Autor Wątek: Masowy zakup żwirku- Poznań  (Przeczytany 10358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szyna1322

  • Gość
Masowy zakup żwirku- Poznań
« dnia: Maj 18, 2011, 16:34:12 pm »
 Niedawno odkryłam KrakVet'a i znalazłam bardzo tani żwirek-Pinio, który większość was na forum chwali :)
Myślałam żeby zamówić kilka woreczków żeby było na później ;)
Ktoś z Poznania i okolic chce się przyłączyć? Przy kwocie od 100 zł wysyłka za darmo :) A poniżej wysyłka 10 zł bodajże (w przybliżeniu)
http://www.krakvet.pl/certech-zwirek-super-pinio-p-2869.html

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2011, 17:19:38 pm »
Naprawde jest tani, jak kupuję u mnie po 16 zł i uwazam że okazyjnie. W innych sklepach jest po 20-22 zł. Z chęcią bym wzieła ale musiałby znaleść się ktoś kto kursuje czesto pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2011, 18:13:31 pm »
Miki, ja używałam jednocześnie Pinio i takiego z Allegro (Norka Cat's Best czy coś w ten deseń 3x 20l za ponad 50 zł i wysyłka gratis) i nie widziałam różnicy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2011, 18:45:28 pm »
dziewczyny a nie warto kupić pallet drewniany barlinek lub lava - taki do palenia, naprawdę jest lepszy i tańśzy od pinio.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2011, 18:51:05 pm »
a cóż to takiego?

Sassenka

  • Gość
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2011, 18:51:16 pm »
ja kupuje pinia i lolo pets ;) różnicy nie widać. ale chciałabym 60l z allegro za 40 pare złotych + wysyłka gratis

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2011, 19:05:11 pm »
jak będę miała chwilę to zdjęcia porobię, ale na forum świnkowym od dawna polecamy pellet drewniany - ceny ok. 12 zł za worek 15 kg żwirku o średnicy 6 mm. Polecane są pellety firm lava, barkinek , olimp .  :icon_arrow
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 19:15:25 pm wysłana przez kapuszek »

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2011, 19:25:32 pm »
ja kupuje na Allegro różnych firm 60 litrów za niecałe 50 zł już z kurierem i nie widzę różnicy między Pinio.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2011, 19:33:53 pm »
jak będę miała chwilę to zdjęcia porobię, ale na forum świnkowym od dawna polecamy pellet drewniany - ceny ok. 12 zł za worek 15 kg żwirku o średnicy 6 mm. Polecane są pellety firm lava, barkinek , olimp .  :icon_arrow
Wygląda to w necie jak ten żwirek. Tylko nie wiem, na ile jest bezpieczny dla zwierząt - nie każde drzewo jest wskazane na ściółkę, a do palenia może nie segregują. No i czy nie dodają czegoś? Nie musieliby nawet o tym informować, bo przeznaczeniem tego jest spalenie, a nie sadzanie na tym zwierzątek.
A może to zupełnie to samo?
Żwirek z allegro (ten tańszy, drewniany) też pochodzi głównie od producentów - po prostu prasują trociny. Ja kupowałam już dwukrotnie po 60l - od różnych sprzedawców. Pierwszy był nieco ciemniejszy niż Pinio, ale też takie wąskie wałeczki (nie pachniał), a ten drugi ma szersze i krótsze, jest jasny i ładnie pachnie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2011, 20:03:40 pm »
zapewniam że jest bezpieczny, stosuję od dawna i to w całej klatce, a nie tak jak właściciele króli głównie do kuwet. Proces produkcyjny jest taki sam jak w przypadku produkcji pinio, czy innych żwirków w podobnej formie (nie mówię o żwirkach zbrylających). Pinio jest dla mnie nawet gorsze jakościowo, bo duzo bardziej pyli niż te żwirki które stosuję...
chciałam Wam tylko podsunąć tańszą i sprawdzoną alternatywę.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2011, 20:12:33 pm »
Poczekam na zdjęcia, chetnie spróbuję tzn. uszatki spróbują.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2011, 22:22:41 pm »
pellet opałowy i Pinio to ten sam granulat drzewny  :lol stosowałam oba i tak, jak pisze Kapuszek - pellet się o wiele bardziej opłaca.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2011, 22:28:28 pm »
a gdzie to cudo można kupić?
kapuszku jest w wawie jakieś miejsce gdzie można to dostać?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 18, 2011, 22:47:15 pm »
Pb - na szybko i szukałam tylko pelletu barlinek:


Warszawa Ursus - ul. Bony 59
punkt sprzedaży ECOPELLETU
            0801 000 888      ;                         
  +48 41 2435 888             

wygooglaj sobie pellet Warszawa albo po tych firmach, które wyżej Kapuszek wymieniła  :przytul:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2011, 22:53:29 pm »
dziękuje też juz znalazłam  :*

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2011, 23:38:02 pm »
Ja też juz pisałam w innym temacie ,że używam pellet do palenia w piecach , jest on ekologiczny czyli bez domieszek  chemikaliów do rozpalania i jest identyczny jak ten który kupowałam w zoologu , znaczy jest wielka różnica cenowa , za 5 l płaciłam 6,5 E a  a za pellet do palenia płacę  niecałe 5 e za 15 kg  :D



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2011, 20:22:36 pm »
ja kupuję w Sulejówku, koło Warszawy - jedna wyprawa - zakup kilkunastu worków - i mam spokój na pół roku -  a zużywam średnio 2 worki na miesiąc - przy królach zużycie powinno być mniejsze...

Szyna1322

  • Gość
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2011, 16:38:09 pm »
skoro ten pallet bardziej się opłaca to ja jestem za ;) Tylko sobie wygooglam bo nigdy o takim nei słyszałam i nie wiem gdzie można kupić
edit: czy ktoś może podać linka jeśli ma? Bo nie za bardzo idzie mi to szukanie.... Oczywiście chodzi mi o miejsce gdzie mozna kupić tem żwirek

Offline kapuszek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 17:50:23 pm wysłana przez kapuszek »

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masowy zakup żwirku- Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:21:00 pm »
Kupiłam, sprawsziłam i mam jeden wniosek wracam do PNIO