Autor Wątek: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]  (Przeczytany 18408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« dnia: Maj 28, 2011, 11:02:21 am »
Wczoraj byłam w Auchan w Swadzimiu (koło Poznania). Jest tam sklep zoologiczny, gdzie zwierzęta na sprzedaż (szczurki, chomiki, króliki itp) są wystawione jakby po zewnętrznej stronie sklepu, żeby je było widać z korytarza. Są tam obecnie 3 króliki. Dwa małe razem w bardzo małym akwarium oraz jeden duży - sam. Zauważyłam, że nie mają wody ani siana, a maluszki uporczywie próbują wydusić cokolwiek z poidełka  :icon_cry :icon_cry
Duża też nie miała ani wody ani siana.
Weszłam aby im na to zwrócić uwagę. Pan pokornie przyjął to do wiadomości, ale stwierdził, że to koleżanka się tym zajmuje a ona za chwilę przychodzi to to zrobi....  :madrala: Dla mnie to idiotyczne, widzi, że nie mają co pić a on czeka aż ktoś kto się tym zajmuje to zrobi.... Ehhh.

Powiedziałam mu, że ta duża jest chyba za gruba (bo miała nadwagę) i że nie powinna jeść chleba, który leżał w akwarium. Pan opowiedział mi co z tym królikiem. Więc to jest samiczka, mają ją od ZESZŁEJ Wielkanocy. Nikt jej nie chce, bo jest duża a ludzie kupują słodkie, małe królcie. Mówił, że miała już u nich dzieci.... Zaproponowałam mu oddanie jej do adopcji, ale powiedział, że nie mogą jej dać za darmo.
Poinformował mnie, że chcieliby żeby ją ktoś wziął bo wiedzą, że się męczy w tym akwarium wystawionym na tłumy przechodnich. Powiedział, że jeżeli ktoś ją będzie chciał i kupi u nich wyprawkę dla niej (klatka, ściółka, granulat itp) to ODDADZĄ ją gratis.....

Dlatego zwracam się do Was. Może ktoś chciałby pomóc tej królince? A może ktoś akurat chce kupić klatkę, to by się ją odbiło?

Nie chcę też stwarzać sztucznego popytu.
Co myślicie?

Tu zdjęcia maluszków oraz zacnej damy:





Sassenka

  • Gość
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2011, 11:28:14 am »
powiedzmy sobie szczerze, ze klatka dla królika w sklepie jest o wiele droższa niż na necie... więc wyjdzie na to samo co by ją kupić.

Offline emme

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 15:49:47 pm »
nie wygląda na taką dużą.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2011, 21:44:50 pm »
wygląda jak moja KIca - to karzełek, rex, jest dorosła........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2011, 21:54:44 pm »
szkoda go :( mi wydali za darmo Maćka, bo urósł i nikt go nie chciał- tak samo było z jego kolegą. Może warto porozmawiać z szefem tego sklepu?
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2011, 23:02:50 pm »
Jest spora, myślę, ze może mieć około 2 kilo albo więcej. Ciężko tak przez szybę ocenić. Najbardziej mnie boli to, że ona już od ponad roku siedzi w tym akwarium nawet nie wychodzi na zewnątrz. Ma duży zadek... i ten chleb i pełna miska mieszanki i zero siana.... Gdzie ona ma to wybiegać? Pan ze sklepu mówił mi, że zna Stowarzyszenie. Może w końcu zdecydują się na oddanie jej do adopcji. Będę tam zaglądać póki co.

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2011, 11:11:42 am »
Ile ten sklep za tą królinkę chce? Maluchy są za 89, a ona?

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2011, 11:37:15 am »
Jeśli nie mogą jej oddać za darmo, to może niech ją sprzedadzą za jakieś grosze... Za darmo nie będzie.


Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2011, 12:03:08 pm »
Cena jaka była na akwarium to jakoś ponad 60 zł, niecałe 70. W sumie dobrze, że maluszki mają taką wysoką cenę - może to zniechęci tych nieodpowiedzialnych nabywców. Jak będę tam następnym razem to jeszcze raz z panem pogadam. Może będzie mógł zagadać z szefem i oddadzą ją po prostu do adopcji.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2011, 22:11:39 pm »
Co z ta mała?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2011, 09:12:15 am »
Przykro mi to pisać, ale biedulka trafiła teraz do mniejszego akwarium. Nie mogłam z nimi pogadać bo już zamykali i mieli rolety spuszczone. Zrobiłam tylko zdjęcie. Oczywiście chleb i mieszanka nadal walały się po akwarium. Na szczęście wodę miała i sianko symbolicznie też. Zupełnie nie rozumiem dlaczego trafiła z tego dużego akwa do małego? W jej miejsce przyszedł maluszek i tam bryka.



Co to za pomysł żeby ją tam przenosić?

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:35:09 am »
Ciekawe, jak długo jeszcze będzie tam musiała siedzieć, aż sklep zdecyduje się ja oddać? :(

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:47:14 pm »
Biedactwo  :placze
mam nadzieję, że szybko uda się ją stamtąd wyciągnąć - trzymam kciuki!

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2011, 13:33:29 pm »
Madziu a nie można wykupić jej za jakieś symboliczne pieniądze? Skoro nikt nie chce jej tak długo, to wątpię, żeby nagle ktoś zachciał, skoro obok brykają młodziutkie, słodkie puchate kulki... Cena z tego co widzę to 59zł, to dużo, ale nie można pogadać z właścicielem sklepu, że skoro nie chce oddać, to niech sprzeda za symboliczne 10zł czy coś w tym stylu...


Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2011, 13:41:41 pm »
Następnym razem postaram się być tam wcześniej i pogadam jeszcze raz. Może będą chcieli ją oddać faktycznie za symboliczne pieniądze albo poproszę by pogadali z szefem jakimś (bo to jest sieć to może mają jakiegoś głównego) żeby zdecydowali się ją oddać. I tak muszą na nią wydawać pieniądze, karmić, zmieniać ściółkę.... Może jak będę tam chodziła i im ględziła to w końcu coś wskóramy.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2011, 13:47:24 pm »
No właśnie. Ale skoro nie chcą oddać za darmo, żeby nie było, można ją "kupić" za te 10czy 15 zł. To symboliczne pieniądze, a "towar" się sprzedał... Szkoda królinki, bo prześliczna jest. Madziu trzymam kciuki za Ciebie i małą :) Oby się udało ;)


Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:16:52 pm »
No właśnie utrzymanie kosztuje, więc może liczą na to, że chociaż część im się zwróci tego, co wydali na nią. Mam nadzieję, że jest inaczej i że zechcą się pozbyć 'zbędnego kłopotu'. Oby tak! Trzymam kciuki. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2011, 19:30:45 pm »
Dziś byłam w zoologicznym obok mnie i małe króliczki są po 40zł!! Więc to 59 zł jest mocno przesadzone...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2011, 21:23:53 pm »
zależy jak się trafi. w moim mieście króliczki są po 35 lub 40, bo małe miasto jest. więc gdzie króliczki i tak schodzą, to dowalają wysokie ceny, bo wiedzą, że ludzie i tak kupią. tyle kasy zarabiają, a problem jest, żeby karmić przynajmniej dobrze... co za biznes...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Samotna królinka ze sklepu [Poznań-Swadzim]
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:18:16 am »
zależy jak się trafi. w moim mieście króliczki są po 35 lub 40, bo małe miasto jest. więc gdzie króliczki i tak schodzą, to dowalają wysokie ceny, bo wiedzą, że ludzie i tak kupią. tyle kasy zarabiają, a problem jest, żeby karmić przynajmniej dobrze... c

JA JESTEM Z POZNANIA (co widać pod avatarem :)), więc to TO SAMO MIASTO :D