Autor Wątek: Weterynarze w Krakowie  (Przeczytany 47503 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Elaiss

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 02, 2008, 19:35:57 pm »
Witam, chiałam opowiedzieć w skrucie moja historie z Krakvetem i Arka. Jakies 1,5 ty temu zauwazylismy ze na brzuszku pod sutkiem mojego maleństwa pojawil sie dosc duzy guz w przyblizeniu 3-4cm o nierownych ksztaltach, twardy i wypukly. Niestety Danielka nie lubi byc brana na rece ani dotykana po brzuszku i nozkach wiec na sile tego nie robi, byc moze dlatego tak pozno to zobaczylismy i  wyroslo na takie duze. Mieszkam w Hucie niedaleko Krakvetu na Złotego Wieku, wiec tam najpierw sie skierowalam zaraz po wykryciu guza. Zostalismy przyjeci przez pania ktura pomacala guza stwierdzila ze to nowotwor, i ze trzeba go usunąc, kazla przyjsc do kosultacji jak bedzie chirurg. przyszlam nastepnego dnia, chirurg pomacal stwierdzil to samo(bez zadnch badan, pytan) i umuwilismy sie na zabieg, cala wizyta trwala 3 minuty:(w trakcie kturej nie dowiedzialam sie nic, sama musilam sie pytac o wszytsko np. dieta, przygotowanie, smiertelnosc podczas tego typu operacji . Niestey moja mala ma juz ponad 7 lat wiec jest w grupie podwyzszonego ryzyka ze sie nie wybudzi z narkozy.  w dzien zabiegu przyszlismy na umuwiona goidzne ale pani zrobila tylko wielkie oczy bo nic o zadnym zbiego nie wiedziala, lekaza nie bylo, kazali przyjsc na dzien nastepny:(. caly ten cylk chodzenia trwal ponad tydzien...W tym momencie zrezygnowlam Krakvetu i dlaszego ich leczenia, moglabym tak chodzic w nieskonczonosc... Od azi uzyskalam wiadomość o Arce i dr. Baranie, pojechalismy tam niezwlocznie czyli przedwczoraj, pierwsza wizyta trwala prawie godzine, z dokladnym ogledzinami, RTG,zostalam wypytana dokladnie o wszytsko co moglo byc pomocne przy operacji, przy okzji sama dowiedzialm sie duzo rzeczy i to nie ja je wyciaglam z lekaza tylko on sam uprzedzal moje pytania. Na dzien nastepny czyli wczoraj byl zabieg, bez zbednego czekania, bo juz zaczleo sie z tego guza cos saczyc, dzis odebralam kroolisie cala i zdrowa z dokladnymi wskazowkami co rozbic dalej. Naprawde polecam dr.Barana, coprawda klinika nie nalezy bowiem do najtanszych bo za rtg zaplacilam 80zl a potem za operacje z narkoza wziewna+sr. przeciwbolowe+ antybiotyk -250zl (wkrak vecie za operacje powiedzieli 100zl) ale naprwde warto. Jestesmy bardzo zadowlone. Podobno guz byl duzy, bogato unaczyniony i siedzial glebko. Rozciecie jest prawie od przedniej prawej lapki do lewej tylniej czyli prawie na pol:(. Ale narazie wszytsko jest ok, nie wiem jak reszta lekarzy z arki ale dr Barana polecam bardzo. To tyle co do mojego ostatniego dowiadczenia w ostatnich tygodniach. pozdrawiam!!!!

esculap

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 02, 2008, 20:54:56 pm »
Dlaczego tak nie potraktowano moich królików w Arce?  ;(

Prawda jest taka, że każdy będzie zachwalał taką lecznicę w której został lepiej "obsłużony".

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 02, 2008, 22:41:41 pm »
Esculap, może byłaś w Arce zanim nastała era dra Barana  :hmmm
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

esculap

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2008, 23:09:34 pm »
Może. Nie wiem. Nikt mnie tam nie informował, że mają specjalistę od królików i gryzoni. Było, minęło. Mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać z usług żadnej lecznicy.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2008, 19:06:17 pm »
Dlatego ja zawsze polecam konkretnego specjalistę a nie cała Klinikę. Kiedyś byłam w Arce na "pogotowiu" dokładnie 7 dni po operacji Dusi i powiem szczerze był Pan o innej specjalizacji ale sobie super poradził, chociaż po moich odzywkach ja na jego miejscu sama siebie bym wywaliła za drzwi. Niemniej jednak polecam tylko dr Barana z Arki - do innych nie mam zaufania.

RatuS

  • Gość
Przychodnia na ul Bajecznej w Krakowie
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 26, 2008, 12:29:17 pm »
Witam!

Ja z kicusiem w Krakowie chodzę do przychodni na ul Bajecznej. Od 4 lat do dr Bartosza Stawowskiego. Bardzo miły, kompetenty lekarz. Mój króliś został wyleczony z świerzbu skórnego, który gdziędziej był leczony jako grzybica ( badanie tak na oko), natomiast pan doktor pobrał fragment naskórka do badań pod mikroskopem i po chwili sam widziałem świerzbowca w materiale. Potem szybkie trafne leczenie i po kilkunastu dniach futerko poprawiło się nie do poznania. Dodatkowo rok później króliś został wykastrowany - wtedy to było ok80 - 90 zł. I do dziś chodzimy na szczepienia. Moi znajomi wszyscy tam chodzą i wszyscy są bardzo, bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam wszystkich miłośników kicusiów!!!

