Autor Wątek: Co oznaczają takie bobki?  (Przeczytany 4084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sysia1811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
    • Gucio :-)
Co oznaczają takie bobki?
« dnia: Czerwiec 09, 2011, 17:52:01 pm »
Gucio jest po operacji, i wydaje mi się, że ma teraz jakiś zator. je tylko zioła i teraz dopiero się wziął za sianko. nie chce jeść warzyw poza kapustą pekińską, nawet marechwkę omija od wczoraj. Bobki wyglądają tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/37/img0595hu.jpg/

i jest ich mało :/

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Co oznaczają takie bobki?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2011, 18:16:57 pm »
Żeby bobki były duże i dużo to musi być czym bobczyć. Czyli kóliś musi dużo zjeść. Jak je zioła, to dobrze, jak się wziął za sianko to jeszcze lepiej.
Powolutku musi do siebie dojść. Małe bobki to nie zatkanie (zator), ale sygnał - że albo królik mało zjadł albo najadł się czegoś co mu przeszkadza trawić (dywan, kłaki). Włosy w przewodzie pokarmowym są normalne, ale królik musi jeść, żeby sobie gładki wychodziły w bobeczkach.
Pomasuj małemu brzuś, podaj łyżeczkę siemienia, ulubione zioła i obserwuj
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline sysia1811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
    • Gucio :-)
Odp: Co oznaczają takie bobki?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2011, 19:16:43 pm »
Dzięki wielkie, może panikuje. ale wole się upewnić, niz coś przeoczyć, żeby nie było większych problemów. jutro i tak ide do weta na kontrolę to przy okazji wszystkiego się dowiem