Autor Wątek: Domek  (Przeczytany 11570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Puszek-lewek

  • Gość
Domek
« dnia: Luty 13, 2006, 14:08:29 pm »
Witam zdecydowałem się na wybudowanie (zrobienie) domka dla Puszka ale nie jestem pewien jak go zrobić żeby króliś się w nim zuł bespieczny radosny itp. słyszałem że powinien być dosyć duży i mocny dach. A i czy mogę go zrobić ze sklejki?

Moniuta

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:39:19 am »
z sklejki chyba można ale nie jestem pewna  :jupi

Szczezuja

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2006, 14:44:42 pm »
Spróbuj najpierw z jakimś kartonem, czy w ogóle go to interesuje. My kupiliśmy Szczeżujce domek ze sklejki, a ona go zupełnie olała  :oh:  Teraz w klatce ma taki plastikowy, czasem do niego wchodzi, ale raczej jej to nie kręci. Najbardziej lubi wskakiwać na dach, jeśli już.

gonia05

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2007, 14:17:52 pm »
cóż, moja Niunia ma domek. Miała na próbę z kartonu, czego serdecznie nie polecam- bardzo lubi wskakiwać na dach, więc karton po jednym dniu od tego wskakiwania się masakrycznie pod nią chwiał, bałam się, ze się załamie i Niunia sobie coś zrobi. Teraz ma domek zbity z 3 deseczek, jest stabilny i bardzo lubi na niego wchodzić :) inna sprawa, że ubóstwia ogólnie w nim siedzieć i spod oka przyglądać się domownikom :))

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Domek
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2008, 13:04:00 pm »
Dolaczam sie zamiast nowy temat zakladac.. kartony Peppar lubi i skrobac wewnatrz i na gore wskawiac tylko ze.. nie po raz pierwszy po jego robocie wskoczyl na gore i sie zawalil karton pod nim bo nie mial juz podparcia - sam wygryzl...  :oh:  :oh:  :oh:  :oh:

mysle o domku ale co widze jakies w necie to zdaja sie miec za male wejscie.. wiem ze mi trudniej moze szukac niz Wam w Pl, ale prosze o jakies propozycje nawet z neta  :przytul

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Domek
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2008, 14:19:28 pm »
Cytat: "tusiatko_1987"
Dolaczam sie zamiast nowy temat zakladac.. kartony Peppar lubi i skrobac wewnatrz i na gore wskawiac tylko ze.. nie po raz pierwszy po jego robocie wskoczyl na gore i sie zawalil karton pod nim bo nie mial juz podparcia - sam wygryzl...  :oh:  :oh:  :oh:  :oh:

mysle o domku ale co widze jakies w necie to zdaja sie miec za male wejscie.. wiem ze mi trudniej moze szukac niz Wam w Pl, ale prosze o jakies propozycje nawet z neta  :przytul


karton to najlepsza zabawka,moj Funiol juz konczy obrabianie kartonu :diabelek dwa razy wzmacialam dach bo juz sie zarywa,na wierzch kartonu klade dodatkowa tekture i na to wycieraczke,teraz jednak tak go od srodka obrobil,ze juz dol sie zrobil jak lezy  ale jeszcze sie trzyma :lol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

mEFFI100

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2008, 19:11:04 pm »
Ja cież nie mogę :D czytu czytu, patrzę tusiatko1987 ma króla o przedziwnym imieniu. Sprawdzam w słowniku a to Pierniczek :D Jak ślicznie !!!

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Domek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2009, 02:52:47 am »
Cytat: "mEFFI100"
Ja cież nie mogę :D czytu czytu, patrzę tusiatko1987 ma króla o przedziwnym imieniu. Sprawdzam w słowniku a to Pierniczek :D Jak ślicznie !!!

Prawie :P

mEFFI100

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2009, 15:46:31 pm »
No dobra, jak nie Pierniś to co ? Imbirowy chlebek ? Też ładnie. A może Torcik ?  :tort:

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Domek
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:11:08 pm »
Wiem, ze temat ze stycznia, ale nie chce zakładać nowego :)
Zastanawia mnie czy domek dla królika [drewniany, duży - chodzi mi o taki na balkon, jakbym je w wakacje chciała tam zostawić na chwilkę, coś podobnego ma chyba Nuka ] musi być wykonany z jakiegoś specjalnego drewna, musi być ocieplony, daszek czymś pokryty, czy można używać gwoździ itp.?
Pytam ponieważ mój ojczym jest po meblarstwie i mam na urodziny obiecany domek dla maluchów ^^

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Domek
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:20:51 pm »
Jesli tylko na lato, to chyba ocieplony nie musi być... Ale w sumie nie wiem. Gwoździe czy wkręty spokojnie się sprawdzą, byle nie wystawały ostre końce.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2009, 05:10:56 am »
Misokyaa, o taki domek chodzi? http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=5519

To u Nuny, zazdroszczę, ja nie mam balkonu. :/

Odnośnie montażu zgadzam się z jpuasz

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Domek
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:21:20 am »
Nuka wybacz, pomyliłam was ze względu na podobne nicki :)
Dziękuję, więc już wiem wszystko.

nuka

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2009, 22:23:57 pm »
Misokyaa, pochwal sie nowym domkiem uszaków jak już powstanie.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Domek
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2009, 12:03:02 pm »
Pochwalę, ale to i tak dopiero za 3-4 miesiące :).

marcia18

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:56:40 pm »
ja już zrobiłam domek dla mojego króliczka :) z kartonu.. wsadziłam mu do śrooka jego poduszkę :) jak narazie... drapie ten karton :D aż podskakuje :P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Domek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:05:38 pm »
i dobrze - ma zajęcie no i zawsze coś nowego :) takie kartony można dawać co tydzień nowy. Nawet sobie nie wyobrażasz jak król będzie szczęśliwy. A jak mu to połączysz w jeden tunel to już w ogóle :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

marcia18

  • Gość
Domek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:17:59 pm »
wyjęłam mu .. on go rozniesie całkowicie ... dam mu jutro rano żeby miał zabawę na cały dzień...

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Domek
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2010, 18:02:56 pm »
Mój króliś mieszka sobie w klatce - tzn. ma tam spanko, jedzonko, wc. Jednak postanowiłam urządzić mu też "norkę" żeby jego instynkt posiadania norki został zaspokojony.
Wzięłam z supermarketu 2 pudełka - jedno duże, drugie mniejsze, po serkach - na wielkość królika.

Do tego większego pudełka włożyłam to mniejsze denkiem do góry. Tuptuś ma więc pełnoprawną norkę. Żeby się do niej dostać najpierw musi wskoczyć do większego pudła.
Prócz tego ma w tym pudle gazety do gryzienia.
Króliś jest bardzo szczęśliwy, uwielbia tę norkę. Codziennie spędza w niej kilka godzin.

Polecam więc wszystkim zapewnienie królikowi takiego miejsca "odludnego". Królik nie ma już potrzeby żeby szukać jakiegoś schronienia za meblami.
Do klatki też chętnie wraca - w końcu ma tam miękkie posłanie i jedzenie. Jednak bez norki się nie obejdzie!

Polecam wszystkim - kartony w supermarketach są gratis :)

000gosiulek000

  • Gość
Odp: Domek
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 22, 2010, 18:14:21 pm »
Biszkopcik   super pomysł :icon_mrgreen i darmowy;) chyba spapuguje cię z tym domkiem. A może mogłabyś wrzucić fote tej "norki"? :>