Autor Wątek: Oddam młodego królika, Poznań i okolice  (Przeczytany 13752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iwona.B129

  • Gość
Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« dnia: Kwiecień 16, 2011, 08:56:32 am »
Jestem zmuszona ze względu na sytuacje rodzinną jak i finansową poszukać nowego domu dla mojego królika.
Strasznie ciężko jest mi się z nim rozstawać ale nie dam rady w najbliższym czasie zapewnić mu życia na odpowiednim poziomie, a nawet czasu do zabawy z nim.
Króliczek ma trochę ponad 4 miesiące.
Nie jest to miniaturka, tylko królik hodowlany- baran francuski. Trzeba więc liczyć się z tym że będzie dużym królikiem i trzymanie go w małej klatce nie wchodzi w grę- klatka musi być min. 120 lub przestronna zagroda.
Królik był zakupiony u hodowcy, ma tatuaż na uchu.
Chciałabym aby przyszły właściciel był z Poznania lub okolic gdyż chciałabym mieć możliwość kontaktu z właścicielem oraz ewentualnego odwiedzenia króliczka.
Królik nazywa się Krakers i jest bardzo towarzyski.
Jest możliwość zakupu u mnie klatki do niego 120 za 100zł, używanej tylko przez niego przez niecałe 3 miesiące.
Bardzo proszę osoby chętne o kontakt na priv bądź meila: Iwona.B129@interia.pl
Sprawa jest pilna- krolik nie może u mnie dłużej zostać.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2011, 08:58:31 am »
Zgłoś króla do adopcji: www.adopcje.kroliki.net
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Iwona.B129

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2011, 09:08:58 am »
Takie zgłoszenie trwa chyba trochę czasu? Krakers dość pilnie potrzebuje domu.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2011, 09:12:32 am »
No sorry, znalezienie odpowiedzialnej osoby jednak często trwa trochę czasu :]
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2011, 10:00:22 am »
Sama też raczej szybko nie znajdziesz mu dobrego domu, więc jednak polecam pomoc dziewczyn od adopcji.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2011, 11:04:58 am »
Dokładnie. Każda adopcja trochę czasu trwa, tym bardziej, że adopcja ma się odbyć na terenie Poznania lub okolic.
W związku z czym ilość adoptujących jest bardziej ograniczona.

Jeśli tak pilne to jest, to mogłaś zgłosić królika do adopcji jakiś czas wcześniej.

Myślę, że gdybyś oddała królika z klatką (klatka za darmo) to większe szanse uszak będzie miał na adopcję.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2011, 12:02:57 pm »
Też tak myślę. Bo zorganizowanie samemu od podstaw musi trochę potrwać, nie każdego stać na duży wydatek tak z miejsca i hop, można brać króliczka. Na jego przybycie składa się wiele kosztów startowych. Poza tym po raz kolejny kompletnie nie rozumiem ludzi. Jak to jest, że trzy miesiące temu wszystko było okej, a nagle nie jest? Być może akurat Ty faktycznie masz ciężką sytuację, ale zbyt wiele osób tym się wykręca. Czemu ludzie nie myślą przed, tylko po fakcie? :(
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2011, 12:12:49 pm »
Wedługo opisu dział ten jest przeznaczony na ogłoszenia osób oddających królika. Iwona.B129 jest taką osobą - chce oddac królika w dobre ręce, a nie wyrzucić. Dlaczego musi być od razu oceniana i krytykowana publicznie?
Czy takie wypowiedzi zachęcą ją do poddania się procedurze oddania królika do adopcji przez SPK? Czy zachęci to innych, którzy być może rozważają oddanie królika i zaglądneli na tę stronę? Szczerze wątpię.

Skoro niektórzy mogą wykupywać króliki z ogłoszeń albo z bazarów i szukacie im pilnie DT, to dlaczego nie można pomóc w pilnym znalezieniu domku dla tego królika? Nawet w ostateczności z opcją DT, skoro nie moze być u właścicielki?

