Autor Wątek: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .  (Przeczytany 7252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Coisse

  • Gość
A więc będę miała królika . Wiem o nich trochę . Wasze forum jest wspaniałe : )

A więc tak . Co muszę mieć . Jak ma wyglądać klatka . Z jakiej firmy i jakie produkty polecacie .?

Chodzi mi o wszystko . O codzienną opiekę  , co trzeba kupić itp .

Z góry dziękuje za pomoc.

Niedługo ususzą się do końca suszone zioła dla króli , a więc odwdzięcze się osobom , które mi pomogły  : )

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2010, 08:55:53 am »
Hmm... A ja z ciekawości zaczęłam sobie czytać Uszatą i coś mnie tu zaciekawiło.

Cytuj
House Rabbit Society zaleca wyściółki organiczne, z siana lub słomy, albo papier. Zdecydowanie nie zalecają natomiast wiórkow z miekkiego drewna (sosny czy cedru), podejrzewa się bowiem, że sa przyczyną niszczenia watroby. Są one jednak powszechnie używane i dość tanie (zalecałabym ostrożność z ich stosowaniem i zasadę, że wiórki to ostateczność).
Specjalne kocie żwirki mogą powodować zatrucie cynkiem. Najbardziej polecane jest po prostu siano, choć trzeba je dość często zmieniać, gdyż króliki chętnie je podgryzają.

O ile dobrze kojarzę, to na naszym forum bardzo odradzane jest stosowanie siana jako podłoża do kuwety, a właśnie żwirek jest najbardziej polecany... Więc jak to jest? O co chodzi z tym zatruciem cynkiem? To dotyczy każdego żwirku czy tylko tego zbrylającego? Bo trochę się przestraszyłam, szczerze mówiąc.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:24:16 am »
koci żwirek chyba troszkę różni się od popularnego pinio...tak mi się wydaje

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:39:49 am »
Pinio jest niezbrylający. Ale on jest ogólnie dla zwierząt, nie tylko dla królików, czyli dla kotów również (chyba ma nawet narysowanego kota na opakowaniu). A mi chodzi o to, że Uszata nie rozróżniła żwirków zbrylających i niezbrylających więc zastanawiam się czy to zatrucie cynkiem dotyczy obydwu typów, czy tylko tego pierwszego. Przepraszam jeśli gadam bzdury jakieś, po prostu wolę się upewnić.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2010, 10:50:42 am »
Zbrylajacy i niezbrylający koci żwirek, który nie pochodzi z naturalnego tworzywa(drewna) zawiera cynk jak i inne chemicze substancje. Dlatego ja uważam z kocimi żwirkami i kupuję tylko te zrobione z naturalnego drewna (w PL Pinio). Ogólnie kocie żwirki, te piaskowe, czy innego tego typu w skwoim składzie zawierają niestety duzo chemikaliów co przy jedzeniu czy pyleniu powoduje problemy zdrowotne.
Dlatego poleca się nizebrylający, Pinio :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2010, 10:58:09 am »
Ok, dzięki, uspokoiłaś mnie. ;]

funny_rabbit

  • Gość
Odp: Wyprawka dla pierwszego królika / rzeczy dla niego potrzebne .
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2011, 08:22:18 am »
Pinio jest the best!
Sama go stosuje i wszystko jest ok.