lenka

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2008, 23:18:14 pm »
My chodzimy do dr Gałganek na Zapolskiej (przyjmuje tam gdzie dr Jaworska). Obie Panie są dobre, ale my akurat trafiłyśmy do dr Gałganek i u niej zostałyśmy. Królinki miały sporo wizyt po adopcji i zawsze byłam zadowolona. Sterylizacja przebiegła w porządku, przy zabiegu są obie lekarki, opieka pooperacyjna była bardzo dobra (w cenie zabiegu, było chyba 240 za dwa króliki,ale nie pamiętam dokładnie). Co prawda Śnieżka miała komplikacje w uchu po wenflonie, ale przypuszczam że nie jest wina weterynarek.
Dr Gałganek podchodzi mądrze do królików, bierze też pod uwagę rolę króliczej psychiki  co ja jako psycholog bardzo doceniam :-)

strzalik

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:17:29 pm »
Widzę że stary temat, ale dopiszę się może komuś się przyda informacja. Ja ze swoimi ganiam do dr Janiny Przystaś, która przyjmuje na ul. Nowosądeckiej 27. Jest sympatyczna i zna się na królisiach.
Filip miał tam robioną kastrację i wszystko było jak należy, teraz kolej na resztę króliczego towarzystwa.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2009, 14:44:36 pm »
Cytat: "lenka"
My chodzimy do dr Gałganek na Zapolskiej (przyjmuje tam gdzie dr Jaworska). Obie Panie są dobre, ale my akurat trafiłyśmy do dr Gałganek i u niej zostałyśmy. Królinki miały sporo wizyt po adopcji i zawsze byłam zadowolona. Sterylizacja przebiegła w porządku, przy zabiegu są obie lekarki, opieka pooperacyjna była bardzo dobra (w cenie zabiegu, było chyba 240 za dwa króliki,ale nie pamiętam dokładnie). Co prawda Śnieżka miała komplikacje w uchu po wenflonie, ale przypuszczam że nie jest wina weterynarek.
Dr Gałganek podchodzi mądrze do królików, bierze też pod uwagę rolę króliczej psychiki  co ja jako psycholog bardzo doceniam :-)


ja też sterylizowałam moje królewny w Alvecie na Zapolskiej, również polecam. Fachowo i sympatycznie.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Naavy

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2009, 20:09:39 pm »
Właśnie jesteśmy z Misią i Mrówką po sterylizacji w Alvecie. Zajmuje się nami Pani Gałganek, przyłączam się do polecających :) Dobry kontakt z lekarzem, zawsze informuje o wszystkim w szczegółach, ma serce do zwierząt [i ich właścicieli, co nie zawsze jest łatwe]. Jedziemy z Prokocimia, czyli godzina w jedną stronę, ale warto :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 09, 2009, 11:11:07 am »
Naavy, jak mieszkasz w/ na (nigdy nie wiem jak to jest :D ) Prokocimiu to bliżej masz polecaną Arkę i dr Barana. Na pewno bliżej bo to na Bieżanowskiej...

Naavy

  • Gość
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 09, 2009, 19:40:30 pm »
Już nam założyła królicze książeczki zdrowia i zdejmuje szwy, chodzimy tam też na kontrole. Ale w nagłych przypadkach (odpukać) byłby problem jechać godzinę, więc przyda się ta porządna klinika blisko... :lol

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2009, 18:28:16 pm »
Hej !
Macie może mapkę tych wetów u których sterylizowaliście/kastrowaliście?
Które są najbezpieczniejsze?
Jak czytam o tych zgonach po narkozie coraz bardziej się boję.  :(


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2009, 19:40:41 pm »
A wybierasz się z Dębicy do Krakowa? Bo podbiłaś chyba wszystkie możliwe tematy o krakowskich (i nie tylko) wetach  :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2009, 20:37:49 pm »
Więc tak:
albo Rzeszów, albo Kraków, albo jakiekolwiek miasto z okolicy. ;D
Tylko, żeby wet dobrze kastrował/sterylizował. :P
Może być też Bielsko-Biała (mam tam brata).


Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 01, 2009, 18:21:29 pm »
Witam!
Co sądzicie o lek. wet. Marcinie Skorupka ? On przyjmuje w Krakowie na al. Mickiewicza (www.weterynarz-krakow.com.pl) Jutro moja króliczka będzie sterylizowana przez doktora i chciałam się dowiedzieć, czy macie jakieś opinie na jego temat.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 01, 2009, 18:54:08 pm »
ja bym raczej najpierw zasięgała opinii, a potem umawiała się na zabieg :/
my chodziliśmy do Arki, do dra Barana oraz do Alvetu. i co do tych namiarów jest pewność, że zajmą się tam królikiem tak jak należy. większość wetów psio-kocich nie ma pojęcia o królikach.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:27:21 pm »
kurcze, chyba masz rację. Odwołam ten zabieg i przejdę się do Alvetu, tym bardziej że mam blisko.  :] A nie wiesz ile kosztuje tam sterylizacja?
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:26:51 pm »
ja w Alvecie sterylizowałam obie swoje królewny, nie mam zastrzeżeń  :lol
rok temu kosztowało to mniej więcej 200 zł za jednego królika.

najlepiej poszukaj w necie strony lecznicy, tam znajdziesz nr tel do Pani doktor :icon_biggrin

życzę zdrowia maluchowi :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Weterynarze w Krakowie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:34:45 am »
z tego co wiem to Lidia Lewandowska przeprowadziła się do Krakowa i tam też przyjmuje. Może zadzwoń i umów się z nią.

info ze strony kaziora5

"KOMUNIKAT DLA OPIEKUNÓW Z KRAKOWA I OKOLIC

Lek.wet.Lidia Lewandowska, specjalista Chorób Zwierzą Futerkowych
- leczenie psów, kotów, zwierząt egzotycznych
- Szczególne zainteresowania -
zajęczaki, gryzonie (duże i małe), łasicowate. Chirurgia.

Telefon kontaktowy :
507-791-189 "