Porady > Zachowania

Podgryzanie, szczypanie?

(1/13) > >>

jonQuilla:
Do tej pory Teodor przychodząc na kolana żeby go pogłaskać odwdzięczał się jedynie lizaniem, dzisiaj natomiast odkrył nowy sposób podziękowań otóż zaczął mnie iskać. Wszystko byłoby super gdyby nie fakt że nie robi tego delikatnie...po dzisiejszym dniu moja lewa ręka jest cała w czerwonych bąbelkach od uszczypnięć.
Mam cały czas nadzieje że jutro już nie będzie pamiętał o iskaniu ale jeśli nadal będzie to robił to czy istnieje jakiś sposób oduczenia królika takiego zachowania? Wiem że to leży w naturze tych zwierząt ale Teodor  około 2h dziennie spędza u mnie na kolanach i nie wyobrażam sobie tego jak będą wyglądały moje ręce za jakiś czas.

Madzia7:
A króliś kastrowany?

jonQuilla:
Nie jest kastrowany. Nie widziałam takiej potrzeby bo okres dojrzewania przeszedł bezproblemowo i ogólnie nie stwarza problemów. Jedyny jego zły nawyk to znakowanie psa i to ostatnio przeważyło o tym że podjęłam decyzję o kastracji ale dopiero w maju jak będzie cieplej. Nie jest to też nagminne zachowanie...zdarza się sporadycznie więc nie ma pośpiechu.

Madzia7:
To może być też związane z popędem płciowym.

Mój Groszek tak robi, że podszczypuje, przy tym bzyczy i próbuje obskakiwać.

Chyba że Teodor robi to dla zabawy :)

jonQuilla:
Wiem że samiczki na wiosnę dostają ruję, czy to samo tyczy się samców..są wtedy bardziej pobudzeni?
Teodor od kilku dni jest troszkę natrętny i dopiero teraz skojarzyłam fakty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej