Autor Wątek: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic  (Przeczytany 1150691 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopad 18, 2013, 21:23:03 pm »
jaka cudna ,wielkoucha lalunia  :zakochany:
myje się ,dba o siebie to już musi być dobrze :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopad 18, 2013, 21:26:05 pm »
myje się ,dba o siebie to już musi być dobrze :)
no nie do końca
to była jej jedyna aktywność przez godzinę jak była u mnie, tak to siedziała i łaskawie wciągała to co jej iskra z mojej lodówki buchnęła  :/

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopad 18, 2013, 23:51:11 pm »
Teraz może- i powinno być- tylko lepiej.
Jednak nie było by dobrze zacząć wołać, ze Roni jest zdrowa. Bo niestety- nie jest.
Strasznie się cieszę, że zaczęła samodzielnie jeść, myć się i wciągać cekotrofy.
Jednak każdy kto zobaczy jak się porusza- przednie łapy dygoczą, królik trzyma je wyprostowane i podpiera się nimi, głowa co jakiś czas opada bo za ciężka, za to tył- łapy wyprostowane, zad jest dziwacznie unoszony i w zasadzie ciągnięty do przodu.
Obraz nędzy i rozpaczy  :(
Oczywiście plusem jest to, ze w ogóle utrzymuje pozycję, ale jak eyva pisała- sama z siebie rusza się tylko jak musi.

Po dzisiejszej wizycie- wszystko wskazuje na to, że obecny stan Roni spowodowała jednak kokcydioza. Wyniki badań krwi nie są tragiczne- ale wskazują na problemy z wchłanianiem oraz możliwe problemy z wątrobą (mimo wskaźników wątrobowych mieszczących się w normie). Na szczęście mała nie ma anemii. E.cuniculi zostało wykluczone- Roni ma potężną awitaminozę, w tym witamin z grupy B, stąd zaburzenia neurologiczne.
Dostaje nadal sulfonamid, dodatkowo probiotyk oraz witaminy w kroplach.
U małej stwierdzono również początki świerzbowca, więc przepisano również maść do uszu.

Na dzień dzisiejszy Roni potrzebuje, no cóż, wciąż pomocy człowieka. Z takim bardziej codziennych problemów- nie może na przykład podrapać się sama za uchem, bo traci równowagę. A jednocześnie widać, że swędzi. No i wymaga dopajania, ponieważ samodzielnie nie wypija odpowiedniej ilości wody.

W dalszym ciągu proszę o pomoc dla Roni  :( Nie znam kosztów dzisiejszej wizyty, ale weekendowe wizyty to koszt 78zł. Dzisiaj była wizyta + badanie kału + badanie krwi + leki+kroplówka + recepty, więc zapewne koszt to będzie około 120zł. Do wykupienia są również leki za mniej więcej 70zł. A w czwartek kolejna wizyta- i kolejne koszta  :(

Darowizny można wpłacać na konto:

Wszelkie dary dla królików z tego regionu należy kierować już bazpośrednio na to konto:
03 2130 0004 2001 0516 7234 0011
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
tytułem: Darowizna na Roni


Roni potrzeba również kilku innych rzeczy. Pilnie potrzeba:
- Podkładów higienicznych
- suszonych ziół oraz granulatu dobrej jakości (preferowany Beaphar, ponieważ bardzo mocno pachnie oraz jest chętnie zjadany)
- świeżych warzyw i ziół Wiem, że prośba jest nietypowa- ale Roni do tej pory głównie je jadła, a ja nie jestem w stanie udźwignąć finansowo dochodzącego do zdrowia wciąż rosnącego hodowlańca, który jedzenie pochłania w tempie światła  :(
Wszystkich którzy mogą wspomóc Roni materialnie bardzo proszę o kontakt: patrycja.sowisz@kroliki.net

F4rba- najlepsze były by podkłady 90x60, bo wtedy jeden podkład wystarczał by na całą klatkę (Roni mieszka w 80tce). Dziękuję  :*

- - - - - - - - - - -
Z informacji o innych królikach.
Dzisiaj wysterylizowana została Trufla- jak mała zniosła zabieg najlepiej jakby opowiedziała eyva, ale gdy ja ją widziałam, to wciąż była niekojarząca.

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopad 19, 2013, 08:55:48 am »
http://allegro.pl/podklad-podklady-90-60-najchlonniejsze-najtaniej-i3711510774.html tutaj są takie podkłady... może ktoś byłby chętny i dorzucił kilka złotych na podkłady, byśmy wtedy zamówili za jednym razem...

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopad 19, 2013, 12:44:19 pm »
Dzisiaj wysterylizowana została Trufla- jak mała zniosła zabieg najlepiej jakby opowiedziała eyva, ale gdy ja ją widziałam, to wciąż była niekojarząca.
Iskra zapomniała dodać że Trufla a nie ja :P


nie do twarzy mi w tym kolorze :/



Właśnie usunęłam jej podkład z klatki, bo zaczęła jego przemeblowanie - więc już się ocknęła.
Je, bobczy, sika - najgorsze za nią (chyba).

