Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 211987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 04, 2011, 07:40:12 am »
Kitty27 masakra i to napewno nie jest wina sklepu.Czy ja mogę sobię skopiowac te zdjęcie i wysłac do producenta Zuzali ?? Mam z nimi kontakt.

jasne, możesz skopiować

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 04, 2011, 09:56:16 am »
Macie racje. Gdy kupiłam pierwszy worek sianka byłam bardzo zadowolona. Jednak, gdy ostatnio zamówiłam kilka worków sianka i mleczu byłam bardzo zawiedziona. Mlecz był prawie caly czarny zero zielonych listków i poplątane jakby korzenie z pleśnią :nie_wiem. W sianku również znalazłam jakieś dziwne twarde "liście" ??? sklejone w kulkę, a na sianku biały osad.
Dobrze, że już wiosna a niebawem lato to sama pozbieram Staszkowi różne roślinki i ususzę.

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 04, 2011, 10:11:21 am »
Też się teraz przymierzam do kupna Zuzali w sklepie Animalia bo Video Zoo chyba nie umie tego przechowywac  :lanie:

ja na animalii już nie zamawiam zuzali, jakoś w okolicach października zamawiałam u nich i coś mi przyszło z molami w środku (na pewno od nich bo nie miałam innych zapasów), obstawiam ze to mogły być liście jakiś owoców, ale to wszystko później wszędzie się zaległo i latało po całym pokoju, we wszystkich paczkach były białe robaczki (larwy moli), wszystko poszło do śmieci, niestety nie zrobiłam zdjęcia, ale teraz za każdym razem ostrożnie podchodzę do produktów zuzali, staram się zamawiać tylko babkę, mniszka, pokrzywę, malwę no i sianko

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 04, 2011, 13:22:16 pm »
Jak rozmawiałam przez telefon z właścicielem Zuzali to zapewniał że od nich suszki są sprawdzane itd.Rozumiem że pleśń może się zrobic już po zapakowaniu ziół do woreczka przez złe przechowywanie ale ten robal u Kitty27 nie wleciał sobie sam więc został spakowany u Zuzali.Coś mi się wydaje że już nie kupię Zuzali - na tyle paczek wyrzuconych do kosza i jeszcze tu Wasze opinie ...
Dziewczyny a jak jest z suszkami JR FARM ?? Czy warto kupowac czy nie ??

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 04, 2011, 13:48:25 pm »
Dziewczyny, ja rozumiem, że wszystkie chcemy mieś fajne zioła, ale przecież oni nie sprawdzają tego po listku i zawsze na łące może się zdarzyć, że z kępką trawy złapiecie i jakiegoś motyla/ćmię i jakiegoś ślimaka... A oni to chyba jakoś suszą, nie leży sobie na słonku, na powietrzu, żeby "pasażer na gapę" miał szansę nawiać.
Żeby nie było owadów i innych chętnych na zioła, musieliby pryskać, a wtedy nie byłoby sensu kupować.

Co innego mole, pleśń czy robaki żywe już w suszu - to jest niedopuszczalne, ale też może się zdarzyć na każdym etapie - i w hurtowni i w sklepie. Komu się nie zdarzyło nie domknąć czegoś w kuchni i zastać mole? 
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 04, 2011, 14:31:45 pm »
A co powiecie na to, że właśnie znalazłam kawałek białego sznurka w sianie .... ?
W sumie to siano Vitapolu (Groch innego nie chce jeść, a szkoda :/) więc nie ma co sie spodziewać rewelacji no ale...

Od roku kupuje to siano a od jakiegoś czasu co któraś paczka spotykam się ze sznurkiem ....

Po prostu mam wrażenie, że producenci ziół, sianek itd jak się dorobią już dużo na tym, to jakość ich wyrobów z czasem spada...


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 04, 2011, 14:37:09 pm »
To chyba Sonia wspominała o tym, jak to w JR Farm traktuje się susz i dlaczego ich truskawki są takie czerwone, tak?
Mi tam zasuszona ćma czy żuczek nie przeszkadzają. Przyznam, że denerwuje mnie ziemia w sianie czy mleczu Zuzali, ale dopóki coś jest suche, i nie ma, tak jak napisała Eni, żywego robactwa "nienaturalnego" dla siana czy pleśni, to jest ok. Wiadomo, ze chcemy dla naszych uszatych jak najlepiej, ale nie przesadzajmy  :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Mel

  • Gość
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:07:25 pm »
Madzia7, ja kawałki takiego sznurka znalazłam w Ziołach
Podstawowych HP :/.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 04, 2011, 15:35:36 pm »
Sznurek to nic w porównaniu do tego owadunia co znalazła Kitty27 :P

