Autor Wątek: nietrzymanie moczu  (Przeczytany 18182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
nietrzymanie moczu
« dnia: Marzec 29, 2011, 15:59:10 pm »
Słuchajcie, sprawa jest taka, moja Mierzwa nie trzyma czasem moczu  :nie_wiem Np jak się przeciąga (po długim wylegiwaniu się, bądź siedzeniu pod kanapą - a może ze 3 godziny przesiedzieć pod kanapą nie wyłażąc) to zdarza jej się "wystrzelić" odrobiną moczu. Potem najczęściej biegnie do kuwety się normalnie wysikać. W związku z tym, że ma za sobą historię z zabiegiem na pęcherzu, a później z kamieniem nerkowym, jestem trochę przewrażliwiona na punkcie jej sikania. Dodam, że zdarza jej się to tylko wtedy, gdy długo nie korzysta z kuwety albo się opije. Poza tym wygląda jakby nie miała żadnych problemów z drogami moczowymi, sika kilka razy dziennie, w normalnej ilości, nie napina się.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim?   ;|


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2011, 17:11:46 pm »
kata_strofa  ja bym poszła z Mierzwą do weterynarza i zrobiła badanie moczu i badanie krwi.Nie trzymanie moczu ma właśnie związek z nerkami - mogą to byc kamienie albo piasek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2011, 19:11:04 pm »
No jasne, że tak zrobię. Już od dwóch dni, kiedy zauważyłam ten objaw, Mierzwa dostaje profilaktycznie po kropelce wit C i urosept. Napiszę najpierw do dra Krawczyka, może znajdzie chwilkę, żeby odpowiedzieć.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2011, 19:36:38 pm »
kata_strofa  a Urosept jak podajesz ??
Napisz co napisał dr.Krawczyk.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2011, 19:55:55 pm »
urosept daje po 1/4 tabl. 3 razy dziennie, tak jak kiedyś zalecił dr Krawczyk. Mierzwiak chętnie go wżera tak po prostu z ręki bez zbędnego proszenia.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2011, 20:07:42 pm »
Mierzwiak chętnie go wżera tak po prostu z ręki bez zbędnego proszenia.

 :wow :wow :wow

Żeby moje tak poprostu jadły leki  :pokoj: A to tylko nasze marzenia :P

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2011, 20:52:32 pm »
Żeby moje tak poprostu jadły leki  :pokoj: A to tylko nasze marzenia :P
Muszę Cię zmartwić, tylko ten lek tak zjada, bo jest on w słodkiej skorupce :P Wszystkie inne muszą być chowane w bananie lub rodzynkach  :oh:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2011, 20:55:19 pm »
A to jednak wcale nie tak pięknie :P A już myślałam że znalazł się grzeczny królik który zje wszystko co mu się da :P
Tak jest chowanie w rodzynkę wtedy lek podany :) U nas jeszcze z żurawiną przechodzi :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2011, 10:58:53 am »
Zgodnie z moimi przypuszczeniami, Doktor napisał, żeby najpierw zrobić badanie moczu, a potem będziemy myśleć co dalej i ewentualnie na usg i badanie się umawiać. W sobotę zatem akcja "czekanie na sikanie"  :oh:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2011, 16:23:53 pm »
Katastrofa , a może  jest tak,że Mierzwiak  wysiusia się i z mokra dupką wyskoczy z kuwety  , no i  gdzieś sie położy . Wtedy   dupka zostaję wytarta do sucha tam gdzie leży ,a  ty myślisz ,że ona popuszcza . Mamy dziewczyny kudłate i  puchy są czasami mokre pom załatwieniu, one nie umieją ( niestety ) używac papieru toaletowego.Przyjrzyj się dokładnie. Ja także myśłałam ,ze Kicusia posikuje ,ale wszystko jak na razie dobrze . A także jest dzieckiem specjalnej troski , bo kiedyś miała odrobinke piasku  w pęcherzu.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2011, 17:59:41 pm »
mój Grubcio też ma problemy z układem moczowym, miał wycinany pare lat temu kamień z pęcherza i miewa czasem piasek
podsikuje i kropelkuje notorycznie, wszędzie gdzie się da, nawet jak jest dobrze przepłukany i nic z pęcherzem się nie dzieje
kiedyś jak byłam na usg to lekarz mi pokazywał jakiej wielkości ma pęcherz, a jak duża blizna została po operacji i o ile się zmniejszył i tak już nie wielki pęcherz
mówił, że czasem po takich operacjach zrost który zostaje na ścianie pęcherza może powodować, że zwierzak tak właśnie się załatwia, bo po pierwsze ma mniejszą pojemność pęcherza, a po drugie może dawać uczucie parcia i pobudzać do oddawania moczu
na ile to co mówił jest prawdziwe nie wiem, choć do mnie przemawia i Rudkowi tez pasuje bo jest kryty i usprawiedliwiany, że to nie jego wina i że pewnie wcale nie chciał siknoć gdzie nie wolno tylko to przez ten malutki pęcherz tak mu poleciało :)