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopad 19, 2013, 12:45:09 pm »
dzielna dziewczynka :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopad 19, 2013, 13:31:08 pm »
Uhu, dziewczynce ewidentnie ten kubrak nie w smak :) Minę ma morderczą :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopad 19, 2013, 14:08:44 pm »
Uhu, dziewczynce ewidentnie ten kubrak nie w smak usmiech2 Minę ma morderczą icon_zeby
Bo jak blondynka, to od razu w różowy ubrali  :zonka:

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopad 19, 2013, 16:37:01 pm »
Trufla uszy do góry, do twarzy ci w różowym :DD

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopad 20, 2013, 15:43:20 pm »
http://allegro.pl/podklad-podklady-90-60-najchlonniejsze-najtaniej-i3711510774.html tutaj są takie podkłady... może ktoś byłby chętny i dorzucił kilka złotych na podkłady, byśmy wtedy zamówili za jednym razem...

Mam bardzo ograniczone fundusze, ale na choć 5 podkładów mogę się dorzucić. I jak mówiłam mogę to odebrać i podrzucić do Iskry jak nie będzie miała czasu, może bym podjechała z jakimś warzywkiem od razu. Ktoś jeszcze chce się dorzucić do podkładów?

Offline Milla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Milusia, Marcelek, Pusia, Tobiś, Puszek
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1530 dnia: Listopad 20, 2013, 15:50:11 pm »
Ktoś jeszcze chce się dorzucić do podkładów?

Ja bardzo chętnie. Proszę tylko jakieś namiary komu przelać pieniążki :)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1531 dnia: Listopad 20, 2013, 16:18:35 pm »
Kani a może byśmy do Ciebie wysłali pieniądze i Ty byś wtedy zajmowała się kupnem i odbiorem jeśli to nie problem? Bo jak cos to nie ma problemu, mogę zamówić, ale i tak toś inny musi się z nimi dogadać co do odbioru.

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1532 dnia: Listopad 20, 2013, 17:25:30 pm »
Nie mam konta na allegro, wiec to może być istotny problem. A co do odbioru to wystarczy chyba mejl, że osobisty i ja bym już podeszła w ciągu dnia-dwóch.
Jest jeszcze opcja, że mój chłopak ma konto i mogę z nim zagadać, ale wtedy też pieniądze będą szły z waszych kont na moje, z mojego na jego, z jego na allegro... No ale między nami w sumie przelew jest w pół sekundy to można spróbować. W razie czego dam znać późnym wieczorem, jak wróci do domu. :)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1533 dnia: Listopad 20, 2013, 21:42:06 pm »
Trochę zamieszania by było hehe... chyba że od razu wyślemy na konto chłopaka pieniądze. Jak będzie problem to spokojnie mogę się tym zająć, tylko dajcie znać.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1534 dnia: Listopad 21, 2013, 00:09:20 am »
A ja wcale nie mam konta bankowego, więc nie pomogę :/

Jeżeli chodzi o Roni- Milla dzisiaj małą widziała i może powiedzieć, jak obecnie wygląda. Jest już w miarę dobrze-  poza dziwacznym sposobem poruszania się. Plus królik się bardzo szybko męczy. Porozmawiam jutro z wetką czy nie będą potrzebne jakieś dodatkowe badania- może warto zobaczyć serducho? Plus troszkę ją wzdęło, bo przekarmiłam- non stop dostęp do jedzenia i tak się skończyło ;) Ale espumisan wdrożony, nie jest więc źle :)

Po rozmowie z Siccą doszłyśmy do wniosku, że mała może mieć jakieś wrodzone problemy z wchłanianiem- była najsłabsza z miotu i matka od początku ją odrzucała. Ale jak to sprawdzić?

Jutro w każdym razie po raz kolejny wybieramy się do weterynarza. Jestem tak ostatnio zakręcona, że wybrałam się dzisiaj :/ Ehhhh :/
Dzisiaj zdjęć nie będzie- wybaczcie, padam. Ale jutro będą :)

Nadchodzące dni będą ciężkie dla uszaków ze Szczecina. Oraz kiesy owych uszaków.

Snoopy- wetka mówiła, że ty jej mówiłaś, że Ciapek znowu kicha :( W tym tygodniu jest na "do 13"- i jeśli trzeba będzie to kolejny raz zrobimy wymaz.

Nasza Babuszka Królik jak ją DT nazywa, czyli Stella- w przyszłym tygodniu będzie miała usuwane dwie listwy mleczne (na jednej z nich jest sporawy guz). Bardzo więc proszę o trzymanie kciuków.

Niedługo kastrowany będzie Dziki.

Pod opiekę SPK trafią dwa nowe króliki- 6 letnia baraninka Ginewra oraz 2 letni uszak z problemami ze zgryzem.

