Autor Wątek: STERELIZACJA POZNAŃ  (Przeczytany 4744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sassenka

  • Gość
STERELIZACJA POZNAŃ
« dnia: Maj 15, 2011, 08:01:11 am »
Moja "mała" jest u mnie niecałe 3 miesiące. Przewidywalnie ma około 4 miesięcy.
Od kiedy pojawiły się Barany w domu jest nie do wytrzymania - przestała się załatwiać do kuwety, choć to jej czasem przechodzi a czasem nie.
Wokół nóg mojego faceta kręci 8 z podniesionym ogonem. Samica nie robi gniazd. Samica ma wykręconą główkę po urazie kręgosłupa, co może powodować problemy z oddychaniem?!

Chciałabym ją podać zabiegowy sterylizacji - w Gnieźnie niestety nie znalazłam weterynarza, który chciałby to zrobić. W sumie to ufam tylko jednemu, który chyba nie chce wykonać zabiegu... twierdzi, że lepiej samca wykastrować jak dorośnie i będzie po problemie.

Wykonalibyście zabieg?

Czy znacie weterynarzy w Poznaniu? Jakie tam są ceny? Czy jest możliwość załatwienia wszystkiego podczas jednej wizyty? Tzn. by na drugi dzień nie jechać na zastrzyki itp? np. przejść z tym do mojego weta?


 

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 10:39:42 am »
Z tego co ja zostałam informowana o sterylce w poznaniu to ceny są ok. 300zł.
Nie wiem na ile to prawdziwe info.

Wiesz co, z samcem jak z samcem to można iść tylko na zabieg a potem jak będzie wszystko dobrze to nie ma potrzeby (chyba że szwy się całkiem nie rozpuszczą), ale z samicą to troche gorzej, bo sterylka to poważniejszy zabieg.
Lepiej się udać na chociaż jedną kontrolę po zabiegu do weta gdzie była operacja wykonywana. A zastrzyki np przeciwbólowe może Twój zaufany wet wykonywać. Tak mi się wydaje.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 12:07:06 pm »
4-miesięczna samica jest za młoda na sterylizację. Na razie wchodzi w okres dojrzewania. Poczekaj ze sterylką jeszcze parę miesięcy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Sassenka

  • Gość
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 15:02:44 pm »
oki to poczekam...
a ktoś z poznaniaków robił już taki zabieg?

Sassenka

  • Gość
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2011, 17:07:12 pm »
mała jest z nami już 3 miesiące i 7 dni :) zakładając że trafiła do nas jak miała około 5tyg. ma już ponad 4 miesiące... nadal czekać?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2011, 17:09:08 pm »
Oczywiście że czekac do 7-go lub 8-go miesiąca,teraz jest jeszcze za malutka.

Sassenka

  • Gość
Odp: STERELIZACJA POZNAŃ
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2011, 17:10:37 pm »
kurcze to jej sterylizacja wybije w samym środku wakacji :( gdy będzie ciepło...