :)

Dr. Małgorzata Jaworska-Staszkiewicz
Dr. Jan Solinski
---
Gliwice ul. Pszczyńska 20
---
Godziny Przyjęć :
Pon. - Pt. : 10.00 - 19.00 (W wyjątkowych przypadkach dłużej)
Sob. - 10.00 - 14.00
Nd. - 10.00 - 13.00
---
Telefon kontaktowy ( 32 - 238 - 29 - 88 )


pierwsze słysze o tym wecie, żeby był króliczy. Jak już jechać to do porządnego specjalisty.

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2011, 15:38:46 pm »
Madzia7 - Dr. Małgorzata Jaworska bardzo dobrze się zna na królikach :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:08:19 pm »
Madzia7 - Dr. Małgorzata Jaworska bardzo dobrze się zna na królikach :)

Może, nie wiem. Ale jak już powiedziałam, jak jechać do weta to już bardzo dobrego.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2011, 19:31:38 pm »
Po pierwsze królik trzeba dobrze zdiagnozować (czy aby to na pewno wypadnięcie dysku),a jeżeli leczenie będzie wymagała jakiekolwiek operacji to  najlepiej zrobić  to u króliczego weta. Dr Baran nadal przyjmuje w Arce ale był do 10 lipca na urlopie. Możesz  też jechać  do dr Lewandowskiej tak ja radzi IzaK.

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:37:39 pm »
A czy ktoś, kto jeździ do dr Lewandowskiej, może mi powiedzieć, czym najlepiej dojechać (od dworca głównego)?
Sprawdziłam w internecie jak tam dotrzeć, ale obawiam się, że pobłądzę.


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:55:53 pm »
Ja uważam, że dr Rybicki też jest dobry, tym bardziej, że jest chirurgiem..


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2011, 21:17:26 pm »
Nie wiem czy nie za późno... Z dworca najłatwiej dojechać autobusem 304, wysiąść na rondzie Matecznym i stamtąd już blisko. Trzeba przejść na drugą stronę na światłach i skręcić w pierwszą ulicę w lewo i jesteś na Zamoyskiego i znowu ulicą w lewo i zobaczysz lecznicę.
Pozdrawiam cieplutko  ;-)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2011, 21:05:14 pm »
Co tam słychać u królinki ???

Offline Katariina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problemy z kręgosłupem.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2011, 22:32:31 pm »
Dziękuję Ci za zainteresowanie, wskazówki na pewno się przydadzą.
Jest źle.
Nie byłam w stanie wziąć wolnego, byłam u doktora Rybickiego, który zdiagnozował uraz kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Smerfetka ma coraz większy niedowład nóg, doktor uważa, że leczenie nie przyniesie efektów (podobno ostatnio miał podobny przypadek). Zasugerował eutanazję. Ja na razie nie biorę tego pod uwagę, chyba że będzie gorzej i dr Lewandowska powie, że nie jest w stanie pomóc.
Ale  powodu pracy mogę pojechać do Krakowa dopiero w poniedziałek, zadzwonię tam i się umówię.
Chciałabym jeszcze skonsultować się u doktora Barana, ale nie wiem, gdzie on teraz przyjmuje :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 22:35:53 pm wysłana przez Katariina »


"Bóg pracował sam tylko przez 5 dni.
Szóstego dnia wdał się szatan.
Dlatego tak bezskuteczne religie i zbawienia, dlatego tacy jesteśmy.
A rzeki, ptaki i drzewa - tak bezbronne, bo szatan
zaprogramował człowieka, by zniszczyć, c