Dla równowagi na nowe domy mają szanse Pani Gizmowa, Scooby i Dexter i.... Nikita, możliwe że również Pastylka (ale tutaj jeszcze baaaaaaardzo niepewne).


Niestety, wszystko to kosztuje, i to słono :(
Na kastrację Dzikiego mamy już uzbierane- ale na kolejne leczenie Ciapka oraz Stellową operację- już nie. Również Roni nadal przecież jest leczona- a pieniądze uciekają :(
Gdy Ginewra trafi do SPK przydało by się ją również wysterylizować, w końcu to już nie najmłodszy królik.

Dzięki waszej pomocy i akcji o kryptonimie "Podkład" o podkłady już wkrótce nie będę musiała się martwić :*

Jeśli jeszcze ktoś chce wspomóc uszaki ze Szczecina bardzo zachęcam do wpłat na konto:

03 2130 0004 2001 0516 7234 0011
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułując przelew bądź ogólnie: darowizna na króliki lub też na konkretnego królika: darowizna na Roni/Stellę/Ciapka.



Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1535 dnia: Listopad 21, 2013, 08:07:31 am »
A ja wczoraj szybciej zasnęłam niż chłop wrócił. :D Nie będzie problemu, zadeklarujcie się kto, podam wam na PW numer konta i zamówimy. A z Tobą Iskra jakoś się umówię, kiedy będziesz miała czas, bo jak uda nam się zamówić jeszcze dzisiaj to już jutro po nie pójdę. ;)

Iskra, napisz mi jeszcze jak możesz [chociaż wymień], ile królików [i które] przebywaja w Szczecinie, które szukają DT i które ostatnio poszły do nowych domów. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 08:20:43 am wysłana przez Kani »

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1536 dnia: Listopad 21, 2013, 12:25:05 pm »
ja poproszę o nr konta to zrobię przelew

Offline Milla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Milusia, Marcelek, Pusia, Tobiś, Puszek
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1537 dnia: Listopad 21, 2013, 12:34:26 pm »
Ja również :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1538 dnia: Listopad 21, 2013, 13:04:22 pm »
Jak co roku, w listopadzie przedstawiam małe podsumowanie roku  :diabelek

A więc:
Przyjęto 47 królików( Kurt, Witek, Murzynek, Kankan, Mięta, Tim, Mimi, Tyche, Filipinka, Lili, Graffi, Nikita, Dexter, Sam, Frodo, Kula, Kastor, Flara, Potworek, Stella, Franek, Trufla, Pan Woo, Jeann Anna, Paproch, Pieczarka, Amiga, Marsylka, Merida, Szarańcza, Muffinek, Cookie, Nati, Ellie, Pchełka, Pani Jesień, Julian, Ciapek, Dziki, Renia, Gizmowa, Scooby, Roni, Ginewra, Królik z Problemami z Siekaczami) + dwa uszaki z Koszalina

- Plus 12 królików które zostały przejęte przed listopadem 2012: Histeria, Tragedia, Nadzieja, Agraffka, Quentin i Tesla, Frędzel, Dorian i Dramat, Wojtek, Nicpoń, Norna.

Gościnnie:
16 myszoskoczków i trzy świnki morskie.

Przekazano pod opieką Fundacji Azyl dla Królików w Toruniu:
4 króliki: Kurt, Filipinka i dwa uszaki z Koszalina.

Zmarły:
Potworek, Kankan, Pchełka,

14 królików zostało przejętych spoza Szczecina: z Darłowa, Dziwnowa, Koszalina, Stargardu Szczecińskiego

Podsumowując- w okresie listopad 2012-2013 pod opieka SPK w Szczecinie przebywało 59 królików

Nowe domy znalazły 32 króliki.
Pod opieką SPK obecnie przebywają 23 króliki.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Milla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Milusia, Marcelek, Pusia, Tobiś, Puszek
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #1539 dnia: Listopad 21, 2013, 14:07:47 pm »
Jeżeli chodzi o Roni- Milla dzisiaj małą widziała i może powiedzieć, jak obecnie wygląda.

Maleńka Roni i jej wielkie uszy  :zakochany: Miód na serce :) Królinka kica sobie pomalutku, jednak widać, że sprawia jej to pewną trudność. Ale wstaje, kica, myje się, wcina, no i jest pieszczoszkiem  :DD Jej śliczne oczka proszą miziaj miziaj,tylko zdjęć mi nie rób bo ci omyk pokażę :niegrzeczny (i pokazuje) No i niestety zdjęć nie wstawię, bo są tragicznej jakości  :/ Roneczka jest ciekawskim stworzonkiem. Zwiedziła cały pokój, jednak najlepiej czuje się na dywanie. A gdzie małą ciągnie najbardziej?... oczywiście do moich tubylców. Jednym słowem brać kochać a przede wszystkim leczyć. Dlatego i ja apeluję o pomoc. Każdy grosik się liczy.