Autor Wątek: podłoże w klatce  (Przeczytany 8233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
podłoże w klatce
« dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:40:30 am »
Witajcie, Może część z Was pamieta nasz wątek o chorych stopach. Królik miał bardzo chore podeszwy stóp, dodatkowo obsikiwał całą klatkę. Teraz już jest lepiej ale jeszcze mamy trochę chore piętki i jeszcze siku zdarza się często poza kuwetą- co zrobić... Często znaczy 2-3 razy dziennie. Ale zastanawiamy się nad powrotem do normalnego zycia. Królik wychodzi ze swojej (na szczęście dużej) klatki tylko na głaskanie - u nas nie ma dywanów i boję się, że znowu bieganie pogorszyłoby stan nie do końca jeszcze zdrowych stóp. Będziemy myśleć co z tym zrobić, bo wcześniej był swobodnie biegającym po domu królikiem. Na razie jednak kwestia podłoża w klatce jest najbardziej paląca. Zgodnie z Waszymi poradami, królik jest na podkładach higienicznych dla dzieci, żeby nie pływał w swoim moczu i nie infekował nóg przez to. Ale na stałe raczej nie chciałabym żeby tak było - koszt, ale i to nie najważniejsze, najgorsze jest to że on nauczył się te podkłady dewastowac :( Roznosi je w pył i siedzi potem w tym a wokół biało, królik cały siwy. To na pewno niedobrze dla jego układu oddechowego itd. Co polecacie dla w miarę zdrowego królika na podłoże w klatce? Ręczniki nie mogą byc, bo zasika (wiem o tym bo próbowałam). Trociny- wysuszą stopy i zrobią się pękające rany. Siano chyba nie bardzo, zwłaszcza że ostatnio uraził się w przednią łapkę i miał ropień. Nie mam za bardzo pomysłu - pomóżcie :)

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:51:13 am »
Kochana, u nas na caviarni mamy taki patent. W klatce wysypujemy żwirek,a na to kładziemy mate łazienkową




Oczywiście sprawdzi się to tylko jeśli królas nie będzie gryzł maty, ewentualnie na tej samej zasadzie działa dry bed (wet bed) ale większość osób twierdzi, że szybko zaczyna śmierdzieć

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2011, 10:56:04 am »
tzn że królik jak mu się zdarzy robi sobie si na tą matę i po prostu myje się ją co jakiś czas? bo tu problem jest z tymi siurkami

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2011, 11:00:33 am »
Mata całkowicie przepuszcza mocz który trafia do żwirku(mata pozostaje sucha), ja matę piorę raz w tygodniu, codziennie zgarniam bobki i zmieniam mokry żwirek, a raz w tygodniu zmieniam cały żwirek :)
Myślę, że to idealne rozwiązanie dla Twojego uszaka. O ile oczywiście nie będzie tego gryzł

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2011, 11:08:58 am »
matę można prać w pralce?

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2011, 11:09:38 am »
Można :)

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:52:11 pm »
Dzięki za podpowiedź, myślę że w najbliższym czasie spróbujemy, choć królik nasz dzisiaj akurat wyjątkowo grzeczny jakby się dowiedział i nie chciał nic zmieniać bo i podkłady niezniszczone i tylko jedno si poza kuwetą  :hura:

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: podłoże w klatce
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:31:48 pm »
Mądry królak ;) Cieszę się, że się poprawił ;)