Autor Wątek: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.  (Przeczytany 3198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« dnia: Marzec 10, 2011, 17:07:38 pm »
Witam
http://allegro.pl/krolik-rasy-baran-francuski-oddam-i1499028665.html
Potrzebuję pilnie DT dla tego króliczka, jest do oddania w moim mieście, więc mogę go odebrać i przechować kilka dni, ale musi się znaleźć DT, bo niestety, ale nie mogę dłużej. Zadzwonię do właściciela dopiero kiedy znajdzie się DT, bo teraz to raczej chciałby go oddać jak najszybciej a nie czekać aż znajdzie się dom tymczasowy. Jeśli nie znajdzie się DT to niestety, ale nie będę mógł odebrać uszaka.
Ja osobiście jestem w stanie dowieźć zwierzaka do Mikołowa.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 18:11:13 pm »
Jakubie, a dlaczego ten królik potrzebuje DT? To, że właściciel chce się go pozbyć, nie oznacza, że musi być koniecznie zabrany - można zaproponować pomoc w szukaniu dobrego domku, ale nie od razu brać na siebie odpowiedzialność i koszta związane z utrzymaniem.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

nuka

  • Gość
Odp: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 18:39:10 pm »
Eni, choćby dlatego ze zwierzak jest do wzięcia z klatka i jakąś karma i w sumie za 1 zł to takie ogłoszenie staje sie pilnym.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2011, 19:06:59 pm »
Wielu ludzi oddaje zwierzęta z klatką i tym, co im z jedzenia zostaje. To każde bedziecie brali? To SPK prowadzi zbiórkę kólików czy pomaga w znalezieniu domów i uczy szacunku do zwierząt?
Moim zdaniem ułatwianie szybkiego pozbycia się "kłopotu" to nauka braku szacunku i ponoszenia konsekwencji - taki "opiekun" odda kólika i weźmie do zabawy świnkę czy inne stworzenie, bo przecież tak łatwo je można oddać. Nie lepiej zaproponować pośrednitcwo w adopcji i pogadać z obecnym opiekunem zamiast od razu zabierać? Niestety królików jest na tyle dużo, że właściele już nie sprzedają, a rozdają - podobnie jak psy.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2011, 22:28:17 pm »
Chodzi o to, że taki królik to gratka np. dla terrarysty - królika da wężowi (darmowa karma), a klatkę jeszcze sprzeda z zyskiem. To tez idealne ogłoszenie dla kogoś, kto nie chce wydawać kasy na klatkę, karmę, a potem może nie będzie chciał jej wydawać na weterynarza. Celem SPK jest dobro królików.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE!!! Potrzebny DT najlepiej w Katowicach i bliskiej okolicy.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2011, 23:06:18 pm »
Jakubie na forum kaziora jest dziewczyna o nicku SremoGirl, proponowała mi tymczas w Katowicach dla króla który miał iść do adopcji, ale właścicielka przestała się odzywać i jeśli nie odezwie się do mnie w ten weekend to nie będę tego tymczasu potrzebować. Porozmawiaj z tą dziewczyną czy zgodziłaby się na DT dla tego króliczka jeśli "mój" królas nie będzie już do adopcji.