Autor Wątek: Królik świnkę :/  (Przeczytany 4980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Królik świnkę :/
« dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:17:56 am »
Witam, szukałam tematu króliki, a inne zwierzęta lub czegoś w tym stylu, ale nie znalazłam, zreszto nie wiem czy mój problem by pasował do takiego tematu :( Otóż mam dwie króliczyce (dziewczyny) i 3 świnki (chłopców) Zawsze biegają razem nigdy nie było problemu, co najwyżej ktoś kogoś pogonił :nie_wiem Ale wczoraj Mojej 1,5 rocznej Shili coś odwaliło i zaczęła... Gwałcić Stefana  :niespodzianka !! Tak wiecie, żeby mu pokazać kto tu rządzi czy co (?) Ale robiła to jakoś dziwnie, całego go przykryła (nic dziwnego skoro jest dosłownie 3 razy większa od niego) wczepiła się w niego cała, świnka zaczęła bardzo głośno i boleśnie kwiczeć (była 1 w nocy) a Shila nie dawała się zrzucić, dopiero gdy ją na siłe wzięłam na ręce to dała się odczepić, może stwierdzicie, że źle zrobiłam, ale był to trochę akt mojej paniki, że ktoś się obudzi i strachu, że coś się dzieje mojemu świneczkowi ;) Gdy ją wsadziłam do klatki i jak zwykle dałam wszystkim ziółka z zuzali (zawsze wciąga je nosem ;) ) to się wzięła obraziła i nie zjadła. No ten królik jest niemożiwy. Moje świnki biegają non stop, nigdy nie są zamykane, więc nie mogę ich puszczać oddzielnie  :nie_wiem Dlaczego ona tak zrobiła? Ja wcześniej słyszałam, że króliki są łagodne wobec świnek i nic im nie robią, no i nigdy się ona nie interesowała zbytnio świniami oprócz tego, że każdą nową świnkę musiała wylizać.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Królik świnkę :/
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:11:04 am »
Myślałam, że odrazu przeniesiesz do wątku mą wypowiedź, jednak wszędzie piszą, że kupują świnki, a ja mam problem nie wiążący się z zakupem

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Królik świnkę :/
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:39:45 am »
Shila jako niesterylizowana mogła mieć rujkę i dlatego chciała Stefanowi pokazać,kto tu rządzi.Sądzę,że jednak powinnaś wysterylizować i próbować zaprzyjaźnić swoje panny,a potem w miarę możliwości przedzielić pokój na część świnkową i króliczą.W końcu królik a świnka to nie te gabaryty i sposób komunikowania,a niechcący królik może jednak poturbować świnkę.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Królik świnkę :/
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:43:06 am »
Syerylizować, mogę dopiero po podleczeniu Pasterellozy, którą mają moje króle, jeśli wet się zgodzi.
Ale dziękuję Ci za odpowiedź :)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Królik świnkę :/
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:25:57 pm »
Ja miałam króliczka (samiec) na imię mu było Gapcio i miałam świnkę morską (samica) imię: Elviska
Gapcio zmarł w zeszłym roku w maju(miał 7-8 lat i miał guzka ;((
A świnka stała się meega nieszczęśliwa więc kupiłam jej po kilku miesiącach drugą świnkę też samiczkę.Jednak w zoologu wydawała się zdrowa a przyjechała do mnie ii po 3 dniach umarła wcześniej byłam u weta bo było coś nie tak.A potem po kilku dniach z tęsknoty do świnki ..Elviska umarła!!!!!! Wciąż w to nie mogę uwierzyć...//!!
Jednak powracając do tematu to mój samczyk Gapcio nigdy nie "pukał" świnki i było wszystko ok chociaż nie żyli oni razem od małego(oczywiście mieli osobne klatki żeby nie było ;P)
Więc stwierdzenie że królik i świnka nie mogą się zaprzyjaźnić to BZDURA!! Chociaż to także zależy od charakteru królika bo mój Gapcio to nie musiałam go wykastrować i był spokojny ale gdybym miała teraz kupić świnkę przy moim obecnym królu to bym tego nigdy nie zrobiła... Bo to jednak on rządzi w stadzie i zachowuje się jak moje psy Yorki ;P no nie dosłownie ale uważa je jako swoje boginie i upatrzył sobie jedną i bawi się z nią.Jednak muszę go wykastrować bo się "spuszcza" i ostatnio tak trzymałam rękę na książce i on wskoczył na rękę i chyba wiadomo co robił ?/ musiałam go szybko drugą ręką zdjąć..Ale jak się napalił..Więc mówię to wszystko zależy od charakteru królika bo niektóre są spokojne itp. itd. a niektóre bardziej "diabełki" w pozytywnym tego słowa rozumieniu ;D

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Królik świnkę :/
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:27:49 pm »
A... Aha...  ;|