Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 6528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ravall

  • Gość
Dziwne zachowanie
« dnia: Luty 06, 2006, 09:43:03 am »
Hej !

Kupilem sobie kroliczka karzelka.Niby wszystko ok po dwoch dniach kical jak szalony-w weekend bylem w szkole po powrocie kiedy dalem mu jedzonko odkrecil sie do mnie tylem i nie jadl!Na drugi dzien zacza zgrzytac zebami i nadal nic nie jje(jedynie swoje bobki)!Kiedy go puszczam too polazi troche ale najczesciej chowa sie!
Czy on sie obrazil na mnie czy cos nie jest tak??
Bobki i mocz sa normalne kroliczek ma 3 miesiace a mam go od tygodnia...

Gosiek

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2006, 11:21:47 am »
Oj może on jest chory! Przeleć się najlepiej z nim do weterynarza i to jak najszybciej.Bo to nie jest normalne.Jak króliki przestają jeść to coś rzeczywiście może być mocno nie w porządku. A jak będziesz u weta to poproś też żeby sprawdził uzębienie króliczka.U królików waddy zgryzu, choroby dziąseł i zębów są częste, bolesne (możliwe że dlatego jest dla Ciebie nie mił) i sprawiają trudności w jedzeniu.
Trzymam kciuki
I napisz co lekarz powiedział

Aha tylko poszukaj specjalisty od zwierząt futerkowych.Bo nawet dobrzy lekazre od psow i kotów z reguły niewiele wiedzą o króliczkach i o błędną diagnozę nie trudno.

Ravall

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2006, 22:33:46 pm »
Na chorego on nie wyglada bo kica jak szalony ale jak tylko patrzy sie na niego odrazu staje sie spokojny i tylem sie odwraca!Co do zgrzytania to zgrzyta jak ktos jest w pokoju jak sie wyjdzie nie zgrzyta juz...Gorzej bylo gdyby sie bal ale jak tylko sie podchodzi do niego odwraca sie...
Zalatwia sie normalnie-pije ale nie chce jesc i to mnie zastanawia czemu tak jest?!?!

Katasza

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2006, 08:50:00 am »
idz do weta! kroliki maja taki uklad pokarmowy ze glodowka zle im robi i prowadzic moze to wielu uszkodzen narzadow wew. to nie sa przelewki. byc moze ma priblemy z uzebieniem. brak apetytu u zwierzat zawsze swiadczy o tym ze cos im dolega. a odwracanie sie jest w tym przypadku najmniejszym problemem.

Ravall

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2006, 14:50:38 pm »
Bylem u weta i okazalo sie ze zarcie ktore mi sprzedala babka w sklepie to dla duzych krolikow.Jest maly wiec rosna mu zabki dlatego tak zgzyta....

Gosiek

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2006, 18:03:40 pm »
Przepraszam u jakiego Tyweta byłeś? Jestes pewny,że on zna się na królikach?Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takiej teorii.Dla mnie oba stwierdzenia tego weta, to jakaś bzdura

Katasza

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2006, 18:18:33 pm »
zabki beda mu rosly nawet jak nie bedzie maly ;)
radze zmienic weta :/

karo

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2006, 18:36:08 pm »
ojejciu!!! co to za wet!!! jakich rzeczy Ci na opowiadal :( ... krolisiom zabki rosna cale zycie i musza je ciagle na czyms scierac... on zupelnie sie na uszatych nie zna... stosuje psia teorie... moze to zgrzytanie jest spowodowane wrodzona wada zgryzu... niestety u tych zwierzatek zdarza sie to... wtedy trzeba chodzic do dobrego weta na przycinanie zabkow co kilka tygodni...

ulpu

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2006, 09:42:44 am »
Rzeczywiście, te wytłumaczenie to jakaś bzdura, aż skręca.
Króliki często zgrzytają z bólu zębami (oprócz zgrzytania z przyjemności podczas głaskania). Czasem chore króliki unikają kontaktu z człowiekiem, chowają się w klatce z pyszczkiem skierowanym w stronę rogu.

Minęło parę dni, jak napisałeś pierwszego posta. Czy coś się zmieniło? Czy króliczek dalej robi sobie głodówkę? Czy schudł?
Daj znać, jak się sprawy mają i idź do jakiegoś lepszego weterynarza.

Ravall

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2006, 07:31:07 am »
Jednak wet mial racje to jedzenie bylo dla duzych i starszych krolikow!Nie jadl bo musialy bolec go dziasla albo zabki!Zmienilem mu karme i teraz wcina az milo!Widzicie zadna z waszych teorii nie byla trafna!Moj wet jest bardzo dobry wczesniej mialem 2 chomiki mandzurskie i dzieki niej zawsze dluzej zyly chociaz wygladaly ze niedlugo padna!

ulpu

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2006, 11:09:40 am »
Dobrze, że jest wszystko w porządku już :)
Tłumaczenie, że królik zgrzyta zębami, bo mu rosną, jest dla mnie absurdalne. To tak, jakby nam w dzieciństwie miały skrzypieć kości, bo rośniemy ;)
Karma może faktycznie była nieodpowiednia dla króliczka, ale w zasadzie maluchy mogą jeść prawie to samo, co dorosłe króliki. Niestety na naszym rynku jest mało dobrych karm na młodych zwierząt, właściwie są tylko te sprowadzane z zachodu (i chyba z Vitapola coś).

karo

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2006, 14:05:05 pm »
w mieszankach dla doroslych kroliczkow sa nieluskane ziarna, ktore moga powodowac podraznienie dziasel...np. slonecznik

awa

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2006, 11:16:19 am »
mój królik ma ok 2 miesięcy. Ostatnio strasznie nam dokucza. To znaczy od około 6 rano szaleje w klatce a ostatnio szarpie klatką. Nie wiem czy jej się po prostu nudzi i chce wyjść czy coś się z nią dzieje.

Gosiek

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2006, 11:22:57 am »
Raczej chce wyjść/jeść.Mój Klops też od jakiegoś czasu zaczął się tak zachowywać - tylko że między 7 a 8  ;-) Po prostu króliczek wychodzi powoli z okresu słodkiego, kochanego maleństwa i zaczyna być przekochanym łobuzem 8) Roznosi go energia.Może warto go puszczać na dłużej i do późniejszych godzin...A może powinien później dostawać kolację (bo do rana jest już głodny) i koniecznie sianko musi mieć przez całą noc.A jak już szaleje to radze nie zwracać uwagi i zrobić coś dopiero jak się zwierzak uspokoi, bo inaczej nauczy się,że w ten sposób może wymuszać