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2011, 16:01:27 pm »
Dokładnie.
Ja Zuzalę bardzo lubię, bo Marjan tylko to sianko je.. Każde inne jest be.
I myślę, że jak zdarzy się coś takiego, to nie jest nic strasznego..
W porównaniu do Vitapolu ta firma jest świetna.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:59:43 am »
Ja kupilam teraz siano Vitapolu... szczerze mowiac moim uszakom to bez roznicy i tak 800 g siana mam tylko na 2-3 dni :P

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:55:46 pm »
Patrzę na te zdjęcia i jestem przerażona!  ;| Póki co nie trafiłam na zapleśniałe siano czy suszki. Tyszko najchętniej zjada siano meliskowe i miętowe Zuzali oraz siano Vitapol i suszki z Zuzali lub HerbalPets. O ile do Zuzali czy HerbalPets póki co nie mogę się przyczepić, o tyle siano Vitapolu (pakowane po 800 g) czasami jest straszne. Zdarza się brązowe lub żółte, bardzo często z dużą ilością grudek ziemi. A że Tych zje wszystko  :oh: muszę dokładnie przeglądać to siano aby nie wpędzał ziemi.  :oh:

Z opowieści żyjątkowych, moja szwagierka (też ma króla) raz trafiła na siano (nie pamiętam jakiej firmy), w którym była ususzona pszczoła. Zdarzyła jej się także paczka z molami.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 28, 2011, 00:00:54 am »
Ja w zeszłym tygodniu znalazłam w paczce Ziele rumianku JR FARM kulę zeschniętego błota.Niestety trzeba przesiewac suszki wtedy będziemy wiedziały co tak naprawde dajemy królisiom do jedzenia.

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 15, 2011, 10:25:42 am »
w tym tygodniu znalazłam w babce zuzali 3 korzenie wraz z grudkami ziemi i ślimaka...

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 15, 2011, 11:52:48 am »
jeju! ale niespodzianek :o Capri uwielbia Zuzale wiec nie mam się co przyczepić do niej nic dotychczas nie znalazłam . haha, macie chociaż pewność, że to prawdziwe ziółka a nie sztuczne i pryskane :)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 21, 2011, 19:07:45 pm »
Ja wczoraj kupiłam owoce z Herbal Pets i wszystko ok, dobrze wysuszone, nie ma robali pleśni itp.Jak na razie kiedy kupuję Herbal Pets bądź Zuzale to nie trafiłam na złe wysuszone..no ale kwestia czasu :)

Sassenka

  • Gość
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2011, 22:44:49 pm »
Ja przy masowym zamówieniu natrafiłam na pleśń w granulacie ziołowym dla królika - była okropna cała paczka pokryta pleśnią, nie wiem czy ktoś kto to pakował był ślepy... żałuje że fotki nie zrobiłam.

Ja trzymam wszystkie suszki w domku gospodarczym :) i ostatnio znalazłam HP - było w innym miejscu w szafie z książkami  (ktoś mi przełożył) i było przeterminowane już (tylko albo aż półtorej miesiaca) a wszystko było suchutkie i pachnące ;)
ja z moim szczęściem wolałam nie próbować ale znajoma wzięła do sklepu dla myszy i chomików i wszystkie przeżyły. Myśle że wszystko od przechowywania zależy.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 25, 2011, 23:15:57 pm »
Myśle że bardzo dużo zależy od przechowywania- w hurtowniach i sklepach.

U tych drugich przede wszystkim- ostatnio kupiłam dwa sianka- HP mini z ziołami i JR FARM łąkę pełną mleczu... Oba śmierdzące stęchlizną.
No koszmar jakiś. W tym zoologu (w pobliskim mieście) za każdym razem jak kupowałam siano to albo mokre i śmierdzące, albo mokre czy śmierdzące.

A kasy poszło na to trochę. ponad 8zł sianko JR FARM i HP 2zł coś lub 3zł z groszami.
Za te 11 zł bym miała dwa worki 500g ulubionego przez Groszka sianka... Tyle że partie tego siana były drobne i musiałam ratować się innym.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 26, 2011, 08:16:40 am »
Pisałam w innym temacie (o granulatach), że ostatnio spleśniała mi w jeden dzień prawie cała paczka Grainless Complete. Podobną sytuację miała Kamulka84.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 26, 2011, 09:08:47 am »
Pisałam w innym temacie (o granulatach), że ostatnio spleśniała mi w jeden dzień prawie cała paczka Grainless Complete. Podobną sytuację miała Kamulka84.

Potwierdzam!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new