Tak się zastanawiam, czy królik nie otrzymałby większej szansy, gdyby zamiast tutaj pisać, ogłosiła go na forum terrarystycznym czy Allegro czekając na list od kogoś z SPK - wtedy ktoś z Was wyłapałby ogłoszenie, zaproponował pomoc i pomógł szukać pilnie domu... Trochę mnie to martwi :(
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2011, 12:31:50 pm »
Wysłanie zgłoszenia jednak ułatwia nam pracę. Mamy od razu komplet informacji o króliku i łatwiej chociażby szukać domu tymczasowego. Nie każdy, kto oferuje DT, oferuje go bezwarunkowo i musimy to uszanować.
Nie widzę konfliktu między umieszczeniem ogłoszenia na forum oraz stronie adopcyjnej czy jeszcze jakichś innych stronach.

Iwona.B129 wyślij metrykę na adopcje@kroliki.net , zobaczymy co da się zrobić.

PS
Jak możesz, to wrzuć jakieś fotki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 12:40:12 pm wysłana przez bosniak »
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Iwona.B129

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2011, 13:16:30 pm »
Nie zamieszczałam wcześniej ogłoszeń bo do ostatniej chwili miałam nadzieję że uda mi się znaleść wyjście z sytuacji i że Krakersik będzie mógł zostać z nami. Niestety niektórych sytuacji nie da się przewidzieć.
Nie jest łatwo mi się z nim rozstać. Umieszczam go tu a nie np. na allegro bo zależy mi żeby czuł się dobrze w nowym domu, żeby był tam bezpieczny i po prostu dobrze mu się żyło.
Przykro mi że jestem osądzana.
Jak pisałam mam trudną sytuację dlatego sprzedaję klatkę. Gdyby nie to na pewno oddałabym ją z Krakersem.
Metryczkę właśnie wypełniam, mam nadzieję że się ktoś odezwie.
Nawet jeżeli nie będę mogła go dłużej trzymać na pewno go NIE WYRZUCĘ. To był i nadal jest mój przyjaciel, mój "mały" króliczek.
Może napiszę coś więcej o Krakersie:
Tak jak wspomniałam ma trochę ponad 4 miesiące
Bardzo lubi ludzi ale z początku jest trochę nieśmiały i nieufny
Je warzywa, owoce, suszki no i sianko. Od czasu do czasu dostaje granulat jako przysmak.
Bardzo lubi przebywać na dworze i wcinać trawkę oraz mlecze

Zdjęcia mam na tym komputerze tylko takie

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2011, 16:03:30 pm »
Być może akurat Ty faktycznie masz ciężką sytuację, ale zbyt wiele osób tym się wykręca.
Gdybyście czytały uważniej, to byście zauważyły, że celowo zaznaczyłam to, że akurat ona może mieć ciężką sytuację. Nie będę zakładała z góry, że jest tak czy inaczej, bo nie wiem jak jest- proste. Po prostu wyraziłam swoją opinię, mam do niej prawo. Nie mniej jednak chwali jej się to, że dba o dobrą przyszłość uszaka. Nie oskarżam Cię o nic, Iwono, nie oceniam, jeśli tak to odebrałaś, to przykro mi. To, że napisałam akurat w tym, a nie innym wątku- czysty przypadek, po prostu trafiłam dziś już na kilka ogłoszeń, w których przeplatała się alergia i brak sposobności do utrzymania królika. Jednak na przyszłość, dziewczyny, czytajcie ze zrozumieniem, nie miałam zamiaru urazić Iwony. Mam nadzieję, że uda jej się znaleźć dobry dom dla królika.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2011, 21:11:10 pm »
No to będzie kawał królika. Musiałby wziąć go ktoś, kto miałby możliwość trzymać go w domu luzem, albo ogród z zewnętrzną klatką...
Niełatwa sprawa :(

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2011, 21:15:32 pm »

Gdybyście czytały uważniej (...)
 Nie będę zakładała z góry, że jest tak czy inaczej, bo nie wiem jak jest- proste.
Po prostu wyraziłam swoją opinię, mam do niej prawo. (...)
Jednak na przyszłość, dziewczyny, czytajcie ze zrozumieniem