ps Katastrofa przetestuje ten twój patent z uroseptem, i jak jakimś cudem Rudki sam go zje to przysięgam, wybuduje w domu ołtarzyk dla Ciebie i będę codziennie oddawała Ci hołd i składała pokłony :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2011, 08:56:56 am »
dori, niestety, to jest zaobserwowane naocznie jak jej strzela spod ogonka taka mikrofontanna siuśków ;| Od kilku dni znów tego nie widziałam, bo się Mierzwa nie opijała, a ja jednak wolę jak się opija, bo wtedy wysikuje nagromadzone minerały. Niech sobie już sika gdzie tam chce i jak chce, byle nie kolejny kamień  :/
pb tez mam takie przypuszczenie, że po zabiegu pęcherz mógł się odrobinę zmniejszyć i stąd ten objaw, bo rzeczywiście tylko wtedy to się dzieje, gdy Mierzwiakowa nachla się a potem się spina, energicznie kopie, przeciąga się itd. Tak normalnie to nie popuszcza. Jednak chyba ta przypadłość nie jest dla niej szczególnie wstydliwa, bo w ogóle się z nią nie kryje. Co z niej za dama   :wysmiany:
Rudki do dzieła  :doping: Będzie dla mnie zaszczytem widniec na ołtarzyku  :hahaha


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:26:24 am »
Zwariuję!   :wisielec: Pomóżcie!
Od soboty próbuję pobrać mocz Mierzwiakowej do badania. Dezynfekujemy kuwetę, wyparzamy, poimy potwora, wszystko jest ślicznie, a ta zołza szcza obficie wszędzie tylko nie do kuwety   :bejzbol Jak żwirek wraca, siku jest ładnie w kuwecie.
I tak wstaję o tej 6.00, szykuję bazę do sikania i nic nie mogę złapać, bo goła kuweta ją odstrasza  :wysmiany:
Jest inna metoda?  :]


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:38:22 am »
możesz podnieść króliczka i nacisnąć mu na pęcherz (ja tak "wysikiwałam" królika, który nie trzymał moczu).  Pęcherz łatwo wyczuć , bo jak się w nim zbiera mocz to robi się jak piłka i jest łatwy do wymacania. Niestety potrzebne są do tego 2 osoby: jedna trzyma królisia , druga naciska na pęcherz.

Nuna

  • Gość
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:46:23 am »
Ja dostalam od weta dla swojej kotki specjalny zwirek, takie plastikowe kulki, sterylne. Jak kotka nasikala to zlalam ostroznie siuski i po sprawie :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:56:45 am »
azi - tak właśnie robi doktor Krawczyk - opróżnia pęcherz w chwilę moment naciskając tam gdzie trzeba. Cóż, jutro rano obudzę małżonka i spróbujemy, jeśli ciągle z kuwetą nie da rady. Nie będzie ta operacja należała do najprzyjemniejszych, bo nasza Mierzwa to nie jest najsympatyczniejszy królik w powiecie  :krzywy2
Nuna, taki żwirek to pewnie tylko u wetów można dostać, hmm, może spróbuję dziś podjechać po pracy do większej przychodni i zapytać.
A jak do soboty się nie uda (wtedy mam więcej czasu i mogę czekać na wysikanie), będziemy prosić o pomoc doktora  :nie_wiem
Najgorsza jest moja frustracja, bo kiedyś robiłam jej badania trzykrotnie i nigdy nie było problemu, wystarczylo poczekać, a siuśki lądowały w czystej kuwecie...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2011, 19:00:42 pm »
Moja Shila też ma problem nietrzymania moczu. Zauważyłam to z 2 dni temu. Shila kiedy chce siusiu idzie do kuwety, ale tak jakby leci jej po drodze, jakby nie mogła już utrzymać.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2011, 22:06:08 pm »
Moja Shila też ma problem nietrzymania moczu. Zauważyłam to z 2 dni temu. Shila kiedy chce siusiu idzie do kuwety, ale tak jakby leci jej po drodze, jakby nie mogła już utrzymać.

Shoti skoro takie coś u małej występuje, to czym prędzej do weta musisz ją zabrać.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2011, 00:08:01 am »
No właśnie wiem, tylko, że przez leczenie pasterellozy nie mam pieniędzy :(

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: nietrzymanie moczu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2011, 00:13:39 am »
No właśnie wiem, tylko, że przez leczenie pasterellozy nie mam pieniędzy :(

Jak masz pokrzywę to jej daj.