Autor Wątek: [TORUŃ] Fredro vel Ziomal szuka wspaniałego domku, w którym wybryka się do woli  (Przeczytany 6208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Oficjalnie przedstawiam Wam Ziomala Fredrę, który przebywa u mnie na DT i jest jak najbardziej gotowy na adopcję  :bunny:
Odebraliśmy go z mężem prosto z zabiegu kastracji od dra Krawczyka jeszcze niewybudzonego, więc braliśmy do naszego domu prawdziwego kota w worku bądź zdechlaka w transporterku. Już po dwóch dniach, jak mały doszedł do siebie, okazało się, że mamy w domu na przechowaniu prawdziwe tornado  :mhihi
Fredzio zajmuje u nas obecnie ponad 20-metrowy salon, a zdążył już wleźć niemal w każdy kąt, wszystko obródkować, spaść z kartonu. Przez moją nieuwagę dwa razy odwiedził Mierzwę, przy czym on podszedł do niej z życzliwością, a ona z tupetem sobie właściwym kawalera przegoniła  :2guns:
Ziomal jest zdrowy, je wszystko (choć siano niechętnie, woli zieleninę, warzywa i granulat). Na dodatek, uwaga, załatwia się wyłącznie do kuwetki i to w jeden jej róg  :niespodzianka . jeszcze nie zostawił ani jednego bobeczka poza klatką, a wczoraj był otwarty przez prawie cały dzień. Śmiga jak szalony (nie straszne mu panele ani płytki), zwiedza, jest ciekawski i towarzyski. Daje się miziać, choć to nie jest jego ulubione zajęcie, bo ma całe mnóstwo króliczych spraw do załatwienia  :jezyczek:
Nie wykazuje żadnej agresji, jednak ciągle jest trochę płochliwy, szczególnie nie lubi głośnych dźwięków i odkurzacza (na czas odkurzania musieliśmy zamknąć go w transporterku). Jest spragniony towarzystwa i możliwości biegania do woli. Będzie z niego wspaniały towarzysz :)

Fredzio jest już na stronie adopcyjnej:http://adopcje.kroliki.net/adoptions/112/Fredro

A oto kilka zdjęć szarlatana














Karton zasłania rejon z kablami, ale jak widać sforsowanie go to żaden problem ;)






Czyścioszek jestem, jem sobie marcheweczkę, a efekty przemiany materii lądują w kuwetce


Sprzed kilku minut - wiadomo, trzeba chwytać królika w locie ;)
"Macie oglądać mnie a nie tą głupią telewizję" (a ponadto pochować kabelki ;) )



« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 17:54:55 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
jak miło zobaczy szczęśliwego króla :)

półka pod tv jest dla niego wręcz idealna :P

prosimy o dom dla tego szalonego Ziomala :)

kata_strofa dziękuję za pomoc  :bukiet



Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Ziomal ma przesliczne umaszczenie  :zakochany:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Oho! Jaki piękny telewizyjny królik! :) U Was ma jak u Pana Boga za piecem! :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Ziomal nadal czeka na domek  :>
W sobotę 19.03 jesteśmy umówieni do doktora Krawczyka na szczepienie z Mierzwą i Ziomalem, jeśli ten drugi jeszcze u nas będzie. Do nowego domu pojechałby zatem zaszczepiony i przebadany.
Ziomal to królik baaardzo niewybrykany ;) Wszędzie go pełno. Często musimy go szukać, bo gdzieś nagle znika  :knuje Nie gryzie mebli, nic nie niszczy, nawyki kuwetkowe ma niezmiennie na ocenę celującą. Półka pod telewizorem ciagle bardzo lubiana, miała być użytkowana przez nas, ale na razie ziomal ma do niej pierwszeństwo :)
Poza tym wielki z niego rozkoszniak i mój mąż najchętniej podmieniłby wiecznie sfochowaną Mierzwę na niego  :krzywy2 (mówi do mnie nawet "weź zrób jej jakieś nowe zdjęcia, damy ją na adopcyjną"  :bejzbol )
Kto pokocha tego małego urwisa z wicherkiem na głowie?



Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
"weź zrób jej jakieś nowe zdjęcia, damy ją na adopcyjną"
:hahaha 

Ziomal to panicz na 5+, małe królicze marzenie.  :zakochany:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Ziomal odkrył do czego służy kanapa, ciągle się na nią ładuje i nie chce dać się zgonić  :oh:
Na szczęście nie ma nawyku właściwego niektórym królikom, że jak coś miękkiego jest pod tyłkiem to zwieracze automatycznie puszczają ;) Na dniach zatem sesja na kanapie :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Fredro się przypomina :))) Piękny, młody, wykastrowany... czego chcieć więcej?  :bunny:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Fredro się przypomina :))) Piękny, młody, wykastrowany... czego chcieć więcej?  :bunny:
A do tego przyjazny i radosny :) Sama królicza słodycz  :bunny:
Wczoraj był na wolności cały dzień i bardzo był z tego powodu zadowolony. Nawet moja ręka została wylizana  :PP
To naprawdę wspaniały królik, będzie bardzo trudno nam się z nim rozstać  placzek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Melduję, że Ziom zaszczepiony. Waży niby 150 gram więcej niż w dniu kastracji  :nie_powiem Łącznie 1,65 kg, ale wygląda teraz w sam raz  :jezyczek: W sumie nic dziwnego, że mu się przez miesiąc przybrało, skoro wcina jak szalony wszystko, co pod pyszczek dostanie. Podobno u Doktora był bardzo żywotny i wyskakiwał na stole na pół metra w górę (nie byłam, małżonek pojechał dzielnie sam z dwoma królami i zrelacjonował wizytę), a do tego tupał w transporterze na całą poczekalnię. Zdrowy, energiczny chłopak  :bunny: Liże mnie po rękach jak mu sprzątam, ładuje się na kolana i funduje mi to wszystko, czego nasza Mierzwa nigdy nie praktykowała ;)
Nadal czeka na domek...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Ziomal nie może usiedzieć w miejscu, stąd też zdjęć mało. Przed chwilą urządzał sobie slalom gigant wokół stolika kawowego (dywan, który zakupiliśmy do mieszkania okazał się dla niego bezcenny).

Tam musi być coś ciekawego


Uwielbia siedzieć na dywanie pod stolikiem, ale niestety bardzo trudno mu tam zrobić zdjęcie




Ziom zapewnia mi ostatnio nową atrakcję i przyznam, że czerpię z tego perwersyjną radość ;) Chodzi mianowicie o podlizywanie moich gołych stóp jak sprzątam mu wieczorem klatkę. Nie dość, ze nie mogę go odgonić, to jeszcze umieram ze śmiechu, bo mam straszne łaskotki. Pocieszka z niego ogromna.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Ziomuś równy chłopak, z pyszczka taki poczciwinka kochany  :zakochany:  :zakochany:  :zakochany:
Katastrofa ja proponuje Ci poważnie rozważyć możliwość zatrzymania Ziomka, bo wiesz teraz wszystko drożeje, benzyna idzie w górę, prąd drożeje, o cukrze już nawet nie wspomnę, klimat się ociepla i już tylko patrzeć jak u nas tak jak w Afryce wody zabraknie i bedzie trzeba za litr płacić niebotyczne kwoty.
Nooo a w tedy taki Ziomek to skarb bezcenny, stopy umyje, ręce wyczyści a i pewnie jak ściągniesz czy podciągniesz portki to i nogi, ba i nawet plecy obleci,
i prosta piłka Ziomek myje, kasa za wodę w kieszeni  :niegrzeczny
a pózniej jak się Ziomuś wprawi, może Mierzwę wciągnie do interesu to kto wie, pewnie i z pół rodziny się załapie do ekologicznej myjni  :PP
mizianki dla Ziomusia i Mierzwiątka

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Jak napisała Ola w toruńsko-bydgoskim temacie zbiorczym, Ziomal ma już DS i zostaje w Toruniu  :jupi Podobno będzie miał super domek  :balet:
Będzie nam brakować szaleńca  :icon_cry No przez kilka dni będę miała jeszcze pamiątkę, bo mnie ostatnio w palucha dziabnął (wierzę, że z sympatii, bo wlazł mi na kolana, lizał rękę, lizał i nagle chap ;) )


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
trzymam kciuki za Ziomusia żeby się szybko zadomowił w nowym domku :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Ziomalek wczoraj pokicał do nowego domku  :jupi Temat do zamknięcia :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.