A ja mam prawo wyrazić opinię, że Twój sposób wyrażania opini niezbyt mi się podoba. Z samym sensem się właściciw zgadzam, ale dobór słów i "ton" mnie razi i naprawdę mam wrażenie, że mija się z celem (nie przyczynia się do niczego kólikowi ani nie nauczy niczego właścicieli).
I, wyobraź sobie, że czytałam uważnie Twoje wypowiedzi. Ale spoko, ja mam świadomość jak to jest jak się ma lat naście i sama wtedy waliłam prosto z mostu - tylko taki sposób zwracania uwagi ludziom naprawdę ich zraża i wywołuje wręcz sprzeciw. Lepsze efekty daje podejście z szacunkiem, empatią i sugestie  - nie lubimy być oceniani (a już usłyszeć o sobie źle od obcych tym bardziej).

Ale wiesz, co? Tak sobie myślę, że choć nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy słyszę o niby alergiach itp. to z punktu widzenia królika, lepiej, żeby taki właściciel go oddał do adopcji niż żeby maluch był zaniedbany. Nawet, jeśli powodem oddanie jest najzwyczajniej w świecie "znudził mi się". Ale to taka moja refleksja.

Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2011, 00:01:34 am »
Dajcie spokój, Iwona już napisała na adopcje i szukamy dla królcia spokojnej przystani.

Ktoś chętny, żeby zaopiekować się maluchem?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2011, 00:04:56 am »
On ma piękne umaszczenie i jeszcze jak słyszę, że to hodowlaniec to aż chce zaklaskać uszami z radości.  :zakochany:
No, ale niestety na tymczasowicza miejsca chwilowo u mnie brak, więc tylko kciuki za malucha mocno zaciskam.

Iwona.B129

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2011, 08:59:06 am »
Metryczka wysłana, wreszcie udało mi się ją otworzyć :)
Krakersik szuka nowego domu lub domu tymczasowego, nie koniecznie w Poznaniu.
Postaram się porobić mu jakieś zdjęcia :)

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2011, 12:53:43 pm »
Ale wiesz, co? Tak sobie myślę, że choć nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy słyszę o niby alergiach itp. to z punktu widzenia królika, lepiej, żeby taki właściciel go oddał do adopcji niż żeby maluch był zaniedbany. Nawet, jeśli powodem oddanie jest najzwyczajniej w świecie "znudził mi się". Ale to taka moja refleksja.
Dlatego napisałam potem drugą wiadomość gwoli sprostowania tego, co zostało odebrane nie tak, jak było to zamierzone. Napisałam też- dobrze, że dba o przyszłość królika. Przepraszam, jeśli kogoś czymś uraziłam, nie było tego w planach, wolę już nic nie pisać, bo znowu namieszam i trzymam kciuki za nowy dom. Powodzenia. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Iwona.B129

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2011, 22:56:51 pm »
Króliczek wciąż czeka na DT lub DS

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2011, 15:10:31 pm »
Dziewczyny nie kłóćcie się... !  Nam zależy na dobru zwierzaka tak ? a więc przestańcie się sprzeczać bo trzeba znaleźć ciepły i kochany domek uszakowi.Tylko on się teraz liczy w tym wątku, a nie słowne sprzeczki,które nie pomagają w znalezieniu domku.

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:32:16 pm »
Jak sytuacja? Znalazł się DS lub chociaż DT?

Iwona.B129

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:15:30 pm »
Dostałam informację że jest DT ale czekamy na transport ;)

Mam pełno zdjęć ale nie mogę kabelka znaleźć :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam młodego królika, Poznań i okolice
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2011, 23:27:36 pm »
Królik został wczoraj odebrany i lada dzień pojawi się na stronie adopcyjnej. Jest u mnie, a jutro jedzie do DT.
Zdjęć już nie potrzebuję, sama mu zrobiłam.
Wątek zamykam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan