Autor Wątek: Ciąża i grzybica  (Przeczytany 7065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maki009

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Ciąża i grzybica
« dnia: Maj 23, 2011, 19:00:09 pm »
Na dwa dni pojechałam do chłopaka i zostawiłam królisie pod opieka siostry a ona idiotka pozwoliła sie bawic im z królikiem kolegi i teraz jedna jest w ciaży! Ania buduje dzisaj od południa gniazdo i przed chwila skączyła.teraz lezy w nim.Jak wykicała z klatki to przyjżałam sie jak robi bobki i zauwazyłam coś małego czerwoneg!Było malutkie i czerwone nie chciałam jej łapać żeby sprawdzić - czy to może byc poczatek porodu? A po dwa króliczka ma grzybice jest  leczona - mam nie smarowac jej żelem na grzybice?Sierść juz zaczeła odrastać ale nadal chciałam ją smarować dopuki nie odrośnie całkiem - smarować ja mimo ciąży i porodu? I nie wiem co mam robić przygotowałam klatke (na pół klatki nałozyłam ręcznik,dałam letniej wody do miseczki,dałam jej cały worek siana do dyspozycji bo nie wiem skąd mogę wziąć teraz słomę) nie wiem co moge jeszcze zrobić ;( - Przepraszam za chaotyczny opis ale nie mogę zebrać myśli :placze :blaga:

przepraszam za dodanie Ankiety nie wiedziałam jak założyć watek bez niej

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2011, 22:08:28 pm »
Na dwa dni pojechałam do chłopaka i zostawiłam królisie pod opieka siostry a ona idiotka pozwoliła sie bawic im z królikiem kolegi i teraz jedna jest w ciaży!

Kiedy to było? Ile dni temu?

A po dwa króliczka ma grzybice jest  leczona - mam nie smarowac jej żelem na grzybice?Sierść juz zaczeła odrastać ale nadal chciałam ją smarować dopuki nie odrośnie całkiem - smarować ja mimo ciąży i porodu?

Jaki preparat jest używany? Czy są napisane jakies przciwwskazania do stosowania podczas ciązy na nim? Bylaś z grzybica u weta?


I nie wiem co mam robić przygotowałam klatke (na pół klatki nałozyłam ręcznik,dałam letniej wody do miseczki,dałam jej cały worek siana do dyspozycji bo nie wiem skąd mogę wziąć teraz słomę) nie wiem co moge jeszcze zrobić icon_placze

Daj ręczniki kuchenne, siano, kroliczka wyskubie sobie trochę sierści z okolic brzucha i uwije gniazdo. Jesli jest w ciązy faktycznie. Bo mozliwe, że to poprostu ciąża urojona. Jesteś pewna, że króliki kopulowały?

EDIT:

Ankietę zamykam :)


Offline Maki009

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2011, 22:40:16 pm »
nie pamiętam co do dnia ale około 4 tyg temu pare dni + /- ,Tak to weterynarz dał ten żel,na etykiecie nie jest napisana ze nie można w ciazy lub ze można żel myco - stick.

Jeśli naprawdę jest i urodzi to czy powinnam zaglądać do klatki - nie otwierać jej ale spojrzeć czy wszystko gra czy nie powinnam się zbliżać.
W tej chwili siedzi, sierść już powyrywała.

przesłuchałam siostrę i ona powiedziała że przez chwilkę i że jak tylko zobaczyła to zabrała mówi ze trwało to parę sekund zanim podbiegła

Taki żel:
http://www.over-zoo.pl/offer.php?g_id=10&prod_id=7
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 22:52:08 pm wysłana przez Maki009 »

Sassenka

  • Gość
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2011, 07:14:32 am »
u królików czasem ta chwila wystarcza...
najlepiej jest nie stresować królika i zostawić go w spokoju :) można oczywiście podglądać jak nie ma mamy.

A króliczka miała wcześniej urojenia czy nie?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2011, 10:22:02 am »
Sekunda wystarczy królikowi żeby zapłodnić. Przy każdym ruchu królika (nawet pierwszym, zaraz po wskoczeniu) wydalane jest nasienie.
Więc nie musiało to trwać długo.

Najlepiej nie zaglądać do klatki, jeśli mamusia jest w pobliżu. Jeśli się oddali możesz delikatnie zajrzeć, tylko nie dotykaj maluchów.

Offline Maki009

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2011, 11:43:11 am »
Sa już malutkie,nie wiem ile ich jest bo gniazdo jest duże a Ania narwała tyle sierści że nic nie widać,ale "pierzynka troszke sie rusza".Ona powinna teraz siedzieć z małymi?Bo rano jak wstałam to prsiła o wyjscie - (jak chce wyjśc to daje łapki na drzwiczki)
Otworzyłam drzwiczki i obok klatki dałam jej troche granulatu.pokicała troche po pokoju i jak wychodziłam do szkoły to naszczescie sama weszła do klatki i zamknełam drzwiczki ale nie poszła do małych tylko połozyła sie dalej -tak ma być? nie miała wczesniej urojonej ani nie urojonej ma tylko 7 miesięcy :(

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2011, 12:40:35 pm »
Matka bedzie udawac ze maluchow nie zna i nie widzi - to taki naturalny odruch aby drapieznik nie wiedzial gdzie jest gniazdo. Male beda karmione w nocy - zagladaj i sprawdzaj czy maluchy maja pekate brzuszki, czyli czy sa karmione :)

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/noworodki.html - tu co prawda info o sztucznym karmieniu ale mozesz zobaczyc fotki poszczegolnych etapow rozwoju

http://www.miniaturkabeztajemnic.com/opiekanadsamiczka.html

Offline Maki009

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2011, 12:49:39 pm »
Ale ich wo gule nie widać z pod tej "pierzynki" a chyba nie powinnam odkrywać żeby sprawdzić?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2011, 12:57:12 pm »
na razie nie odkrywaj ale jutro sprobuj zajrzec bo czasmi nie kazdy osobnik z miotu przezywa niestety - sprobuj odgarnac troche pierzynke i poogladac je :)

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2011, 13:32:34 pm »
Może tu znajdziesz jakąś wskazówkę
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10115.105
fotoreportaż z życia Karotki i jej maluchów :)

Offline Maki009

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ciąża i grzybica
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2011, 15:47:01 pm »
czy mogę wpuścić mamę do drugiego pokoju gdzie biega jej siostra?