Autor Wątek: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem  (Przeczytany 7943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 19, 2011, 21:01:19 pm »
Zosia jeżeli rozumiem masz już jakieś króliki, podobnie agniecha?
Czy którakolwiek z was poddała zwierzaki zabiegowi kastracji/sterylizacji?

Offline agniecha85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2011, 21:43:23 pm »
Ja na królisia czekam, ale maluszek ma dopiero niewiele ponad 2 miesiące, więc jest jeszcze za młody na kastrację... Oczywiście najprawdopodobniej kastrowamy będzie,  zadnej pseudohodowli zakładać nie zamierzam :P Ja na dzień dzisiejszy mam w domu 2 psiury i bojownika syjamskiego ;) Moje pytanie o stosunki 2óch samczyków wynikają z tego, że nie chciałabym ich kiedyś rozdzielać, tylko najlepiej trzymać razem w otwartej klatce. Doświadczenia nie mam żadnego.
Aga i reszta menażerii

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2011, 21:51:54 pm »
Dwóch zaprzyjaźnionych samców ma na pewno Amy, mysza, MAS, pb. Zaprzyjaźnianie jest często cięższe niż w przypadku parki mieszanej, ale nie nie możliwe. Obawiam się jednak, że piękny baranek z tego ogłoszenia, równie dobrze może okazać się dziewczynką, w takiej sytuacji do czasu sterylizacji, lub kastracji+6tygodni (tyle jeszcze samiec jest płodny) nie wolno będzie ich łączyć.
Myślę, ze warto napisać do opiekunki królika.

Jeżeli nie zdecyduje się go oddać do adopcji to miejmy nadzieję, postara się mu wybrać najlepszy dom :)

Offline agniecha85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Kobieta
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2011, 22:02:02 pm »
W takim wypadku ja myślę, że najbezpieczniej będzie poczekać aż mój przyszły maluch podrośnie i ewentualnie będzie już po kastracji. Żadne dodatkowe "powiększenie hodowli" u mnie nie ma prawa mieć miejsca... I może fakycznie lepiej będzie kiedyś dokoptować mu kobitkę. A właśnie....jak to jest z rodzeństwem? (pytam z czystej ciekawości) Jeżeli ma się rodzeństo brat+siostra. Je również rzeba na jakiś czas rozdzielić i przynajmniej jedno wysterylizować? W jakim wieku królik przejawia terytorializm i kiedy można samczyka już kastrować?
Aga i reszta menażerii

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2011, 22:08:22 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10148.0

agniecha poczytaj sobie ;)
Co do wieku, to zależy od królika. Najmłodszy o jakim słyszałam miał 3miesiące, jednak nie każdy będzie zapewne mógł być wykastrowany tak młodo, tu potrzebna jest opinia weterynarza, który zobaczy malucha :)
Brat również może zapłodnić siostrę, więc tu pokrewieństwo nie ma nic do rzeczy, natomiast terytorializm króliki przejawiają całe życie (moje króle, nie lubią kiedy im się grzebie w kuwecie, a mają ponad dwa lata i ponad rok) najczęściej jest to nasilone w wieku dojrzewania.

salvanas

  • Gość
Odp: [OLSZTYN] piękny paromiesięczny baranek z wyposażeniem
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 20, 2011, 21:33:50 pm »
uwaga. ogłoszenie nieaktualne. królik zostaje u mnie :) zbyt się do niego przywiązałem. Mam nadzieje ,że mój pies i kot go zaakceptują...